День здоров’я План проведення Дня здоров’я Ранкова гімнастика Загальношкільна лінійка. Усний журнал «Зірки олімпійського спорту України»



Скачати 155.98 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір155.98 Kb.


День здоров’я
План

проведення Дня здоров’я



  1. Ранкова гімнастика

  2. Загальношкільна лінійка.

  3. Усний журнал «Зірки олімпійського спорту України».

  4. КВК «За здоровий спосіб життя».

  5. Народні ігри.

  6. Тест «Чи здорові ви фізично?»

  7. Загальношкільна лінійка. Підведення підсумків.


Цілі: поглиблювати знання учнів про те, що здоров’я – це основа щастя людини, переконувати їх у тому, що здоров’я кожного великою мірою залежить від способу їхнього життя. Формувати позитивну мотивацію, активну життєву позицію, стійкий інтерес до занять фізичною культурою і спортом на прикладах життя видатних спортсменів, ознайомити з основами здорового способу життя та правилами зміцнення особистого здоров’я. Виховувати потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і свідоме ставлення до зміцнення свого здоров’я; патріотизм і любов до народних звичаїв.

Завдання:

  • організація роботи з найбільшим ефектом для збереження і зміцнення здоров’я;

  • створення умов для відчування дітьми радості в процесі навчання;

  • формувати навики життя в гармонії з навколишнім середовищем;

  • виховання культури здоров’я;

  • розвиток творчих здібностей;

  • мотивація за здоровий спосіб життя;

  • навчання дітей використовувати отримані знання в повсякденному житті.


Загальношкільна лінійка

І. Школа шикується на лінійку.

ІІ. Перекличка.

1-й клас – «Здоров’я – всьому голова».

2-й клас – «Найбільше багатство - здоров’я».

3-й клас – «В здоровому тілі – здоровий дух».

4-й клас – «Ходи більше – проживеш довше».

5-й клас – «Чиста вода – для хвороби біда».

6-й клас – «Де повітря, там і життя».

7-й клас – «Було б здоров’я – все інше наживеш».

8-й клас – «Бережи одяг, поки новий, а здоров’я – доки молодий».

9-й клас – «Здоров’я дитини – багатство родини».


Школа наш девіз: «Всюди друзів ми знаходимо,

з ними як одна сім’я.

Але нам без друга – спорту

не прожити ані дня.»



ІІІ. Вступне слово старости по дотриманню умов здорового способу життя.

Сьогодні особливо гостро постала проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я багато людей починає цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього природного скарбу. Тому кожен із нас повинен свідомо ставитися до власного здоров’я, берегти найдорожчий скарб у житті. Недарма в народі кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. За нього потрібно боротися. Тільки творча, духовно багата і здорова особистість зможе розв’язати як щоденні виробничі, так і масштабні завдання, які забезпечать не просто виживання, а й прогрес. Бути здоровим – значить бути веселим і життєрадісним, із надією зустрічати новий день, відчувати себе по справжньому щасливим. Для цього необхідно зробити правильний вибір, щоб жити цікаво, самореалізовуватися, займатися фізкультурою, спортом, уміти організовувати дозвілля, відмовитися від шкідливих звичок. Варто зрозуміти, що серйозною проблемою підлітків є шкідливі звички та їхній негативний вплив на здоров’я. Тому нам потрібно сформувати потребу у збереженні власного здоров’я, у вивченні особливостей власного організму, в необхідності жити в гармонії з довкіллям.



ІV. Ознайомлення учнів з планом проведення Дня здоров’я.

Учень. Ти кожен день живи за розпорядком:

Вставай, вмивайся, ліжко застеляй,

Сніданок з’їж і, дякуючи мамі,

У рідну школу, друже, поспішай.



Учениця. Учися гарно, старанно, охайно,

Здолати лінощам себе не дозволяй.

У школі рухайся,спілкуйся

Науки різні добре ти вивчай.



Учень. Зі школи ти додому повертайся,

Там пообідай, відпочинь, поспи.

Та про уроки ти не забувайся.

Завдання вчителя як слід зроби.



Учениця. А далі – час весь твій:

Як хочеш – грайся,

Чи вдома, чи із друзями в дворі,

Побігай, пострибай чи позмагайся,

Хай розімнуться м’язи всі твої.

Учень. Ти можеш помогти своїй матусі,

Із татком щось цікаве змайструвати…

Все ти виконуй, що велять дорослі,

І вчасно ввечері вкладайся спати.



Разом. Здоровий сон тобі вкрай необхідний.

Здоровий будеш – то не будеш бідний!



V. Виступ вчителя фізичної культури про спортивні досягнення за навчальний рік.

Учень. Хочеш бути силачем –

Подружись зі спортом:

З ковзанами і м’ячем,

Стадіоном, кортом!

На цьому лінійка присвячена Дню здоров’я завершена.
Усний журнал

«Зірки олімпійського спорту України»

Ведучий1:

ОЛІМПІАДА! Коли вимовляєш це слово, серце наповнюється почуттям свята. Це і є свято. Тисячі спортсменів і міліарди уболівальників спостерігають за невеликою ділянкою землі, в якій фокусується енергетика, котра йде з усіх куточків планети. Спорт на цьому святі – головний персонаж.

Олімпійські чемпіони стають легендами ще за життя, їхні рекорди підкреслюють не тільки фізичні досягнення, а й високі душевні якості. Саме про високі прагнення особистості спортсмена нагадують нам основні символи олімпійського руху. Ось уже друге століття Олімпійські ігри вражають нашу уяву рекордами і, здавалося б, безмежними можливостями людини. Із місцевої традиції одного народу Ігри стали панконтинентальним святом спорту. І навіть символом сили волі і прагнення до перемоги. У той самий час існує своя олімпійська символіка, переповнена сакральних смислів і овіяна легендами.Деякі із цих символів сягають своїм корінням в історію Стародавньої Греції, інші пов’язані уже з олімпійською традицією нового часу.

Ведучий2:

Ми часто запитуємо себе: «Що ж таке спорт? Чому він завоював серця всього людства? Що спонукає нас вдосконалювати своє тіло, гартувати дух, долати на тренуваннях втому і біль? Чому ми атакуємо стадіони, спортивні зали і басейни, плекаючи надію стати свідками миттєвостей спортивних баталій? Чому практично всі мешканці планети – прихильники його величності, ім’я якому – спорт?»



Ведучий 3:

Відомі спортсмени – знакові особистості. З них беруть приклад цілі покоління, їм наслідують, на них хочуть бути схожими. Багато видатних спортсменів ставали кумирами для мільйонів хлопчиків і дівчаток. І це дуже добре!

Згадаємо відомі нам імена.

Ведучий 1: А зараз ми проведемо з вами спортивну вікторину. Хто із вас дасть найбільшу кількість правильних відповідей.

ВІКТОРИНА


  1. В якій країні було започатковано Олімпійські ігри? (Греція)

  2. Чим нагороджували переможців Олімпійських ігор у Стародавній Греції? (Вінком з гілок оливи)

  3. Що є символом Олімпійських ігор? (Олімпійські кільця)

  4. Як називали переможців Олімпійських ігор у Греції?(Олімпіоніками)

  5. Як часто проводилися Олімпійські ігри у Стародавній Греції? (Один раз у чотири роки)

  6. Місто, звідки бере початок естафета олімпійського вогню?(Олімпія)

7. Звірятко, яке символізує національні риси та особливості країни, де проходять Олімпійські Ігри. (Талісман)

  1. Де знаходиться штаб-квартира МОК? (Лозанна)

  2. Як називається біг на лижах у поєднанні зі стрільбою? (Біатлон)

  3. Якого кольору прапор Олімпійських ігор? (Білого)

Ведучий 2: Час летить – його не зупинить!

І, можливо, в добрий час

В гордій формі олімпійця

Вийде хто-небудь із вас.



КВК. « За здоровий спосіб життя »

Цілі: привертати увагу підлітків на необхідність ведення здорового способу життя; розвивати вміння висловлювати свою думку, артистичні здібності, здатність працювати в команді. Виховувати в дітей відповідальність за майбутнє нашої нації; дати розуміння важливості здоров’я для людини і для нації загалом; сформувати вміння цінувати життя та здоров’я в усіх його аспектах.

Обладнання: вислови про здоров’я, набір муляжів внутрішніх органів, 2 стільці, 2 праски, 2 паска, 2 ґудзика, 2 пляшки, 2 яблука.

Хід заходу

Учень. Здоров’я, здоров’я. Всі про нього говорять, один одному бажають.

(Виходить Хвороба з Мікробчиком)

Хвороба. Що це ви все про здоров'я та про здоров'я? Якби не було хвороби, то хто б узагалі згадував про здоров'я?

Учень. А хто тебе сюди запрошував?

Хвороба. Мене не потрібно запрошувати. Я сама разом зі своїм помічником без запрошення приходжу.

Мікробчик (тулячись до дітей)

Я — мікробчик,

Я — хворобчик,

Я до всіх чіпляюсь,

Особливо люблю діток —

Тих, що не вмивались:

Замазур, ледачих,

Тих, що спорт не люблять —

Дуже їх кохаю!

Я хвороби їм підкину,

Дифтерію, фарингіт,

І ангіну, й трахеїт.

Завжди весело мені,

Як хворіють діти,

Я росту міцнію,

Набираюсь сили,

Як хворіють діти.

Без хвороби я страждаю,

Без ангіни — помираю.

Це для мене — жах!



Хвороба. Я тут назавжди залишусь. Мені тут подобається і діти мене тут поважають. Ви хочете, щоб я залишилась?

Діти (разом). Ні. Ми вибираємо здоров'я! (Хвороба з мікробчиком залишають сцену).

Ведучий. Дорогі гості, присутні! КВК, який ми проводимо сьогодні, має назву «За здоровий спосіб життя». Оцінювати виступи команд буде журі. У ньому беруть участь дві команди. Зустрічайте оплесками! Команду «Вітамін А» та команду «Вітамін В». Ми починаємо КВК.

(Під пісню із кінофільму «Буратіно» виходять команди).

Хотим мы вам сказать, друзья!

Без витаминов жить нельзя,

Ведь витамин – наш лучший друг,

Скажите, как же нас зовут?

Ви! Та! Ми! Ны!

Ви – та – ми – ны! (2 раза)

Болеть не будешь никогда!

Здоровым будешь ты всегда

Ведь витамины тут, как тут,

Скажите, как же нас зовут?

Ви! Та! Ми! Ны!

Ви – та – ми – ны! (2 раза)

Ведучий: Конкурс 1. «Візитка». Слово надається команді «Вітамін А».

Команда «Вітамін А»

Щоб хороші очі мати,

Треба вітамін «А» споживати,

Що живе у цибулині,

У червоній є перчині,

І в морквині, в абрикосах,

Їжте, діти, він хороший!

Ведучий: Слово надається команді «Вітамін В».

Команда «Вітамін В»

Хто нам скаже де живе

Вітамін для діток «В»?

В яблуневий сад підем,

В стиглім яблуці знайдем.

Ведучий: Конкурс 2. Розминка. «Відгадай загадку». За кожну правильну відповідь нараховується 1 бал.

Загадки команді «Вітамін А»

1. Пузирі пускало, піну піднімало,

Вмить його не стало, як і не бувало. (Мило)

2. В ньому бачити портрет свій звик,

Відійшов на мить - портрет і зник. (Люстерко)

3. Зуби він великі має, в густому лісі він гуляє.

Дуже довго він гуляв та нічого не спиляв. (Гребінець)

4. Кругле озеречко ніколи не замерзає. (Око)

5. У хлівці два ряди баранців, і всі біленькі. (Зуби)

6. «М’ячик я смачненький, стиглий, червоненький.

Соком-медом я наллюсь – наливним тоді я звуся» (Яблуко)

7.«Хто ховає у кущі наші спини і борщі?» (Картопля)



Загадки команді «Вітамін В»

1. Кістяна спинка, тверда щетинка,

З м’ятною пастою дружить,

Нам покірно служить. (Зубна щітка)

2. Резинка Акулінка пішла гулять по спинці.

Поки вона гуляла, чистенька спинка стала. (Губка)

3. Сопе, хропе, часом чхає, сюди-туди зазирає,

На морозі замерзає, бо одежини не має. (Ніс)

4. Завжди в роті, але не проковтнеш. (Язик)

5. Є на кожному обличчі озерця ці невеличкі.

Між озерами – гора. По ній не їздить дітвора. (Очі і ніс)

6. «Стоїть півень на грядках у червоних чобітках». (Буряк)


7. «Сидить Марушка у семи кожушках,

Хто її роздягає, той сльози проливає» (Цибуля)


Конкурс 3. «Запитання другу»


Запитання команді «Вітамін А»

Запитання команді «Вітамін В»


1.Назвіть корисні звички.

2.Назвіть зимові види спорту.

3.Чи можна переходити вулицю на червоне світло світлофора?


1.Назвіть шкідливі звички.

2.Назвіть міста України проведення «Євро – 2012».

3.Що краще пити, чи палити?.




Конкурс 4. «Конкурс капітанів»

Ось настав чудовий час

Капітанів ждем до нас.

Подивімось залюбки

Чи це справжні ватажки.

Капітанам пропонується показати своїй команді вид спорту, який вони отримали на жеребкуванні. Варіанти завдань: лижна гонка, футбол, баскетбол, фігурне катання, гімнастика, бокс, плавання, стрибок з жердиною.



Ведучий. Слово надається журі.

Конкурс 5. «Реклама нового спортивного інвентарю»

Командам дається завдання: протягом 10 хвилин, вигадати і продемонструвати рекламу нового спортивного інвентарю – стілець, праска, пасок, ґудзик, пляшка, яблуко.

Доки команди готуються до конкурсу звучать запитання до вболівальників.

1.Як називається лікар,що лікує зуби? (Стоматолог)

2.Хто лікує горло, вухо, ніс? (Лор, отоларинголог)

3.Хто робить операцію? (Хірург)

4.Хто лікує очі? (Окуліст, офтальмолог)

5.Який лікар лікує простудні захворювання? (Педіатр)

6.Який лікар вправляє кістки після перелому? (Ортопед)

7.Який лікар виправляє мовні вади дітей? (Логопед)

8.Чому потрібно мити руки перед їдою?

9.Для чого людині режим дня?

10.Що таке здоровий спосіб життя?

11.Чому потрібно обрізати нігті?

12.Що таке фізичний розвиток людини?

13.Які обов’язкові режимні моменти школяра?

14.Чому, коли чхаєш, потрібно користуватися носовичком?

15.Навіщо потрібні щеплення?

16.Що таке розумовий розвиток людини?

17.Які фактори рідної природи впливають на здоров’я людини?

18.Чому кажуть,що здоров’я – найдорожчий скарб?

19.З чого складається їжа?

20.Для чого ми їмо?

21.Які види загартування ви знаєте?

22.Для чого потрібно загартовуватись?

23.Які основні правила гігієни порожнини рота?

24.Як впливає алкоголь на центральну нервову систему – позитивно чи негативно?

25.Багато вина – мало розуму чи грошей?

26.Що вражається у курців перш за все – судини чи легені?

27.Наркотики – це хімічні речовини, що впливають на нервову систему чи органи травлення?

28.Утворення ракових клітин у курців викликає нікотин чи радіоактивний полоній?

29.Чи потрібні адміністративні заходи для боротьби за здоровий спосіб життя?

30.Що ж таке здоров’я?

Конкурс 6. «Домашнє завдання»

Ведучий. Кожна команда отримала домашнє завдання, за яким необхідно було підготувати короткий виступ на задану тему. До виступу запрошується команда «Вітамін А».

Ведучий. Доки журі підводить підсумки, ми вас запрошуємо в магазин запчастин ХХІІ століття. Уявіть! ХХП століття. Магазин «Запчастини». Ранок. Перші покупці.

(На столі, як на вітрині, стоять муляжі серця, ока, легень, головного мозку, кістки. Продавець витирає пилюку).

1 -й покупець. Доброго дня. Я зайшла подивитись, що у вас є новенького в продажу.

Продавець. Перед вами на полицях зразки нашого асортименту. Ось легені з життєвою ємністю 5 л, серце зі збільшеною товщиною міокарда, мозки з підвищеним умістом сірої речовини.

1-й покупець. Дякую за інформацію. Щось мої очі стали погано бачити. Дайте, будь ласка, інші.

Продавець. Вам якого кольору — карі чи блакитні?

1-й покупець. Блакитні з довгими віями. (Отримує товар та іде.)

2-й покупець. А мені, будь ласка, нове серце. Мій коханий залишив мене і розбив мені серце. Дайте інше. (Плаче.)

Продавець. Не плачте. Ось вам нове серце. А своєму коханому дайте адресу нашого магазину.

2-й покупець. Для чого?

Продавець. Раз він залишив таку гарненьку дівчину, то йому скоро знадобляться нові мізки.

3-й покупець. А мені дайте нові легені — мої від паління стали зовсім чорні, до того ж я постійно кашляю.

Продавець. Ви тільки дарма витратите гроші — нові легені дуже швидко також стануть брудними, якщо не кинете палити.

4-й покупець. Лікар сказав, що якщо я не кину пиячити, то моя печінка не витримає. Хотів запитати, чи є у вас на продаж печінка?

Продавець. Вибачте, немає. Ходовий товар, довго не залежується. Приходьте через місяць, якщо доживете.

Учениця. Звичайно, наявність такого магазину дала б можливість нам легко замінювати занедбані органи. Але в наш час це неможливо. Тому давайте берегти те, що маємо!!!

Ведучий. Слово для підведення підсумків нашого КВК надається журі. (нагородження переможців)

Ведучий. І на останок ми пропонуємо вам поради по збереженню власного здоров’я. (Учні виконують частівки)
Тест «Чи здорові ви фізично?»

(Тест проводиться класними керівниками. Класні керівники роздають анкети учням. Після заповнення анкет учні підраховують кількість балів. Якщо вони відмітили а, то нараховують 4 бали, б3 бали, в2 бали, г1 бал, всі бали сумуються)

1.Як часто ви виконуєте фізичні вправи:

а) 4 рази на тиждень;

б) 2-3 рази на тиждень;

в) раз на тиждень;

г) менше одного разу на тиждень?

2.Яку відстань ви проходите пішки протягом дня:

а) понад 4 км;

б) близько 4 км;

в) менше 1,5 км;

г) менше 700 м?

3.Вирушаючи до магазину чи на навчання, ви;

а) йдете пішки або їдете на велосипеді;

б) частину шляху йдете пішки або їдете на велосипеді;

в) інколи йдете пішки або їдете на велосипеді;

г) завжди їдете громадським транспортом?

4.Якщо перед вами стоїть вибір: йти сходами, чи їхати на ліфті, ви:

а) завжди піднімаєтеся сходами;

б) піднімаєтесь сходами, якщо тримаєте у руках щось важке;

в) інколи піднімаєтесь сходами;

г) завжди користуєтесь ліфтом?

5.У вихідні дні ви:

а) кілька годин працюєте фізично;

б) проводите день у русі без фізичної праці;

в) здійснюєте прогулянку;

г) читаєте і дивитесь телевізор?


Загальношкільна лінійка.

І. Школа шикується на лінійку.

Виступ старости по дотриманню умов здорового способу життя.

Сьогодні ми всі активно брали участь у заходах, запланованих до Дня здоров’я. І всі переконалися в тому, що здоров’я – найдорожчий скарб, який не можна купити за гроші, що берегти його необхідно ще з дитинства, що здоров’я людини залежить від самої людини. Ми всі приймали участь у тестуванні «Чи здорові ви фізично?», за результатами якого кожен із нас визначив ступінь свого фізичного розвитку. Перед нами знаходиться «Спортивне гроно». В підсумку ми дізнаємося, яка кількість учнів відноситься до таких категорій: дуже активні (ті, що нарахували 18 і більше балів), достатньо активні (ті, що нарахували від 12 до 17 балів) , слабо активні (ті, що нарахували від 8 до 11 балів) та пасивні (ті, що нарахували 7 і менше балів) . (Учні по черзі прикріплюють свої анкети до відповідних категорій, потім проводиться підрахунок).



«Спортивне гроно»










18 балів і більше

ви дуже активні і достатньо здорові фізично




12 – 17 балів

ви достатньо активні й дотримуєтеся розумного підходу до здоров’я




8 – 11 балів

вам слід більше уваги приділяти фізичним вправам




7 балів і менше

ви ліниві та пасивні, фізичні вправи вам просто необхідні





Ведучий. Запам’ятайте, любі діти!

Здоров’я бережіть, доки малі,

І мудрими ідіть по цій землі.

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що без здоров’я щастя не буває.

А є здоров’я – буде все, як треба,

Сміятиметься сонечко із неба.

І дітям світ простелеться під ноги,

Щоб з радістю пройшли усі дороги.

Настав час нам розставатись,

Бажаю вам добра,

Всіх відмінних результатів,



Миру, злагоди, тепла!



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка