А. Дімаров «Для чого людині серце». (продовження)



Скачати 30.34 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір30.34 Kb.
Тема: А. Дімаров « Для чого людині серце». (продовження)

Мета: Перевірити, як учні засвоїли зміст казки. Навчити висловлювати власні міркування, пояснювати зв’язки між фактами і подіями. Розвивати усне мовлення учнів в процесі їхніх роздумів про добро. Виховувати чуйність та милосердя.

Хід уроку:


  1. Організація класу до уроку.

Із цих промінчиків добра, що виникли на ваших обличчях ми розпочнемо наш урок.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Девіз нашого уроку:

Життя дароване людині на добрі справи і любов.

Сьогодні на уроці ми маємо дати відповідь на дуже важливе запитання.

А для цього ми повинні зібрати «Розсипанку літер»

лДя гочо динілю Для чого людині серце.

Також перевіримо як ви засвоїли зміст казки?



  1. Мовленева розминка:

Раз добром налите серце вік не похолоне.

Прочитати : сумно, весело, із запитанням.

У доброї людини велике серце.

-Як ви розумієте таке прислів’я?

Прочитати з логічним наголосом.

Діти, подивіться навколо…А чим незвичайна сьогодні наша класна кімната?

Зашумів у лісі вітерець -ш-ш-ш….

І струмочок слідом задзвенів -дзень-дзень…..

Волохатий джміль на квітку сів -дж-дж-дж…..

Заспівав комарик у траві з-з-з-з….

Тут зозулька закувала на вербі ку-ку-ку….

А шуліка полетів у ввись -шух-шух….

4.Первірка прочитаного.

- З якою казочкою ми ознайомилися на минулому уроці?

- Чи сподобалась вам казка?

- Назвіть дійових осіб.

- Де відбувалися події?

- Вам зустрічались невідомі слова: дошкуляти, ринути.

- Як ви їх розумієте?

5.Інсцинізація казки.

- Як ви розумієте слова лікаря про те, що люди мають різні серця?

- Як змінилося життя дерев’яного чоловічка коли лікар подарував йому серце?

6. Вибіркове читання:

- Знайдіть і прочитайте як почував себе дерев’яний чоловічок повернувшись із серцем до своїх одноплемінників.

- Прочитайте що сталося з чоловічком коли він рятував хлопчика.

7.Робота в парах.

З’єднайте стрілочками кому яке серце належить:

Серце злої людини – жовте та зморщене.

Серце байдужої людини – блискуче та світле.

Серце людини, яка дбає тільки про себе – похмуре, сіре, важке.

Серце доброї людини - велике та світле.

8. Вправа « Кому належать ці слова?»

- Ти хочеш вибратися з лісу? ( дерев’яному чоловічку)

- Люди мають різні серця! (лікарю)

- Я хочу мати це серце! ( дерев’яному чоловічку)

- Це я плачу….( дівчинці)

9. Гра « Займи позицію»

Виберіть слова, що допоможуть схарактеризувати головну героїню твору.

Співчуття, розсудливість, байдужість, доброта.

10. Робота в групах « То як ви думаєте?»

- Чому чоловічок захотів дістати серце?

- Чим керувався чоловічок , рятуючи дівчинку: жалістю, добротою чи цікавістю?

- Чому людина з добрим серцем не знає, що таке спокій?

- Чи може людина вибрати серце?

- Що вам найбільше сподобалось у цьому творі?

- Що не сподобалось у казці?

11. Гра « Відгадай навпомацки»

Вгадай предмет, який якимось чином пов’язаний із цим твором.

12.Давайте повернимось до нашого серця і спробуємо дати відповідь на запитання: «Для чого людині серце?»

У кожного з вас на парті є маленькі сердечка. Запишіть на них відповідь на це запитання. Приклейте ваші серця у наше одне велике серце.



13. Оцінювання учнів.

14. Д/з. Придумати своє закінчення казки.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка