Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу



Скачати 63.23 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір63.23 Kb.
Тема: Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу

Мета: вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; розглянути

поняття класу, лічильних одиниць кожного класу;

розвивати увагу, логічне мислення;

виховувати почуття гордості за Україну та її народ



Методично-дидактичне забезпечення: підручник (Богданович М.В. Математика: Підручник 4 клас: К. «Освіта», 2006 – 33с), таблиця розрядів і класів, схема до задачі, запис на дошці, таблиця гри «Морський бій», картки з числами і буквами

Тип уроку: урок засвоєння знань

Хід уроку

І.Організація класу

1. – Сьогодні на уроці математики присутні гості, привітайтесь з ними усмішкою і миром. Гадаю, що ми будемо гарними господарями і продемонструємо, що ми знаємо і вміємо.

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання (фронтально)

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку


  • Над яким розділом працюємо?

  • Пригадаємо, що ми робимо на уроках математики?

Метод «Мозковий штурм» «Гронування»

Математика

(лічимо, міркуємо, розв’язуємо, відповідаємо, складаємо задачі, граємось)


  • Усі ці вирази ми сьогодні використаємо на уроці математики. Розглянемо поняття класу, лічильних одиниць кожного класу та поговоримо про нашу державу. Виконуючи завдання, збиратимемо з пазлів карту України.

  • Пропоную ознайомитись із планом роботи, що нас очікує (біля кожного пункту плану розміщений пазл-частинка від карти держави )

  • Каліграфічна хвилинка

  • Математична розминка

  • Математичний диктант

  • Фізкультхвилинка

  • Вивчення нового матеріалу

  • Самостійна робота

  • Розв’язування прикладів

  • Бліц-турнір

  • Творча робота над задачею

Вчитель: Згадаємо наш девіз і за роботу

«Тренуємо свій розум,

Нове відкриваємо.

Свою рідну Україну

Трудом прославляємо»

ІV.Контроль, корекція і закріплення знань

1. Каліграфічна хвилинка

- Пропоную повторити правопис цифр 2 і 4

(Учитель нагадує алгоритм написання 2 та 4)


  • Пропишіть цифри 2 і 4 та встановіть закономірність.

(2,4,6 – це парні числа, кожне наступне на 2 більше попереднього)

  • Які числа можна скласти із цифри 2 і 4

  • Як пов’язано число 24 з нашою Батьківщиною?

( 24 серпня – День незалежності України)

  • Ми виконали завдання, тому можна відкрити перший пазл.

2. Математична розминка

- Діти, виконаємо математичну розминку

А) Вправа на розвиток уваги. Зоровий диктант


  • Назвіть кольори фігур

  • Які геометричні фігури зображено?

  • Яка геометрична фігура має найменшу кількість сторін?

  • Чи можу я стверджувати, що фігура у якої всі сторони і кути рівні є лише квадратом? Чому?

  • Чи можна квадрат назвати прямокутником? Чому?

Б) Гра «Морський бій»

- Я знаю, що всі діти люблять гратися. Ми проведемо зараз гру, але математичну «Морський бій»






А

В

С

D

E

1

50

16

8

4

43

2

42

3

100

81

2

3

20

24

72

12

36

4

9

18

27

10

32

5

63

92

5

48

76

1А – збільшити у 5 разів

5E – збільшити у 100 разів

2D – збільшити у 1000 разів

2С – зменшити удвічі

3В – знайти 1/3 частини
В) – Прочитайте числа:

100028, 568063, 341653, 53705, 600006



  • Назвіть найменше 6-цифрове число (найбільше)

  • Розмістіть числа у порядку зростання і прочитайте слово

902 6840 13500 30281 43800 990105 999050

У К Р А Ї Н А



  • Що для кожного з вас Україна?

  • Яка наша країна? (Велика, багата, красива)

  • Хто ми з вами? (Українці)

  • Ми маємо робити все, щоб наша держава була найкраща в світі

  • А який внесок можете зробити ви? (Гарно вчитися)

  • Ми впорались із завданням, тому можемо приєднати наступний пазл – фрагмент карти України.

3. Математичний диктант

- Запишіть цифрами числа:

340, 390 907, 16 060, 203 330, 400 080


  • Скільки всього тисяч у 1, 2, 3, 4, 5 му числах?

  • Роботу виконано: приєднаємо пазл

V.Фізкультхвилинка

І сувора й солов’їна

Математики країна

Праця тут іде завзята –

Вмій лиш спритно працювати.

Вмій ділити, віднімати,

Множити і додавати,

Вмій кмітливо все збагнути

Першим в відповіді бути.

Також вмій і відпочити

Фізкультхвилиночку зробити.

Час уже нам працювати –

Знань побільше назбирати.

VI. Вивчення нового матеріалу. Засвоєння знань і вмінь

1. Пояснення вчителя

- Увага! Новий матеріал.

В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі – три розряди. Кожен розряд має назву: одиниці, десятки, сотні. Розгляньте нумераційну таблицю. Прочитайте назви розрядів і класів.

Щоб прочитати 4-,5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім – одиниці класу одиниць.

2. Первинне закріплення та усвідомлення матеріалу

№221


  • Які розряди належать до І класу? До ІІ класу?

  • Як прочитати 4,5, 6-цифрові числа?

№222 - робота за таблицею

№223 – усно

№224 – самостійно із послідуючою перевіркою


  • Ми впорались із цим завданням, тому можемо приєднати наступний пазл

VII. Розвиток математичних умінь учнів

1. Письмове ділення і множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язування прикладів за №225

- А тепер пропоную вам стати вчителями і прокоментувати розв’язання виразів на дошці.

228*3= 48*23= 782:23= 161:23=

(запис в стовпчик)


  • Ми виконали завдання, приєднаємо наступний пазл

2. Бліц-турнір

- Переходимо до наступного завдання: Скласти вирази до задач. У задачах ітиметься про книги – скарбниці знань. Саме вони розповідають про історію нашої держави. Адже той, хто не знає своєї історії немає щасливого майбутнього. Починаємо бліц-турнір.

* На одній полиці знаходиться а книг, а на другій – в книг. Скільки книг знаходиться на двох полицях?

* На скільки книг більше на І полиці, ніж на ІІ?

* На одній полиці знаходиться С книг, а на другій – на m книг менше. Скільки книг знаходиться на двох полицях?

- Ми гарно попрацювали, тепер приєднаємо ще один пазл

3. Творча робота над задачею

І - 16 м 1) 16+18=34(м)

60 м ІІ – 18 м 2) 60-34=26(м)

ІІІ - ? м



  • Пропоную вам колективну роботу над задачею. Адже лише дружньо працюючи в колективі ми зможемо побудувати квітучу державу.

VIII.Підсумок уроку

  • Ми завершили збирати мапу України. Яка вона гарна. Лежить довкола простір широкий, степ хвилястий, як море безкраїй. Наша країна – країна легендарної історії й героїчних подій. Її не можна не любити. Любити своє село, свою батьківщину – це означає не бажати зла, поважати рідну мову, культуру, побут, історію. А найголовніше – не бути байдужим. І робити все на користь Украхни.

  • А тепер прошу висловити свої думки щодо уроку (Відповіді учнів)

  • Повернемося до ваших відповідей, записаних на дошці (Що ми заробимо на уроці математики)

  • Що з того що ми записали підтвердилось? Що ні?

  • Закінчіть речення: «Я сьогодні на уроці зрозумів…»

  • Як називається І клас? ІІ клас?

  • Скільки розрядів має кожен клас?

  • Назвіть розрядні одиниці кожного класу

  • Дякую вам за урок. Пам’ятайте, діти! Саме від вас залежить доля Вітчизни! Геть байдужість! Усі прагнення, всі здобутки тобі, рідна Україно!

IX.Домашнє завдання

№227,228


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка