. Княжий знак Святослава Ігоревича (964-972). Великий київський князь і полководецьСкачати 38.79 Kb.
Дата конвертації11.03.2016
Розмір38.79 Kb.
10 клас

1.

а). Княжий знак Святослава Ігоревича (964-972).

1. Великий київський князь і полководець.

2. Розгромив Волзьку Булгарію і Хозарський каганат.

3. Український Олександр Македонський.

4. Здійснив Балканські походи.

5. Розширив кордони України – Русі.

6.Загинув від рук печенігів.

7.За словами М. Грушевського, «козак на троні».б). Змійовик-оберіг Володимира Мономаха.

1. Великий князь і державотворець України – Русі (1113-1125).

2. Зупинив процес феодального роздроблення.

3. Великий полководець української землі.

4. Сприяв зростанню міжнародного авторитету України.

5. Проводив мудру соціальну політику, організовував велике будівництво, наповнював державну скарбницю.

6. Автор твору «Повчання дітям».

2.


 • – Перша Російська революція 1905-1907 рр.

 • Царський маніфест 17 жовтня 1905 р.

 • Вибори до І і ІІ Державних Дум Росії.

 • Українська громада в Думах. І.Л. Шраг.

 • Боротьба за автономію, українську школу та справедливе вирішення аграрного питання.

 • Перши досвід парламентаризму у Наддніпрянській Україні.


3.

а)


 • широкий театр бойових дій.

 • застосування нових видів озброєння (танки, літаки, підводні човни).

 • використання удосконалених видів озброєння (кулемети, артилерія тощо).

 • використання зброї масового знищення.

 • терор проти мирних мешканців.

 • важкий стан військовополонених.

б)

 • війна – злочин проти людства і людяності.

 • Війна – це жертви серед мирного населення і руйнування інфраструктури.

 • Війна – це безглузді витрати матеріальних і людських ресурсів.

 • Усі складні конфлікти потрібно вирішувати шляхом переговорів.

 • Демократичні, антивоєнні сили повинні об’єднатися в боротьбі за мир і безпеку. • Людство не вивчило трагічних уроків І Світової війни.

 • Версальська система виявилася неефективною.

 • Людство не зуміло створити систему міжнародної безпеки, тому почалася ІІ Світова війна.


4.

А) П. Столипін. Міністр внутрішніх справ і Голова Ради міністрів Російської імперії. – 3. «Вам потрібні великі потрясіння, а мені потрібна велика Росія».1906 року проголосив курс соціально-політичних реформ. Розпочав аграрну реформу. Противник революції.

Б) Кемаль (Ататюрк). – 4. «Щоб народилася нова нація, ми назавжди повинні розпрощатися з минулим». Скасування султанату. Докорінні реформи в галузі права, мови, культури, побуту. Проголошення Республіки. Шлях Туреччини до світської країни.

В) В. Винниченко. – 5. «Із України радянської вийде Україна незалежна». Політичний діяч. Голова Генерального Секретаріату УЦР. Лідер Директорії. Знаходячись в еміграції, висловив думку, що процеси, які відбуваються в УРСР сприятимуть утворенню незалежної України. «Заповіт борцям за визволення».

Г) Ю. Пілсудський. – 1. «У 1920 р. я звільнив Україну від більшовиків».Польський державний діяч і керівник Держави. Навесні 1920 р. в результаті українсько-польського союзу звільнив значну частину України від більшовиків.

Д) Сунь Ятсен. – 2. Націоналізм, народовладдя, народний добробут. Лідер революційного руху в Китаї. Три принципи, за якими мав змінитися Китай після перемоги революції: народне правління, народне повноваження, поліпшення життя в першу чергу селян через податкову та аграрну реформи.


5.

1) Версальський договір. 28.06.1919 р. Заверши І Світову війну. Підписання договору між державами переможницями (США, Великобританія, Франція, Італія та ін.) і переможеними (Німецький блок).

2) 10.06.1917 р. Проголошення І Універсалу УЦР. Проголошення автономії України. Українізація. Політика злагоди з національними меншинами.

3) Брест-Литовська мирна угода (ХІІ. 1917–ІІІ. 1918 р.)Договір між державами учасницями І Світової війни. Угода зафіксувала поразку і вихід Росії з війни. Визнання УНР державами Четверного союзу. Звільнення України від більшовиків.

4) Комп’єнське перемир’я. 11.11.1918 р. Капітуляція Німеччини перемога антинімецької коаліції. Завершення І Світової війни.

5) Весна 1920 р. Варшавська угода. Українсько-польський союз проти більшовиків. С. Петлюра та Ю. Пілсудський в Україні. Повернення Директорії УНР.

6) 7 (20) листопада 1917 р. ІІІ Універсал УЦР проголосив створення УНР, широкий пакет політичних та соціально-економічних перетворень в Україні. Національно-персональна автономія для національних меншин в Україні.
6.

А) 9.І.1905 р. Петербург. «Кривава неділя». Початок Першої російської революції 1905-1907 рр. Поклала початок політичним та соціально-економічним перетворенням в імперії. Найбільша революція в Європі на початку ХХ ст. Передвісник майбутніх політичних і соціально-економічних потрясінь в Росії.Б) «Чортківська офензива», червень 1919 р. Найзначніша наступальна операція Галицької армії ЗУНР під час українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 рр. Вияв українського військового мистецтва. В історичній пам’яті – героїчний подвиг українських вояків, героїв боротьби за незалежну Українську Державу.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка