"Ця професія лікує"



Скачати 129.36 Kb.
Дата конвертації21.03.2016
Розмір129.36 Kb.


Управління освіти Шосткинської міської ради

Дошкільний навчальний заклад

(ясла-садок) № 1 "Дзвіночок"

Проект по ознайомленню дітей з професією лікаря

для дітей молодшого дошкільного віку на тему:

"Ця професія лікує"

Підготували і провели: Єрьоменко К.І.

Талан І.Д



Дата проведення: з 4.11.13 по 8.11.13 р.
Мета проекту:

Освітня:

  • поглибити знання дітей про професію лікаря (медичної сестри);

  • розширити знання дітей про користь та значення професії лікаря;

  • формувати емоційно-пізнавальну активність дітей;

  • навчити дітей розрізняти та закріпити назви медичних інструментів.

Розвивальна:

  • розвивати пізнавальний інтерес до професії лікаря;

  • розвивати творчі здібності;

  • розвивати самостійність.

Соціалізуюча:

  • Виховувати почуття доброзичливості;

  • Виховувати вміння і бажання надати допомогу ближньому;

  • Вчити спілкуватися з одноліткам, розвивати діалогічну мову під час ігор;

  • Ввести в мовний вжиток висловлення жалю, побажань про швидке одужання.

Виховна:

  • Виховувати ціннісне ставлення до професії лікаря.

Тривалість проекту: 5 днів.

Характеристика проекту:

за метою та характером проектної діяльності: інформаційний;

за змістом: комплексний;

за кількістю учасників: колективний;

за характером контактів: у межах групи.
1 день

  1. Мотиваційний етап

Мета: зацікавити дітей та викликати бажання створити спільний проект.

  • Проектне заняття (ознайомлення з довкіллям)

Тема: «Праця лікаря»

Освітні завдання: викликати у дітей бажання більше дізнатися про професію лікаря; спонукати до бажання працювати разом над спільним проектом; виховувати ціннісне ставлення до професії лікаря; з'ясувати наявність знань про професію лікаря.

Матеріал: чемодан лікаря з медичними інструментами; "дерево цілей".

Хід заняття:

Діти послухайте загадку і відгадайте про кого вона:

Хто в дні хвороб


всіх корисніше
І лікує нас від усіх
Хвороб?

Так, правильно це лікар.

Діти, сьогодні коли я йшла до дитячого садка то знайшла ось такий чемоданчик. Як ви думаєте чий це чемоданчик? Так це лікаря.

Давайте подивимось, що у чемоданчику. Так тут є мікроскоп, шприц, ножиці, фонендоскоп, термометр, молоточок, каплі, ваги, грілка. Для чого вони потрібні.

А тепер послухайте уважно вірш про лікаря:

З понеділка по суботу ходить лікар на роботу.


Якщо раптом захворію, може вийти і в неділю.
Він мені призначить ліки,перевірить горло, ніс,
Скаже їсти борщ і кашу, щоб одужав я й підріс!

  • Про кого вірш?

  • Коли лікар ходить на роботу?

  • Коли раптом захворію, коли лікар може вийти?

  • Що може лікар призначити, коли захворію?

  • Що перевірить?

  • Що скаже їсти?

  • Що тоді буде?

А що ми з вами можемо цікавого хочемо дізнатись про професію лікаря?

Які медичні інструменти використовує лікар і для чого.

Як же нам не забути, що ми цікавого узнати про працю лікаря і що потрібно зробити ( підвожу до створення "дерева цілей").

Виготовлення "Дерева цілей" (малюнок лікаря з чемоданом. На чемодан приклеюють вирізані медичні інструменти).



Проектне заняття (малювання)

Тема: "Транспорт лікаря"

Мета: познайомити дітей з машиною "швидкої допомоги"; вчити проводити лінії червоного кольору. Удосконалювати техніку малювання фарбами (часто змочувати пензель, вільно рухати ним у всіх напрямках).

Матеріал: аркуші паперу, гуаш, пензлі, баночки з водою.

Хід заняття

Діти, послухайте вірш і скажіть про що він:

Хто поспішає нам на допомогу?

Це швидка допомога

Швидко їде – поспішає,

Тому й пронизливий звук сирени включає.

Щоб автомобілі та перехожі звільняли дорогу,

Щоб без перешкод мчали на допомогу.

Про що вірш?

Хто поспішає на допомогу?

Що включає?

Навіщо включає?

Так, для чого потрібна швидка допомога. Хто на ній їздить?

А тепер давайте розмалюємо швидку допомогу. Беремо пензель в праву руку, тримаємо пальці над металевим стержнем. Вмочуємо пензель в воду, а тепер в гуаш. І тепер ведемо ось таку довгу лінію. А тепер також ось тут малюємо таку лінію і по ній ось так лінію.

Про що ми говорили?

Що ми малювали?



  • Ігрова діяльність:

Дидактична гра "Лялька захворіла"

Мета: давати уявлення про працю лікаря, розвивати пам'ять, мовлення, уважність; виховувати повагу до праці лікаря.



Сюжетно – рольова гра "У лікарні"

Мета: ознайомити дітей із діяльністю лікаря; закріпити назви медичних інструментів; навчити реалізації ігрового задуму.



  • Робота поза заняттям:

  • Читання художньої літератури та бесіда за нею: "Лялька захворіла" Я.Райніс. Хто захворів? Хто лікує?

  • Розглянути ілюстрації з лікарем: назвати хто це такий, що він робить.

  • Спостереження за станом погоди. Як він впливає на здоров'я?

  • Робота з батьками:

  • Запропонувати батькам поспілкуватися з дітьми, дізнатися в них, що нового відбулося в групі сьогодні.

  • Допомогти вдома відшукати ілюстрований та довідковий матеріал про лікаря (медичну сестру).

2 день

  1. Інформаційний етап

Мета: розширити знання дітей про користь професії лікаря. Дати уявлення про призначення вітамінів. Хто їх нам призначає.

  • Проектне заняття № 1 (введення у світ логіки, простору та часу).

Освітні завдання: вправляння в рахуванні в межах трьох за допомогою аналізаторів. Учити розуміти та використовувати поняття "усі". Дати уявлення про просторове розташування предметів від себе.

Хід заняття

I ч. К. д. Екскурсія до кабінету медичної сестри.

Діти, про що ви вчора говорили (Читання вірша "Лікар"). Вірно ми говорили про лікаря.

II ч. Перетворювальна д.

Розповідь про професію лікаря. Про його дії. Що хворим призначає лікар. Не лише ліки, а й вітаміни.

III ч. Пізнавальна д.

От ми сьогодні ми перетворимось у лікарів. У вас кожного на тарілочках лежать вітаміни. От на верхню полицю лікар поклав дві вітаміни, а на нижню одну. Де більше вітамінок: на верхній полиці дві, а на нижній одна (Діти показують цифру). А тепер лікар поклав усі вітаміни на верхню полицю. Скільки вітамінів? (три). Чи усі вітаміни розклав лікар. Так, усі на тарілочках. Нема нічого.

IV ч. Оц.-к. д.



Проектне заняття № 2 (ліплення)

Тема: Вітаміни.

Освітні завдання: продовжувати працювати з пластиліном. Розплющувати його двома пальцями. Вчити працювати охайно.

Хід заняття

I ч. К. д.

Бесіда про вітаміни.

II ч. Перетворювальна д.

Показ процесу роботи.

III ч. Перетворювальна д.

Самостійна робота дітей.

IV ч. Оц-к. д.

Що ми ліпили?

Ігрова діяльність:

Дидактична гра "Що кому потрібно для роботи".

Мета: дати уявлення дітям про інструменти, якими користується лікар.



Заучування вірша Г.Бойка "У слона болить нога". Учити дітей запам'ятовувати текст, розвивати почуття гумору.

СХД – розфарбовування розмальовок лікаря.

Робота з батьками: запропонувати батька принести літературу про лікаря.
3 день

III. Репродуктивний етап

Мета: закріпити ти набуті навички про професію лікаря.

  • Проектне заняття (звуковимова)

Освітні завдання: удосконалювати навички вимови звука [у], правильно складати речення, відповідати на запитання, складати невеликі розповіді;розвивати мовленнєве дихання; вдосконалювати навички діалогічного мовлення; виховувати співчуття, бажання допомогти іншим у біді.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: лікар, градусник, паличка, рецепт, лікар, рецепт, ліки.

Хід заняття

I ч. К. д. Дзвонить телефон.



Вихователь: Хто говорить? (Ведмідь)

  • І почав він ревіть. Почекайте, ведмедю, не ревіть! Не поспішайте і спокійно вже поясніть.

  • Діти. у ведмедя щось сталося. Потрібно поспішати. На чому можна швидко дістатися до лісу?

  • Я пропоную поїхати потягом. Сідайте швидко і рушаймо.

  • Як гудить потяг? (Ту – ту)

  • Як подає він сигнал голосно? А як тихо?

  • Як їдуть вагончики? (Чух – чух)

  • Ось і зупинка "Лісова".

  • Діти, що трапилось з ведмедиком?

  • Я теж думаю, що воно захворіло. Як це перевірити? (Поміряти температуру).

  • Чим ми будемо міряти температуру? (Термометром).

  • Що ж нам робити? (Викликати лікаря).

  • Діти, а як ви думаєте чому захворіли ведмежа?

  • Ведмежа говорить, що пив холодну воду з під крана. Чи можна так робити? Чому?

  • Чуєте, хтось стукає, це мабуть лікар.

  • Лікар: Добрий день, діти!

  • Діти, хто це? (Лікар)

  • А як ви здогадались? (Він одягнений у білий халат, на голові біла шапка).

  • Лікар:Так, діти, я лікар. Що у вас трапилося? Зараз я огляну хворого.

  • Що робить лікар. За допомогою чого він дивиться? (За допомогою палички). Що він ще робить? (Слухає)

  • Лікар: Тепер я напишу рецепт.

  • Що напише лікар? (Рецепт).

  • Навіщо потрібний рецепт? (Щоб купувати ліки). Діти, що ми побажаємо ведмедику?

  • А тепер нам час повертатися назад.

  • IV ч. Оц.-к. д.

  • Як ми допомогли ведмедику?


Проектне заняття (аплікація)

Тема: Прикрасимо ковпачок для лікаря.

Освітні завдання: закріпити вміння дітей працювати з клеєм. Оздоблювати ковпачок лікаря, наклеювати готові форми на площині ковпака.

Хід заняття

Діти, ми сьогодні ходили лікувати ведмедика і нашому лікарю захотілось, щоб у нього був гарний, яскравий ковпак. От сьогодні ми з вами прикрасимо ковпак лікаря



  1. Показ зразка.

  2. Показ процесу роботи.

  3. Самостійна робота літей.

Ігрова діяльність:

Дидактична гра "Лялька захворіла".

Бесіда про професію лікаря, чим він користується в своїй роботі.

4 день

IV. Узагальнюючий етап:

Мета: узагальнити набуті раніше знання; збагачувати словник дітей новими словами до теми.

Проектне заняття (навчання рідної мови та розвиток мовлення).

Тема: Медичні інструменти.

Мета: Продовжувати розширювати знання дітей про медичні інструменти.

Хід


  • Діти, а хто це прийшов до нас в гості. Так, це лікар. А що робить лікар? Так він лікує людей. А що він тримає у руці? Так, це чемодан.

  • Діти, давайте подивимось, що в чемодані. Що тут є?

мікроскоп?

шприц?


ножиці?

фонендоскоп?

термометр?

молоточок?

каплі?

грілка?



А тепер скажіть для чого потрібний чемодан?

  • Бесіда по Древу цілей.

Що це таке?

Що на ньому зображено?

Для чого вони потрібні?

Які саме?



  • Рухлива гра "Раз, два, три, чотири, п’ять".

"Раз, два, три, чотири, п’ять".
Стали в колі ми кружлять.
Покружляли, розійшлися.
Ні на кого не дивися".

  • – Яке завдання для тебе виявилося найцікавішим?
    – Які відкриття зробив для себе?
    – Чого нового ти навчився?

Проектне заняття (малювання)

Тема: Чемодан лікаря

Мета: надати можливість засобами зображувальної діяльності відтворити набуті знання про чемодан лікаря.

Хід заняття

Діти, що нам приніс лікар?

В ньому все є:

Шприц та голка,

Фонендоскоп та грілка,

Навіть термометр там знайдеш.

(Чемодан лікаря)

А що в ньому? Лікар просить вас намалювати відсутні деталі? А чого не вистачає?

Показ виконання роботи. (Беремо пензель в праву руку, трьома пальцями тримаємо над металевим стержнем. Малюємо круг. Ось так. А тепер лінію в середині кола з права на ліво; а тепер над лінією малюємо також лінію згори вниз.)

Самостійна робота дітей.

Що ми малювали?

Що приніс лікар?



Робота поза заняттям

Спостереження

за швидкою допомогою



Ігрова діяльність

Дидактична гра «Знайди зайве"

Мета: розвивати логічне мислення, розвивати вміння класифікувати предмети.



Дидактична гра "Хто більше назве"

Мета: розвивати логічне мислення, розвивати мовлення.



Настільно-друковані:

"Склади ціле із частин".



Бесіда "Як лікар лікує дітей"

5 день

V. Творчий етап

Тема: Створення колажу.

Мета: закріпити всі навички. Скласти творчий продукт за темою "Знайомство з професією лікаря" (колаж). Створення колажу до теми "Знайомство з професією лікаря".

Викликати у дітей бажання самим створювати колаж. Клеіти ілюстрації до теми "Знайомство з професією лікаря". Формувати вміння доводити вправу до логічного завершення. Виховувати інтерес до виконання спільного завдання.



Матеріал: ватман, клей, картинки.

Методи і прийоми: бесіда, розгляд картинок.

Спостереження за вороною, яка прилетіла на майданчик. Колір? Чим живиться? Як літає?

Праця в природі: зібрати насіння чорнобривців.

Підібрати вірші про лікаря.

II половина дня.

Закріпити всі набуті знання про професію лікаря.



Читання казки "Лікар Айболить". Кого у казці лікував лікар?

Дидактична гра"Лялька захворіла".

II половина дня

  1. Рефлексійно − оцінювальний етап:

Мета: виховувати вміння дітей радіти своїм і чужим успіхам, вибирати методи і прийоми, які принесуть найкращі результати для подальшої роботи з дітьми.

Матеріал: "древо цілей", роботи з образотворчої діяльності,колаж , ілюстрації.

Методи і прийоми: бесіда, "подорож у зворотному часі".

Розглядання предметів, речей, ілюстрацій, предметних картинок пов'язаних з професією лікаря.

Дидактична гра "Лялька захворіла".

Мета: давати уявлення про працю лікаря, розвивати пам'ять, мовлення, уважність; виховувати повагу до праці лікаря.



Дидактична гра "Що кому потрібно для роботи".

Мета: дати уявлення дітям про інструменти, якими користується лікар.



Дидактична гра «Знайди зайве"

Мета: розвивати логічне мислення, розвивати вміння класифікувати предмети.

Запропонувати батькам помилуватися спільною роботою дітей. Залучати дітей до розповіді про свої враження від виконаної роботи.

Список використаної літератури

1 . Альошина Н. В. Ознайомлення дошкільнят з навколишнім / Н. В. Альошина. -М . : " Педагогічне Товариство Росії" , 2000 . - 128с .

2 . Виховання дошкільника в праці / За ред. В. Г. Нечаєвої . -М . : Просвещение , 1974. - 192с .

3 . Кондрашов В. П. Введення дошкільнят у світ професій: Навчально -методичний посібник / В. П. Кондрашов . - Балашов : Вид-во "Миколаїв" , 2004 .



4 . Потапова Т. В. Бесіди про професії з дітьми 4-7 років / Т. В , Потапова . -М . : ТЦ Сфера , 2008 . - 64с .

5. Швайка Л.А. "Метод проектів у діяльності дошкільного закладу". – Харків. Видавнича група "Основа", 2010.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка