1 червня – День захисту дітей Де́нь за́хисту діте́йСкачати 97.54 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір97.54 Kb.
1 червня – День захисту дітей
Де́нь за́хисту діте́й — свято України. Відзначається щорічно 1 червня. Припадає також на Міжнародний день захисту дітей.

http://biblioteka12.blox.ua/resource/deti.jpg
Щороку в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Історія виникнення свята

За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.

Офіційна версія виникнення Дня захисту дітей

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Проте, не завжди деклароване стає реальним1.
Прапор Міжнародного дня захисту дітей

День захисту дітей має свій прапор, визнаний більш ніж у 30 країнах світу. Він являє собою зелений фон, на якому схематично зображено земну кулю і 5 різнокольорових людських фігурок. Зелений колір - колір гармонії, свіжості і родючості. Зелений фон наштовхує нас на думку, що навколо нас створено все, щоб нормально і благополучно розвиватися. Від нас вимагається лише дати собі й іншим можливість скористатися цими благами.

Земну кулю символізує наш спільний дім, а його синій колір говорить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов'ю.

Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і різноманітність. Зірка, яку утворюють ноги дітей, символізує світ, який ми почнемо випромінювати, коли об'єднаємося і забудемо про чвари заради щастя дітей. А п'ять різнокольорових точок - це символ того, що всі ми походимо від одного роду людського.

Синя фігурка зверху на прапорі - символ Бога, який любить усіх однаково. Тому і ми, як його образ і подобу, повинні любити і поважати всіх людей, незалежно від їх раси, кольору шкіри, віросповідання, матеріальної забезпеченості та інших факторів.описание: прапор міжнародного дня захисту дітей

Святкування Дня захисту дітей починалося з різного роду дискусій, промов і конференцій, темою яких було благополуччя дітей в усьому світі. У телепрограму спеціально включають фільми і передачі про дітей і для дітей, а на вулицях проводяться конкурси і спортивні змагання, в яких можуть взяти участь всі бажаючі діти і навіть отримати подарок.День захисту дітей ставить своєю метою захистити інтереси тих маленьких жителів нашої планети

День захисту дітей зазвичай супроводжується концертними програмами, виставками та пізнавальними заходами, головними героями яких стають діти. Свято 1 червня - це час проведення різноманітних благодійних акцій для мам та дітей з подарунками та сюрпризами, спрямованих на поліпшення умов життя дітей та охорону їхніх інтересів.описание: http://www.mukachevo.net/content/img/news/p_74717_1_gallerybig.jpg

День захисту дітей ставить своєю метою захистити інтереси тих маленьких жителів нашої планети, які піддаються різного роду небезпекам і терплять позбавлення із-за помилок дорослих. Причому відбувається це абсолютно у всіх країнах світу: в Америці та інших розвинених країнах діти страждають через невідповідних їхньому віку і потребам телепередач і морального розкладу, в Африці та інших країнах «третього світу» - з-за голоду, відсутності освіти і схильності величезної кількості хвороб. Мета Дня захисту дітей - звернути увагу громадськості на ці проблеми і захистити дітей від помилок дорослих, а також сприяти духовному і фізичному розвитку підростаючого покоління в усьому світі.ЗАХОДИ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ:


 1. оформити книжково-журнальні виставки:
 • «Щасливе дитинство моє»;
 • «Права дитини у нашій державі»;

 • «Діти мають захищати свої права»;

 • «Щасливе дитинство затьмарюють люди»;

 • «Такий тендітний дитячий світ».


епіграфи до книжково-журнальних виставок:
«Сьогодні діти – завтра народ.»

(В. Сухомлинський)

«Кожна дитина має право на увагу, на ласку, на похвалу.»

(Є. Аркін)

«Досить однієї дитини, щоб заповнити весь будинок і двір.»

(Марк Твен)

«Є діти з гострим розумом і допитливі, але дикі і вперті. Таких зазвичай ненавидять в школах і майже завжди вважають безнадійними; між тим з них зазвичай виходять великі люди, якщо тільки виховати їх належним чином.»

(Ян Коменський)
«Кожна дитина в якійсь мірі геній, і кожен геній в якійсь мірі дитина.»

(Артур Шопенгауер)

«Якби діти росли у відповідності з нашими очікуваннями, у нас виростали б тільки генії.» (Йоганн Вольфганг Гете)


«Дітей не відлякаєш суворістю, вони не переносять тільки брехні.»

(Лев Толстой

)

«Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – саджай дерево, якщо на віки – виховуй дітей.»

(Народна мудрість)
«З усіх аморальних стосунків – ставлення до дітей, як до рабів, є найаморальнішим.» (Гегель)
«Дитина більш за все потребує вашої любові як раз тоді, коли вона менш за все її заслуговує.»

(Ерма Бомбек)«Діти більш уважно слухають тоді, коли говорять не з ними.»

(Елеанора Рузвельт)


 1. для учнів старших класів провести «круглий стіл» на теми: „ Наші права – щасливе дитинство”, «Дитячі омбудсмени – захисники прав своїх однолітків», «Молодь хоче бути почутою».

 2. організувати перегляд відео :

 • День захисту дітей – Мої права [Електронний ресурс] // You Tube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=ie90rDqFHJk. – Назва з екрана. – (Дата звернення 15.05.2014).

 1. для учнів молодших класів провести конкурс малюнків:
 • «Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе»;

 • «Світ очима дітей».Цікаві Інтернет-ресурси

 • Міжнародний день дітей [Електронний ресурс] // Beyong. – Режим доступу : http://beyond.ua/mijnarodniy-den-ditey/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // Громадська організація рух «ЗА ЖИТТЯ». – Режим доступу : http://www.noabort.te.ua/statti/147-mizhnarodnyi-den-zakhystu-ditei.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Привітання до свята: 1 червня – Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // ВІТАЮ. – Режим доступу : http://vitau.org.ua/greetings/53/1.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • 1 червня – Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // Галицьке слово. – Режим доступу : http://galslovo.if.ua/index.php?st=6824. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Сьогодні відзначають Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // Рідна країна. – Режим доступу : http://ridna.ua/2013/06/sohodni-vidznachayut-mizhnarodnyj-den-zahystu-ditej/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // Центральна бібліотека ім.. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва. – Режим доступу : http://www.shevkyivlib.org.ua/diznaysya/storinkamy-istorii/293-traditsii-i-sviata-mizhnarodny-den-zahistu-ditey.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • День защиты детей в Украине – традиционный формальный празник [Електронний ресурс] // Dobro. – Режим доступу : http://www.dobro-tv.com/medical_facts/52/664-den_zashity_detei_v_ukraine_-_tradicionnyi_formalnyi_prazdnik.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Дитячий день. Хто захистить дитину? [Електронний ресурс] // forUM. – Режим доступу : http://ua.for-ua.com/comments/2010/06/01/102927.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Дітям світу – сонце й мир [Електронний ресурс] // Обласна бібліотека для дітей м. Тернопіль . – Режим доступу : http://odb.te.ua/?menu=info&id=1767. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Віршики до дня захисту дітей [Електронний ресурс] // СЦЕНКИ для шкільного свята. – Режим доступу : http://szenki.in.ua/index.php/scenarii/stsenarii-do-dnia-zakhystu-ditei-1-chervnia. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Наші права – щасливе дитинство [Електронний ресурс] // Обласна бібліотека для дітей м. Тернопіль. – Режим доступу : http://www.odb.te.ua/?menu=info&id=834. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Святкування Дня захисту дітей у Луцьку [Електронний ресурс] // Надія Красоткіна. – Режим доступу : http://krasotkina.com/content/свята/День захисту дітей.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Сценарій свята до Дня захисту дітей [Електронний ресурс] // Районний будинок дитячої творчості. – Режим доступу : http://irshavarbdt.ucoz.ru/publ/scenariji/scenarij_svjata_do_dnja_zakhistu_ditej/2-1-0-14. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Дитинство чудова пора [Електронний ресурс] : сценарій // Сценарії та реферати безкоштовно, авторські дипломні та курсові роботи. – Режим доступу : http://referatuk.net.ua/scenarii/ditinstva-chudova-pora-do-dnya-zaxistu-ditej.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • «День захисту дітей» [Електронний ресурс] : сценарій // Виртуальный мир пользователя. – Режим доступу : http://www.virtual.ks.ua/essays-term-papers-and-diplomas/535-scenario-qchildrens-dayq.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • В обласному краєзнавчому музеї відбулося святкування Міжнародного дня захисту дітей та презентації першого в Україні дитячого видання «Музейна абетка» [Електронний ресурс] // ХЕРСРНЩИНА. – Режим доступу : http://www.oda.kherson.ua/ua/socialno-gumanitarnaya-sfera-oblasti/v-oblastnom-kraevedcheskom-muzee-sostoyalos-prazdnovanie-mejdunarodnogo-dnya-zashhity-detejj-i-preze. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Презентація книжкової виставки до Всесвітнього Дня прав людини [Електронний ресурс] : відео // YouTube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=pWt4oo1UTr0. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • У день захисту дітей пройде презентація книги про сиріт [Електронний ресурс] // ДОЙЧ МЕСТЕР. – Режим доступу : http://deutschmeister.org.ua/u-den-zahistu-ditej-projde-prezentacija-knigi-pro/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • Мультимедійні презентації для дошкільнят та учнів 1-5 класів [Електронний ресурс] // Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А. П. Гайдара. – Режим доступу : http://librarychl.kr.ua/pro_bib/1_5clas.php. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • До дня захисту дітей [Електронний ресурс] : презентація // authorSTREAM. – Режим доступу : http://www.authorstream.com/Presentation/s_ivan_j-1432190/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • 1 червня – Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс] // Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського. – Режим доступу : http://library.kr.ua/novini/deti.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • День захисту дітей [Електронний ресурс] : відео // YouTube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=5oGQ4xvw4oU. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • День захисту дітей у бібліотеці [Електронний ресурс] : відео // YouTube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=4VXliAUvOhg. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • День захисту дітей – мої права [Електронний ресурс] : відео // YouTube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=ie90rDqFHJk. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

 • День захисту дітей 2013. Дитячі майстер – класи [Електронний ресурс] : відео // YouTube. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=im2xIGdBrYc. – Назва з екрана. – (Дата звернення 18.02.2014).

Рекомендована література

 1. Білоус, Г. Офіційне працевлаштування неповнолітніх [Текст] : практичні поради юриста для учнів 9-11 кл. ] / Г. Білоус // Історія України. – 2010. – № 12. – С. 11-14.

 2. Болотіна, Т. Дотримання прав дитини в освітній установі [Текст] / Т. Болотіна // Підручник для директора. – 2011. – № 7/8. – С. 12-14.

 3. Відомі педагоги про захист прав дітей [Текст] / Погляди Я. Корчака, Я. Ченіга // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 5. – С. 42-47.

 4. Воловодюк, Н. В. Загальнокільна лінійка «Права дитини» [Текст] / Н. В. Воловодюк // Виховна робота в школі. – 2012. – № 3. – С. 46-48.

 5. Володарська, М. О. Конвенція про права дитини [Текст] / М. О. Володарська // Іноваційні технології на уроках громадянської освіти. – Х., 2008. – С. 93-97.

 6. Дайнега, О. «Сьогодні ваше свято, люба дітвора!» [Текст] : до Дня захисту дітей /
  О. Дайнега // Позашкілля. – 2010. – № 4. – С. 62-63.

 7. Данилова, З. І. Конвенція ООН про права дитини [Текст] : конкурсно-ігрова програма. 5-9 кл. / З. І. Данилова // Виховна робота в школі. – 2012. – № 5. – С. 30-33.

 8. Джекова, О. В. Права в житті дитини [Текст] : [інформаційно-дослідницький проект до Дня захисту дітей. 2 кл] / О. В. Джекова // Початкове навчання та виховання. – 2012. – № 13. – С. 6-9.

 9. Дуткевич, Т. В. Конвенція про права дитини [Текст] / Т. В. Дуткевич,
  О. В. Савицька // Практична психологія. Вступ до спеціальності. – К., 2010. - С. 214-229.

 10. Європейська мережа уповноважених у справах дітей [Текст] // Позакласний час. – 2006. – № 23-24. – С. 11- 13.

 11. Зарубіна, Л. І. Права дитини. Закон і реальність [Текст] / Л. І. Зарубіна // Історія та павознавство. – 2012. – № 34. – С. 21-23.

 12. Коваль, Л. 2013-й проголошено Роком дитячої творчості [Текст] / Л. Коваль // Урядовий кур’єр. – 2013. – 4 січня. – С. 4.

 13. Кудрян, Н. діти в правовій державі [Текст] / Н. Кудрян // Позакласний час. – 2009. – № 21-22. – С. 61-62.

 14. Максименко, Т. М. Діти та їх права [Текст] : ділова гра / Т. М. Максименко // Класному керівнику усе для роботи. – 2013. – № 5. – С. 33-34.

 15. Нормативно-правові документи захисту дитинства [Текст] // Соціальний педагог. – 2007. – № 1. – С. 3-7.

 16. Петрочко, Ж. В. Сутність та особливості соціально-педагогічного забезпечення прав дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах [Текст] / Ж. В. Петрочко // Соціальна педагогіка. – 2012. – № 2. – С. 20-21.

 17. Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини: Постанова Кабінету Міністрів України: 24 вересня 2008р. № 866 [Текст] // Урядовий кур’єр. – 2008. – 31 жовтня. – С. 7.

 18. Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства: Закон України від 20 червня 2012 р. № 4988-VI [Текст] // Відомості Верховної ради. – 2013. - № 19-20. – с. 180.

 19. Чепурний, С. В. Основні проблеми прав дитини в сучасному світі [Текст] /
  С. В. Чепурний // Історія та правознавсто. – 2008. – № 10. – С. 19-24.

 20. Черняк, Ю. Правила міжнародного співробітництва у сфері захисту дітей: Матеріали Гаазької конвенції 1996 р. [Текст] // Право України. – 2008. – № 5. – С. 92-99.


1База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка