«Дбай за своїм тілом! Правила особистої гігієни. Практична робота: як правильно мити руки»



Скачати 57.11 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір57.11 Kb.
Інформаційно-методичний кабінет

міського управління освіти

середньої загальноосвітньої школи

18 ім. В. Чорновола



Основи здоров'я

1 клас
Тема:
«Дбай за своїм тілом! Правила особистої гігієни. Практична робота: як правильно мити руки»
Вчителі

Коломієць Л. Л. ,

вища категорія,

вчитель-методист

Кищук А. В.,

спеціаліст

м. Хмельницький

2012
Тема: Доглядай за своїм тілом! Правила особистої гігієни. Практична робота: як правильно мити руки.
Мета: розвивати в дітей зання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; навчати дітей розпізнавати предмети загальної та особистої гігієни; вчити правильно мити руки, використовувати засоби гігієни; виховувати охайність, прагнення чистоти і порядку.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, слайди, предмети особистої гігієни.
Хід уроку

  1. Організація класу.

Психоформула

Розпочинаємо урок,

Часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо

Лиш труднощі долаючи.




  1. Актуалізація опорних знань учнів.




    1. Гра «Так чи ні»

  • о 7.00 встав із ліжка;

  • робив зарядку;

  • вмивався і чистив зуби;

  • багато гуляв на свіжому повітрі;

  • їв багато вітамінів;

  • займався спортом;

  • був чемним і вихованим;

  • лягав спати о 21.00




    1. Інтерактивна гра «Мікрофон»

  • Що потрібно робити, щоб бути струнким?



  1. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку.




  • Як ви вважаєте, чи потрібно бути щодня чистим і охайним? Чому?

  • Сьогодні на уроці ми поговоримо про чистоту як основну вимогу особистої гігієни. (Слайд 1)





  1. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.




    1. Розповідь учителя

Про чистоту хто всюди дбає,

Завжди здоров’я добре має.

І настрій в того просто гарний,

І в світі він живе не марно.

- Слово «гігієна» означає здоровий спосіб життя. А однією з найголовніших вимог гігієни є чистота. Народна мудрість каже:

Чистота – запорука здоров’я. (Слайд 2)







  • Чистота потрібна, щоб перемагати небезпечних ворогів людини – збудників хвороб. (Слайд 3)



Збудники хвороб











    1. Гра «Допоможи Бруднулі» (Слайд 4)

( Учні відгадують загадки та розповідають як предмет допомагає бути чистим та охайним)




  • Зуби є, рота немає. (Гребінець)



  • Мию, мию без жалю.

Мию там, де брудно.

Цю роботу я люблю,

Та від неї худну. (Мило)




  • Гарно вмилася Марічка,

Витирає руки, личко...

Всіх охайних діточок

Витирає .......... (Рушничок)




  • Гумова Акулинка

Пішла гулять по спинці.

Поки вона гуляла,

Спинка рожевою стала. ( Губка)



  • Лежу в кишені і чекаю

Рев, бруднуль і плаксіл

Витру їм потоки сліз,

Не забуду і про ніс. (Носова хустинка)



  • Щетинкова голівка

Залазить у наш рот,

Рахує наші зубки,

Знімає з них наліт. (Зубна щітка)



  • Наче їжачок на вигляд,

Та не просить їсти,

По одягу перебіжить –

Стане одяг чистий. (Одежна щітка)



    1. Як ти вважаєш, які із зображених речей у кожної людини мають бути особисті? (Слайд 5)








    1. Фізкультхвилинка




    1. Робота з підручником. (с. 44 - 47)


а) Бесіда за малюнками

- Розгляньте малюнки та розкажіть, що роблять дітки, щоб бути чистими і охайними. Складіть речення.



б) Обговорення тексту в підручнику.

- Чи потрібно завжди бути чистими і охайними? Чому?

- Що роблять діти, щоб бути охайним?

- За яких умов ви почуваєте себе бадьоро?



в) Розгляд фотографій

- Які діти ризикують захворіти? Чому?

- Щоб ви їм порадили?


    1. Правила гігієни.

Правило 1 (Слайд 6)
Мий руки з милом!



  • Коли потрібно мити руки? ( Після відвідування туалету, ігор з тваринами, перед прийомом їжі )

Правило 2 (Слайд 7)



Дбай про чистоту нігтів




  • Як треба обрізати нігті на руках?

  • Як треба обрізати нігті на ногах?

  • Нігті на руках треба обрізати округло і щотижня.

Нігті на ногах треба обрізати рівно і раз на 2-3 тижні.
Правило 3 (Слайд 8)

Ніколи не гризи нігті на руках! Там багато мікробів.

(Слайд 9)






    1. Практична робота «Так я мию руки»

(Одному з учнів пропонується показати, як слід правильно мити руки, у підготовненому посуді.)


  • Засучи рукави.

  • Змочи руки водою.

  • Намиль руки до ліктів до утворення піни.

  • Намиль руки між пальцями.

  • Ретельно змий мильну піну.

  • Витри руки насухо рушником.


Висновок:правильне миття рук запобігає винекненню багатьох хвороб.


  1. Узагальнення та закріплення нових знань.




    1. Гра «Впіймай м’яч»

Кидати учням по черзі м’яч, називаючи слова. Учні, ловлячи його, мають відповісти, чи є ці речі предметами особистої гігієни.

Слова для гри: мило, рушник, гребінець, зубна паста, шампунь, ручка, носовичок, ложка, ножиці.




    1. Робота з прислів’ями.

Хвороба з брудом у дружбі.
Води не бійся – щоденно мийся.


  1. Підсумок уроку.

  • Чому необхідно дбати про чистоту рук, тіла?

  • Коли треба мити руки?

  • Коли треба мити руки?

  • Як правильно підстригати нігтів на руках і ногах?

  • Які правила гігієни ви запам’ятали на уроці?


Вчителі

Коломієць Л. Л. ,

вища категорія,

вчитель-методист

Кищук А. В.,

спеціаліст


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка