Дидактичні ігри з читання в 1 класіСкачати 50.11 Kb.
Дата конвертації25.03.2016
Розмір50.11 Kb.

Куріпта В. І. Вчитель-методист, м. Полтава


Дидактичні ігри з читання

в 1 класі

Шість років — це вік «чомучок», це вік гострої пам'яті. І хай з шестирічками клопітно, але проникати в їхній дитячий світ, слухати іхній завзятий сміх, розуміти їх — велике учительське щастя.

У чому відмінність шестирічних дітей? Швидше всього в тому, що вони постійно прагнуть до дій, до рухів. Сидіти нерухомо на місці для них дуже важко. І навчатися продуктивно шестирічний учень може 5-7 хвилин, а урок триває — 35. Звична форма уроку для шестирічок не годиться.

Перехід на навчання дітей з шестирічного віку поставив нас, учителів, у нові умови, в яких особливе значення надається різноманітним прийомам, формам і засобам для формування і розвитку інтересу дітей до навчання. Головна турбота учителів, які працюють з шестирічками, — допомогти дітям засвоїти програмовий матеріал і в той же час зберегти їм дитинство.

Порадою стали для мене слова грузинського педагога Ш.О. Амо-нашвілі: «Бажаю і вам терпіння і оптимізму в навчанні кожного малюка, який робить перші кроки по безкінечній дорозі пізнання. Міцно і бережно тримай, учителю, за руку свого учня, щоб він не ослаб, не відстав на шляху. Радощів і удачі вам, дорогі вчителі!»

Діти цього віку не люблять одноманітності. Основний вид діяльності у них — гра. З приходом до школи вони потрапляють у нові, психологічно більш важкі для них умови, ніж вдома, в дитячому садку. В школі малюки повинні переключатися на навчання. Не всім це вдається легко.

І щоб полегшити їм перехід від ігрової діяльності до навчальної, я використовую на уроках ігрові прийоми, встаачяю в навчальний процес ситуації з ігровою мотивацією, тому що в умовах гри шестирічки зосереджуються краще і запам'ятовують більше, ніж в умовах, коли пропонують просто запам'ятати. Я граю з учнями не заради гри, а для того, щоб пробудити у них вогник допитливості і цікавості.
ІГРИ БУКВАРНОГО ПЕРІОДУ

Гра «Мозаїка»

У цій грі пропонуємо учням картки зі складами. Пояснюємо, що перший склад кожного слова написаний червоним кольором, другий склад — синім, а третій — зеленим. Склади перемішані. З них треба скласти слова (скажімо, руч, ка; О, ля; ма, ши, на; бі, лоч, ка; пар, та; квіт, ка тощо).Крім того, що діти читають, вони ще й розвивають в собі таку важливу властивість, як здогадування того, що написано далі.
Гра «Буквогра»

Викресліть букви Ч, Я, Г, Ґ, Є і прочитайте ще одну назву азбуки.


А

Ч

Б

Я

Е

Г

Т

Я

К

Ґ

А

Ґ

Є

Г

Я

Ґ

Є

Г

Ч

Я

Є

Ґ

Б

Ч

Б

Г

Є

Ч

Я

Г

Б

Я

Б

Є

Ч

Г

Я

Ґ

Ч

Я

Г

Я

Ґ

Ч

Е

Ґ

Є

Ґ

Є

Я

Е

Є

Ґ

Є

Е

Ч

Я

Ґ

Ч

Г

Є

Г

Я

Г

Ч

Г

Т

Г

Я

Ч

Т

Г

Т

Ч

Я

Ґ

Т

Ґ

Ч

Є

Я

Г

Я

Є

Я

Г

Я

Є

К

Г

К

Ч

Я

Ґ

Ч

Є

К

Я

К

Ч

Я

Г

Є

Ґ

Г

Я

Г

Є

Ч

Г

А

Г

Б

Ґ

Е

Я

Т

Ч

К

Є

А


Гра «Прочитай слова»
Розв'яжи «грамотні» приклади і намалюй відповіді
ЯР+БЛУ+КОМА-РМА=
=ЯК+КІВІ+РИС-ВІК-ИС
ГОЛ+РОМА+ХА-МАЛА=
= СІК+ДОН+ЦЕ-ДІК

Гра «Молока кому?»

Промовля корівка: «Му-у-у!».


Діти, знаєте чому
Молочко вам треба пити?
Щоб ніколи не хворіти!
З букв складіть слова і дізнаєтеся, кого діти пригостили молочком:
ба со ка киотк кажїБаза даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка