Чинники природи, що сприяють збереженню здоров’я



Скачати 58.47 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір58.47 Kb.
УРОК З ОСНОВ ЗДОРОВ*Я

У 3 КЛАСІ

ТЕМА: Чинники природи, що сприяють збереженню здоров’я.

МЕТА: ознайомити учнів з чинниками природи, що сприяють збереженню здоров’я людини; формувати вміння використовувати природно - кліматичні фактори для загартовування організму; виховувати бережливе ставлення до природи.

ОБЛАДНАННЯ: підручник, робочий зошит, ілюстрації до теми уроку, малюнки для розмальовування, кольорові олівці.
ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок на улюблений урок?

Кожен з вас підготувався, на перерві постарався?

Зараз сядуть всі дівчатка, а за ними і хлоп’ятка.

Ласкавинки посилаємо,

Працювати починаємо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Аутотренінг.

Промовляють усі разом:

Щоб урок нам розпочати,

Треба вголос проказати:

Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Впевнений кмітливий я,

Прагну здобувать знання.

Визначення настрою.

На дошці прикріплений малюнок веселки.


Оранжевий – радість;

Жовтий – тепло, довіра;

Зелений – надія;

Синій – спокій;

Фіолетовий – тривога;

Червоний – любов.



Діти відповідають на запитання.

  • На який урок ви прийшли?

  • Чому цей урок важливий?

  • Що потрібно людині для здоров’я?

Відповіді дітей.

Отже, людині для щастя, для того, щоб учитися, розвиватися, потрібно здоров’я. Недарма народ каже: « Було б здоров’я, а все інше наживемо».



Робота з прислів’ями.

  • Складіть із розсипаних слів прислів’я про здоров’я.

Здоровому так і на тілі.

Весела думка - здоров’я.

Як на душі, половина здоров’я.

Найбільше багатство - було б здоров’я.

Як нема сили, все здорово.

Світ великий - то й світ не милий.



  • Про що ці прислів’я? Спробуйте відгадати девіз нашого уроку. («Здоров’я – наше багатство»).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Послухайте вірш і скажіть, про що він.

Поглянь, дитино, все довкола

Так щиро посміхається тобі:

І сонце, й небо, ліс і поле –

Ти теж у відповідь їм посміхнись.

Ти привітайся з днем чудовим,

З пташками, травами, струмочком голубим,

І знай: усе це є природа,

Її люби, примножуй, бережи.

На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із чинниками природи, що сприяють збереженню здоров’я, а які це фактори, ми дізнаємося, коли розфарбуєте малюнки і потім відгадаєте загадки.

Діти будуть виходити до дошки групами після відгадування загадок.


  • Голуба хустина, жовтий клубок:

По хустині качається, людям усміхається. ( сонце)

  • Чисте, напоєне запахом квітів.

Дихати без нього не можна… (повітря)

  • Вона прозора, як сльоза,

І кольором, мов бірюза,

На все вона спроможна,

Без неї жить не можна…

Тепер відгадайте, хто вона –

Ота звичайна рідина. (вода)
ІV. Вивчення нового матеріалу.


  1. Розповідь учителя.

Ще в давні часи вчені зрозуміли необхідність використання людиною природно – кліматичних факторів, які загартовують: сонце, повітря, вода. Досвід показує, що тільки за допомогою загартовування природними факторами можливо лікувати багато хвороб.

Починати загартовування треба поступово. Сонячні ванни сприятливо впливають на м’язи. Ігри на свіжому повітрі, спорт, прогулянки, екскурсії кріплять здоров’я, піднімають настрій. Обтирання, обливання, душ, купання у водоймах – зміцнюють організм. Загартований організм не боїться хвороб і холоду.



  1. Створення проблемної ситуації.

  • Чи можуть сонце, повітря і вода бути шкідливими?

Про моє загартування і шкідливість зловживання

Загартовуватись треба,

Кажуть, з наймолодших літ.

Це здоров’я: сонце й небо,

Річка, і мороз, і лід.

Загартовуватись треба

Взимку, влітку і завжди.

Набиратися здоров’я

Від повітря і води.

Загартовуватись влітку

Вирішив почати я,

Як поїхала на море

Відпочити вся сім*я.

Сонце, море! Як же любо!

Досхочу я накупавсь!

Цілий день на пляжі був я,

Добре так загартувавсь!

Тільки скоро, вже під вечір,

Я, здається, захворів.

Так боліли й спина, й плечі!

Так пекло! Я обгорів.

А до того ж ніс заклало.

Мабуть, я перекупавсь.

Я ж – то в воду, то на сонце.

Та, як сталь, я гартувавсь!

А натомість – застудився,

Кілька днів лежав, хворів.

І на сонці вже не грівся,

Бо на шкірі – пухирі…

А сестра моя Оленка

В морі плавала щодня.

І загар такий рівненький!

Так що досвід і знання

Маю я тепер, і вам я,

Друзі, дам пораду теж:

Шкодить і загартування,

Як воно не має меж.


  1. Виступи дітей.

  1. Позитивний вплив сонця.

Сонце випромінює світло і тепло. Під дією сонячного проміння в людському організмі утворюється вітамін Д, який сприяє росту і розвитку дітей, захисту від інфекцій. Сонячні промені – засіб загартування.

  1. Позитивний вплив води.

Вода – речовина, без якої людина не може обходитись у щоденному житті. Її п’ють, нею миються, з неї готують їжу. Людина щодня вживає близько 2,5 літра води. Якщо довго не пити, це шкодить здоров’ю. Користуватися можна лише чистою водою. У наш час лікарі рекомендують пити кип’ячену воду.

  1. Позитивний вплив повітря.

Повітря – природний чинник, за допомогою якого можна загартовуватись так само, як і водою. Такі процедури називають повітряними ваннами. Щоб зміцнювати здоров’я за допомогою повітря, слід пам’ятати: влітку вікна у квартирі мають бути відчинені, але так, щоб не було протягів, узимку слід регулярно провітрювати кімнату, класну кімнату на перерві слід провітрювати.

Фізхвилинка.

Добре те, що сонце світить! ( руки піднімають вгору)

Добре те, що віє вітер!(імітують коливання дерев од вітру)

Добре те, що цей ось ліс ( присідають)

Разом з нами ріс і ріс! (повільно підіймаються, показуючи, як ростуть дерева)

Добре те, що в нашій річці ( руки піднімають вперед, долоні назовні)

Синя, не брудна вода! ( імітують плавання)

І мене матуся рідна ( крокують на місці)

Після школи зустріча. ( плескають в долоні)

Добре гратися надворі! ( стрибають)

Добре вчитися у школі! ( сідають за парти)

Добре те, що я живу! ( на слово «я» руками показують на себе, потім підіймають вгору)



  1. Робота з підручником.

  1. Текст « Природні чинники здоров’я».

  2. Аналіз малюнків.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошиті.

1) колективна робота;

2) самостійна робота;

3) колективна робота;

4) з коментуванням.

2. Складання правил загартовування.

1. розпочинати загартовування треба лише з дозволу лікаря і за умови, що дитина здорова.

2. найкращий час для загартовування – після ранкової гімнастики.

3. можна обтирати тіло мокрим рушником, обливатися водою.

4. температуру води слід знижувати поступово.

5. якщо ви захворіли, процедуру загартовування треба припинити.



VІ. Підсумок уроку.

На аркуші паперу діти обводять свою долоню і на кожному пальчику дають відповіді на запитання.



Великий – що найбільше вам сподобалося на уроці?

Вказівний – з яким настроем пройшов урок?

Середній – що нового ви дізнались?

Безіменний – які чинники природи сприяють збереженню здоров’я?

Мізинчик – як ви загартовуєтесь?

Долоньки з написами зачитуються за бажанням дітей, а потім прикріплюються на дошку.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка