Центральна міська бібліотекаСкачати 70.23 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір70.23 Kb.
Центральна міська бібліотека

Юридична адреса: Графік роботи:

м. Лисичанськ, щодня з 9.00 до18.00

пр.. Леніна, буд. 94 субота-неділя з 9.00 до17.00

93120 вихідний – понеділок

тел.. (06451) 7-09-11 останній день місяця –

e-mail: lislib@i.ua санітарний день

сайт: www.lislib.at.ua

Центральна бібліотека є головною бібліотекою централізованої бібліотечної системи. Центральна бібліотека формує, зберігає та надає у користування найбільш повне зберігання документів, організовує взаємовикористання бібліотечних ресурсів та надає методичну допомогу всім бібліотекам міста Лисичанська та регіону.

Бібліотека надає громаді безкоштовний доступ до різних видів інформації з використанням мережі Інтернет. При Інтернет - центрі працює Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади, де кожний громадянин може звернутися до офіційних органів влади державного та місцевого рівнів та надаються послуги з електронного урядування. В центральній бібліотеці відкрита зона WI-FI.

Також в бібліотеці працює «Бібліотечна юридична приймальня», де кожен мешканець міста має можливість безкоштовно отримати кваліфікаційну консультацію юриста.

Постійно діють клуби за інтересами:


 • «У колі друзів» для творчої інтелігенції міста;

 • «Натхнення» для літераторів міста;

 • «АРС» - клуб для молодих поетів-початківців;

 • «Райдуга талантів» для майстрів декоративно-прикладного мистецтва;

 • «З книгою у XXI сторіччі» - клуб любителів книги.

У центральній бібліотеці до Ваших послуг:


Абонемент

Послугами абонемента користуються всі категорії читачів у віці від 22 років. Фонд абонемента має універсальний характер і відповідає будь-яким читацьким запитам. Тут широко представлена література з історії, політики, економіки, права, філософії, педагогіки, медицині, спорту, мовознавства, літературознавства, а так само художня література, включаючи твори класиків світової і вітчизняної літератури.

Фонд абонемента відкритий для читачів. Ви можете самостійно вибрати необхідну книгу і взяти її додому, строком на 30 днів.

На абонементі діє любительське об'єднання книголюбів "З книгою в ХХІ столітті". Тут є література на будь-який смак: пригоди, детективи, фентезі, любовні романи і багато іншого. Фонд клубної літератури щорічно поповнюється на 2,5 тис. примірників.


Юнацька кафедра

На юнацькій кафедрі завжди раді читачам у віці від 14 до 21 року.

На сьогоднішній день юнацька кафедра обслуговує понад 2000 учнів шкіл, коледжів, технікумів, середніх спеціальних навчальних закладів, студентів вузів і всіх охочих.

Фонд юнацької кафедри укомплектований різноманітною літературою. Тут Ви можете знайти:

* науково-популярну літературу для тих, хто захоплюється біологією, географією, математикою, історією, літературознавством;

* сучасну навчальну літературу для школярів і студентів;

* книги українських і російських письменників–класиків і сучасних письменників і поетів;

* книги, які допоможуть визначитися у виборі хобі, організувати своє дозвілля, підняти настрій.

Бібліотекарі юнацької кафедри завжди привітно зустрічають відвідувачів і надають їм кваліфіковану допомогу у виборі літератури для контрольних робіт, доповідей, рефератів, дадуть консультацію по користуванню довідковим апаратом в бібліотеці, запросять Вас взяти участь в інтелектуальних іграх, диспутах, обговореннях книг, молодіжних шоу-програми.
Читальний зал

Читальний зал центральної бібліотеки - це своєрідна велика енциклопедія, скористатися якою можуть всі бажаючі.

У читальному залі зібраний універсальний книжковий фонд з усіх галузей знань. Найбагатший довідково-інформаційний фонд: енциклопедії, словники, довідники, фонд сучасної ділової літератури, фонд новітньої навчальної літератури - все це до послуг відвідувачів читального залу.

Книжковий фонд читального залу відкритий для вільного користування. Читачі мають можливість самостійно вибирати літературу. Література з читального залу видається додому.Сектор літератури з мистецтва

У секторі до ваших послуг:

* тематичні енциклопедії та довідники;

* унікальні альбоми з репродукціями картин художників, скульпторів, граверів;

* книги по історії кіно, театру, музики, архітектури, декоративно-прикладного мистецтва.

У літературно-музичній вітальні кожен може ознайомитися з тематичними виставками літератури і виставками матеріалів присвячених ювілейних дат видатних творчих особистостей. Тут для Вас працюють клуби "Натхнення", "В колі друзів". Для тих, хто хоче навчитися писати вірші і прозу, створено молодіжне об'єднання "АРС".

Для молодих поетів-початківців щорічно проводиться літературний конкурс "Проба пера", в якому беруть участь діти і молодь всіх навчальних закладів міста. В ході конкурсу діти мають можливість проявити свою творчість, талант, ерудицію і фантазію.

Відділ організовує літературно-музичні і тематичні вечори, прем'єри книг.
Сектор краєзнавчої літератури

Скрупульозно і ретельно ведеться в бібліотеці робота з краєзнавства.

Співробітники сектора краєзнавства активно ведуть пошукову і дослідницьку інформаційну роботу по вивченню історії краю.

Бібліотекарі активно включаються в краєзнавчий інформаційний пошук, збирають і систематизують краєзнавчі документи і доносять ці матеріали користувачам бібліотеки.

Фахівці відділу краєзнавства популяризують краєзнавчу літературу, сприяють відродження історичної пам'яті, традицій і звичаїв населення нашого краю.

У краєзнавчому відділі працює Центр регіонального інформування населення, який пропонує:

* матеріали офіційних документів органів місцевого самоврядування

* законодавчі акти про місцеве самоврядування

* адресно-необхідні митні дані про служби місцевого самоврядування

* графіки прийому громадян спеціалістами органів місцевої влади;

* інформацію про податки, платежі, пенсії, субсидіях

Для бажаючих звернутися до місцевої влади з питаннями і пропозиціями, в секторі краєзнавства організований поштова "скринька", в якій відвідувачі можуть залишити свої листи, а працівники бібліотеки передадуть їх у відділ по роботі з листами та зверненнями громадян Лисичанської міської ради.

Фонди з краєзнавства щороку поповнюються всеукраїнськими, обласними, міськими періодичними виданнями близько 20 найменувань.

Складовою краєзнавчого фонду є документи і матеріали, що надходять від державних структур, таких як управління статистики, управління екології природних ресурсів, податкової служби, центру зайнятості. Регулярне вливання нових відомостей про життя міста забезпечується за рахунок прес-релізів інформаційного відділу виконкому Лисичанської міськради.

Цінну інформацію для користувачів бібліотек становлять матеріали, зібрані в тематичних інформаційних кейсах, папках-досьє, папках-архівах, інформаційних дайджесті та інших бібліографічних посібниках, складених і оформлених бібліотек ЦБС.

До послуг користувачів бібліотек Лисичанська створений довідково-бібліографічний апарат, який складається з краєзнавчого каталогу, краєзнавчих картотек, банків даних.


Інформаційно-ресурсний Інтернет - центр

З жовтня 2011 року в Центральній бібліотеці відкрився Інформаційно-ресурний Інтернет - центр, завдяки виграному гранту від програми «Бібліоміст».

Сьогодні Інтернет - центр пропонує:


 • Безкоштовний доступ до мережі Інтернет;

 • курси з основ комп’ютерної грамотності;

 • консультації на офіційних сайтах уряду країни за допомогою Пункту доступу громадян до офіційної інформації органів влади;

 • доступ до електронного урядування, користування послугами електронного урядування національного і обласного рівнів;

 • спілкування з рідним і друзям за допомогою програми Скайп;

 • за допомогою тренінгів знаходити роботу, навчатися грамотно складати резюме, правильно подавати свою кандидатуру і проходити співбесіду;

 • вивчати іноземні мови;

 • брати участь в віртуальних семінарах, конференціях;

 • здійснювати віртуальні подорожі;

 • отримувати фактографічні, аналітичні та тематичні довідки в електронному та друкованому вигляді;

 • знаходити різну та цікаву інформацію, навчатися, розвиватися й розважатися.

Детальніше про діяльність Інтернет – центру дізнавайтесь у відео https://www.youtube.com/watch?v=aCPyT52lXUY

З метою популяризації та реклами найкращих творів класичної та сучасної літератури бібліотекарі створюють відеоролики – бук трейлери, з якими можна ознайомитися на каналі центральної бібліотеки в YouTube.


Відділ формування та використання бібліотечних фондів
Веде роботу з комплектування універсального за змістом бібліотечного фонду документами, які відповідають інформаційним потребам та читацькому запиту користувачів. Забезпечує його облік. Здійснює методичну та практичну допомогу бібліотекам ЦБС з питань формування, обліку та збереження бібліотечних фондів. Проводить передплату періодики та придбання книг.

Відділ бібліотечного маркетингу та менеджменту
Відділ бібліотечного маркетингу та менеджменту забезпечує єдину маркетингову стратегію ЦБС, організує маркетингові дослідження, рекламу бібліотек ЦБС. Встановлює комунікаційні зв’язки з громадою міста для створення позитивного іміджу бібліотек ЦБС. Надає методичну допомогу бібліотекарям системи. Сприяє впровадженню інновацій в роботу, вивчає, узагальнює та впроваджує передовий бібліотечний досвід, прогнозує перспективні напрямки розвитку бібліотек.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка