2010 В. О. Камбур ЗмістСторінка1/9
Дата конвертації09.03.2016
Розмір0.77 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Нікопольська міська рада

Відділ освіти і науки


ПЛАН МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

на 2010-2011 навчальний рік

Погоджено Затверджую

методичною радою ДОІППО Начальник відділу

«____»________2010 _____________В.О.Камбур


Зміст 1. Аналіз методичної роботи за 2009 – 2010 навчальний рік.
3-6

 1. Основні завдання і зміст методичної роботи на 2010-2011 н.р.
7

 1. Циклограма щомісячної діяльності ММК
8

 1. Помісячне планування
9-39

 1. Тематика засідань методичної ради
40

 1. Заходи щодо реалізації науково – методичної проблеми міста у 2010-2011 н.р. «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» (підготовчий етап)
41

 1. Закріплення навчальних предметів за методистами ММК
42


І. Аналіз методичної роботи за 2009-2010 навчальний рік.

Зміни, що відбуваються в соціальній сфері життя, сприяють появі в сучасній освіті нових ідей та концепцій.

Інтенсивні процеси реформування освіти та реалізації її основних принципів гуманітаризації, диференціації, інтеграції – зумовлюють наполегливі пошуки шляхів трансформування освітнього процесу на гуманістичних засадах.

Науково-методична робота в місті спрямована на підтримку необхідного рівня професійної компетентності педагогічних працівників, опанування новітніх ідей, інноваційних технологій, методів, які характеризують процеси реформування в освіті. 2009-2010 навчальний рік був завершальним в роботі над науково-методичною проблемою «Педагогічні стратегії розвитку інноваційної особистості»

Результатом науково-методичної роботи та її основних завдань, що здійснюються через такі основні форми: методична рада, міські методичні об'єднання, семінари, «Школа молодого вчителя», «Школа кадрового резерву», день методичної допомоги, професійні конкурси "Учитель року", «Класний керівник року», «Творчий звіт класних керівників», конкурс творчих проектів з організації навчально-виховної роботи, педагогічні конференції, педагогічні читання тощо, - є усвідомлення педагогами необхідності реформ, готовність до впровадження інновацій, сформованість комплексу професійних компетенцій.

Чільне місце в структурі методичної роботи посідає міська методична рада, яка координує зусилля різних служб, творчих педагогів, діяльність яких спрямована на розвиток науково-методичного забезпечення освітнього процесу.

На засіданнях розглядались питання про хід науково-дослідної роботи у ЗНЗ, узагальнення та впровадження у шкільну практику передового педагогічного досвіду педагогічних колективів та вчителів-методистів.

Були узагальнені досвіди роботи лауреатів обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2010»,(Молчанової А.О. – вчителя математики КЗ «НСЗШ № 2» та Мішуренко О.А. – вчителя хімії КЗ «НСЗШ № 12»), вчителів-методистів, вихователів-методистів.

Минулий навчальний рік для педагогічних колективів дошкільних установ став початковим в роботі за Державною Базовою програмою розвитку дитини «Я у Світі». Педагоги дошкільних установ значну увагу приділяли створенню розвивального середовища. Заслуговує на увагу досвід колективів ДНЗ № 18,47,48. Зміцнення здоров′я малюків залишається приоритетним напрямком в організації всього навчально-виховного процесу. Цікавими формами роботи відзначено діяльність колективів ДНЗ № 2,4,11,17,30,33,38,40,47,48,54, НВК «Джерельце».

Авангардною формою методичної роботи з педагогами залишаються міські методичні об'єднання. Керівники міських методичних об’єднань організували належну роботу з педагогічними кадрами через дію творчих груп, майстер-класів, педагогічних майстерень щодо опанування новітніх методик, впровадження у НВП ІКТ, застосування інтеграції навчання, спрямованих на вдосконалення та збагачення знань педагогів, розвиток сучасного стилю педагогічного мислення вчителя і його готовність до професійного самовдосконалення.

Свідченням ефективної роботи та творчого підходу щодо організації навчально-виховного процесу є 27 призових місць, які вибороли учні навчальних закладів міста на ІІІ обласному етапі та 1 призове місце на ІУ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. 3 вихованці позашкільних навчальних закладів захистили роботи, навчаючись у Дніпропетровському відділенні МАН.

Школярі міста підтвердили високий рейтинг якості підготовки здібної учнівської молоді: в обласних олімпіадах вони посіли 6 позицію в рейтингу учасників ІІІ етапу серед міст і районів Дніпропетровської області. Найкращими визнані та нагороджені дипломами І ступеню за перемогу в олімпіадах з історії і правознавства учні спеціалізованої школи № 5 Зайцев Дмитро, Мацепон Максим, Гуртова Аліна (вчитель Зель Марія Олексіївна), з біології – Манова Віолетта – учениця СПМШ (вчитель Іванова Галина Іванівна) та Авілов Іван - учень школи № 5 (вчитель Омельяненко Ольга Вікторівна), з економіки - Зайцева Валерія учениця гімназії № 15 (вчитель Табакіна Галина Вікторівна) та Губарєв Олександр – учень спеціалізованої школи № 5 (вчитель Іванчик Олена Василівна). Троє учнів школи № 5 ввійшли до складу обласних команд, а учень 10 класу Авілов Іван посів друге місце в завершальному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології.

Команда учнів гімназії № 15 взяла участь у шостому Всеукраїнському турнірі юних журналістів в м. Острог де посіла ІУ місце. За рішенням журі учасниця команди Алієва Ельнура отримала грамоту за перемогу в творчому конкурсі та удостоєна рекомендаційного листа для вступу до ВНЗ відповідного профілю.

Юні нікопольці, учні шкіл № 4, 5, 8, 13, 20, гімназії № 15 стали переможцями і призерами обласних заходів з інформаційних технологій. Слід відзначити вагомий внесок у якісну підготовку школярів вчителя школи № 20, керівника міського методичного об»єднання вчителів інформатики - Безсмертної Людмили Григорівни.

Щомісяця 26 школярів отримували стипендію міського голови, яку в поточному році збільшено вдвічі. Переможці обласних олімпіад відпочивали в країнах Євросоюзу.

Команда юних інспекторів дорожнього руху зі школи № 8 «Дорожні янголи» на обласних змаганнях в місті Дніпропетровську посіла ІІІ місце.

Загальноосвітні заклади традиційно взяли активну участь в проведенні Всеукраїнської акції „Живи, книго!” Кращим визнано досвіди роботи шкіл № № 6, 20, 23, 24 та спеціалізованої школи № 5». Творчі здобутки школи № 6 відзначені на обласному етапі 3-м місцем.

Значну роботу проведено ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін на виконання Указів Президента України щодо відзначення пам»ятних та ювілейних дат історії українського народу, державних та політичних діячів

2010 рік Президентом України проголошено Роком Ветеранів Великої Вітчизняної війни. Учнями старших класів проведено роботу, наслідки якої були представлені на міській конференції «Нікопольщина в роки Великої Вітчизняної війни». Серед учнівських доробок - тематичні твори, вірші, малюнки, пошукові роботи. Школярами впорядковано прилеглі території пам′ятників, обелісків та пам′ятних знаків нашого міста, ветеранам війни та учасникам бойових дій надано посильну допомогу у впорядкувнні помешкань, поповнено та оновлено експозиції шкільних музеїв, куточків бойової слави.

Суттєва робота проведена у минулому навчальному році щодо організації зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти випускників 2010 року. В загальноосвітніх навчальних закладах проведено зустрічі з випускниками шкіл та їх батьками з наданням роз»яснень про зміни в порядку реєстрації, підготовки та проведення ЗНО у 2010 році. З метою більш широкого інформування населення міста методистами методкабінету відділу освіти і науки проведено певну роботу з висвітлення питань ЗНО у засобах масової інформації (підготовлено 3 публікації в місцеву пресу, участь у 2 репортажах на телеканалі НМЦ, проведення прес-конференції, участь у прямому ефірі на телеканалі «Кварц». Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників 2010 року пройшло на належному організаційному та методичному рівні.

В місті розроблена і діє програма “Розвиток туризма в м.Нікополі на 2008-2012 р.р.”, складовою частиною якої є розділ «Туризм для всіх». За розробленими напрямками роботи щодо вивчення рідного краю гуртками туристсько-краєзнавчого напрямку закладів освіти проведено 118 екскурсій по місту та району за темами: ”Колиска українського козацтва - могила отамана І.Сірка”, ”Природа рідного краю” (природоохоронні комплекси) «Острів Хортиця –козацький бастіон», « Таємниці Чортомлицьких курганів».

Протягом навчального року вивчалась система роботи педпрацівників, які підлягали атестації у 2010 р. Міські методичні об’єднання заслуховували на своїх засіданнях вчителів – претендентів на встановлення вищої кваліфікаційної категорії та присвоєння педагогічних звань. На засіданні міської методичної ради розглянуто і схвалено наробки, що пройшли апробацію, педагогів, які претендували на присвоєння чи підтвердження педагогічного звання «Вчитель-методист».

Суттєва методична робота з педкадрами проводиться в зв’язку з проходженням курсової перепідготовки.

Курсовою перепідготовкою у поточному році охоплено 180 педпрацівників. З метою економії бюджетних коштів 38 % педагогів охоплено очно-заочною та дистанційною формою навчання.

Всі заклади освіти підключено до локальної мережі «Інтернет». За рахунок бюджетних коштів встановлено 3 НКК (Кз «НСЗШ № 3», Кз «НСЗШ № 17», Кз «НСЗШ № 21», та 10 одиниць комп’ютерної техніки за рахунок спонсорської допомоги в Кз «НСЗШ № 11», Кз «НСЗШ № 14 ».

Міську картотеку ефективного педагогічного досвіду упродовж року поповнено 25 об’єктами: вчителів початкових класів - 9; української мови - 4; російської мови та зарубіжної літератури – 2, математики – 2; фізики - 2; інформатики – 2, географії -3, англійської мови – 1.

У грудні 2009 року відділ освіти і науки Нікопольської міської ради та педагогічний колектив КЗ «НСЗШ № 14» представляли систему освіти нашого міста на Всеукраїнській виставці «Інноватика в освіті України» та були удостоєні Дипломів.

Протягом року на базі КЗ «НСЗШ № 20» продовжував роботу обласний експериментальний майданчик за програмою «Росток».

Доброю традицією стала співпраця методичного кабінету з провідними науковими фахівцями в галузі педагогіки, редакторами фахових педагогічних видань щодо проведення педагогічних читань з керівниками та вчителями-предметниками. В жовтні 2009 року вчителі географії міста брали участь у республіканському семінарі “Сучасні астрономічні дослідження “ на базі Одеської астрономічної обсерваторії, а у травні 2010 року разом з вчителями Нікопольського району були учасниками творчої зустрічі з представниками видавництв “Картографія”, “Основа” та авторами інтерактивного підручника з географії світу. Під час проведення семінару вчителі ознайомилися з різноманітними сучасними географічними засобами, електронними навчальними посібниками, Інтерактивною картою України, мали змогу придбати матеріал для оновлення кабінетів географії.

Тривала робота щодо поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі. Проведено міські семінари для вчителів математики, фізики, іноземної мови, суспільних дисциплін з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки, власно створених вчителями презентаціями.

Розпочато роботу з інформатизації шкільних бібліотек. На підготовчому етапі переходу до програми «Електронний підручник» в травні – червні проведено впровадження системи електронного обліку підручників під час їх інвентаризації.

ІІ .ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ЗМІСТ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

НА 2010-2011 навчальний рік.

Основні завдання і зміст методичної роботи з педагогічними працівниками дошкільних, загальних середніх закладів включають такі напрямки:

 1. Розробка та реалізація заходів діагностичного напрямку щодо роботи над науково-методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

 2. Створення умов для безперервного навчання педагогів, розвитку їх творчої діяльності.

 3. Впровадження інноваційних технологій, ЕПД в навчально-виховний процес.

 4. Посилення психологізації навчально-виховного процесу.

 5. Впровадження педагогічного моніторингу.

 6. Модернізація традиційних та впровадження інноваційних високоефективних форм та методів роботи.

 7. Проведення методичних заходів, спрямованих на підвищення педагогічної майстерності педагогів, вивчення, узагальнення і поширення ефективного педагогічного досвіду.

 8. Розширення експериментально-дослідницької роботи, апробація та впровадження нових освітніх технологій та систем.

 9. Організація наступності навчально-виховної роботи між дошкільною та початковою, початковою та базовою школами.

 10. Реалізація Державного стандарту загальної середньої освіти та його навчально-методичне забезпечення.

 11. Створення умов для виконання програм та участі у проектах.

 12. Здійснення науково-методичного супроводу викладання спецкурсів, факультативів, предметів за вибором.

 13. Організація роботи з учителями, які викладатимуть у 2010-2011 н.р. у 10-х класах за новими навчальними програмами.

 14. Проведення Днів методичної допомоги.

 15. Вивчення, узагальнення, схвалення та поширення ефективного педагогічного досвіду.

 16. Пошук нових та вдосконалення існуючих методів і прийомів роботи з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. Створення оптимальних умов для рівного доступу до якісної освіти учням з особливими потребами.

ІІІ. ЦИКЛОГРАМА ДІЯЛЬНОСТІ МІСЬКОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

1.

Оперативні наради

Сафонова В.В.

Щопонеділка

2.

День методичного аналізу та регуляції

Методисти

щомісяця

3.

Науково – методичні семінари керівників навчальних закладів

Сафонова В.В.

1 раз на семестр

4.

Науково – методичні семінари заступників директорів з навчальної роботи

Сафонова В.В.

1 раз на семестр

5.

Науково – методичні семінари заступників директорів з виховної роботи

Полозок О.О.

1 раз на семестр

6.

Науково – методичні семінари педагогів-організаторів

Полозок О.О.

1 раз на семестр

7.

Науково методичні семінари вчителів - предметників

Методисти за напрямками роботи

за планом роботи

7.

Засідання міської методичної ради

Сафонова В.В.

4-та середа вересень, грудень, березень, липень.

8.

Засідання міських методичних об’єднань

Методисти за напрямками роботи

2 рази на семестр

9.

Засідання творчих груп ММО

Методисти за напрямками роботи

за планами роботи ММО

10.

Засідання “Школи молодого вчителя»

Методисти за напрямками роботи

1 раз на квартал

11.

“Школа кадрового резерву”

Натанзон Е.Ю.

2 рази на семестр

12.

Засідання «Школи молодого керівника»

Натанзон Е.Ю.

1 раз на семестр

13.

Постійно діючий семінар практичних психологів

Кітенко Л.В.

Щомісяця

14.

Наради директорів ЗНЗ

Сафонова В.В.

4-та п'ятниця ч/з місяць

15.

Наради заступників директорів з НВР та ВР

Сафонова В.В.

3-тя п'ятниця кожного місяця

ІV. ПОМІСЯЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

ВЕРЕСЕНЬ

Напрями діяльності ММЦ

Форми організації

методичної роботи

Термін

Відповідальні

І. Оранізаційно- методичне забезпечення

1. Забезпечення функціонування постійної виставки періодичної педагогічної преси, кращих доробок вчителів на базі ММК

До 15.09

Сафонова В.В., Шпак О.О., методисти

2. Аналіз стану укомплектованості навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками

До 20.09

Шпак О.О.

3. Поновлення картотеки про наявні фонди підручників у ЗНЗ міста

До 05.09

Шпак О.О.

4. Аналіз учнівського контингенту класів з поглибленим вивченням окремих предметів

До 15.09

Кириченко Т.Г.

5. Засідання Клубу практичних психологів "Психологічні особливості конструктивних дій 6-річних першокласників" (СЗШ № 3)

3-тя середа місяця

Кітенко Л.В.

6. Прийом звітів ЗНЗ-1

До 10.09

Шпак О.О.

7. Перевірка організованого початку навчального року в ЗНЗ міста

До 17.09.

Сафонова В.В., методисти

8. Аналіз учнівського контингенту класів ІПК та укомплектованості логопедичних груп

До 20.09

Кітенко Л.В.

ІІ. Управління системою навчально-виховної та методичної роботи

 1. Нарада керівників ЗНЗ: - Про наслідки перевірки ЗНЗ з питань організованого початку нового навчального року. - Про затвердження мережі класів ЗНЗ міста на 2010-2011навчальний рік - Про результати оздоровлення дітей влітку 2010 року.

4-та п'ятниця місяця

Сафонова В.В.

2.Нарада заступників директорів з НВР:

- Про проведення моніторингу якості навчальних досягнень учнів у 2010-2011 навчальному році - - Про стан забезпеченості старшокласників підручниками в умовах реалізації Концепції профільного навчання.

- Про методичний супровід навчального процесу учнів 10-гокласу. - Про атестацію педагогічних працівників закладів освіти міста у 2010-2011 навчальному році3-тя п'ятниця місяця

Сафонова В.В.

3. Вивчити питання:3.1. Стан виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою КМУ від 12.04.2000 р. №646, (СЗШ №9, СЗШ №19)

2–ий тиждень

Полозок О.О.

3.2. Організація індивідуального навчання у загальноосвітніх школах відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом МОНУ від 20.12.2002р. №732 зі змінами

3-й тиждень
3.3. Охоплення дітей 5-ти річного віку навчально-виховним процесом

3-й тиждень

Ботнарюк С.О.

ІІІ. Науково - методичне забезпечення

1. Засідання школи молодого вчителя. Надання практичної допомоги з питань календарно-тематичного планування

2-й тиждень

Методисти

2. Систематизація науково-методичного та інформаційно-аналітичного матеріалу

2-й тиждень

Методисти

3. Складання картотеки методичної літератури для молодих педагогів

2-й тиждень

Методисти

4. Планування роботи ММО на 2010-2011 навчальний рік

До 25.09.

Методисти керівники ММО

5. Надання методичної допомоги педколективу КЗ «НСЗШ № 11» у підготовці до державної атестації

3-й

тиждень


Кириченко Т.Г.

6. Засідання творчої групи вчителів початкових класів «Роль вчителя в створенні адаптаційного середовища для першокласника»

2-й тиждень

Болгаріна Л.О.

7. Засідання методичної ради

27.09

Сафонова В.В.

8. Проведення групових консультацій з керівниками МО щодо особливостей викладання навчальних дисциплін в 10 класах

До 15.09

Методисти

ІV. Масові педагогічні заходи

1. Огляд-конкурс на кращий навчальний кабінет

Протягом місяця

Методисти

2. Підведення підсумків огляду-конкурсу «Школа – мій рідний дім»

1-й тиждень

Полозок О.О.

3. Методичний діалог “ Креативність як складова частина професійної підготовки вихователів”

17.09

Ботнарюк С.О.

У. Творча обдарованість

1. Участь учнівських колективів у святкових заходах до Дня міста:

1.1. Конкурс малюнку «Нікополь. Минуле і сьогодення»

1.2. Конкурс творів « Я для міста і місто для мене»

1.3. Виставка-презентація «Історія моєї школи»25-28.09

Керівники ЗНЗ

Полозок О.О.2. Кубок мерії з футболу

09-10.09

Сисоєв В.П.

3. Участь школярів міста у змаганнях зі спортивного орієнтування

10.09

Керівники ЗНЗ

4.Участь шкільних команд у грі-випробуванні «Котигорошко»

14-15.09

Керівники ЗНЗ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка