1 клас Атестація 2012р. Г. М. Чернова, спеціаліст вищої категорії, зш І – ІІІ ст. №30



Скачати 73.74 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір73.74 Kb.


Тема. Складання таблиць додавання і віднімання

числа 7. Розв’язання задач на знаходження

остачі

1 клас

Атестація 2012р.

Г.М.Чернова,

спеціаліст вищої категорії,

ЗШ І – ІІІ ст. № 30,

м.Дніпродзержинськ,

Дніпропетровська обл.

Нестандартний урок математики у 1 класі

Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Розв’язання задач на знаходження остачі

Мета. В ході уроку скласти та засвоїти таблицю додавання і

віднімання числа 7, Поглибити знання і вміння учнів

розв’язувати задачі. Розвивати обчислювальні навички.

Виховувати спостережливість, кмітливість, бережне

ставлення до птахів і звірів.

Обладнання. Зображення пейзажу зимового лісу, силуетні малюнки

тварин і птахів, картинки для індивідуальної роботи,

геометричні фігури, диск із музикою, учні у масках Зайчика

і Білочки.



Хід уроку

І. Організація класу до уроку.



Девіз. Міркуємо – швидко!

Відповідаємо – правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно!

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми відправимось з вами у подорож до казкового зимового лісу, де ми будемо допомагати звірятам і пташкам вижити в складних умовах зими, розв’язуючи приклади і задачі.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.


  1. Каліграфічна хвилинка. Цифра 7.

Складається з трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, прямої довгої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії, яка проходить посередині другого елемента.

Число 7 – одне з роду святих чисел. Воно знаходиться у гармонії з природою. Докажіть це.



  • 7 кольорів веселки;

  • 7 днів тижня;

  • 7 планет Сонячної системи;

  • 7 чудес світу;

  • 7 нот у музиці.

Вчитель.

  • Як число дня народження, 7 символізує секрет, а також знання, які ми будемо діставати сьогодні на уроці.

  • І так, щоб вирушити в подорож до лісу, вам потрібно відповісти на декілька запитань.

Гра – тестування «Так чи ні»

  • Я вважаю, щоб зменшити, треба відняти. (Так)

  • Я вважаю, що 8 – 5 = 2. (Ні)

  • Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (Так)

  • Я вважаю, що 6 збільшити на 4 буде 10. (Так)

  • Я вважаю, що чотирикутник має 3 сторони. (Ні)

  • Я вважаю, що задача «На годівниці сиділо 7 синичок, а горобців на 4 менше. Скільки горобців сиділо на годівниці?» розв’язується дією додавання. (Ні)

  • Ви молодці. Тепер я бачу, що холоди вам не страшні.

  • От ми з вами і опинилися в казковому лісі. Аж ось і зайчик зустрічає нас на числовій галявині.

Зайчик. Ми раді, що Зима прийшла

Багато снігу намела

Ми до зими приготувались

В білі шубки повлягались

Та під заметами зими

Поживу важко нам знайти.

  • Діти, допоможіть зайчику добратись до моркви. Якщо ви правильно обчислите приклад, то визначите скільки моркви під сніжинкою і пригостите Зайчика.

  1. Усна лічба


4 + 5 = - 2 = - 3 = + 6 = - 5 =






  1. Аж ось сліди зайця на снігу. Це він втікає від хитрої лисички і петляв. Якщо ми правильно продовжимо ряд чисел і визначимо закономірність, врятуємо Зайчика.


4


1




2

6


3

(Числа збільшуються на 2)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Я малюю зайчика для вас – раз.

Це у нього голова – два.

Це у нього вушка дороги – три.

Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири.

Це очиці весело горять – п’ять.

Ротик, зубки, хай морквинку їсть – шість.

Шубка тепла хутряна на нім – сім.

Ножки довгі, щоб гасав він лісом – вісім.

Це навколо посаджу дерева я – дев’ять.

І хай сонце сяє з піднебесся – десять.

IV. Вивчення нового матеріалу.



  1. Оголошення теми і мети уроку і мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні на уроці ми з вами складемо таблиці додавання і віднімання числа 7, навчимося розв’язувати приклади і задачі із використанням таблиць додавання і віднімання числа 7.

А у лісі в цій порі

Хазяйнують снігурі.

І синички ось літають

Корму там вони шукають.



  • Повісимо годівничку для птахів і насипемо туди корму. А пташки допоможуть нам скласти таблиці.

  1. Сприймання нового матеріалу.

(На дошку прикріплюється макет годівнички).

У прорізі вставляються силуетні картинки пташок.

Снігурі – окремі картинки, синички – зграйка пташок із цифрою 7.


  • Скільки снігурів на годівниці? (1)

  • Скільки синичок на годівниці? (7)

  • Який приклад на додавання можна скласти, щоб дізнатися про кількість всіх пташок?

(7 + 1 = 8)

  • Скільки всього пташок? (8)

  • Синички полетіли з годівнички. Скільки синичок полетіло? (7)

  • Який приклад на віднімання можна скласти, щоб дізнатися, скільки снігурів залишилося?

(8 – 7 = 1)

(Аналогічно складаються всі приклади таблиць додавання і віднімання числа 7 і записуються на дошці).

2 + 7 = 9 9 – 7 = 2

3 + 7 = 10 10 – 7 = 3



  1. Первинне закріплення.

За складеними таблицями додавання і віднімання, але без відповідей, учні повторюють таблицю додавання і віднімання числа 7.

  1. Закріплення й осмислення нового матеріалу.

Робота з підручником (стор. 68, № 3).

  • Лісові мешканці Лис і Білочка хочуть відправитися на карнавал. Хто який костюм вибере, дізнаємось, розв’язавши приклади.

V. Закріплення й поглиблення раніше вивченого матеріалу.

1. Розв’язування задач.

а) Задача – вірш.

Гляньте, білочка одна визирає із дупла.

Ще он 3 стрибнуло з гілки,

А за ними – ще 3 білки.

Я прошу вас, діти милі,

Щоб всіх білок полічили.

(1 + 3 + 3 = 7)



  • Аж ось і білочка до нас завітала.

Білочка Запасла на зиму я

І гриби й горішки.

Я люблю по гілочках

Пострибати трішки.

  • Ось вам задача від мене (передає конверт).

б) – Щоб розв’язати задачу, проведемо «Мозковий штурм»

- Що таке задача? (Математична вправа)

- З яких частин складається задача? (Умова, запитання, розв’язування, відповідь)

- Яку роль відіграє в задачі запитання? (Від запитання залежить розв’язання. Без запитання не може бути задачі).

в) Завдання від білки.

Задача.


Білочка висушила 10 грибів. 7 грибів вона вже з’їла. Скільки грибів залишилося?

  • Що означає число 10?

  • Що означає число 7?

  • Що запитується в задачі?

  • Якою дією будемо розв’язувати задачу?

  • Чому?

  • Запишемо задачу.

  • Яка відповідь задачі?

2.Фізкультпауза (під музичний супровід).

3.Самостійна робота (за трьома рівнями)

Помічник Діда Мороза Сніговик перевіряє володіння лісу. Але щось він невеселий. Давайте прикрасимо йому чобітки, шарф і капелюха яскравими геометричними фігурами. Але для цього потрібно розв’язати приклади, які записані на геометричних фігурах.

Ви поділені на 3 команди:

І команда – (кружечки)

ІІ команда – (трикутнички)

ІІІ команда – (ромбики)


  • Приступайте до розв’язання прикладів.

І рівень ІІ рівень ІІІ рівень

3 + … = 7 7 – 2 + 3 7 + 3

9 – … = 6 2 + 3 + 4 6 + 2

… + 2 = 9 8 – 6 + 5 9 – 4

… – 6 = 4 8 – 5

Перевірка. Різнокольорові геометричні фігури з відповідями прикріплюються на зображення Сніговика.



  • Сніговичок вже посміхається. Якщо у вас правильні відповіді, прикрасьте свою картку посмішкою.

4.Робота з геометричним матеріалом.

  • На узліссі є невеличке озеро. Навесні тут плаває багато качок і гусей. Але зараз вони у теплих краях. Щоб швидше гуси повернулися з вирію, складемо з геометричних фігур гусочку.

(Робота в парах)



VI. Підсумок уроку.



  1. Прийом «Перевтілення»

  • На хвилинку уявіть себе на місці зайчика, білочки чи синички і скажіть, про що б ви попросили людей.

  1. Гра «Мікрофон»

  • Які нові знання з математики отримали?

  • Що сподобалося?

  • Що запам’яталося?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка