Аналіз роботи методичного об’єднання суспільно-гуманітарного циклу за 2014 – 2015 н рСкачати 47.49 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір47.49 Kb.
Аналіз роботи методичного об’єднання суспільно-гуманітарного циклу

за 2014 – 2015 н.р.
у 2014-2015 н.р. МО працювало відповідно до складеного плану роботи.

Проведено 7 засідань МО, на яких обговорювалися методичні питання, вчителі готували виступи, звітували про відвідані семінари, ділилися досвідом роботи. Розглядалися питання самоосвіти вчителів, які атестувалися в поточному навчальному році.

Члени МО були активними учасниками навчально-виховного процесу школи, про що свідчать їхні методичні звіти (додаються).

Учителі української мови і літератури провели предметний тиждень, систематизували матеріали заходів. Організували активну участь школярів у І турі олімпіади, І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, І етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Високі навчальні досягнення на районному рівні показали учні: Бенда Б.(5кл., І місце у конкурсі ім.П.Яцика), Токарчук Н.(7кл., І місце у конкурсі ім.П.Яцика) – учитель Матвійчук К.В.; ці учні були учасниками ІІІ етапу конкурсу; Москаленко Ю.(6 кл., ІІІ місце, конкурс ім. Шевченка) – учителі Максимова С.А., Пастушенко А.П.; Маковій Н.(8 кл., ІІІ місце у конкурсі ім.П.Яцика), Каспер А.(10кл., ІІІ місце, олімпіада) – учитель Проценко А.В.

Матвійчук К.В. відвідала 2 семінари (10.10.14 Білозерська гімназія. «Оптимізація уроків української мови та літератури через використання ІКТ»; 02.12.14 Білозерська ЗОШ №2. Зміни у ЗНО). Провела показовий урок української мови у 5 класі з використанням ІКТ. Виступила на нараді при директорові з презентацією «Вимоги до ведення журналу вчителями-предметниками». Написала сценарій на конкурс «Перлина натхнення» (ІІІ місце, район, номінація «Патріотичне виховання»). Підготувала виступи на засідання МО: «З початкової школи – в основну: проблеми наступності», «З досвіду роботи: розвиток комунікативної компетентності учнів», «Тестові технології навчання з української мови та літератури як умова ефективної підготовки до ЗНО», «Реалізація методичних рекомендацій з організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у 2014/2015 навчальному році (Міністерство освіти і науки України від 27.11.2014 № 1/9-614) на уроках української мови і літератури»). Систематизувала презентацію творчої групи «Майстерність і лідерство» на педраду. Розмістила на сайті матеріали МО за 2014-2015 н.р. Постійно поповнює сайт власними методичними розробками. Була членом журі ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.Петра Яцика, керівником групи учасників ІІІ етапу цього ж конкурсу від Білозерського району (20.12.14, м.Херсон, школа № 27). Стала учасником ІІІ етапу обласного конкурсу-огляду на кращий соціально-педагогічний проект «Вчимося бути здоровими» (ХАНО. Сертифікат № 8650. Наказ № 97 від 25.11.2014р.). ЇЇ учениця Майба К. взяла участь в обласному конкурсі на кращі мистецькі та учнівські твори, присвячені історії боротьби українського народу за державний суверенітет та територіальну цілісність України (І місце, І етап – район). Оформила папку з творчими роботами учнів у шкільну кімнату національно-патріотичного виховання. У кабінеті української мови та літератури провела заходи з відзначення ювілеїв письменників (120-річчя О.Довженка, 125-річчя Остапа Вишні, 85-річчя Д.Павличка, 85-річчя Ліни Костенко, 200-річчя М.Вербицького та 150-річчя публічного виконання Гімну України). За результатами атестації у 2014-2015 н.р. Катерині Василівні присвоєно звання «учитель-методист».

Проценко А.В. є активним учасником районної творчої групи вчителів української мови і літератури. Підготувала майстер-клас для молодих учителів району. До 70-річчя ХАНО її учні взяли участь у конкурсі «Учителю мій» (Приходько А. «Народжений під щасливою зорею»). Написала сценарій на конкурс «Перлина натхнення» (ІІІ місце, район). Була членом журі на конкурсі «Учитель року» та членом журі ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка і Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Взяла участь у районному літературно-творчому конкурсі «З Україною в серці» (І місце, Проценко А. «Уроки історії – уроки життя»). Підготувала випускників до ЗНО. Проводила консультації до ДПА для дев'ятикласників. Стала учасником ІІІ етапу обласного конкурсу-огляду на кращий соціально-педагогічний проект «Вчимося бути здоровими». Підготувала матеріали для шкільної кімнати національно-патріотичного виховання (творчі роботи учнів).

Урсал Д.О. відвідала 2 семінари (учителів світової літератури, ЗНО). Написала сценарій на конкурс «Перлина натхнення» (І місце, район, ІІІ місце, область). Підготувала учнів на конкурс майстрів художнього читання «Моя Батьківщина – Україна» (Добровольська Д. (І м), Чепок Л.(І м), Кривохіжин О.(ІІІ м) – район; область: Добровольська Д. – Гран-прі, Чепок Л. – ІІІ місце). ЇЇ учениця (Майба К.) посіла ІІІ місце в обласному конкурсі «Визволителям-героям – наша пам'ять і уклін». Відвідала семінар «ЗНО -2015» (Білозерська гімназія) та спільне засідання МО у Білозерській ЗОШ №2. Урок Діни Олексіївни надруковано в журналі «Зарубіжна література». Систематично поповнює власний сайт методичними розробками. Стала учасником ІІІ етапу обласного конкурсу-огляду на кращий соціально-педагогічний проект «Вчимося бути здоровими». Підготувала матеріали для шкільної кімнати національно-патріотичного виховання. («Буремне XXІ століття»).

Дружиненко Т.Ф. підготувала зустріч з учасниками АТО, бесіди по класах на правову тематику, виступ на засідання МО з теми : «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках історії». До Дня партизанської слави та Дня пам’яті жертв голодомору (разом із Сунцовим Є.В.) підготувала загальношкільні заходи. Учні Тетяни Федорівни – учасники ІІ та ІІІ туру олімпіади (Проценко А.- ІІ місце, район, ІІІ місце, область), Мазанова А.- V місце, район). За результатами атестації у 2014-2015 н.р. Тетяні Федорівні підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель».

Сунцов Є.В. відвідав семінар учителів історії (Музиківська ЗОШ, 3.12.14). брав участь у Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді (підготував проект «Їх вустами говорить історія»), підготував учня 11 класу до участі в ІІ турі олімпіади з історії (Сафьяник О.).

Учителі Саміленко О.В., Сунцов Є.В. готували виступи на засідання МО з тем: «Оптимізація навчально-виховного процесу на уроках англійської мови», «Формування навичок критичного мислення на уроках історії та правознавства».

Учителі англійської мови Саміленко О.В., Вансович Я.А. підготували учнів до участі в ІІ турі предметної олімпіади (Маковій Н.-10місце, Жданова М.- 7 місце, Полякова М. - 11 місце, Приходько А. - 11 місце).

Усі члени МО підготували презентації своєї діяльності на педагогічну раду (за творчими групами).

Учителі суспільно-гуманітарного циклу передплачують періодичну пресу, фахові журнали, є активними користувачами Інтернет-ресурсів, використовують на уроках та позакласних заходах ІКТ.

Дружиненко Тетяна Федорівна, Матвійчук Катерина Василівна, Проценко Алла Василівна, Урсал Діна Олексіївна, Воропай Марина Олександрівна, Вансович Яна Асланівна є шанувальниками театрального мистецтва, неодноразово відвідували театр ім. М.Куліша.Дружиненко Т.Ф., Матвійчук К.В. залучають до цього і своїх вихованців з метою поглиблення знань з літератури й історії, розвитку естетичних смаків, формування комунікативної компетентності, виховання шанобливого ставлення до духовних надбань українського народу.

Усі члени МО провели моніторинг навчальних досягнень учнів з предметів суспільно-гуманітарного циклу за 2014-2015 н.р.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка