Дата проведення уроку: Тема 16. Порядок зберігання та обліку військовоі зброї та боєприпасів в підрозділіСкачати 118.86 Kb.
Дата конвертації11.03.2016
Розмір118.86 Kb.

План-конспект


проведення уроку з предмету « Захист Вітчизни»

(розділ « Статути Збройних сил України»)


Дата проведення уроку: _________________

Тема 16. Порядок зберігання та обліку військовоі зброї та боєприпасів в підрозділі.

Заняття 1. Де зберігається зброя підрозділів, як обладнуються кімнати для збереження зброї. Як зберігається зброя двох підрозділів. Хто охороняє кімнати для збереження зброї. Порядок збереження особистої зброї офіцерів та прапорщиків штабу та служб. Порядок збереження пістолетів солдатів та сержантів підрозділів. Порядок збереження навчальної та спортивної зброї. Хто опечатує зброю. Порядок видачі зброї підрозділів.
Мета: ознайомити ліцеїстів з порядком збереження зброї і боєприпасів у військових частинах , розвивати практичні навики в діях чергового роти по видачі зброї та боєприпасів, виховувати відповідальне ставлення до збереження зброї та військового майна.
Навчальні питання: 1. Де зберігається зброя у військових частинах.

2. Кімната для зберігання зброї, її обладнання та охорона.

3. Порядок збереження зброї та її видача в підрозділи.
Ліцеїсти мають знати: де зберігається зброя в військовій частині, призначення, обладнання та порядок охорони кімнати для збереження зброї.
Ліцеїсти повинні вміти: практично отримувати зброю в кімнаті для зберігання зброї.
Обладнання та матеріали: план-конспект уроку, комп’ютер, телевізор, електронний супровід.
Форма проведення: урок-лекція.

Методи проведення: розповідь, бесіда.

Місце проведення: клас захисту Вітчизни.

Завдання на самопідготовку: Матеріал конспекту. Статут Внутрішньої служби ЗСУ ст. 68-70

Вивчити:


- де зберігається зброя у військових частинах;

- порядок видачі зброї у підрозділи .Хід уроку

І. Організаційний етап

1. Шикування особового складу біля парт в класі.

2. Доповідь заступника командира взводу, привітання з ліцеїстами.

3. Перевірка наявності особового складу та готовності класу до заняття.


II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

 1. Які бувають варти, їх склад.

 2. Озброєння варт.

 3. Види стрілецької зброї (за призначенням – бойова, навчальна, спортивна, мисливська;

  • за калібром – малокаліберна, нормального калібру, великокаліберна;

  • за бойовими можливостями – пістолети, пістолети-кулемети, автомати, гвинтівки, ручні кулемети, станкові кулемети, великокаліберні кулемети;

  • за характером джерела енергії – вогнепальна, пневматична, механічна, електрична;

  • за ступенем автоматизації;

  • за кількістю обслуги;

  • за конструкцією ствола).


IІІ. Вивчення нового матеріалу


 1. Де зберігається зброя у військових частинах.

Зброя і боєприпаси у збройних силах можуть зберігатись:

І. На централізованих складах і арсеналах ( в сховищах на стелажах по маркам і видам). Слайд №2

ІІ. На ремонтних підприємствах.

ІІІ. У військових частинах:


 1. На складі артилерійського озброєння; Слайд №3

 2. У чергового військової частини; Слайд №4

Зберігається особиста зброя офіцерів і прапорщиків управління частини в металевій замкненій шафі. Патрони до пістолетів зберігаються у шафі разом з пістолетами, але в окремому металевому замкненому ящику. Ключі від шафи та ящика з боєприпасами зберігаються у чергового частини, передавати їх іншим особам заборонено. Ящик з боєприпасами запечатується печаткою посадової особи, призначеної наказом командира військової частини.

Особиста зброя офіцерів та прапорщиків батальйону і патрони до неї зберігаються у чергового частини в металевій замкненій шафі разом з пістолетами офіцерів і прапорщиків штабу, але в окремому металевому замкненому ящику.

Частину патронів для добового наряду дозволяється зберігати в окремій штатній упаковці чи щільникових приладах.

Пістолети солдатів і сержантів підрозділу зберігаються у металевому замкненому, запечатаному ящику на складі частини та видаються в установленому командиром військової частини порядку. 1. В вартовому приміщенні. Слайд №5

 2. В підрозділі ( в сховищах на бойовій техніці, в кімнаті зберігання зброї); Слайд №6


2. Кімната для зберігання зброї, її обладнання та охорона.
Слайд №7

У підрозділах зброя і боєприпаси до неї, у тому числі і учбові, повинні зберігатися в кімнаті для зберігання зброї.


Кімната для зберігання зброї має бути обладнана технічними засобами охорони і постійно знаходитися під охороною осіб добового наряду. З настанням темряви і до світанку в кімнаті має бути повне освітлення.
Усі місця зберігання зброї і боєприпасів обладнуються типовими ТЗО, оснащеними основним і резервним джерелами живлення. Конструкція ТЗО повинна забезпечувати надійне спрацьовування при розкритті місць зберігання, при ушкодженні проводки, а також дію звукового, світлового сигналу при відкритих дверях і не мати блокуючого пристрою для відключення сигналу.
Інформація з ТЗО про розкриття місць зберігання стрілецької зброї має бути приховано виведена: від кімнат для зберігання зброї підрозділів - до чергового по військовій частині.

Відповідальність за організацію охорони місць зберігання зброї і боєприпасів ТЗО несе начальник штабу військової частини (особа, що виконує його обов'язки), а за стан ТЗО - начальник об'єкту, що охороняється. Працездатність охоронної сигналізації повинна перевірятися: черговими по військовій частині і по підрозділу - при прийомі (здачі) чергування. Результати перевірки справності охоронної сигналізації заносяться: черговим по військовій частині (підрозділу) - в книгу прийому і здачі чергування.

Відкриття кімнат для зберігання зброї робиться з дозволу командира (старшини) підрозділу; про відкриття ці особи повідомляють чергового по військовій частині.
Зберігати інше майно, не пов'язане з обслуговуванням зброї, в цих кімнатах, за винятком протигазів і піхотних лопаток, забороняється.
У віконних отворах, вентиляційних люках кімнат (приміщень) для зберігання зброї мають бути надійно вмонтовані металеві грати з віконцем не більше 150x150 мм з діаметром прутка не менше 10 мм і металеві сітки з осередками не більше за 20х20 мм. Прутки грат зварюються між собою в кожному перетині.

Слайд №8


Двері кімнати для зберігання зброї мають бути оббиті листовим залізом і мати оглядове вікно розміром 100х100 мм, що закривається зсередини кімнати склом. Допускається установка металевих гратчастих дверей або розсувної стіни з осередками не більше за 150х150 мм з діаметром прутка 10 мм. Стельові перекриття (стелі), підлоги і стіни кімнат для зберігання зброї підрозділів мають бути міцними і унеможливлювати проникнення в ці кімнати.

Слайд №9
Ставниці із зброєю, шафи і ящики з пістолетами і боєприпасами, а також кімната для зберігання зброї повинні закриватися на замки і опечатуватися печаткою: ставниці і кімната - печаткою чергового по підрозділу; шафи і ящики з боєприпасами - печаткою старшини роти. Ключі від кімнати для зберігання зброї і ставниць мають бути в окремій зв'язці і постійно знаходитися у чергового по підрозділу, а ключі від шаф, ящиків з боєприпасами - у старшини роти. Передавати ключі кому б то не було забороняється.


Запасні ключі зберігаються у командира підрозділу в опечатаному тубусі (пеналі) в металевому ящику (сейфі), що закривається на замок.
У разі втрати (пропажі) ключів від кімнати або ставниць замки підлягають негайній заміні.

Слайд №10

При вході в кімнату для зберігання зброї вивішується виписка з Карного кодексу про відповідальність за розкрадання зброї, боєприпасів і вибухових речовин.
Слайд №11
У кімнаті для зберігання зброї вивішується опис матеріальних засобів, в який заноситься кількість ставниць, шаф, ящиків, стендів, плакатів і майна, призначеного для обслуговування зброї, що зберігається в цій кімнаті. У описі вказуються інвентарні номери пірамід, ящиків, шаф і якою печаткою вони опечатані. Опис підписується командиром роти. У разі зберігання в одній кімнаті зброї і боєприпасів декількох підрозділів (військових частин) наказом командира військовій частині (гарнізону) призначається відповідальний за порядок розміщення, зберігання і забезпечення збереження зброї і боєприпасів, який і підписує опис майна кімнати.

Слайд №12

Зброя зберігається в станицях.

Слайд №13


На кожній піраміді (шафі, сейфі, ящику) кріпиться ярличок з вказівкою підрозділу, військового звання, прізвища і ініціалів відповідальної особи, номери піраміди (шафи, сейфа, ящика) і номера печатки, яким вони опечатуються.

Слайд №14

У піраміді (шафі, сейфі, ящику) вивішується опис з вказівкою в ній найменування зразків зброї і її кількості. Описи підписує і вносить в них зміни командир підрозділу (начальник штабу) в день отримання (здачі) зброї зі складу.У кожного гнізда піраміди (шафи) має бути наклеєний (закріплений) ярличок з вказівкою найменування і номера зразка зброї, номера протигаза, військового звання, прізвища і ініціалів особи, за якою вони закріплені.
У ящику з патронами має бути опис, підписаний командиром підрозділу (начальником штабу). У описі вказуються найменування і кількість патронів, номер заводу і рік їх виготовлення.
Запас бойових патронів в підрозділах для несення вартової служби встановлюється наказом командира військовій частині, виходячи з практичної потреби кожного підрозділу.
У разі зберігання магазинів і стрічок до зброї в спорядженому стані раз на пів року магазини (стрічки - раз в рік) розряджаються, проводиться технічний огляд боєприпасів і цими ж боєприпасами споряджаються інші наявні при зброї магазини і стрічки. У ящику із спорядженими магазинами і стрічками повинен знаходитися графік спорядження заново магазинів.

Патрони однієї номенклатури, що зберігаються в підрозділі, мають бути одного заводу і одного року виготовлення.


3. Порядок збереження зброї та її видача в підрозділи.
Автомати, карабіни, рушниці, кулемети і ручні гранатомети, багнети-ножі (багнети) повинні зберігатися в ставницях, а боєприпаси до зброї - в металевих шафах або ящиках, що закриваються на замок.
Учбова зброя і боєприпаси до неї, зберігаються окремо від бойових. За відсутності окремої ставниці дозволяється зберігати учбову зброю разом з бойовою зброєю, при цьому, місце його зберігання позначається написом "Учбова зброя" і відділяється перегородкою.

Учбові патрони зберігаються в окремому металевому ящику, що закривається на замок і опечатаному, в кімнаті для зберігання зброї.


Учбові пістолети зберігаються разом з бойовими пістолетами солдатів і сержантів підрозділу. Місце їх зберігання позначається написом "Учбова зброя".
Спортивна зброя зберігається разом з бойовою. Місце його зберігання позначається написом "Спортивна зброя". Патрони до спортивної зброї зберігаються разом з бойовими патронами.
Допуск особового складу підрозділу в кімнату для зберігання зброї здійснюється черговим по роті виключно для отримання або здачі стрілецької зброї і боєприпасів. У усіх випадках в кімнаті для зберігання зброї у кожної розкритої ставниці повинно знаходитися одночасно не більше за одного одержуючого або здаючого зброю військовослужбовця.
Для прискорення процесу отримання (здача) зброї черговість заходу в кімнату для зберігання зброї визначає командир підрозділу, як правило, згідно списку військовослужбовців в розділі завчасного запису в книзі видачі зброї і боєприпасів або в порядку зберігання зброї в ставниці.
При отриманні (здачі) зброї у кожній розкритій піраміді повинен знаходитися командир відділення, який зобов'язаний стежити за тим, щоб особовий склад отримував тільки закріплену за ним зброю, а при здачі зброї - контролював комплектність зброї, що здавалася, і правильність її постановки в ставницю.

Для наведення ладу і проведення щотижневого прибирання кімнати для зберігання зброї залучаються днювальні вільної зміни, в цьому випадку контроль за їх діями здійснює черговий по роті.


Військовослужбовцеві, що убуває в службове відрядження із зброєю, у посвідчення про відрядження записуються найменування зразка, серія, номер зброї, а також найменування і кількість виданих до неї боєприпасів. Запис скріплюється підписом особи, що підписала посвідчення про відрядження, і гербовою печаттю. Стрілецька зброя і боєприпаси, призначені для озброєння команди (варти), записуються у посвідчення про відрядження старшого команди (варти) з вказівкою найменування зразків, кількості, серії і номерів зброї, а також найменування і кількості боєприпасів до неї. Номер і дата посвідчення про відрядження записуються в книзі видачі зброї і боєприпасів роти.
Після прибуття до місця призначення зброя і боєприпаси, якщо їх не потрібно для виконання службового завдання, здаються на тимчасове зберігання у військову частину або військовому комендантові по місцю відрядження.

Здача військовослужбовцями зброї і боєприпасів на тимчасове зберігання у військову частину або військовому комендантові робиться по книзі видачі зброї і боєприпасів. Для цієї мети в книзі видачі зброї і боєприпасів відводиться окремий розділ або заводиться окрема книга прийому зброї і боєприпасів на тимчасове зберігання.


Для зберігання зброї і боєприпасів військовослужбовців, що відряджаються, відводиться окрема ставниця або окреме місце в ставниці (шафі).


При зміні добового наряду прийом і здача зброї робиться черговим по підрозділу (військовій частині) поштучно, по номерах і комплектності відповідно до описів зброї, що зберігається в ставницях, і книги видачі зброї і боєприпасів, а боєприпасів - по кількості опечатаних ящиків без їх розкриття відповідно до опису матеріальних засобів, що знаходиться в кімнаті для зберігання зброї, про що робиться запис в книзі прийому і здачі чергування.

Особлива увага звертається на справність технічних засобів охорони кімнати для зберігання зброї, міцність замків і замків ставниць, шаф (сейфів) із зброєю, ящиків з боєприпасами, цілісність відбитків печаток і їх відповідність номерам, вказаним в описах, а також на своєчасність здачі зброї особами, прибулими з відряджень, наряду і із занять.


Зброя особовому складу, видається черговим по роті по наказу командира (старшини) роти.

Зброя та боєприпаси особовому складові для навчання, занять, а також для чищення видаються під особисту розписку в книзі видачі зброї та боєприпасів.

Зброя особовому складові варти видається під особисту розписку, а боєприпаси - під підпис начальника варти в книзі видачі зброї та боєприпасів.

У разі оголошення тривоги в частині особисту зброю та боєприпаси офіцерам і прапорщикам дозволяється видавати за картками, при цьому запис у книзі видачі зброї та боєприпасів не робиться. Старшина підрозділу одержує під особисту розписку опечатані ящики з пістолетами і боєприпасами офіцерів і прапорщиків, рядового і сержантського складу батальйону, перевіряє цілісність печаток, замків і вивозить у район зосередження. Зброя особовому складові підрозділів видається черговим підрозділу за командою чергового частини під особисту розписку кожного військовослужбовця в книзі видачі зброї та боєприпасів.

В цілях прискорення видачі стрілецької зброї і боєприпасів на випадок тривоги в книзі, в спеціально відведеному місці, завчасно робиться запис, який при необхідності уточнюється.

Боєприпаси для варти видаються з дозволу командира роти, а черговому підрозділу - за наказом чергового по військовій частині особисто старшиною роти, він же приймає ці боєприпаси і розписується в книзі.


При зберіганні боєприпасів для несення вартової служби у чергового по військовій частині він видає їх начальникові варти під особистий розпис в книзі видачі зброї і боєприпасів. Черговий приймає боєприпаси після закінчення несення служби і розписується в книзі.
Видача учбової і спортивної зброї, учбових і спортивних патронів робиться так само, як і видача бойової зброї (боєприпасів).
Учбові патрони на заняття видаються старшиною підрозділу керівникові занять під розпис в книзі видачі зброї і боєприпасів.

Якщо у складі варти передбачені двозмінні пости, то після закінчення несення служби і після здачі боєприпасів начальникові варти, які він зберігає в металевому ящику, вартові спрямовуються у свою військову частину (підрозділ) під командою старшого, де здають зброю черговому по підрозділу. Про здачу зброї вартовими черговий по підрозділу негайно сповіщає начальника варти і докладає командирові підрозділу і черговому по військовій частині.


При усуненні вартового від несення вартової служби перед відправкою його в розташування підрозділу начальник варти повинен вилучити у нього зброю і боєприпаси. Вилучена зброя і боєприпаси здаються в підрозділ начальником варти після зміни варти.

У всіх випадках видачі зброї командир підрозділу і його заступник повинні стежити, щоб особовий склад отримував тільки закріплену за ним стрілецьку зброю.

Зброя і боєприпаси солдатів, сержантів і старшин військової частини, що не притягаються на навчання (стрільби), можуть зберігатися в одному з підрозділів або здаватися на склад.
Після закінчення занять (навчань, стрільб, чергування, патрулювання, виконання службового завдання, відряджень) із зброєю і повернення з варти зброя має бути вичищена і здана черговому по підрозділу (військовій частині). Військовослужбовці, що здають зброю, повинні переконатися в тому, що воно з них списана. При поверненні в нічний час зброя тільки протирається і здається, остаточна чистка робиться на слідуючий день.
ІV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Нагадати тему, навчально-виховну мету, перевірити засвоєння нового матеріалу 1. Де зберігається зброя в військовій частині?

2. Обладнання кімнати для зберігання зброї.

3. Порядок видачі зброї та боєприпасів для особового складу варти).


V. Підбиття підсумків уроку

1. Зробити загальну оцінку активності учнів класу.

2. Відмітити кращих учнів (прокоментувати оцінки).
VI. Завдання на самопідготовку:

Опрацювати матеріал конспекту та Статут Внутрішньої служби ЗСУ ст. 68-70.

Вивчити:

- де зберігається зброя у військових частинах;- порядок видачі зброї у підрозділи .


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка