2013р 2013р Схвалено педагогічною радою днзСторінка1/10
Дата конвертації07.03.2016
Розмір0.98 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Погоджено Затверджено

Начальник відділу освіти Завідувачка ДНЗ « Сонечко»

_______________________ __________________________

«_____»________________2013р «______»_____________2013р


Схвалено

педагогічною радою ДНЗ « Сонечко»

( протокол №______від____________2013р)


РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

« Сонечко»»

на 2013 – 2014 н.р.

2013р


Керуючись основним положенням Закону України «Про дошкільну освіту», виконуючи програмові вимоги Базової програми «Українське дошкілля», педагогічний колектив ДНЗ «Сонечко» склав такий річний план, враховуючи завдання:  1. Працювати в напрямку формування екологічного світогляду дошкільник

  2. Втілювати в практику роботи інноваційні технології.

- забезпечення валеологічного виховання дітей;

- працювати за методикою навчання М.Монтесорі та широко застосовувати в роботі ТРВЗ;

- апробірувати методику М.М.Єфіменко « Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей»


  1. Поставити на постійний контроль роботу :

- над обласним науково-методичним проектом «Креативна освіта для розвитку інноваційної особливості» (ІV етап - коригуючий)

- загартовуванню та забезпеченню психологічного комфорту перебування дітей в дитячому садку.  1. Розвивати творчі здібності дітей через усі види діяльності.

  1. Підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педагогів.

І. Аналіз роботи Комунального закладу дошкільного навчального закладу «Сонечко» за 2012- 2013 н.р.

Дошкільний навчальний заклад « Сонечко» діє згідно з Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про дорожній рух», «Про мови» , «Про охорону дитинства», Базовим компонентом дошкільної освіти в України, Статутом комунального закладу (рішення сесії №34 від 28.07.10.)

У ДНЗ протягом 2012-2013 навчального року функціонувало 6 груп. Порівняно з минулими роками збільшилась кількість дошкільників у дошкільному закладі на 5 чоловік (153 дітей). Режим перебування дітей --10,5 годин.

Заклад працював за чинною програмою « Я у Світі » (за новою редакцією), використовує « Коментар до Базового компонента дошкільної освіти в Україні».

Фінансово-матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів та позабюджетних благодійних внесків юридичних та фізичних осіб. Так, за рахунок бюджетних коштів придбані:

- спортивно-ігровий комплекс "Дві башти", Гойдалка «Диван», Гірка "Жираф", Гойдалка балансир малий – 2 шт., драбина-8 шт.– 51 507,00 грн.

Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів. Технічний стан будівлі та групових приміщень задовільний. За рік він покращився : відремонтовано та пофарбовано сходи, замінено пошкоджене скло, зроблено поточний косметичний ремонт груп, замінені замки в дверях, відремонтовані санузли та замінені крани.

Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена. Ігрові майданчики підтримуються у задовільному, безпечному стані. На території закладу відокремлено господарську зону із закритим сміттєзбірником, зону юних натуралістів з ділянками овочевих культур, зелену зону з газонами квітниками.

Обладнання майданчиків підтримується у налагодженому стані, безпечне у використанні, про що свідчать акти обстеження. Пісок завозиться один раз на рік. Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. За потребою здійснюється викос трави, обрізка кущів, сушнику. Сміття прибирається у смітники та вивозиться за потребою. У теплу пору року за спекотної та сухої погоди ділянки поливаються, що відповідає санітарним вимогам утримання території.

Кількість педагогічних працівників змінилася: всього 18 педагогів.

За творчої ініціативи педагогічного колективу в дошкільному закладі згідно з сучасними педагогічними вимогами підтримуються в належному стані розвивальні середовища: природне, ігрове, інтелектуальне, предметне, соціальне; проводиться екологічне виховання з урахуванням взаємовпливу різних екосистем, гуманного ставлення до довкілля, тобто досягнення рівноваги й гармонії між людиною та соціоприродним середовищем її перебування, що забезпечує соціальне, духовне формування особистості.

У межах дослідно-експериментальної роботи педагогічний колектив працював над обласним науково-методичним проектом « Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості у системі дошкільної освіти». Керуючись методичними аспектами реалізації БП « Я у Світі» та «Виховуємо креативність», удосконалюються сприятливі умови для особисто-креативного розвитку малюків та організована робота дитячих творчих лабораторій:

- « Джерело здоров’я» (екологія і валеологія);

- « Зелений вогник » (правила дорожнього руху);

- « Світ казки » (казкотерапія).

Дитячий заклад продовжує втілювати в практику інноваційні технології:

- забезпечення екологічного та валеологічного виховання дітей в дитячому садку;

- застосування в роботі методики навчання М. Монтесорі та ТРВЗ;

- використання методики М.М. Єфіменка «Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей»;

-створення сприятливих умов для «елементарного музикування» Карла Орфа у системі музичного виховання дошкільників.

Протягом навчального року педпрацівники нашого закладу вирішували безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення організації навчально-виховного процесу у 2011-2012н.р.

При складанні річного плану були враховані кращі здобутки вітчизняної та зарубіжної педагогіки щодо проблем дошкільного виховання, планували реальні заходи, враховуючи бажання батьків і громадськості.

Усі заплановані заходи відповідають вимогам Базового компонента дошкільної освіти в Україні, є актуальними на сучасному етапі розвитку країни.

У ході планування педпроцесу на рік ми враховували загальні тенденції Базової програми, які визначають пріоритети подальшого розвитку та оптимізації дошкільної освіти.

Виходячи з того, що річний план – це заздалегідь окреслена система заходів, які передбачають порядок, послідовність і терміни виконання, такий план конкретний, в ньому відбиті всі етапи організаційної, соціальної, пропагандистської та педагогічної роботи.

З метою створення умов для досягнення педагогами високого рівня професіоналізму, набуття ними навичок творчої діяльності, упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у дошкільному навчальному закладі були направлені на курси підвищення кваліфікації при ДОІППО Квасній Олена Ярославівна, Ященко Людмила Іванівна, Олійник Анастасія Миколаївна – вихователі, Міщенко Лідія Миколаївна – інструктор з фізичного виховання.

Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідують постійно діючі методичні об’єднання, семінари в дошкільних навчальних закладах району, знайомляться з новинками науково-методичної літератури.

З метою підвищення ефективності педагогічної діяльності адаптації до стилю роботи ДНЗ продовжує діяти «Школа адаптації молодого спеціаліста», призначені наставники та закріплені вихователі-стажери, здійснювалися індивідуальні консультації педагогам-початківцям, взаємовідвідування занять та режимних процесів у досвідчених колег із подальшим обговоренням.

З метою підвищення якості реалізації завдань у 2012-2013н.р. систематично проводились педради: Проблеми та завдання дошкільної освіти в контексті закону «Про дошкільну освіту» (круглий стіл), «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» 3етап) (майстер-клас), Створення оптимальних умов для морально-духовного розвитку особистості вихованців. (рольова гра), Аналіз якості та результативності роботи педагогічного колективу дошкільного навчального закладу у 2012-2013 навчальному році (підсумково-настановча)

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони мали науково-методичний і пізнавальний характер, були спрямовані на усунення недоліків, допущенних в питаннях організації навчально-виховного процесу. Найбільш вдало пройшли педагогічні години («Прес-конференції», семінари, семінари-практикуми) з теоретичною та практичною частинами.

З метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи продовжують роботу творчі групи вихователів, які працюють з новітньою сучасною літературою, періодичними виданнями за Базовою програмою, що спрямовані на формування інтелектуальної, здорової, гармонійної, духовної, соціокультурної особистості:

- «Культура» - керівник Піддубна Н.І.;

- «Я Сам» - керівник Міщенко Л.М.;

- «Природа» - керівник Суха Л.О.;

- «Люди» - керівник Суха Л.Ф.

- «Естетика» - керівник Приходько Л.М.

- «Іноваційні технології» - керівник Дмухайло Т.Ю.

На виконання Указу Президента України Комунальний заклад дошкільний навчальний заклад «Сонечко» приймав участь в Всеукраїнському фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят» двоє дітей отримали відзнаку РАЙВО, конкурсу «Веселі старти» з елементами футболу. Серед основних завдань було поліпшення фахової майстерності педагогів-дошкільників, стимулювання їх творчого самовдосконалення, популяризація педагогічного досвіду.

З метою підвищення якості освітнього процесу систематично проводились колективні перегляди всіх видів діяльності дітей. Вихователі брали участь в використанні інновацій, а саме: проводили з дітьми заняття за вимогами чинної програми (ТРВЗ, кольоротерапія, казкотерапія).

Робочий навчальний план складається з інваріантної частини, що забезпечує компетентність дитини відповідно до вимог Базового компоненнту та варіативної частини, в якій передбачаються індивідуальні та групові заняття за варіативними програмами.

За минулий навчальний рік у закладі сформувалась модель оптимальної взаємодії всіх спеціалістів, об’єднаних єдиною професійною метою, які допомагають у реалізації медико-педагогічного супроводу дитини.

Порівняно з минулим роком покращилася система оздоровчих та фізкультурних заходів за рахунок систематичного використання інноваційних та нетрадиційних технологій, а саме: організація «Театру фізичного виховання», проведення нестандартних, сюжетних та ігрових фізкультурних занять. Якість оволодіння дітьми середнього та старшого дошкільного віку основними рухами, порівняно з попереднім 2011-2012 навчальним роком підвищилась. Систему фізкультурних занять доповнюють спортивні масові заходи: «Веселі старти» з елементами футболу, фізкультурні дозвілля «Козацькі розваги», «Ми з водою дружимо», «Давайте жити дружно».

Спостереження за проведенням ранкової гімнастики засвідчили, що інструктор з фізкультури розвиває у дітей рухові навички, які дозволяють виконувати вправи з найменшою затратою енергії. Чільне місце в забезпеченні достатньої рухової активності малюків посіли прогулянки. Наявність свіжого повітря, фізичних навантажень дають гарний загартовуючий ефект, внаслідок чого зменшилась кількість дітей, які часто хворіють.

Належну увагу адміністрація закладу приділяє виконанню Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ та Закону України «Про охорону праці». В ДНЗ проводиться певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу: розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму, а саме: проводився «Тиждень безпеки дитини» (травень поточного року), дібрано дидактичний матеріал,розроблені посібники для вихователів з ОБЖД, проводились інструктажі для працівників і батьків, проводились розваги для дітей .

Порівняно з минулими роками збільшилась кількість дітей у дошкільному закладі та поступово збільшився відсоток охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою, завдяки тісному взаємозв’язку КЗ ДНЗ «Сонечко» з виконкомом Піщанської сільської ради по організації обліку дітей дошкільного віку.

За минулий навчальний рік у закладі удосконалювався банк даних про п’ятирічних дітей Піщанської сільської ради і продовжувалося здобуття ними дошкільної освіти: група короткотривалого перебуття дітей старшого дошкільного віку (4 дітей) в ДНЗ та консультативний центр « Сім’я» для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

У 2012-2013 навчальному році адміністрація й педагогічний колектив приділяли велику увагу формуванню тісного взаємозв’язку дошкільного закладу із сім’єю. З метою залучення батьків до педагогічного процесу подовжували удосконалювати роботу клубу «Університет для батьків», сприяли проведенню екологічної та валеологічної, оздоровчо-пропагандистської роботи з батьками, продовжили роботу по виготовленню інформаційних матеріалів, індивідуальному та груповому консультуванню. Спільна праця клубу та батьківського комітету допомогла дитячому закладу в організації проведення благодійної «Осінньої ярмарки», на якій були присутні не тільки діти та колектив садочку, але і мешканці нашого села. Завдяки цій акції було зібрано достатньо коштів. За рахунок яких оновилися куточки та іграшки в усіх групах.

Педагогічний колектив проводив систематичну роз’яснювальну роботу серед батьків дошкільників та аналіз причини невідвідування дітьми закладу.

Висока якість дошкільної освіти свідчить про раціональну організацію буття дітей в закладі, чередування різних видів діяльності: організованої з іншими видами розвивальної діяльності. Заняття плануються з урахуванням розумового та фізичного навантаження. Основним акцентом у навчально-виховній роботі закладу є максимальна гуманізація педпроцесу.

Результативність його проаналізовано згідно з діагностуванням. Узагальнені результати педагогічного обстеження дітей та рівень засвоєння вихованцями знань, розвиток їх умінь і навичок відповідно до програмових вимог свідчать, що кількість дітей з високим рівнем зросла порівняно з початком навчального року на 12%. Ці групи дітей можуть застосовувати свої знання на практиці, здатні до інтенсивної розумової діяльності, організовані, уміють зосередитись, старанно виконують завдання та працюють творчо. Рівень позитивної динаміки збільшився ( 83%) порівняно з минулим роком, що становив 80% . Найважливішими показниками рівня підготовки дітей в ДНЗ є формування математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім та екологією ( 70% ), пам’ять (80%). Особливу увагу педагоги приділяли індивідуальній роботі, що сприяла подальшому розвитку дітей та адаптації до шкільного навчання.

В минулому навчальному році була проведена діагностика обдарованих дітей – виявлено 10 всебічно обдарованих дітей і з ними ведеться індивідуальна робота.

Річний план за 2012-2013н.р. був реальним, дозволив досягти поставлених цілей. Виконаний на 95% . Проте в організації освітньо-виховного процесу ДНЗ треба виділити такі недоліки :

- незначне місце в плані методичної роботи приділено питанням самоосвіті та самоаналізу особистої діяльності педагогів;

- потребує вдосконалення диференційований підхід до проведення організованих занять, дидактичних ігор за рівнями пізнавального розвитку;

- не в повному обсязі реалізувалися завдання розділу програми «Природа космосу»;

- потребує постійного вдосконалення контролю за станом розвитку зв’язного мовлення дошкільників (усі вікові групи);

Виходячи з аналізу освітньо-виховної і методичної роботи у 2012-2013 навчальному році, ураховуючи досягнення й перспективи розвитку, педагогічний колектив КЗ ДНЗ «Сонечко» визначає основні завдання на новий 2013-2014 навчальний рік:

1. Забезпечення безумовного виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

2. Робота за Базовим компонентом (нова редакція) розвитку дитини дошкільного віку та рекомендованими програмами: «Українське дошкілля», «Дитина» (оновлена)

3. Продовження упровадження ІКТ в освітній процес, який потребує розв’язанню низки питань:

- технічне забезпечення, створення комп’ютерної інфраструктури дошкільного навчального закладу;

- встановлення та налаштування програмного забезпечення;

- навчання кадрів, організація використання ІКТ персоналом;

- організація безпечного використання ІКТ у дошкільному навчальному закладі;

- підвищення ефективності та інтенсивності освітнього процесу;

- динамічне оновлення змісту, форми та методів навчання;

- розширення межі індивідуалізації та диференціації навчання.

4. Демократизація виховного процесу в дошкільному закладі через використання різних форм співробітництва та рівності всіх учасників виховного процесу.

5. Створення сприятливих умов для особисто-креативного розвитку дошкільників у різних сферах життєдіяльності та покращення їх фізичного здоров’я, залучення батьків до роботи з формування здорового способу життя серед малюків.

6. Забезпечення наступності ДНЗ і ЗОШ

7. Забезпечення ефективної співпраці з громадськістю.

8. В зв’язку з вадами мовного розвитку у дітей бажано ввести в штатний розпис посаду вчитель-логопед.СПИСОК

ПЕДАГОГІВ ПІЩАНСЬКОГО

на 1 вересня

Адреса: область Дніпропетровська район Новомосковський

У закладі на 01.09.2013р. груп 6 дітей 147з\п

Прізвище, ім’я та по батькові

Дата народження

Стать

Пед.

звання

рік

Категорія

рік

Посада

Повна назва


навчальних

закладів, які

закінчив

(рік закінч.)

1

Березка Любов Василівна

13.07.

1959р.


Жін
Вища,

2009р.


Завідувач

Бердянський пед.універ.2009р

2

Дмухайло Тетяна Юріївна

22.07.

1984р.


Жін
7.р.


вихов.- методист

ДДАУ, 2007 бакалавр «Облік і аудит»

3

Мовчан Наталія Григорівна

20.11.

1975р.


Жін.
7 р.

психолог

Загальна сер. освіта, 1993

4

Дяченко Вікторія Юріївна

18.03.

1973р.


Жін.
2012


муз.керів

ник


Дніпроперт.

пед.уч. 1990 р.5

Приходько Лідія Олексіївна

20.01.

1986.


Жін.муз.керів

ник


ЗСО, 2003

6

Міщенко Лідія Миколаївна

08.08.

1949р.


Жін.


Інструктор з фіз. культ.

Новом. Кооперат. технікум, 1968

7

Євдокименко Світлана Євгенівна

04.04.

1966


Жін..

Вихов.-метод.

2011


вихователь

Дніпр. пед. уч., 1985р.

8

Піддубна Ніна Іванівна

21.08.

1957р.


Жін.
2009р


вихователь

Тобольське

пед.уч. 1978р9

Свірь Тетяна Володимирівна

12.06.

1986р.


Жін.вихователь

Загальна сер. освіта, 2003

10

Суха Любов Федорівна

07.10.

1954р.


Жін.
9р.

2009р


вихователь

ДПУ, 1979р.

11

Ященко Людмила Іванівна

03.07.

1960


Жін.
8р.

вихователь

ДПУ, 1995

12

Бойко Світлана Гнатівна

17.05.

1966 р.


Жін.
8р,

2010р.


вихователь

ХПУ, 1990р

13

Квасній Олена Ярославівна

10.05

.1966р.


Жін.
9р.

вихователь

Балкашське пед. уч., 1986

14

Суха Лариса Олексіївна

02.09.

1962 р


Жін.
8р,

2011р.


вихователь

ДПУ, 1990р.

15

Олійник Анастасія Миколаївна

29.09.

1980 р.


Жін.9р.

вихователь

Кубанськи Держ. Унівеситет, 2005

16

Вялова Наталія Володимирівна

19.04. 1980р

Жін.


вихователь

ХАІ, 2005 спеціаліст «Безпека життєд.» інж

17.

Кіяєва Анна Сергіївна

13.04.

1986


Жін.
7р.

вихователь

ЗСО, 2004

18.

Бондаренко Олена Анатоліївна

28.06.

1960


Жін.
8р.

2011р.


Вихователь

ДПУ, 1995

19

Костюченко Людмила Іванівна

17.05.

1962р.


Жін.
2009р


вихователь

ДПУ, 1991р.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка