Близнюк Л. В. Управління діловою кар’єрою як фактор стимулювання персоналуСкачати 20.44 Kb.
Дата конвертації21.03.2016
Розмір20.44 Kb.
Близнюк Л. В.

УПРАВЛІННЯ ДІЛОВОЮ КАР’ЄРОЮ ЯК ФАКТОР СТИМУЛЮВАННЯ ПЕРСОНАЛУ

Кар'єрне стимулювання сьогодні все більш привертає увагу менеджерів провідних підприємств. Воно дозволяє задіювати внутрішній потенціал співробітників об'єднуючи в собі цілий комплекс заходів стимулювання ефективної праці і розвитку професійного потенціалу співробітників.

Кар'єра (від фр. «сariera») – успішне просування вперед в тій або іншій області (суспільної, службової, наукової, професійної) діяльності. Кар'єра є результатом усвідомленої позиції і поведінки людини в області трудової діяльності, пов'язаним з посадовим або професійним зростанням.

Зустрічаючись з новим співробітником, менеджер по персоналу повинен враховувати етап кар'єри, який робітник проходить в даний момент. Це може допомогти уточнити цілі професійної діяльності, ступінь динамічності і головне - специфіку індивідуальної мотивації. Планування кар'єри — один з напрямів кадрової роботи в організації, орієнтоване на визначення стратегії і етапів розвитку і просування фахівців. Це процес зіставлення потенційних можливостей, здібностей і цілей людини, з вимогами організації, стратегією і планами її розвитку, що виражається в складанні програми професійного і посадового зростання.

Досягнення цілей, задач і виконання функцій по управлінню кар'єрним процесом при такій організації рівномірно лягає на плечі лінійних керівників і фахівців по управлінню персоналом. При цьому задача кадрової служби полягає в координуванні, консультаційному забезпеченні процесу управління кар'єрою, зниженні ступеня суб'єктивізму в ухваленні рішень по посадових і інших просуваннях. Механізм управління кар'єрою на підприємстві повинен включати сукупність організаційно-адміністративних, соціально-психологічних, економічних і морально-етичних засобів і методів дії на розвиток і просування співробітника. В рамках цього механізму повинні в комплексі застосовуватися такі методи, як фіксація умов, вимог до розвитку і просування менеджерів в посадових інструкціях, статуті підприємства; створення корпоративної культури, що заохочує прагнення до кар'єри як самовираженню в рамках організації і неприйняття кар'єризму як орієнтацію на просування заради отримання додаткових вигод (зовнішні атрибути влади, привілеї) за всяку ціну, аж до зневаги етичних норм; матеріальне і грошове стимулювання кар'єрного руху.

Процес управління кар'єрою повинен бути результатом взаємодії системи і механізму і включати послідовність дій, направлених на досягнення цілей розвитку, відбору і просування персоналу в рамках організаційного простору: постановку цілей, аналіз дійсної ситуації, виявлення проблем (невідповідності між бажаним і дійсним) і планування і реалізацію заходів по їх конструктивному рішенню.


Робота виконана під керівництвом асистента кафедри менеджменту Обидєннової Т. С.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка