2. Повідомлення теми і завдань уроку



Скачати 75.33 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір75.33 Kb.
Відділ освіти Павлоградської міської ради

Павлоградська загальноосвітня школа I-III ступенів № 17


Розробка відкритого уроку

з математики в 2-А класі за темою

«Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв’язування складених задач».

Вчитель

Кравченко О.І.


2014 р.


Тема. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв’язуавння складених задач.

Мета. Ознайомити учнів з виразами, в яких використовуються дужки; з порядком виконання дій у виразах з дужками; закріпити вміння аналізувати та розв’язувати складені задачі; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати бажання вчити предмет, почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання. Комп’ютерна презентація, таблиці для усного рахунку, таблиці з короткими умовами до задач для роботи в групах, осінні листочки з буквами, м’ячик, мікрофон.
Хід уроку
I. Організація класу.

1. Встаньте, діти, поверніться,

Гостям мило посміхніться.

З побажання всім добра

Нам урок почать пора.
2. Повідомлення теми і завдань уроку.

– Діти сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися розв’язувати складені задачі, познайомимося з порядком дій у виразах з дужками, попрацюємо в групах, виконаємо різні цікаві завдання. А девіз нашого уроку:

Міркуй точно, відповідай чітко,

записуй правильно і швидко!

У нас незвичайний урок. Я запрошую вас у гості до Маші і Ведмедя у подорож сторінками відомого мультфільму.

Фрагмент мультфільму «Маша і Ведмідь» (початок).

За кожне правильно виконане завдання ви отримаєте один осінній листочок.
Наша подорож – сюрприз.

Ти навколо роздивись.

Виконай все неодмінно.

Назбирай букет осінній.

Той букет і є сюрприз!

Тож до роботи ти берись.


II. Актуалізація опорних знань.

Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

1. Усний рахунок. Розв’яжемо віршовані задачі і пропишемо каліграфічно числа-відповіді. Разом з Машею і Ведмедем вчимося швидко рахувати усно.


Маша із Ведмедем в лісі походжали

І смачну малину в кошики збирали.

9 ягід склав Ведмедик, Маша іще 7.

Скільки ягід на варення? Порахуйте всі.


Маша зранку банки мила,

Бо варення наварила.

5 великих, 6 малих.

Скільки банок буде всіх?


Маша із Ведмедем рибку ловили.

Маша із Ведмедем юшку варили.

8 щук великих іще 6 линів.

Хто вже усю рибку швидко полічив?


2. Каліграфічний правопис чисел-відповідей із «сусідами». (15 16 17 10 11 12 13 14 15). За правильно виконане завдання ви отримуєте перший листочок до осіннього букету.
3. Вправа «Мікрофон».

Приготуйте гарно вуха,

Щоб питання усі слухать.

Мікрофон прийшов у клас

Чекає відповідь від вас.

– Що таке сума чисел?

– Що таке різниця чисел?

– Як називаються числа при додаванні? (при відніманні).

– Що значить «збільшити на…»? («зменшити на…»).


4. Усний рахунок з м’ячем.

М’ячиком будемо грати

І швиденько рахувати. (5+5, 6+6, 8+9, 7+8 і т. д.). За правильно виконане завдання ви отримуєте другий листочок до осіннього букету.


5. Математичний диктант (проводить і заздалегідь готує «сильний» учень).

Знайти суму чисел 10 і 2, 6 і 5, 9 і 3.

Знайти різницю чисел 10 і 5, 17 і 7, 18 і 10.

Число 8 збільшити на 4, 15 збільшити на 1.

Число 9 зменшити на 3, 13 зменшити на 4.

Взаємоперевірка зошитів. (12, 11, 12; 5, 10, 8; 12, 14; 6, 9).

(За цю роботу діти отримують максимально 5б., виставляють олівцем на полях). За правильно виконане завдання ви отримуєте третій листочок до осіннього букету.

А зараз заглянемо на город Ведмедя.

– Хто шкодив йому? (Заєць).

6. Фізхвилинка із завданням. (Проводить заздалегідь підготовлений учень).

Раз до зайчика в обід

Пристрибав дружок сусід.

Під кущем зайчата сіли

6 і 7 морквинок з’їли. (5 і 9, 10 і 10)


III. Вивчення нового матеріалу.

А зараз ми потрапили на галявину сорок.

– Чим славляться сороки у лісі? (Вони перші пліткарки).

Так вони завжди першими приносять всі новини. І для нас приготували новину.


1. Пояснення вчителя.

Проблемне запитання.

– Запишіть ,будь-ласка, суму 5 і 2, а тепер від 10 відніміть суму 5 і 2. Один учень на дошці записує: 10-5+2.

– Але ж ми віднімемо тільки 5 і додамо 2.

Якщо треба відняти суму або різницю її записують у дужках 10-(5+2). Дужки показують, що дію додавання виконують першою.

Дві подружки, дві сороки

Ставили так руки в боки.

Де сороки ці ставали,

Завжди першість собі брали.

Тож і ви часу не гайте,

Правило запам’ятайте:

Першою завжди зробить

Дію,що в дужках стоїть.

2. Заучування правила за підручником.

Перевіримо ми з вами

На практиці правило.

Ось вам приклади з дужками –

Порахуйте правильно.



c:\documents and settings\admin\рабочий стол\копия 3243461-magpie.jpgc:\documents and settings\admin\рабочий стол\3243461-magpie.jpg

3. Усне розв’язання з коментуванням 12- 3+3

а) за таблицями:

7+(8-4), 5+(10-4), 15-(7+8).

б) № 194 з підручника. За правильно виконане завдання ви отримуєте четвертий листочок до осіннього букету.
4. Самостійна робота за варіантами:

Розв’язуючи приклад,

Ти, друже, не спіши.

Спочатку гарно думай,

а потім вже пиши.
Взаємоперевірка (Діти отримують максимально 4б.). За правильно виконане завдання ви отримуєте п’ятий листочок до осіннього букету.
5. Музична фізхвилинка «Сонячні зайчики».

Всі ми гарно потрудились

Навіть трішечки стомились,

Розім’яти треба спинки,

Тож тепер фізкультхвилинка.
6. Робота над задачами.

а) Колективний аналіз та усне розв’язання задачі №193.

– А зараз ми потрапимо до Ведмедя на велике прання. Маша постійно забруднювала свій одяг, а Ведмедик шив їй нове вбрання.

Розв’яжемо задачу.


Аналіз та розв’язання задачі по діях.

– А як скласти вираз до задачі? (Записати розв’язання в один рядок). Від 15 відняти суму чисел 4 і 2, суму взяти в дужки.

15-(4+2)=9(м)
б) Робота в групах.

Щоб навчитись міркувати,

треба задачі розв’язати,

а щоб дружно працювати,

треба в групи об’єднатись.

Клас розподіляється на три групи. Кожна група отримує короткий запис до задачі.

Перша група «Зірочки».

Розв’язати задачу виразом.



Було звірят

Маша розфарбувала

Залишилось

14

2 вовка

?

5 білочок

Друга група «Бджілочки».

Знайти правильний вираз до задачі.

Було у ведмедя

Маша з’їла

Залишилось

12 яблук

4 червоних

?

3 жовтих

12+(4-3) 12-4+3

12+3-4 12-(4+3)

Третя група «Метелики».

Розв’язати задачу по діях.



Було у ведмедя

Подарував

Залишилось

13 квітів

3 ромашки

?

2 кульбаби

в) Презентація роботи груп. Кожна група (4 учасники) інсценують задачу.

1уч. Умова. На галявині було 14 звірят. Маша розфарбувала 2 вовка і 5 білочок.

2уч. Запитання. Скільки звірят залишилося розфарбувати?

3уч. Розв’язання. 14-(2+5)=7

4уч. Відповідь. Залишилося 7 звірят. (4 учні за правильні відповіді отримують по 2б. за цю роботу, інші учасники групи по 1б.)

За правильно виконане завдання ви отримуєте шостий листочок до осіннього букету.
7. Логічне завдання.

Маша знаходила значення виразів. Давайте перевіримо, чи правильно вона виконала завдання:




– Що не знала Маша? (Порядок дій у виразах з дужками).

За правильно виконане завдання ви отримуєте останній листочок до осіннього букету.

IV. Підсумок уроку.

Швидко збіг урок у нас,

Підсумок підвести час.

– Що нового дізналися на уроці?

– Чому навчилися?

– Які завдання виконували?

– Чи сподобалася вам наша подорож?

– Скільки балів отримали за урок? (Кожен учень рахує свої бали).

Тепер нам залишилося лише дізнатися, який же сюрприз чекає на нас в осінньому букеті. (На зворотній стороні кожного листочка букви, з яких діти викладають слово «Молодці»).








База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка