Аналіз виховної роботиСкачати 179.44 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір179.44 Kb.


Аналіз виховної роботи
Виховний процес у гімназії був організований відповідно до річного плану роботи і планів виховної роботи класних керівників, у яких відображена робота з ціннісного ставлення особистості до себе (моральне виховання), до праці (трудове виховання), до суспільства та держави (національне, громадянське, військово-патріотичне виховання, правове), до природи (екологічне виховання), до культури та мистецтва (художньо-естетичне виховання). Велика увага приділялась роботі з ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави, формуванню в учнів правової культури, індивідуальній роботі з учнями, які потребують постійної уваги як у навчанні, так і відносно поведінки, а також з учнями, які добре вчаться і потребують до себе уваги як обдаровані діти.

Одним із основних напрямів виховної роботи є патріотичне та громадянське виховання.

Проведено цикл загальношкільних та класних заходів:

- до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., зокрема літературно-музична композиція за творами В. Симоненка, О. Довженка, С. Старова «Земле моя, земле…»;

- до Дня партизанської слави та відзначення 71-ї річниці початку підпільно-партизанського руху в Україні проведено літературний конкурс, мистецький конкурс «Партизанський рух в Україні» (малюнки, стіннівки та інші витвори за даною тематикою), години пам’яті та уроки мужності, уроки історії за даною тематикою, лінійка пам’яті до Дня партизанської слави;

- до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана, а саме проведено тематичні годин „Ветерани – наша слава, наша гордість” (1-11 класи), тематичні виставки літератури „Ветеран мешкає поруч” (1-11 класи), бесіди, виховні години: «Витоки толерантності» (1-11 класи), привітання ветеранів пам`ятними листівками, присвяченими Дню ветерана (8-10 класи), конкурс малюнків „Мої улюблені бабуся та дідусь” (6-7 класи). Крім того, організовано зустріч учнів 9-11 класів з членом президії Фрунзенської районної ради ветеранів Бібіком А.Т.

- 15.02.2013 до Дня виводу радянських військ з Афганістану було проведено урочисту зустріч з воїнами-інтернаціоналстами, в рамках якої учнями 10-А класу підготовлено та показано літературно-музичну композицію, учні старших класів гімназії спілкувались з учасниками бойових дій в Афганістані, тощо;

- до Дня захисника Вітчизни було проведено свято: "Я - майбутній захисник Вітчизни!" для учнів 3-х класів та лицарський турнір серед учнів 7-х класів;

- до дня святкування 68-ї річниці перемоги у ВВВ, зокрема виховні години: «З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни», «Безсмертям осяяний подвиг», «Герої, що мешкають поруч», «Заочні мандрівки містами-героями», «Згадаймо всіх поіменно» (1-11 класи); конкурс читців «Рядки, опалені війною» (5-9 класи); виставка малюнків «Світ без війни» (4-8 класи); урочиста лінійка та покладання квітів до пам’ятника воїнам ВВВ; літературно-музична композиція «Харків у роки війни» із запрошенням ветеранів та «дітей» ВВВ, (10-Б клас); екскурсії місцями бойової слави: висота маршала Конєва, Дробицький Яр, меморіали Харкова; уроки мужності: «Це не можна забути», «Уроки Другої світової війни», «Значення для людства перемоги над фашизмом у Другій світовій війні» (1-11 класи) та інші;

Взагалі гімназія активно співпрацювала з радою ветеранів Фрунзенського району, комітетом Міжнародного Українського Союзу ветеранів війни та Центром захисту правди історії Великої Вітчизняної війни.

З метою створення умов для самореалізації учнівської молоді, формування навичок самоврядування, вироблення соціальної активності, відповідальності в процесі практичної громадської діяльності в гімназії створено гурток «Лідер» (керівник Рибіна Ю.О.), члени якого були ініціаторами проведення багатьох заходів, зокрема акції «Подаруй тепло дітям», «Допоможи ближньому своєму». Під час проведення благодійних акцій зібрано речі та подарунки для вихованців Будинку маляти.

Протягом 2012/2013 навчального року активно працював гурток «Юний журналіст», результатом роботи якого є випуск трьох номерів шкільного дитячого журналу «School life».

05.10.2012 в гімназії було проведено День самоврядування – учні старшої школи виконували обов’язки адміністрації гімназії та вчителів.

Протягом 2012/2013 навчального року певна увага приділялась правовому вихованню та заходам з безпеки життєдіяльності. У рамках Всеукраїнського тижня правового виховання було проведено цикл виховних заходів, серед яких Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (1-11 класи); семінар-тренінг з педагогічними працівниками «Як правильно оформити заяву, скаргу, подання»; робота у рамках програми «Шкільна медіація» (тренінг «Увага – конфлікт!» круглий стіл серед учнів 10-х класів «Запобігання конфліктної поведінки, пошук компромісів»); конкурс малюнків, стіннівок за даною тематикою, виставка юридичної літератури «Сторінками історії розвитку законів»; виховні години у вигляді бесід, вікторин, диспутів, презентацій, дискусій з даної тематики (1-11 класи за графіком класних годин); цикл бесід за темами: «Права і обов’язки школярів», «Я – громадянин України», «Правопорушення і злочин», «Навчання – право за Конституцією», «Що таке правопорушення і їх види», «Конституція України – основний закон», «Моє місце в суспільстві»; «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна», «Конституція України – основний Закон нашої держави», «Я громадянин України».

У лютому місяці було проведено місячник правового виховання, у рамках якого проводились виховні заходи: «Мої права та обовязки» (початкова школа); ділова гра «Знай свої права» (9-11 класи); брейн-ринг «Мої права та обовязки» (5-8 класи), лекція: «Ти доросла.» для дівчат 6-7-х класів, тощо.

У вересні місяці було проведено місячник Правил дорожнього руху, в межах якого проведено:

- оформлення куточків з безпеки життєдіяльності «Збережи своє здоров’я!» (1-11 класи);

- 03.09.2012 єдиний урок з Правил дорожнього руху «Збережемо своє життя!» (1-11 класи);

- кіноурок «Обережно, діти на дорозі!» (3-5 класи);

- гра «Знай правила дорожнього руху » ( 5-6 класи );

- конкурс малюнку «Бережись автомобіля!» (3-7 класи, вчителі ОБМ Остапенко О.В. та Золоташко Я.В.);

- класна година «Знай правила дорожнього руху» (1-11 класи);

- бесіди з попередження дитячого травматизму «Знай правила дорожнього руху!», «Ти – пішохід!», «Обережно, діти на дорозі!».

13.03.2013 з метою сприяння роботі з попередження дитячого травматизму, активізації діяльності дружин юних пожежних-рятувальників, поглиблення знань учнів у галузі пожежної справи, виявлення творчих здібностей учнівської молоді, залучення їх до суспільно-корисної діяльності було проведено шкільний фестиваль дружин юних пожежних-рятувальників (ДЮПР), а 14.03.2013 збірна команда 10-х класів, переможець шкільного фестивалю представляла гімназію на районному фестивалі ДЮПР, де отримала грамоту за перемогу у конкурсі «Веселий художник».

Також учні 7-х класів підготували агітаційну бригаду для учнів 2-х класів «Вогонь - друг, вогонь - ворог!».

14.03.2013 було проведено співробітниками ДАІ разом зі студентами НТУ "ХПІ" інтерактивний тренінг з правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах для учнів початкової школи.

Значна увага протягом року приділялась художньо-естетичному вихованню учнівської молоді. Проведено презентацію-посвячення учнів 5 класів «Ми стали гімназистами», виставку – ярмарок «Світ навколо нас», осінній марафон у початковій школі, конкурс осінніх героїв (2-4 класи); концертну програму «Осінній бал в початковій школі» (1-4 класи), концерт «Зірки гімназії» (5-ті класи), концертну виставу «Осені останній цілунок» (6-А, 6-В, 8-Г та 9-В класи), святковий концерт «Учителю, світлим ім’ям твоїм…» до Дня працівника освіти (11-Б клас), концертну виставу «Фестиваль зимових свят» (6-ті класи), виставу-гру «Новорічні забави» (7-мі класи), Новорічний концерт «Блакитний вогник» (10-11 класи), свято до Дня святого Валентина, свято любовної лірики та прози "Мені нікому крім тебе, писати" (11-Б клас), конкурс проектів «Моя родина - моє життя!» серед учнів 8-х класів, шкільний вечір вальсу серед 10-х класів, конкурс проектних робіт «Мій всесвіт без обмежень» для учнів 6-х класів.Проведено низку заходів до Міжнародного жіночого дня 8 березня, а саме:

- 04-07.03.2013 було проведено «шоколадний» тиждень, у рамках якого проводились наступні заходи:

- конкурс читців «Мама полюбляє шоколад!» серед 1-х класів;- конкурс класних газет «Мама та цукерки» серед учнів 2-3-х класів;

- конкурс малюнків «Мама полюбляє шоколад» серед учнів 4-х класів;

- виставка-конкурс на кращу солодку композицію серед 5-6-х класів;

- солодкий марафон «Знайди шоколадний скарб!» серед 7-8-х класів;

- 07.03.2013 святковий концерт «Жіночності чарівної букет!».

Протягом 2012/2013 навчального року учнями гімназії відвідано культурні установи м.Харкова, а саме:

21.09.2012 - Слобожанська ліга КВК у ККЗ «Україна» (9-11 класи);

04.10.2012 - вистава «Таємниця золотого ключика» у ПК «Металіст» (4-ті класи);

15.10.2012 - вистава «Жабенятко» у ККЗ «Україна» (3-ті класи);

16.10.2012 - відвідування Харківського будинку актора (9-11 класи);

27.10.2012 - вистава «Осінній вернісаж» у ХПДЮТ (2-Б та 2-Г класи);

10.11.2012 - Слобожанська ліга КВК у ККЗ «Україна» (9-11 класи);

27.12.2012 - Новорічна вистава у ХПДЮТ (3-ті класи);

13.03.2013 - відвідування учнями гімназії НУА для перегляду вистави трупи студентського театру «На Лермонтовській, 27» під назвою "Забути Герострата".У рамках проведення тижня російської та української мови та літератури проведено:

- свято української мови «Ой під вишнею, під черешнею» для учнів 5-х класів;

- перегляд вистав театру «PS» «Мій шевченко» учнями 8-9-х класів та «Украдене щастя. Драматична хроніка неприватного життя» за мотивами драми І.Франка учнями 10-11-х класів;

- КВК з російської мови.

Команди юних інтелектуалів взяли участь у районному етапі конкурсу «Що? Де? Коли?» та посіли 6 місце (молодша група), 4 місце (старша група).

У січні проведено шкільний етап конкурсу «Учень року». Переможцем в номінації «Творча особистість» визнано ученицю 10-Б класу Браславську Елизавету. Крім того, Браславська Елизавета стала переможницею районного етапу конкурсу та завоювала звання «Учень року – 2013» в міському конкурсі у номінації «Творча особистість року».

Певна увага приділялась екологічному вихованню школярів. Проведено:

- акцію «Чисте довкілля»;

- трудові десанти «Гімназія – наш дім»;

- конкурс малюнків «Природа очима дітей»;

- навчальні екскурсії до кінологічної служби МВС: 27.09.2012 2-Б клас (класний керівник Чубарова І.Є.) та 2-В клас (класний керівник Гранкіна І.В.); 09.10.2012 2-Г клас (класний керівник Гриценко О.А.) та 2-Д клас (класний керівник Гуртова О.О.);

- акцію «Зелена аптека» (збір каштанів для фармакологічної промисловості);

- конкурс агітаційних бигад «Остерігайтесь пожеж!» (учні 7-Б та 7-В класів демонстрували виступи для учнів початкової школи);

- конкурс малюнків «Природа очима дітей» для учнів 1-8-х класів;

- екологічну абетку «природа в небезпеці» для учнів 4-х класів;

- ательє «Барвінковий світ» (конкурс костюмів з екологічно чистих матеріалів) для учнів 7-х класів;

- свято «Цей прекрасний світ квітів» для учнів 4-х класів;

- студентами НТУ "ХПІ" інтерактивний тренінг з екологічного виховання для учнів початкової школи (акція «Кришкін дім»).

У рамках проведення місячника екологічного виховання проведено екологічний марафон (14.01.2013-08.02.2013), а саме:

- конкурс "Весела екологія" для учнів 4-х класів;

- екологічний брейн-ринг для учнів 7-8-х класів;

- екскурсія по зимовому саду для 1-4-х класів;

- екологічний КВК серед 9-х класів;

- екологічна казка «Король малиннику» для учнів 2-х класів;

- підсумкова конференція в рамках проведення екологічного марафону.

Протягом 2012/2013 навчального року значна увага приділялась фізкультурно-спортивній роботі. Учні брали участь у районних змаганнях відповідно до Положення про проведення районної Спартакіади, активно приймали участь у шкільному та районному етапах малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини». Крім того, проведено шкільні спортивні змагання, зокрема у жовтні – з легкої атлетики, у листопаді – «Веселі старти», у січні – з баскетболу, у лютому – з волейболу, у квітні - з футболу, у травні – традиційне військово-спортивне свято з нагоди святкування 68-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні та закінчення курсу «Захист Вітчизни».

Проведена суттєва робота по залученню учнів до занять у спортивних секціях на базі гімназії: з футболу (тренер ДЮСШ №16 Баламутов В.В.), художньої гімнастики (тренери ДЮСШ №16 Чекмарьова О.М., Гурильова Л.Г.), шахів (тренер ДЮСШ №7 Бондаренко М.П.), дзюдо (тренер ДЮСШ №2 Макаренко В.І.). У спортивних секціях займається 47,5 % учнів, з них - 175 дівчат, усього охоплено всіма видами фізкультурної діяльності 977 учнів.

Проведено виставу-гру «Я обираю здоровий спосіб життя!» для учнів 6-х класів, лекцію громадської організації «Профі-смайл» для учнів 5-6-х класів «Здоров'я кожний день!», виховний захід для учнів 4-х класів: «Здорова дитина - здорова країна!».Насичена спортивна робота щорічно проводиться в таборі відпочинку з денним перебуванням «Романтик» на базі ХГ №14, зокрема, ряд спортивних змагань «Спорттінейджер».

Протягом 2012/2013 навчального року певна увага приділялась морально-етичному вихованню школярів, що спрямоване на прищеплення навичок толерантного ставлення до оточуючих, виховання загальнолюдських цінностей, принципів співіснування, громадянської гідності, доброзичливості у відношеннях з оточуючими. Класними керівниками організовано проведення годин відкритого спілкування на морально-етичну тематику, виховних годин, диспутів.

16 листопада 2012 року у Харківській гімназії №14 у рамках Міжнародного Дня толерантності було проведено низку заходів, а саме:

- конкурс малюнків на тему: «Толерантність – це…»;

- літературно-художня композиція «Будь толерантним, людино!»;

- виховні години за даною тематикою;

- для учнів 9 класів засідання круглих стілів з питань молодіжних субкультур «Бережи честь з молоду!» та з питань шкідливих звичок «Ціна сумнівних задоволень».

У межах роботи асоціації «Берегиня» проведено ряд заходів з профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії. Серед учнів організовано та проведено конкурс плакатів «Шкідливим звичкам – Ні!» серед учнів 5-11 класів.

04 грудня 2012 року в Харківській гімназії було проведено низку заходів у рамках Міжнародного Дня боротьби з ВІЛ-СНІДом, а саме:

- виставку-конкурс малюнків та стіннівок з даного напрямку;

- флеш-моб «Червона стрічка»;

- демонстрація на великій перерві науково-пізнавального фільму «ВІЛ-СНІД» (в рекреації гімназії);

- з паралелями 7, 8, 10 та 11-х класів в актовій залі проводилися інтерактивні лекції-бесіди на тему: «Шляхи розповсюдження та профілактичні кроки щодо запобігання ВІЛ-СНІДу». Під час занять було використано презентації на тему зміцнення імунітету та продемонстровано науково-пізнавальний фільм «ВІЛ-СНІД». У процесі роботи учні ставили важливі для них питання щодо даної тематики (зокрема, шляхи передачі ВІЛ-інфекції), наводили приклади з переглянутих раніше відеоматеріалів, узагальнювали отримані знання шляхом створення ситуативних моделей: «Я поруч з ВІЛ-інфікованою людиною», «Я знаю, як захистити себе від ВІЛ-інфекції», обговорення теми: «Що таке свобода і відповідальність?», «Роль правової культури в житті особистості», «Твій стиль поведінки»; «Поважати людину – поважати себе», «Закон і ми». Учні гімназії брали активну участь у міжнародних проектах соціальної спрямованості «Fair Play» (Чесна гра), «Respect Your Health» (Поважай своє здоров’я), «Open Fun Football Schools» (Відкриті розважальні футбольні школи), де велика увага приділяється профілактиці негативних явищ та захворюванню на ВІЛ-СНІД.

З 2013 року гімназія бере участь у Всеукраїнському превентивному проекті «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу у діяльності Шкіл, дружніх до дитини».

Адміністрацією гімназії протягом 2012/2013 навчального року здійснювався аналіз стану роботи з профілактики вживання наркотичних речовин та їх незаконного обігу, контроль на всіх етапах навчального процесу з метою недопущення розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин. Сплановано і проведено спільно зі спеціалістами ІОЗДП батьківські збори, присвячені проблемі поширення наркоманії, пияцтва, незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин. З 2013 року гімназія бере участь у Всеукраїнському превентивному проекті «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу у діяльності Шкіл, дружніх до дитини».

Протягом навчального року учні знайомились з рідним краєм під час екскурсій:№ з/п

Тема

Кількість дітей

Дата проведенняЕкскурсія по історичних місцях м.Харкова (3-А та 3-В класи)

51

19.09.2012Екскурсія до Музею природи (с.Кочеток) та Художньо-меморіального музею ім.І.Рєпіна (м.Чугуїв) (4-Б та 4-В класи)

43

21.09.2012Екскурсія до м. Запоріжжя (о. Хортиця) (6-А, 6-Б та 6-В класи)

30

22.09.2012Екскурсія до с.Фігуровка (5-В та 5-Г класи)

44

23.09.2012Екскурсія до екопарку (11-А клас)

28

24.09.2012Екскурсія до Музею природи (с.Кочеток) та Художньо-меморіального музею ім.І.Рєпіна (м.Чугуїв) (3-Б та 4-Д класи)

43

26.09.2012Екскурсія до питомника службового собаківництва (2-Б та 2-В класи)

43

27.09.2012Екскурсія до с.Лозовеньки (3-Г та 4-А класи)

44

28.09.2012Екскурсія на дитячу залізницю (1-А та 1-Г класи)

43

03.10.2012Екскурсія до Кінологічної служби МВС та зоопарку під відкритим небом (2-Г та 2-Д класи)

43

09.10.2012Екскурсія на дитячу залізницю (1-Б та 1-В класи)

47

10.10.2012Виїзд до кіноконцертного залу «Україна» на Виставу «Велике Жабеня» (3-А, 3-Б, 3-В та 3-Г класи)

107

15.10.2012Екскурсія до с.Валки (11-А клас)

17

23.10.2012Екскурсія до Харківського зоопарку (10-Б клас)

16

24.10.2012Екскурсія до с.Валки (3-Б та 3-Д класи)

46

24.10.2012Екскурсія до Харківського художнього музею (4-Б та 4-В класи)

50

24.10.2012Екскурсія за маршрутом Харків-Львів-Тернопіль-Львів-Харків (7-Б клас)

13

24.10. - 29.10.2012Екскурсія до «Висоти маршала І.С.Конєва» (6-А, 6-Б та 6-В класи)

44

27.10.2012Екскурсія до м. Валки (5-Б та 5-Г класи)

44

19.11.2012Екскурсія до ТРК «Караван» (5-А клас)

15

20.11.2012Екскурсія до Харківського історичного музею (20Б та 2-В класи)

48

29.11.2012Екскурсія до Харківського історичного музею (7-А клас)

17

14.12.2012Екскурсія до Харківського планетарію ім. Ю.Гагаріна (3-А та 3-В класи)

49

24.12.2012Екскурсія до Харківського ботанічного саду (3-Г клас)

44

24.01.2013Екскурсія до Харківського історичного музею (5-В клас)

29

29.01.2013Екскурсія до ботанічного саду при ХНУ ім. В.Н. Каразіна (2-Б та 2-В класи)

45

21.02.2013Екскурсія до Харківського ботанічного саду (2-Г та 2-Д класи)

43

14.03.2013Екскурсія до Харківського розплідника службового собаківництва (1-Г та 1-Д класи)

45

08.03.2013Екскурсія «Храми Харкова» (5-Б та 5-Г класи)

53

25.03.2013Екскурсія до Харківського розплідника службового собаківництва (1-Б та 1-В класи)

43

04.04.2013Екскурсія до Страусячої ферми (3-Б та 3-Д класи)

50

17.04.2013Екскурсія «Будні МНС» (6-А та 8-Г класи)

53

18.04.2013Екскурсія до Дробицького Яру та на базу МНС (6-Б, 6-В та 9-Б класи)

46

18.04.2013Екскурсія «Будні МНС» (7-В та 11-А класи)

52

18.04.2013Екскурсія до м.Валки (4-Б та 4-В класи)

51

19.04.2013Екскурсія до м.Мерефа та Шовкостанції (2-А та 2-Г класи)

43

22.04.2013Екскурсія до м.Валки (4-Б та 4-В класи)

46

24.04.2013Екскурсія до Страусячої ферми (2-Д та 4-Г класи)

43

25.04.2013Екскурсія до Обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтв (10-Б клас)

30

26.04.2013Екскурсія до Харківського розплідника службового собаківництва (3-Б та 4-А класи)

43

07.05.2013Екскурсія за маршрутом Харків-Київ-Харків

20

07.05.-09.05.2013Екскурсія до с.Лозовеньки в зоопарк Харківської Державної зооветеринарної акаде6мії (1-А та 1-Г класи)

43

15.05.2013

Незважаючи на проведену змістовну роботу, залишається невирішеними ряд проблем. Переважна більшість класних керівників 1-11 класів однією із головних форм організації виховної роботи обирають бесіди або інші неінтерактиві заходи, що є неефективною формою роботи. Роботу спрямовують на морально-етичне виховання, проте недостатньо уваги приділяють трудовому вихованню. При організації загальношкільних заходів більшість класних керівників не беруть активної участі у підготовчій роботі. Залишається епізодичною робота шкільного самоврядування.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка