23 лютого – День захисника ВітчизниСкачати 35.27 Kb.
Дата конвертації10.03.2016
Розмір35.27 Kb.23 лютого – День захисника Вітчизни

День захисника Вітчизни - це всенародне свято. Захищати Батьківщину, свою рідну землю - справа честі дійсних патріотів своєї країни, святий обов’язок кожного громадянина. Це - свято зі славними традиціями і багатолітньою історією, символ непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини від часів Запорізької Січі до наших днів. За офіційною версією перша дата цього свята - 23 лютого 1918 року, коли молоді загони Червоної Армії, що вперше вступили у війну, вщент розбили німецьких загарбників під Псковом і Нарвою. Тоді день 23 лютого 1918 року був оголошений днем народження Червоної Армії.


Потім свято було на кілька років забуте і лише у 1922 році офіційно відновлене як «День Червоної Армії». А в Радянському Союзі 23 лютого відзначався «День Радянської Армії й Військово- Морського Флоту».
Після розпаду Союзу ця дата була перейменована спочатку в Росії, а потім в Україні.
23 лютого 1999 року Президент України Леонід Кучма видав Указ «Про День захисника Вітчизни», в якому зазначено: «Враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів війни та з метою сприяння патріотичному вихованню молоді постановляю установити в Україні свято - День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого». У цей день вшановуємо всі покоління, які показали приклади героїзму і мужності, всіх захисників від мала до велика, хто захищав і захищає національні інтереси та безпеку нашої держави, зберігає мир і спокій українців.
На прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту формується національно- патріотичне виховання молоді. Тому важливо забезпечувати активну участь молоді в заходах національно-патріотичного спрямування, у тому числі, приурочених загальнодержавним святам.
Національно-патріотичне виховання молоді є також важливою складовою і національної безпеки України. У наш час, коли Україна розв’язує складні завдання національного відродження і державотворення, особливої уваги набувають національно-патріотичні почуття, що характеризують ставлення людини до свого народу і рідної землі, готовність до героїчного подвигу в ім’я Батьківщини.
Виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення української державності є одним з важливих шляхів формування історичної пам’яті. Тому в закладах освіти особлива увага приділяється викладанню історичних дисциплін.
Вагомий внесок у національно-патріотичне виховання молоді, її підготовку до захисту Батьківщини може внести і відродження та розвиток українського козацтва.
У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, святим обов’язком кожного громадянина. Тож День захисника Вітчизни - це всенародне свято. Воно є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них. У нього славні традиції, за ним стоїть сама історія, сповнена героїки подвигів, яскравих вчинків.
День захисника Вітчизни уособлює такі прекрасні людські якості, як доблесть і мужність. Фактично воно є святом усіх чоловіків, чиє головне покликання - обороняти рідну землю. Це свято символізує любов і повагу українців до своїх захисників і визволителів, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави.
У цей день ми з вдячністю згадуємо і вітаємо тих, хто захищав національні інтереси та безпеку нашої держави. У цей день традиційно вшановуємо усі покоління, які показали приклади вірності і героїзму, захищаючи Вітчизну, від часів Запорозької Січі до наших днів.
Мужність і героїзм, доблесть і слава, відвага і честь - саме ті чесноти, на яких базується вся багатовікова історія нашої України. На долю воїнів-захисників усіх поколінь випало багато випробувань, однак вони завжди долали їх з гідністю. Захищати Батьківщину, свою землю, свою домівку - це святий обов`язок кожної людини.
Захисники Вітчизни - це ті, хто в грізні воєнні часи відстояв рідну землю від фашистської навали. Це ті сивочолі ветерани, чия юність співпала з нелюдськими випробуваннями, з горем, кров’ю та лихоліттям. Та вони вистояли і в післявоєнні роки відбудовували та розвивали країну.
День захисника Вітчизни - це свято і ветеранів Великої Вітчизняної війни, і нинішніх військовослужбовців та працівників збройних сил України, яким випала доля вписати нові сторінки в літопис української армії. Славні традиції батьків і дідів сьогодні гідно продовжує нове покоління військовослужбовців, які стоять на захисті миру, праці, незалежності України.
День захисника Вітчизни - насамперед данина героїчним традиціям нашого народу, вияв любові і пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав Батьківщину, відстоював незалежність. Ми завжди пам’ятали і будемо пам’ятати їх хоробрість і відданість в ім’я майбутнього і робитимемо все можливе для того, щоб оточити увагою та турботою наших ветеранів. Віддаючи данину героїчним подвигам українського воїнства, вклоняємося їх мужності та безмежній вірності своєму обов’язку.
У нашій пам’яті зберігаються усі подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.
База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка