Б. Д. Грінченка Вимоги до уроку іноземної мови Комунікативна спрямованість уроку ім. Кожен урокСкачати 24.71 Kb.
Дата конвертації18.03.2016
Розмір24.71 Kb.
Підготовлено кафедрою методики

викладання мов і літератури

ІППО КМПУ ім.Б.Д.Грінченка
Вимоги до уроку іноземної мови


  1. Комунікативна спрямованість уроку ІМ. Кожен урок повинен мати конкретні практичні цілі.

Комунікативна атмосфера на уроці повинна пронизувати весь урок, починаючи з повідомлення вчителем завдань уроку і закінчуючи підсумком уроку, коли вчитель оцінює роботу учнів, наголошуючи на їх досягненнях саме в оволодінні комунікацією.

  1. Комплексність уроку ІМ. У мовленні всі види діяльності взаємодіють, сприяють формуванню один одного. Отже, навчання видів мовленнєвої діяльності є взаємопов’язаним.

  2. Іноземна мова є метою і засобом навчання. Ця вимога до уроку пов’язана з використанням засобів мовної наочності для оволодіння іншомовною діяльністю, що реалізується завдяки мовленню вчителя. Мовлення вчителя виконує дві важливі функції. По-перше, воно використовується для організації вчителем навчання та виховання на уроці. Отже воно має бути виразним, переконливим, грамотним, економним. По-друге, мовлення вчителя ІМ, на відміну від учителів інших предметів, є засобом навчання, тобто зразком для наслідування, опорою, яку може використати учень, стимулом, який спонукає до мовлення, отже, воно має бути нормативним, автентичним, адаптивним, різноманітним за засобами вираження думки і не повинно займати більше 10% часу уроку. Решта часу повинна бути видведена мовленню учнів.

  3. Висока активність мовленнєвої діяльності учнів. Ефективність уроку визначається ступенем мовленнєвої активності учнів, тому завдання вчителя полягає також у залученні школярів до активної внутрішньої розумової і зовнішньої мовленнєвої діяльності та підтриманні її протягом року.

Домінувати на уроці повинен учень, а не вчитель.

  1. Різноманітність форм роботи учнів. Вимога різноманітності форм роботи є особливо важливою для навчання усного мовлення, адже на відміну від аудіювання і читання, які легко організувати як синхронну діяльність, усне мовлення потребує взаємних контактів, які й повинен забезпечити вчитель на уроці.

Особливий ефект дає поєднання індивідуальних форм роботи з колективними. Оскільки колективні форми роботи учнів є перспективними для навчання спілкування, вони не тільки збільшують активний час діяльності учнів, але й знижують стан тривожності, допомагають подолати страх перед помилками, формують в учнів почуття колективізму.

  1. Мотиваційне забезпечення навчальної діяльності.

а) Матеріал, що використовується на уроці, має бути цікавим, відповідати смакам та уподобанням учнів.

б) Прийоми роботи з навчальним матеріалом повинні приваблювати учнів. Цьому сприяють колективні форми роботи, де учень відчуває себе суб’єктом спілкування, навчальні ігри (ігри-конкурси, змагання, ігри на здогадку, рольові ігри, буквені ігри, слухові ігри, рухові ігри тощо).

в) Учень повинен усвідомлювати рівень своєї успішності у вивченні ІМ, тому що це викликає задоволення собою, відчуття прогресу в учінні. Успішність учня досягається доступними та посильними навчальними завданнями, які готує учитель.

г) На мотивацію навчання позитивно впливає сприятливий психологічний клімат на уроці. Атмосфера спокійної врівноваженості, взаємної довіри, відчуття рівноправності, партнерства у спілкуванні викликає в учнів задоволення від навчального процесу, бажання брати в ньому участь. Сприятливий вплив здійснюють також моменти релаксації: музичний фон, фізкультпаузи, що знімають втому в учнів, підвищують їхній загальний тонус і мотивацію.Знання вчителем мотиваційних засобів та особливостей їхнього застосування може гарантувати успішне навчання ІМ.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка