Число і цифра 1



Скачати 74.42 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір74.42 Kb.

Урок математики

з використанням дидактичної черепахи


асистента вчителя-реабілітолога

Маланчій Валентини Олександрівни

індивідуально з Стадніком Дмитром

Тема: Число і цифра 1.

Мета: Ознайомити учня із цифрою1, із співвідношенням одного предмета та даної цифри, вчити учня писати цифру 1; повторити співвідношення «широкий - вузький», «високий - низький», «довгий - короткий»;

розвивати зорову пам’ять, увагу, логічне мислення учня; розвивати дрібну моторику його рук;

виховувати старанність, охайність, інтерес до математики.

Обладнання: Картки з цифрами, лічильний матеріал, картки для виконання письмових завдань, дидактична черепаха.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Форми роботи:Індивідуальна (Стаднік Дмитро).
Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Цифр країна чарівна,

В гості нас чека вона,

Отож часу ми не гаймо

І у подорож рушаймо!
ІІ. Основна частина заняття.


  1. Повторення раніше вивченого матеріалу.

  • Розглянь малюнки. Яка доріжка найдовша? найкоротша?

  • Де найширша річка?

  • Яке дерево найвище?




  • Розфарбуй найдовший олівець, найширший шарфик, найвищу ялинку:





  1. Актуалізація опорних знань учня.

(Вчитель розкладає лічильний матеріал групками)

  • Де лежить одне яблуко?

  • Де їх багато?

  • Візьми одну грушу. Візьми декілька груш. Дай мені одну(і т.д.)




  1. Оголошення теми та мети уроку.

(Вчитель розкладає на дидактичній черепасі квіти у вазі, одна з яких біла, а решта – сині.)


  • Знайди квітку, яка відрізняється від інших.

  • Скільки є білих квіток? (1) Якщо предмет один, то це записується так: 1 (показ цифри). Сьогодні на уроці ми не лише будемо знаходити її з-поміж інших цифр, а й навчимося писати її.




  1. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Ми присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили

І за парту дружно сіли.






  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з дидактичною черепахою:

  • Подивись на цифри. Знайди серед них одиничку.

  • Прикріпи до їжачка один листочок, один грибок, декілька квіток. Прикріпи ще один гриб. Чого більше: грибів чи листків? Візьми цифру один та прикріпи її біля того предмета, який є лише один на їжачку.

  1. Робота з картками для письма:

а) знайди на малюнку предмети, що зображені по одному, розфарбуй їх:




б) розфарбуй всі одиниці на малюнку:




в) фізкультхвилинка:

Раз-два-три-чотири-п'ять

Вийшли пальчики гулять.

Раз-два-три-чотири-п'ять

Вже в будиночку сидять.

(По черзі розгинати всі пальці, починаючи з мізинця, потім так само згинати)



г) впиши одиницю у квадрат:




  1. Закріплення вивченого матеріалу.

  • Знайди квіточку, в якої лише один листочок.

  • Знайди цифру один.

  • Дай мені один олівець. Дай декілька фломастерів.


ІІІ. Заключна частина заняття.

Підведення підсумків заняття.

Урок читання


2 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Маланчій Валентини Олександрівни

групою з Баліцькою Валерією

та Клімішиним Мар’яном
Тема: Українські народні казки. Поняття про народну казку. Казка “Вовк та козенята”

Мета: Познайомити учнів з новим жанром — на­родною казкою, вчити розрізняти такі твори серед інших, орієнтуватися в їхніх особливостях; працювати над покращенням осанки учнів;

розви­вати мовлення, пізнавальні інтереси учнів; розви­вати навички швидкого виразного читання;

виховувати любов та читацький інтерес до українських народних казок.

Обладнання: Ілюстрації до народних казок, картки з уривками казок, карт­ки із загадками, картки до гри «Який склад за­губився?», картки для читання.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку:


  1. Організація учнів.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно.




  1. Вправи на вдосконалення навичок читання.

— Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені та очі. Тому ми повинні постійно тренуватися.

Вправи для дихальної гімнастики:

А

О

1. Вдих – видих на 2. У кого найбільша кулька? ( Діти імітують



З надування кульки)

К

Зорові вправи:



  1. «Маятник» (очі рухаються вліво – вправо під рахунок).

  2. «Тут-там» (діти дивляться у центр своєї долоньки і переводять погляд за вікно кудись далеко – кілька разів)


Читання словникових пірамід:

- Дивлячись на крапку, читаємо ціле слово.



пів ● ник

сес ● тра

клю ● вав

річ ● ка


м’я ● та

го ● лод

здо ● ров

ста ● ра

шу ● бка


віль ● ха


Робота над скоромовкою.







Б ілі барани били в барабани, Били в барабани білі барани.

- Прочитайте її ось так:
III. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні ми вирушаємо у мандрівку до чудової країни. На кожному уроці будемо відкривати для себе щось нове та цікаве. А як же називається ця країна? Її назву ви дізнаєтеся, коли складете слово з перших букв назв тварин.




(Казка)


— Казок чимало є на світі — і веселих, і сумних. А чи зможемо прожити ми без них?

З перших днів дитинства нас супроводжують казкові герої. Казки нам читали бабусі та мами, із задоволенням ви слухали їх у програмі «На добраніч, діти!» Пригадайте, які казки вам полюбилися змалку. А хто пам'ятає першу казочку, що ви почули?

— Про кого чи про що в них ідеться?

— Які вони мали назви?

— Чи можете ви сказати, до якої казки ці малюнки? (Робота з ілюстраціями.)

— Послухайте уривки з казок. Чи знаєте ви, з яких вони казок? (Учитель читає уривки з казок, а учні називають їх.)


IV. Оголошення теми уроку.

  • Ви слухали уривки з казок. А тепер вчитиметеся самі читати та розповідати казки.І почнемо ми з казки про... А про кого ця казка, ви дізнаєтеся, коли відгада­єте загадки:

З рогами, а не бик, доять, а не корова,

Кору здирає, а кошиків не плете. (Коза.)

По полю та лісу гасає,

Овечок хапає, усіх лякає. (Вовк.)



  • Так, це казка «Вовк та козенята».


V. Робота над казкою.

Читання казки вчителем.
Перевірка первинного сприйняття казки.

  • Кого з дійових осіб ви запам'ятали?

  • Скільки було козенят?

  • Що коза наказувала діткам?

  • Чи слухали вони свою матінку?

  • Чому козенята не відчинили дверей вовкові?

  • За що коза похвалила діток?



Словникова робота.

відчиняти матінка

козеняточка похвалила

повернеться голосок

відімкнеться постукав

підслухав прийшла

— Прочитайте слова ланцюжком.

Читання казки вголос ланцюжком по кілька речень.
Фізкультхвилинка.
Вправляння у виразності читання.

Чим відрізняються пісеньки кози та вовка?



  • Як козенята дізналися, що то була не їхня мати?

  • Які слова в тексті підказують, як слід читати слова кози і вовка?


Робота з ілюстраціями.

Розгляньте малюнки і відшукайте в тексті ре­чення до них.


Творча робота в парах. Словесне малювання.

  • Які б ще малюнки ви намалювали до казки?



  • Гра «Який склад загубився?» (картка).

поверну...ся ко...за до...му і похва...ла ді... за те, що Вов...ві две... не від...нили.

VI. Підсумок уроку.

  • Як називаються твори, над якими ми сьогодні працювали?

  • Хто їх написав?

  • Поясніть прислів'я: «Казки маленькі, а розуму в них багато».




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка