Четвер 1 листопада



Скачати 351.2 Kb.
Дата конвертації21.03.2016
Розмір351.2 Kb.
Четвер 1 листопада

Сфера життєдіяльності: Я сам.

Спостереження: За народною іграшки.

Мета: Викликати бажання розглядати та емоційно сприймати народні іграшки ( півники, баранці, свищики, ляльки ( з природні матеріалу); розвивати чутливість до гармонії кольору, форми народної іграшки; виховувати інтерес,повагу до народної іграшки.

Грай, сопілочка моя,

Танцювати буду я.

Свищик весело співай

Діток наших звеселяй.

Вихователь: Про такі іграшки, якими гралися ваші мами, тата, бабусі в усі часи написаний вірші. А ще я принесла вам показати глину з якої в давнину ліпили різні іграшки та вироби.



Мовленнєвий розвиток.

Тема: Складання описової розповіді. " Українська народна іграшка".

Мета: Збагачувати знання дітей про різні види української народної іграшки; розширити знання дітей пов'язані з культурою, ремеслом, побутом українців у минулі часи; пояснити яку роль відігравала іграшка в житті людини в вдовину. Вчити дітей складати описові розповіді про українську народну іграшку за зразком вихователя. Збагатити словниковий запас словами названих іграшок і розвивати мовний апарат, фонематичний слух і виховувати інтерес і повагу до народної іграшки.

Обладнання: Виставка народної іграшки.

Дид.гра: " Магазин".

Хід заняття

Мета: вчити дітей розуміти узагальнюючі поняття.(Діти розкладають маленькі картки із зображенням товарів на полиці відповідних магазинів). Діти пояснюють свої дії: " Капуста, морква - овочі, тому їх необхідно розмістити в овочевому магазині. Чоботи, туфлі - взуття, їхнє місце у взуттєвому магазині тощо." ( Дзвенить дзвінок).

Дзень-дзень - дзвіночок кличе,ось відкрилась крамниця

Діти, в гості завітайте, хто що хоче вибирайте.

Тут є іграшки цікаві і багатства чималі:

І машини й кораблі, бубон,брязкальця й стрічки,

Екскаватор невеличкий, вертоліт, ляльки, звірята -

Все побачите малята.

Вихователь: Який це магазин відкрився? Чому ви так вважаєте? ( Відповіді дітей).

Вихователь: Іграшки тут продаються не за гроші. Іграшку можна купити тоді, коли ви пояснити продавцеві, яка вона, розповісте про неї. Вихователь дає зразок опису: " Це літак. Він білого кольору, із синіми смужками по обох боках. Зроблений літак із пластмаси. У нього є кабіна, в ній сидить пілот, два крила і хвіст. Літак швидко літає, він може перевозити людей і вантаж. ( 4-5 дітей складають розповісти й отримують іграшки)

Фізкультхвилинка

Щось малеча зажурилась,

Мабуть трішечки втомилась

Щось робити, що робити?

Треба трохи відпочити.

Нумо дружно усі встанемо,

У віконечко поглянемо. (Діти стають навшпиньки).

В небі хмароньки біленькі,

А ми дітоньки маленькі( Повороти голови).

Ось поставим руки в боки,

Пострибаємо навскоки.(Стрибки).

Вліво, вправо нахиліться ( нахил в бік)

І навшпиньки підійміться.

Руки в гору, руки вниз,

Кругом себе повернись,

(підняти й опустити руки, повернутись навколо себе)

Кроки вперед зробіть швиденько

І присядьте всі тихенько.



Дидактична гра: " Скажи - який)

Мета: збагачення словника прикметниками. Вихователь називає предмет, а діти - його ознаки. М'яч ( який?) - круглий, червоний, гумовий... Лялька (яка?) - красива, нова... Жираф (який?) - високий, плямистий, гумовий... Машина (яка?) - металева, іграшкова, зелена...

Вихователь. До кожної іграшки ми з вами добирали слова, які розповідали про них. А чи знаєте ви, що усе на світі має свою пісеньку! Ось прислухайтесь. Вітерець у лісі - ш-ш-ш. А тепер ви уявіть себе вітерцем (Діти промовляють - " ш-ш-ш".) Повзе вуж у траві - с-с-с-с. - Прилетів жук - ж-ж-ж-ж-ж. - Заспівав комарик - з-з-з. - Чайник пару випускає і співає - к-к-к. (Діти уявляють себе вужиком, комариком, жучками і наслідують їх.) Вихователь. А чи в нашій крамниці є іграшки, в назвах яких є звук (ж). Діти. Жук, жаба, жираф. Вихователь. Назвіть іграшки, в назвах який є звук (с)

Діти. Слон, собака.

Вихователь. А іграшки зі звуком (ш) є?

Діти. Шабля, шишка, шимпанзе.

Вихователь. Ну що, малята, сподобалося вам у крамниці іграшок?

Дуже, дуже тут цікаво, гучно, весело, яскраво.

З іграшками добре грати, та не можна забувати,

Що не можна їх ламати, на частини розбирати.

- А чи бувають такі випадки, що ви ламали іграшки?

А якщо іграшка випадково зламалась, як ви будете діяти? ( Відповіді дітей). Ви ж нічого на ламали, все гарненько поскладали?

Іграшки тепер, малята, з вами завжди будуть грати.

"Дзень-дзень", - дзвіночок кличе, закривається крамниця.

До побачення, малята, любі хлопчики й дівчата.



Бесіда: " Моя улюблена іграшка".

Мета: удосконалювати вміння описувати власну складати розповідь на основі побачених вражень; виконувати бережне ставлення до власних іграшок. Звернути увагу дітей на ігрових куточок:

У ляльок своя держава

Тут щодень нова вистава

І актори всі - ляльки -

Грають ролі залюбки.

Рухлива гра: " Знайди свою іграшку".

Мета: формувати вміння орієнтуватися в просторі, діяти за сигналом; розвивати увагу, спостережливість.

Хід гри

Вихователь звертається до дітей:

Ось у мене у руці

Гарні ваші іграшки

Не дивіться, я прохаю,

( Діти заплющують очі).

Я їх зараз заховаю

Хто один хоч прапорець

Відшукав - той молодець



( Вихователь ховає іграшки).

А тепер ці прапорці

Що тримала я в руці

Розшукати дозволяю!



( Діти ходять і шукають прапорці).

Хто знайшов їх, в ту ж мить

Хай до мене підбіжить!

Після того, як діти знайдуть усі прапорці, гра повторюється.

Спостереження: за викладенням іграшок в українському куточку в старшій групі.

Мета: звернути увагу дітей на різновидність народних іграшок. Вчити дітей називати і в пізнавати іграшки: пташка, баранець, ляльки та ін.. Показати, як майстерно чітко вироблення іграшки з глини, дерева, тіста, ниток та інших матеріалів. На столі лежить глина солома, трава (сіно). дерева, нитки, кукурудза, макові голівки, папір, яєчна шкаралуща , лоза.

Ручна праця: - Діти, щоб зробити іграшку, потрібен певний матеріал. Люди проявляли свої творчі здібності, фантазія, вигадку і творили вибір. А тепер розгадайте загадку і покажіть мені матеріал про який у ній говориться:



  1. Важка під плодами

Аж в землю погрузла,

Цариця палів - золота...(кукурудза).



  1. На грядці у бабусі брязкальця дозріли

Грає ними вітер і ласують діти... (мак).

Діти розглядають іграшки, які зроблені з природного матеріалу, намагаються самостійно створити іграшку.



ІІ половина дня.

Дидактична гра: " Упізнай іграшку".

Мета: викликати у дітей бажання емоційно сприймати народну іграшку, розвивати чутливість до гармонії, кольору, форми, народні іграшки; виховувати інтерес і повагу до народної іграшки.

Хід гри

Команди отримують конверти з розрізними картинками іграшок. Перемагає та команда, яка перша складає малюнок і називає іграшку та матеріал з якого вона зроблена.

Праця в куточок народної іграшки. Запропонувати дітям розмістити іграшки за сюжетом ігрового задуму; розширити знання дітей пов'язані з культурою, ремеслом, побутом українців у минулі часи. Виховувати працелюбність, пояснити яку роль відіграє іграшка у житті українського народу.

Хороводна гра: " Український віночок".

Мета: розширити знання дітей про український куточок, як ігровий предмет; вправити вміння ходити по колу, узгоджувати рухи зі словами хороводної гри.

Сядьмо у рядочок. Сплетемо віночок Квіточка до квіточки, Як і ми ось діточки.



П'ятниця 2 листопада

Сфера життєдіяльності:

Ранок.

Спостереження: за створенням з конструктивного матеріалу ігрового майданчиком для ляльок розглянути будівельний матеріал, який задіяні в будівлі, показати окремі деталі однакові за формою, кольором; визначити здатність дітей аналізувати.

Бесіда: " Ігровий майданчик". Провести обговорення побаченого ігрового майданчика для ляльок. Наголосити, що створення художнього образу необхідне конструктивній роботі. Вправляти дітей у вмінні спілкуватись на рівні діалогічного мовлення; розвивати вміння описувати споруду; розвивати творчу уяву, мислення.

Дидактична гра: " Підбери іграшки для оздоблення ляльчиної кімнати".

Мета: вивчити дітей підбирати предмети іграшкового складу для естетичного оздоблення кімнати для ляльки."

"Двохповерховий будинок для мотрійок".

Робота з конструктивними та будівельним матеріалом.

Мета: вчити складати предмети з пластинок, цеглинок, призми; розвивати зорове сприймання, мислення, стійку увагу; формувати вміння включатися в гру; виховувати вміння слухати пояснення вихователя й правильно повторювати запропоновані дії; розвивати творчі здібності.

Матеріал: Цеглини, пластини, призми, лялька.

Хід заняття

  1. Організаційний момент.

ІІ. Вихователь:

Діти, сьогодні наші іграшки мотрійки звернулися до нас за допомогою. Вони просять вас змайструвати (побудувати) для них двохповерховий будинок з конструктивного та будівельного матеріалу. Лялечки хочуть, щоб будинок був веселого, яскравого кольору, а ми вже знаємо, що радісні, веселі кольори - це рожеві, оранжеві,жовті.

- А ще лялечка хочуть, щоб в їх будинку були світлі вікна світло-коричне двері. Вихователь: допомагати нам сьогодні буде фігуринка, яка завжди нас з геометричними фігурами. Вона має гарні цеглинки, пластинки, призми.

Гра: " Завдання фігуринки".

Лялечка з геометричний фігур дає дітям завдання. Діти виконують: підбирають цеглинки для побудови будинку; пластинки для перекриття поверхні та даху; знаходять в конструкторі вікна, двері та інші деталі двохповерхового будинку.

ІІІ. Робота дітей.

Ігровий майданчик. Вихователь: будинок готовий. Ляльки дуже задоволені вашою роботою, а фігуринки пропонує погратися з будівлею, обіграти свій задум у грі.

Гра: " В гості до ляльок".

З метою закріпити вміння дітей активно обігравати власні споруди, визначити характерні особливості; розкрити в ігрових діях значення праці, творчий здібностей для добробуту людей(ляльок).

Підсумок заняття: Після закінчення діти разом з вихователем аналізують свої дії, виправляють помилки, закріплюють вміння працювати планомірно , творчо.



Заняття з хореографом (платні освітні послуги)

Сюжетна-рольова гра: " Дитячий садок".



З метою: поглибити й збагатити знання дітей про працю дорослий у дну садку, викликати бажання розігрувати ролі, розвивати комунікативні творчі здібності, мислення, уяву, виховувати доброзичливе уявлення до спільних ігор один одного.

Хід роботи

Екскурсія огляд ігрового куточка, поглибити уявлення про його матеріали. Дидактична гра: " Навчимо ляльку гратися в ігровому куточку".



Дидактична гра: " Хто допоможе?" (викликати у дітей бажання допомагати прибирати ігрові зони: кімнату, кухню, книжковий куточок, учити правильно називати предмети, іграшки).

Спостереження: за іграшками на полицях меблів. Показати дітям, як зручно розміщені іграшки на полицях, як іграшки створили свою іграшкову країну.

Праця в ігровому куточку:

- витерти пил на полицях для іграшок;

- помити іграшки.

Рухлива гра: " Хто швидше збере кубики".

З метою: вдосконалювати навички ходьби та бігу; розвивати увагу вміння орієнтуватися в просторі.

ІІ половина дня

Дидактична гра: " Я веселий чарівник".

З метою: розвивати у дітей мислення, увагу; формувати вміння за сигналом проявляти творчість під час виконання імітаційних рухів.

Матеріал: " Чарівна поличка".

Хід роботи

Вихователь піднімає чарівну поличку і промовляє:

Я веселий чарівник

Перетворювати звик

Щойно ви були дітьми

А тепер ви всі...(ляльки, м'ячики, кульки, їжачки)



Діти імітують рухи названих тварин та іграшок.

Самостійні будівельно-коструктивні ігри з метою: закріпити вміння дітей підбирати будівельний матеріал, конструктор для виконання задуму гри. Розвивати точність рухів руки, творче сприймання, виховувати вміння втілювати задум у гру, співпереживання.


Понеділок 5 листопада

Сфера життя діяльності: Природа
Ранок.

Спостереження: за природними барвниками.

Мета: Розширити уявлення дітей про природні барвники.

Наприклад: Буряковий сік фарбує тканину в темно-червоний колір; морква - в оранжевий; лушпиння цибулі - в коричневий; листя кропиви - у зелений.



Бесіда: " Кольоровий світ природи".

Мета: Визначити рівень сенсорного розвитку дітей, їхню здатність аналізувати, порівнювати, зіставляти, створити однакові за формою зображення в процесі описової розповіді.

Наприклад: " Осінь вміє фарбувати в жовтий колір листя дерев, кущів, квітів: Жовтень пензлика дістав Листя все пофарбував Жовтий - жовтий клен стоїть Явір, як вогонь горить. О. Коваленко.



Декоративне малювання

Дивовижні фарби: " Сукня для ляльки".

Мета: Вправляти у малюванні відомих візерунків за задумом дитини, вчити визначати центр ( середину) форми познайомити із рожевим кольорами розвивати художній смак, почуття кольору, фантазії, виховувати самостійність.

Обладнання: Круглий пензель № 6-10 ( олівець, фломастер, ватна паличка за потребою для доповнення виконання роботи), серветки, ганчірочка, вода, гуаш 1-3 кольорів із зазначених на палітрі.

Хід роботи

1 Організаційний моменти.

2 Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Діти, сьогодні у нас надзвичайне заняття. Сьогодні до нас у гості прийшла лялька Наталочка і принесла сукні своїх подружок. Вона хоче вас попросити, щоб ви допомогли їй оздобити жовні сукні гарними кольоровими візерунками. Але ось питання: - Де нам взяли гарні кольори? Відповідь: У веселки.

Звідки кольори.

- Скажи мені, веселка неба.

- Звідки береш ти кольори?

- Звідкись? Поглянь навколо себе:

Блакитний колір - від води,

Зелений, як трава умита, Рожевий - яблучні плоди,

А жовтий колір - колір жита.

Тому сьогодні кольори веселки до поможуть нам розфарбувати сукню для ляльки Наталочки та її подруг. Показ та пояснення виконаних роботи. Робота дітей. Діти самостійно оздобляють сукні ляльки ( готова основа) на яке наносять візерунки за допомогою крапок мазків. - Гарно, ви діти оздобили сукню своїм іграшковим друзям. Вони вам будуть дуже вдячні за роботу. Візерунки вийшли дуже яскраві - рожеві, червоні, зелені.



Гра " Підбери сукню для ляльки".

Підсумок заняття:

Вихователь: Діти, ляльки Наталочки дуже вдячна за чудово виконану за чудову виконану роботу.

Сюжетна-рольова гра: "Іменинний пиріжок". Вихователь ( декламує).

Іменинний пиріжок.

Принесли у дитячий садок.

Іменинний пиріжок

- Пригощайтесь, любі діти,

Покуштуйте всі,

Хай наш Вася буде жити

У здорові і красі!

Нумо, крикнімо , дітвора:

- Імениннику - ура!

Вихователь: Мабуть, усі з нетерпінням чекають цей святковий день. Давайте пригадаємо, без чого не буває ані іменин, ані дня народження. Так, ви всі вправи. Цей й квіти, й подарунки, але найголовніше, мабуть, - це іменинний пиріжок. Тож сьогодні ми його приготуємо з печива та солодощів. Вихователь: Організовує дітей навколо стану де стоять печиво, мармелад, солодощі ( цукати різного кольору, родзинки, горіхи та інше). Діти з допомогою вихователя викладають солодощі у форми іменинного пирога для іменинники, створюючи квіти, листочки, свічечки.

Вихователь: Люди завжди прикрашають світ навколо себе, щоб він був гарних та привабливий проявились чи в роботі свій художній смак.



Підсумок сюжетна-рольова гри: " Іменинний пиріжок".

Гра проводиться з метою: Сформувати у дітей початкові уявлення про художньо-ужиткова мистецтво:почати знайомитись з поняттям " створити вибір", "ритм", " композиція" розвивати дрібну материку; вчити конструювати в сюжеті гри з продуктів іменинний пиріг надаючи гарної форми, ритмічних художніх повторів, яскравих кольорів; прищеплювати інтерес до художньо-естетичного ручної праці та вміння включатись у сюжетно-рольову гру.

Рух. гра хор: " Коровай".

З метою: Вдосконалювати навички ходьби по колу, узгоджувати рухи зі словами. Хід гри:

Діти ведуть хоровод, тримаючись за руки.

Діти: Як на Вассині іменинах

Ми спекли разом пиріг.

Коли розходиться на ширину витягнутих рук.

Той, чиє ім'я назвали, стає в коло.

Ось такої величини!

Діти підіймають руки вгору.

Ось такої ширини!

( Діти розводять руки якомога ширше)

Коровай - коровай

Кого хочеш вибирай!

Той чиє ім'я на початку названо, відповідає:

Я люблю звичайно всіх,

І Марійку ( Іринку, Даринку)більш за всіх.

Той чиє ім'я названо на початку стає в коло . гра починається спочатку.



Спостереження: За червоним буряком. розглянути форму, колір, виличну.

Дослідницька діяльність: Взяти червоний буряк, порізати дрібними шматочками і занурити в воду ; спостерігати за зміною кольору воли, вода з прозорої перетворилась забарвленою в червоний колір.

Висновок: Буряк є природним барвником.

Дид.гра. " Впізнай колір", з метою узагальнити знання про природні барвники; закріпити вміння називати кольори веселки розрізняти їх в навколишньому оточені.

ІІ половина дня.

Вих.к.г.н. Дид.гра - вправа. " Підбери колір до дії",з метою вправляти дітей у вмінні підбирати колір відповідно назви дії. Бесіда про кольори, які оточують дітей в ігровій кімнаті з метою вправити дітей у вміння знаходити та називати названий колір . Запитати дітей, де ще вони зустрічали названий колір, наприклад: жовта серветка, ( лимон, яблуко, сонечко, листя на деревах). збагачувати словниковий запас розвивати монологічне мовлення.

Рух. Гра. " Фарби", з метою закріпити вміння ходити та бігати по колу.

Хід гри.

Діти стають у коло. Ведучий називає кожну дитину відповідним кольором веселки. За сигналом ведуча називає кольори кольори (наприклад жовтий, зелений, синій), діти-кольори біжать по колу або йдуть швидким кроком, за сигналом: " На місці", фарби повинні зайняти своє місце. Повторити гру, щоб всі фарби походили або побігали по колу


Вівторок 6 листопада

Сфера життєдіяльності: Культура.

1-половина дня.

Спостереження:у природi запропонувати дітям послухати "музику осені"(а саме шум вітру,шелест листу). Розповідь вихователя, що від силу вітру буде змінюватись i " музика осені".

Бесіда:про іграшкові музичні інструменти, звернути увагу дітей на інструменти. Формувати уявлення дітей про інструментальну музику, учити виділяти засоби виразності (музична форма,мелодія,лад). Виховувати естетичне почуття й любов, що відображають осінь у музиці, пейзажному живописі; активізувати пізнавальну діяльність у процесі спілкування з природою, збагачувати емоційно-чуттєву сферу дитини. (Показати дітям різні музичні інструменти.)

Рідна природа * логіко – математична діяльність

Тема: Музика Осені. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Мета:вчити дітей складати описові розповіді за картинами за взірцем вихователя ; збагатити словник дітей словами,що означають осінні явища,вчити добирати синоніми, антоніми, продовжувати вчити орієнтуватися в просторі, визначати ознаки : високий, низький

Обладнання:ілюстрації на осінню тематику,картина «Весела Осінь», «Осінній парк».

Хід заняття

Вихователь. Сьогодні ми з вами будемо розмовляти про чудову пору року,а про яку саме, спробуйте здогадатися:



  • Якщо на деревах листи пожовтіли,

  • У теплі краї вже птахи відлетіли,

  • Як небо насупиться-дощ поллється!

  • Тож ця пора року як у нас називається ?(Осінь)

Правильно,осінь. Дуже гарна природа восени: дерева вбралися в святкові шати,а калина й горобина осінь святкують,прикрашені червоним намистом. Композитори написали багато творів про осінь. (Діти прослуховують аудіо записи музичних творів: "Осіння пісня","Фея Осені"

  • Які ці твори за характером?(Ліричні,смутні різкі,схвильовані.)

Композитори відображають у своїх творах ранню й пізню осінь. У цьому їм допомогли звуки. А художники за допомогою фарб розповідають нам ,що красивого, цікавого побачили в різних куточках нашої країни. Ліс,річка,озеро, небо - усе це називається одним словом "природа".А зображення природи на картинах називається "пейзаж". (Вихователь пропонує роздивитися пейзажі ,що виконані різними художниками.) Як ви думаєте,який період осені зобразили художники?(Рання,середина осені.) А чи можна сказати,в якому місяці написана картина?Чому ви так вважаєте?(Відповіді дітей.) Де побував художник,щоб зобразити цей пейзаж?(Кулісі.) Які фарби використав художник для картини?Яких фарб більше?(Відповіді дітей.) Який настрій викликає пейзаж? (веселий, радісний.) Як би ви назвали цю картину?(Весела осінь.)

Тепер розглянемо пейзаж -"Осінній парк". Який період зображений?(Пізня осінь.) Чи однакові фарби використовували художники? Які фарби використано на цій картині? (Темні, коричневі.) Який день зобразив художник? (Похмурий.) Як ви це визначили? (Відповіді дітей.) Який настрій викликає у вас цей пейзаж? Як би ви назвали цю картину? (Сумна осінь.)



Гра "Музичні настрої"

Послідовно виконуються уривки ,різні за настроєм та музичним ритмом. Кількість запропонованих музичних уривків залежить від настрою і підготовки дітей. За бажанням гру можна запропонувати дітям у вільний або ігровий час. Гра розвиває вміння дитини висловлювати свій емоційний стан, сприяє зменшенню внуртішньої напруженості,розвитку координації рухів.



Підсумок заняття

Вихователь. От скільки вийшло різних настроїв! Якщо діти вже вивчили пісню про осінь,вихователь може запропонувати заспівати її. Музика й картини мають свій настрій, як і люди. А який настрій зараз у вас? (Веселий,радісний.)

Ми з вами відчули на собі, що настрій може змінюватися і у нас, і в музиці, і в картинах, і що яскраві фарби можуть змінюватися на темні. А сумний настрій може перетворюватися на веселий.

Музична діяльність (за планом муз керівника)

Прогулянка

Спостереження за змінами кольору листя.



Мета: дати ознаки про ознаки осені: дні стали коротшими,зменшується кількість сонячного світла і тепла, а тому листя жовкне і опадає; розвивати інтерес до змін, що сталися в природі внаслідок приходу осені ; виховувати в дітей любов та бережне ставлення до природи.

Хід спостереження

Вихователь і діти пригадують, що вони знають про назву листопада; спостерігають за деревами і знаходять ті дерева, на яких багато жовтого листя. Діти підходять до дерева і називають їх. Вихователь за допомогою проблемних запитань робить висновок про те , чому восени жовкне листя. Діти збирають опале листя для виготовлення гербарію, для роботи в гуртку художньої праці.



Рухлива гра : «Знайди собі пару»

Мета:вдосконалювати навички ходьби й бігу; розвивати вміння орієнтуватися у просторі, співпрацювати парами.

Хід гри

Діти вибирають собі листочки і розбігаються з ними по всьому майданчику (листочки дібрані з різних дерев попарно). За сигналом вихователя діти знаходять пару такого самого листочка і шикуються в дві шеренги або стають у коло. Після умовного сигналу знову розбігаються врозтіч по майданчику. Діти обмінюються листочками і гра повторюється. Тому, хто довго шукає свою пару,діти допомагають словами:»(ім’я дитини), поспішай,швидше пару вибирай!»



ІІ половина дня

Виховання культурно-гігієнічних навичок.

Удосконалювати набуті раніше навички в самостійності під час одягання, під час їжі.



Дидактична гра:Що відбувається восени?

Мета:активізувати словник, вчити дітей називати осінні явища в природі: осінь, листопад, дощ, мряка, туман, калюжі; дні стають коротшими, голі дерева, кущі; розвивати зв’язне мовлення: виховувати бережне ставлення до природи. Матеріали: предметні картинки. Хід гри

Загадка. Спорожніли поля, Мокне земля, Дощ поливає, Коли це буває? ( Восени)

Вихователь називає предмет чи явище природи, а дитина повинна сказати, що за ним відбувається восени.

Наприклад: Дерева які? Голі, без листя,… .

Листя? Жовтіє, опадає, кружляє… .

Небо? Похмуре, сіре т.д.



Дидактична гра: «Мандрівка»

Мета:закріпити вміння визначити форму предметів,що знаходяться на ділянці,вчити орієнтуватися у просторі;розвивати спостережливість.

Самостійна ігрова діяльність дітей.

«Цікаві розмальовки»



Середа 7 листопада

Ранок

Сфера життєдіяльності:
Спостереження: за кольоровими гуашевими фарбами.

Мета: закріпити вміння називати вже відомі кольори, що фарби можуть бути щасливі або акрилові. Продемонструвати за допомогою паперу кольори.

Бесіда: про створення яскравих кольорів.

Мета: пояснити дітям, як за допомогою зміщування кольорів можна отримати яскраві кольори. Порівняти світлі, яскраві, теплі кольори з темними, холодними тусклими кольорами за допомогою аналізу.

Дидактична гра: " Знайди іграшку названого кольору".

Мета: вправити дітей у вмінні чітко визначити колір названої іграшки.

Хід гри

Вихователь вставляє іграшки, які мають яскраві кольори, описує їх і дає дітям завдання знайти іграшку за характерними особливостями кольору:

Сів метелик на травичку

Може, думав - не помічу?

Блиснуть крилечка ясні -

Зразу видно вдалині.

Блиснуть крилечка рябі -

Не сховатися тобі

Полетів він на лужок,

Заховався між квіток

Намалюю квітку жовту,

Стебельце зелене -

І матуся ніжно візьме

Мімозу від мене...



Діти впізнають на малюнках кольори та називають їх.

Заняття: " Як затоваришували кольори".

Тема: Змішування кольорів. Зелений, блакитний, оранжевий.

Мета: закріплювати початкові навички дітей у змінюванні кольору; вчити сприймати віршовану форму викладання, співпереживати, включатися в гру.

Обладнання й матеріали: по три ємності для змішування кожного кольору, фарби, пензлик №4, серветка.

Тип заняття: ігрове.

Хід заняття

Організаційний момент: запропоноване заняття дітям з минулих років. Але на п'ятому році життя діти сприймають та виконують це завдання більш свідомо. Вихователь може повертатися до цього заняття як до гри на шостому році життя дітей. Щоб змінити форму сприйняття, можна використовувати фарби іншої дисперсії ( гуашеві або акрилові).

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності:

Спочатку вихователь пропонує дітям згадати кольори.

Вихователь.

Дощик

В синім небі бродять тучі,

Гасне сонячне тепло.

Помідор сидить на кручі:

" Де ж це сонце? Вже зайшло?"

Веселиться огірок:

- Ух, нап'юся, буде толк.

Ти рядом мене накрий,

Притіни мене й умий.

Вивчення нового матеріалу:

Зелений колір

Діалог фарб. Я жовта фарба.

- А я синя.

- Я жовта, тому що пісочок жовтий. І метелики жовті бувають.

- А я синя, що море сине й хмарки грозові такого кольору.

- Ось пісочок (жовта фарба), а ось водичка (синя фарба).

Поллємо пісочок водичкою... Виросла травичка (зеленого кольору).

Зеленого кольору не знайшов ти?

Та це не біда, друже мій, не сумуй.

Візьми із коробки синій і жовтий

І не барись, а скоріше фарбуй.

Вихователь пропонує дітям зробити зелену фарбу, користуючись своїми розчинами основних кольорів. У ході роботи діти наливають розчини синього й жовтого кольорів у скляну ємність. Вихователь звертає їхню увагу на те, що чим більше жовтої фарби, тим світлішим і теплішим стає колір розчину, чим більше синьої - тим темнішим і холоднішим. Увага не акцентується на поняттях теплого й холодного, світлого й темного. Інформація подається на загальному ознайомлювальному рівні.



Блакитний колір

А блакитний колір хочеш мати?

Тож ти маєш пам'ятати:

Тут немає складних вправ -

Просто водою ти синій розбав.

Діти змішують розчин синьої фарби з водою.

Вихователь звертає їхню увагу на те, що чим більше води, тим світлішим буде блакитний колір.



Оранжевий колір

Вихователь. В якомусь царстві, в якійсь країні жили собі фарби. Ходили вони одна до одної в гості. Прийшла червона фарба в гості до жовтої... Жовта фарба каже:"Я жовта, тому що курчата жовтого кольору. І лимони, й банани. І сонечко теж жовте". А що ще буває червоного кольору.

Колір оранжевий як нам створити,

Можеш у тата і мами спитати.

Скажуть вони, що для цього зробити -

Просто червоний і жовтий змішати.



Діти змішують розчин жовтого й червоного.

Вихователь знову звертає їхню увагу на зміну інтенсивності отриманий кольорів залежно від того, якої фарби додано більше.

Вихователь. Коли жовта фарба приходить у гості до червоної, пригощають вони одна одну жовтогарячою морквою й оранжевими апельсинами. Вихователь роздає дітям шматочки моркви або скибочки апельсина. Потім вихователь пропонує дітям самостійно змішати розчини червоної та зеленої фарби. Коричневий колір

Вихователь. Коли червона та зелена фарби приходить одна до одної, вони частують одна одну цукерками.

Вихователь пропонує дітям шоколадні цукерки або карамельки коричневого кольору.

Підсумок заняття: Після закінчення заняття, діти розглядають фрукти, цукерки та повторюють, як утворились їхні кольори.

Рухлива гра: Діти сидять у колі, тримають перед собою руки, складені "човником". Одна дитина чи вихователь ходить по колу і вкладає в долоньки деяких дітей невеликі кольорові кульки чи предмети кольорів веселки. Після того, як той, хто водить, обійшов усіх дітей, він каже: " Веселка, з'явися! Веселка, покажись!" Ті діти, у кого в долоньках є кольорові предмети, встають у ряд одне за одним у тому порядку, як кольори розташовані у веселці. Інші дивляться, чи правильно вишикувалися "кольори" веселки. Перший з дітей показує свій предмет - червоний і записує: " У кого є такий колір?" Інші діти по колу називають предмети, що можуть бути червоними: вогонь, квіти, одяг, овочі... Назви не повинні повторюватися. Ті діти, що протягом декількох секунд не можуть назвати предмет цього кольору, залишаються в колі, але вибувають з гри. Переможець той, хто залишиться останнім у грі. Якщо грають діти, які вміють рахувати, то кожна дитина, чий колір грає, повинна порахувати, скільки предметів її кольору було названо, чи це може зробити вихователь. Потім вихователь обговорює з дітьми, чому того чи іншого кольору більше чи менше на землі. Після гри діти можуть малювати малюнки про те, як веселка розфарбувала землю.

ІІ половина дня

Дидактична гра: "Килим літак".

Мета: Повторити характеристика кольорів.

Хід гри

Вихователь розкладає на підлозі аркуші паперу тих кольорів, що вже знайомі малята, нагадує казку про чарівний килим-літак. Ще раз називає кольори та предмети, що пофарбовані у той самий колір. Наприклад: червоний, як помідор; жовтий, як пісок; зелений, як травичка; синій, як небо в гарну погоду; білий, як сніг. Діти повторюють характеристики кольорів, відшукуючи відповідні іграшки.

Сильний вітер відніс килим-літак в тридев'яте царство. Іграшки впали на землю й перемішалися. Але відразу вони почули голос доброго чарівника: " якщо ви знову зберетеся в групі за кольорами, килими-літак повернуться й можна буде продовжувати подорож". Діти повинні без підказки зібрати іграшки однакового кольору. Вихователь. ( підбирає підсумки заняття).

Фарби чарівні я маю,

З ними малюночок мій оживає.

Сонечко-жовте, яскраве,

Небо - блакитне, хмаринки - біляві.

Маки - червоні, зелена - травичка,

В косах у ляльки - рожева стрічка.

Котик - сіренький сидить біля хати.

З Фарбами можу я все малювати.

Рухлива гра: " Радуга".

Мета: Допомогти дітям запам'ятати кольори райдуги; вправляти вмінні рухатись в за даному напрямку, діяти за сигналом.

Хід гри

Діти діляться на групи за кількістю кольорів райдуги. Кожній дитині чіпляється на одяг стрічка одного з кольорів райдуги. Вихователь пояснює, що всі вони разом - райдуга, а кожний окремо - краплинка води. Грає жвава музика дощу - " крапельки" бігають та грають. Музика змінюються - виходи сонечко - "смужки" райдуги збираються разом, шикуючись за кольорами у райдузі. Діти, які не беруть участь в цьому етапі гри, перевіряють, чи правильно складена райдуга, та допомагають виправити помилки.



Четвер 8 листопада

Сфера життєдіяльності: Я сам.
Ранок.

Спостереження: За емоціями один одного (товаришів). Розвивати емоційну сферу дітей; познайомитися з основними емоціями за допомогою графічного матеріалу ( малювання кольоровою крейдою) ; розширювати творче мислення.

Бесіда: про власний настрій та передавання власного настрою кольором.

Мета: вчити дітей висловлювати свої почуття поєднуючи їх з кольорами: навчати способів саморегуляції.

Якого кольору радість

Сперечались в лісі звірі:

- Який колір радість має?

Що зелений - зайчик вірить,

Що червоний - білка знає.

- Ні, медовий, - ведмідь каже

Пищить мишка - золотавий!

Всі на відповідь чекають...

Скажемо лише два слова

Всім, хто ще цього не знає:

- Радість - різнокольорова?

Є. Орлова

Рухлива гра: " Танець радості".

Діти під звуки музики виконують танцювальні рухи.

- Дійсно, вийшов радісний танець.

Гру повторити 3-4 рази змінюючи музичний супровід.



Чарівна Країна почуттів та її мешканців.

Тема: Передавання радісного настрою. Колективна робота графічні матеріалах.

Мета: розвивати емоційну сферу дітей; познайомити дітей з основними емоціями; розширювати творче мислення; розвивати точність рухів й очей; вчити розрізняти емоційно-образний зміст музичного уривка; розширювати словник дітей, з допомогою якого вони можуть висловлювати свої почуття та настрій; учити створювати образ незвичайного (радістю); розвивати творчу активність дітей; зміцнювати довіру в групі; навчати способів саморегуляції.

Обладнання й матеріали: макет чарівної Країни, дзеркала й піктограми аудіо запис, шпалери довжиною 1,5 м, кольорові олівці, фломастери. DVD - запис кольорова крейда, дерев'яна дошка, дзеркало.

Хід заняття

Організаційний момент

Вихователь. Здраствуйте. Я рада вас бачити. Давайте почнемо наше заняття вітання. Добрий ранок, Марійко! Добрий ранок, Денис!... Діти по колу вітаються одне з одним. Добрий ранок, сонце!



Діти піднімають руки вгору.

Добрий ранок усім!



Діти розводять руки в сторони.

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Звучить спокійна музика.

Вихователь (декламує)

Тайну я тобі відкрию

Про чарівну країну,

Де опинитись кожен мріє.

Разом ми туди полинем.

Є. Орлова

Щоб швидше дістатися Країни почуттів, взуємо чарівні черевички. Вихователь імітує надягання черевичків, пропонує дітям взути уявні чарівні черевички. Постукайте підборами й скажіть: " Чарівні черевички, несіть нас до чарівної Країни почуттів". Руки розставте в сторони, як птахи крила. Летимо, теплий вітер нас обдуває. Дивимося на землю з висоти (рука над очима). Залітаємо на хмари, вони м'які, пухнаті, прохолодні. Давайте трошки на них покачаємося ("пружинка"). Хмари, як ватяні, нам приємно, легко. Полетіли далі(переміщення по всій кімнат. Нарешті приземлилися! От ми і в чарівній Країні почуттів. У цій країні багато мешканців. Як ви думаєте, хто може тут мешкати?( Відповіді дітей). Країни почуттів

У цій країні почуття живуть,

І кожне з них свій колір має:

Суворою цю сіру хмару звуть,

Любов - як жовте сонечко палає.

Злість - наче ніч, глуха й чорнюща,

А щедрість - біла, чиста, як ромашки на зорі

Та з-поміж почуттів найяскравіша -

Це радість, що зібрала всі веселки кольори. Є. Орлова

Ось нам назустріч іде один із тутешніх мешканців.



Дидактична гра: Вихователь. Коли з'являється Радість, усі відразу її впізнають, бо це - особливе почуття. І вдягається вона теж по-особливому - радісно. Як ігри та розваги пропонує Радість? А які страви готують до столу в чарівній Країні, коли в гості приходить Радість? Як ви думаєте, Радість любить танцювати? Під яку музику вони виконує радісні танці?

Вивчення нового матеріалу

Гра: " Образ Радості".

Вихователь. Подивіться одне на одного. До кого з нас зараз прийшла Радість, як ви думаєте? Як ви здогадалися? Правильно, у Катрусі та Влада радісні обличчя - вони посміхаються, їхні брови злегка підняті, у куточках очей маленькі промінчики. А хто зможе знайти на цих картинках обличчя Радості? Вихователь роздає дітям піктограми із зображення обличчя з різними виразами. Візьміть дзеркала і подивіться на свої радісні обличчя. А давайте разом з вами намалюємо Радість такого ж зросту, як хтось із вас. Малювати будемо на підлозі. Поки я розгортаю папір, подумайте, хто хоче, щоб Радість була схоже на нього. Щоб це вийшло, потрібно буде лягли на аркуш і дозволити мені обвести контур тіла від голови до п'ят. Перш ніж погоджуватися, подумайте гарненько. Марійка, ти вирішила зробити нам такий подарунок? Спасибі велике. Лягай на папір, а всі інші уважно дивитимуться, як я буду обводити. Те, що ми зараз робити, справжнє чарівництво. Якщо хтось нам буде заважати, диво не відбудеться, і контур може не вийти. Усі готові? Марійка готова? Починаємо. Спочатку обводимо голову, тепер праве плече, праву руку... Контур тіла обведений. Спасибі, Марійко. Подивіться, в нас вийшов силует, тільки він не такий маленький, як ми з вами звикли, а великий - на повний зріст. Давайте наповнимо його радістю. Усі готові? Почнемо з обличчя. Перше, на що ми звертаємо увагу, дивлячись на радісного чоловіка, - це... Правильно, посмішка. Оленко, ти першою сказала, що це посмішка, підходь і намалюй її на обличчі. Що ще є на обличчі. Діти називають і малюють рот, ніс, очі... Обличчя готове. Перевірте за картинкою, чи вийшло в нас радісне обличчя. А тепер подивіться, що ще потрібно намалювати на голові. (Волосся, вуха.) Відмінно! Нашу Радість потрібно одягти та взути. Якого кольору одяг намалюємо? Вирішили, як вона буде одягнена? Намалюйте все, що потрібно.



Підсумок заняття.

Саморегуляція.

Вихователь. Хоча радість не може тривати вічно, але з нами залишаються радісні спогади. І треба лише закрити оченята ( давай спродуємо) і згадати щось гарне, як перед очима з'являться обличчя мам чи смішні пички клоунів, задзвенить сміх друзів; ласкаве, тепле проміннячко торкнеться наших губ і підніме куточки губ угору - ми посміхаємося.

Діти сідають у коло, очі заплющені. Звучить спокійна і радісна музика.

Музичне заняття за планом музичного керівника.



Психогімнастичні вправи: на розвиток емоційної сфери Країна лапок.

Мета: розвивати пізнавальні процеси дитини, емоційно вольову сферу, вдосконалювати між особистісні стосунки. Перед дітьми кладуть великий аркуш паперу, на якому вони малюють ляпки: кольорові плями різного кольору і форми . Після цього діти намагаються розгледіти у фарбах якусь картину, придумати за казку.

Дослідницька діяльність:

" Чарівна вода".

Скляні баночки наповнити чистою водою. Надіти кришку внутрішня сторона якої пофарбована фарбою. В стані спокою вода в баночках прозора, але якщо воду сколотити то вода забарвлюються кольорами який нанесений на кришку.

Висновок: Вода є розчинником гуашевих, акварельних, водоемульсійних фарб. Праця в побуті: помити баночки після дослідницька діяльності: Виховувати охайність, бажання впорядковувати предмети дослідницької діяльності.



ІІ половина дня

Гра-вправа " Обведи візерунок". Розвивати колір, мислення створити емоційний позитивний стан: вправляти дітей у графічних навичок, формувати вміння з'єднувати крапки послідових, створюючи певне зображення.

Бесіда: " Як намалювати щастя". Розвивати у дітей абстрактне мислення, творчу уяву, вчити розуміти значення слова, "щастя", виховувати любов до навколишнього світу й своїх друзів.

Рухлива гра: " Краплинки щастя". Діти виконують швидкі рухи під веселу музику та повільні рухи під сумну звуки музики. Лунає весела музика - щасливі діти бігають, стрибають, про мовляють слова-назви: сонечко, вітерець, веселі діти та ін. Грає сумна музика - журиться ховаються від "дощика" в "будиночки".

Робота з батьками: Знайомства батьків з " Чарівною країною дитячих почуттів у художній творчості".

П’ятниця 9 листопада



Сфера життєдіяльності: Узагальнення
1- половина дня.

Спостереження:За котом

Мета: Поглибити знання дітей про життя свійських тварин восени. Розвивати в дітей вміння робити описовий аналіз котика (за яким ведеться спостереження). Виховувати доброзичливе ставлення до живої природи зокрема свійських тварин.

Бесіда:Ознайомити дітей з мистецтвом скульптури, наприклад і скульптури кота. В процеси бесіди донести до відома дітей про різновидність скульптур,про їх значення. Активізувати словниковий словник дітей словами: Скульптур,скульптура,кераміка. Виховувати повагу до праці майстрів.



Художньо – естетична діяльність: Ліплення

Тема. Ліплення за іграшкою "Котик Муркотик»

Мета: сформувати початкові вміння дітей відтворювати складну форму, використовуючи комбінований спосіб ліплення;закріплювати навички розрізняти й відтворювати вміння слухати пояснення вихователя, розуміти й виконувати усні прохання.

Обладнання й матеріали: іграшковий кіт, демонстраційні таблиці,дошка для ліплення,пластилін(тісто), серветка.

Хід заняття

Вихователь показує дітям іграшкового кота й розповідає про нього.

Вихователь: Малята,до нас у групу забрів маленький котик. Як ми назвемо котика,якщо він ще зовсім маленький?(кошеня,кошенятко.) Правильно. Це кошенятко таке маленьке,що в нього навіть імені ще немає. То може ми якось назвемо його? (малята погоджуються.) Яке ж ім’я дати цьому котику?(Мурчик). Добре,хай буде Мурчик- цьому підходить таке ім’я. Чому ми кошеня назвали Мурчиком? (Дорослий допомагає малятам сформувати пояснення: кошеня полюбляє муркотіти,воно має смугасто-муре забарвлення хутра).Давайте ми з вами роздивимося нашого Мурчика і зліпимо його з пластиліну.

Вихователь (декламує)

Котик -Муркотик

Ох і любить спати на сонці

Котик наш,муркотик,

Цілий день він на віконці

Гріє свій животик.

Та як мишка зашкребоче,

Котик вже пильнує,

Не заплюще очі,

Поки не вполює
Вихователь роздає дітям шматочки кольорового пластиліну та роз’яснює порядок виконання роботи. Наступний етап - виготовлення фігурки кота. Усі частини тулуба виконуються окремо,потім з"єднаються примазуванням. На голові треба знайти місце, де буде розташовано око, та визначити його форму.

Діти виконують роботу крок за кроком із вихователем.



Пальчикова гра" Мій мізинчик"

Мій мізинчик , де блукав

З оцим братиком гуляв

З оцим я борщик готував

З братом цим пісні співав

Ну, а цього зустрічав ,

Цукерками пригощав.
Підсумок заняття
Фізкультура (за планом фіз.інструктора.)

Прогулянка

Читання перекладу вірша В.Стоянова «Киця»:

Зі мною ви знайомі близько?

Я мила і привітна кицька.

Угору-китиці на вушках,

Сховались кігтики в подушки.

Няв!

Я охайно лапки мию,



Муркотіти гарно вмію.

Молочка налийте трішки-

На десерт вполюю мишку.

Няв!


Очі в темряві видющі,

Маю кігтики гострющі.

Хто образити посміє,

Я подряпати зумію.

Няв!

Відгадування загадки :



Має вуса, пишний хвіст

І не гарну звичку:

Спершу добре він поїсть,

Після- вмиє личко.



(Кіт.)

Рухлива гра:»Кішка та кошенята»



Мета: вдосконалювати вміння підлізати під шнур і пролазити в обруч; розвивати увагу та спритність.

Хід гри

Поділити дітей на дві групи. Одна - «кішки»,друга - «кошенята». Кожна «кішка» з двома «кошенятами» сідає на відокремлених трьох стільчиках перед другою та обручем, прив’язаними до стояка (стільця) на відстані 1,5-2 м одне від одного. «Кошенята» підлазять по черзі під дугу, пролазять в обруч і стрибають кілька разів на обох ногах. За сигналом вихователя «кішки» починають нявкати. Діти міняються ролями, і гра повторюється.

Самостійна художня діяльність за вибором дітей.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка