«Чому совість у людині головне?»



Скачати 43.58 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір43.58 Kb.
Інтерактивний урок з читання

із використанням ІКТ

у 2 класі

на тему:

«Чому совість у людині головне?»

Вчитель


Хороленко Г.І.

Тема. Чому совість у людині головне? В.Нестайко «Руденький».

Мета: вчити аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб; розширити уявлення учнів про добрі й погані вчинки; підвести дітей до відповіді на запитання «Чому совість у людині головне?»; відпрацьовувати якості правильного читання.

Обладнання: слайди, ілюстрації до твору, складова таблиця 3.



Тип уроку: нестандартний.

ТЗН: комп’ютер.

Хід уроку



І. Організаційний момент.

Ну, що ж, любі другокласники,

У світ оповідань ми будемо пірнати,

Тому комп’ютер будемо вивчати.



Завдання для учнів

Використовуючи комп’ютер, перейдіть до плану уроку у відкритій презентації.



Слайд 1.

ФОРМИ РОБОТИ



  • Орфоепічні вправи.

  • Вправи на розвиток швидкості читання.

  • Гра «Мікрофон».

  • Читання в особах.

  • Тести.

  • Інтелектуальна хвилинка.

  • Ілюстрація.

Орфоепічні вправи.

1. Промовляння скоромовки:

Жовте жито жук жував,

Жартом-жартом — і у Жені

Із Женею жартував,

Жвавий жук живе у жмені.

— Який звук найчастіше повторюється у цій скоромовці? ([ж].)

2. Вправляння у вимові слів зі звуками [ж], [ш]:

життя — шиття

шерсть — жерсть

дошивати — доживати

тушити — тужити

шаль — жаль



ІІ. Вправи на розвиток швидкості читання.

Робота зі складовою таблицею 3. Читання рядків складів із буквосполученнями «пш», «вж», «вш».

Контроль швидкості читання. Учні одержують картки з надрукова­ними словами. Вони повинні прочитати їх за 30 с.

дідусь

цукерка


руденький

соромно


пильно

тицьнув


правильно

дременув


боявся

лавочка


зойкнула

поплескав

швидко

ласкаво


скривилася

совість


глянув

хотілося

майданчик

справжній

під'їзд

зітхнув


хочеться

спинився



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Бесіда про щирість, скупість, повагу до товаришів.

— Яку людину, на вашу думку, можна назвати щирою? Чи доводи­лося вам зустрічатися з жадібними, скупими дітьми? Послухайте, в яку ситуацію потрапив хлопчик і порадьте, що він має зробити.

IV. Робота над оповіданням.

1. Учитель читає перший абзац оповідання. Школярі висловлюють свої думки-поради.

2. Дочитування учнями тексту. Співставлення своїх міркувань зі змі­стом.

3. Гра «Мікрофон».

Відтворення прочитаного за запитаннями:

- Як поставилися до гостинця бабусі діти?

- Чому дівчинка зойкнула, скривилася і заплакала?

- Що говорить автор про поведінку чорнявого хлопчика?

- Чи добре так поводитись?

- Як поставився до ображеної дівчин­ки руденький хлопчик?

- Чому він швидко пішов від дівчинки?

- Чому ді­дусь попросив у хлопчика пробачення?

- Поясніть, як розумієте такі слова: «Бо в тебе є совість. А совість, голубе мій, — це в людині головне». (Со­вість це почуття і розуміння відповідальності за свою поведінку перед собою, перед людьми.)
4. Читання уривка тексту в особах.

Читання від слів «Коли він проходив повз дідуся...» до кінця. Перед читанням визначають дійових осіб, хто з них висловлювався. Роблять висновок, що слова руденького хлопчика потрі­бно читати тихо, невпевнено. Учитель звертає увагу на незавершеність думок. Слова дідуся треба читати впевнено, повчально, виділяючи голо­сом важливі слова (непросто, справжній, совість, головне).

— Як автор відноситься до героїв твору? Яке ваше ставлення до них? Розгляньте ілюстрацію в підручнику. Якими рядками тексту ви б підписали цей малюнок?
5. Мовно-логічне завдання. На дошці учитель прикріплює малюнки дідуся, двох хлопчиків, картки зі словами.

— Прочитайте на картках слова. Що вони називають? (Слова нази­вають дії.) Хто з героїв виконує дану дію? З'єднайте малюнок із відпові­дною карткою. (Слова для карток: дременув, проходив, тицьнув, сидів, почервонів, пішов, вихопив, поплескав.)


V. Розвиток зв'язного мовлення.

1. Підвести дітей до відповіді на запитання «Чому совість у людини – головне?»

2. - Чи сподобалося вам оповідання?

3. - Що ви зрозуміли, прочитавши його?

4. Чи траплялися у вашому житті подібні ситуації? Розкажіть.

VI. Інтелектуальна хвилинка.

1. Запитання.

- Чи знаєте ви оповідання В.Сухомлинського?

- В яких творах ви зустрічались з жадібними, скупими героями? (Хлопчик з казки В.Сухомлинського «Страшний черв’ячок»)

- Яку людину з творів В.Сухомлинського можна назвати доброю, щирою?

(«Білка і Добра Людина», дівчаток з оповідання «Яблуко в осінньому саду», Мишка з оповідання «Мишків велосипед»)

2. Слайд 2. Тести.

Познач правильні відповіді.

Хто дав дітям по цукерці?



  • Мама.

  • Бабуся.

  • Дідусь.

Де гуляли діти?

  • У дворі.

  • На стадіоні.

  • На дитячому майданчику.

Хто з дітей вчинив погано?

  • Чорнявий хлопчик.

  • Руденький хлопчик.

  • Дівчинка.

Чому дідусь похвалив руденького хлопчика?

  • Хлопчик був гарним товаришем.

  • Хлопчик був добрим.

У хлопчика була совість.

VIІ. Підсумок уроку.

Совість у людині – головне!






База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка