Число і цифра Порівняння чисел у межах Чотирикутники



Скачати 44.08 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір44.08 Kb.
Урок математики

Тема:


Число і цифра 4.

Порівняння чисел у межах 4.

Чотирикутники.”

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 4 та цифри 4; учити порівнювати числа в межах 4 та писати цифру 4; розвивати навички усного рахунку,просторове мислення,розвивати дрібну моторику,виховувати охайність.

Обладнання:палички для рахунку,предметні малюнки з різними предметами,індивідуальний лічильний матеріал,ножиці,кольоровий папір.

Структура уроку:

  1. Організаційна частина 1хв.

  2. Актуалізація опорних знань 3-5хв.

  3. Вивчення нового матеріалу 13-15хв.

  4. Робота в зошитах 7-8хв.

  5. Вивчення геометричного матеріалу 7-9хв.

  6. Підсумок уроку 1-2хв.

  1. Організаційний момент (налаштування на позитивне сприймання навчального матеріалу)

-Доброго дня.Я рада вас всіх бачити.Давайте щиро привітаємо одне одного.

Я всміхаюсь сонечку:

Здрастуй золоте!

Я всміхаюсь квіточці:

Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику:

Лийся,мов з відра!

Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра.

-А тепер подивіться на свого товариша по парті і посміхніться йому;своїм друзям в класі;подаруйте усмішку своєму вчителю.Молодці,сідайте.



  1. Актуалізація опорних знань учнів

1.Пряма та зворотня лічба: від 2 до 6; від 4 до 9; від 10 до 3; від 8 до 4.

2.Гра “Оплески”.Учитель показує предметні малюнки,а діти плещуть у долоні стільки разів,скільки предметів на малюнку.

3.”Весела лічба”.

4.Гра “Запам’ятай”.Учитель на 1-2 секунди показує картку із зображенням певної кількості предметів.Учні повинні запам’ятати і відповісти,скільки і яких предметів вони побачили.(показують пальчиками).



  1. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовча робота.

- Якось четверо хлоп’ят

Чотирьох пасли телят.

Враз один із пастушків

Мову про лічбу завів:

-Скільки ніжок у столі?

Скільки крил у двох орлів?

Скільки стін будинок має?

Хто з вас швидше відгадає?

Учні дають відповіді на всі запитання пальчиками.

2.Оголошення теми уроку,мотивація навчальної діяльності.

-Як ви думаєте,яке число і цифру ми будемо вивчати?

-А для чого нам її вчити?

3.Пояснення нового матеріалу.

Пояснення утворення числа 4.(до 3 додати 1)

-Ми ознайомились з числом 4.Покажіть 4 пальчика.Викладіть на парті 4 круга; 4 прямокутника.(із індивідуального роздаткового матеріалу)

Подивіться на цифру чотири(друковану і писану),викладіть з паличок цифру 4.

4.Фізкультхвилинка.

Раз,два,три,чотири.

Три,чотири,раз,два.

Розболілась голова.

Треба трошки відпочити,

Щоб нового ще навчитись.

Підтягнулися,

Присіли,

Пострибали,

Знову сіли.

Вийшла пауза мала-

До роботи знов пора.

5.Порівняння числа 4 з іншими числами.



4 і 1 4 і 2 4 і 3 4 і 4

Кожну нерівність супроводжувати викладанням на дошці і та на партах наочності та індивідуального лічильного матеріалу.

А знаки > < = діти показують в повітрі руками.

6.Первинне закріплення.

Робота з таблицею.

-Скільки курей клює зерно?

-Скільки півнів на малюнку?

-Більше чи менше стане птахів біля зерна?

-Скільки всього стане курей?

-Як утворилось число 4?



  1. Робота в зошитах

1.Письмо цифри 4 після пояснення написання.Наголосити,що написання цифри 4 виконують із відривом руки.

2.Письмо в повітрі,письмо носиком.

3.Фізкультхвилинка.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть,

Розведіть їх в сторони,

Щоб були опорою,

Плесніть кілька раз.

За роботу!Все гаразд.

4.Продовження роботи в зошитах.

Записати по чотири:

Трикутника

Квадрата

Круга

Прямокутника

Одночасно діти в парах показують в повітрі геометричні фігури.



  1. Вивчення геометричного матеріалу.

1.Викладіть з чотирьох паличок геометричну фігуру.(Діти викладають на партах різні чотирикутники).Як їх всі можна назвати?(Чотирикутники)Серед яких є:

Він як зошита клітинка.

Він як носова хустинка.

Куба він молодший брат.

Познайомся-це квадрат.

Де не глянеш по кімнаті,



Прямокутників багато:

Стіни,стеля,килимки,

І у книжці сторінки…

2.Виріжіть з кольорового паперу будь-який чотирикутник.

3.Що можна викласти з чотирьох паличок?


  1. Підсумок уроку.

-Як утворилось число 4?

-Які числа менші,ніж 4?

-Чому навчите молодших братиків,сестричок вдома?

-Що було важко?

За роботу на уроці учні отримують картки «Рахівничок»,»Відповідайлик»,»Учень уроку»,»Працьовитко».

Список використаної літератури:



  1. Гречук Н.В.,Гречук В.Ю.Математика.Зошит з геометрії.1 клас.-Т.:Навчальна книга-Богдан,2009.

  2. Корчевська О.,Кордуба Н.Конспекти уроків з математики у 1 класі.-Т.:Підручники і посібники,2004.

  3. Романенко Л.С.Вчимося лічити.-Т.:Навчальна книга-Богдан,2003.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка