Дикі та свійські тварини



Скачати 90.66 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір90.66 Kb.
ВІДКРИТИЙ УРОК НА ТЕМУ

«ДИКІ ТА СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ»

1 КЛАС

ЯБЛУНЕВА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

І-ІІІ СТУПЕНІВ

1 КЛАС


Волошин Лідія Михайлівна
2014
ТЕМА УРОКУ

Дикі та свійські тварини



МЕТА УРОКУ

Ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин.

Учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині.

Розвивати спостережливість, допитливість, увагу.

Розвивати зв’язне мовлення.

Виховувати любов до рідної природи, дбайливе ставлення до тварин.



Обладнання уроку: малюнки із зображенням диких і свійських тварин;

таблиця «Дикі та свійські тварини»;

матеріал для дидактичної гри;

загадки про тварин;

таблички з назвами тварин; таблиця «Що дають нам тварини»;

відеофільм «Зимовий ліс».




ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Любі діти! У наш клас

завітали гості щирі.

Привітаймо в добрий час

гостей посмішкою і миром.

Ми вам раді, люди добрі,

і вітаєм щиро вас,

запрошуємо ласкаво

на урок у 1 клас.

Всі мерщій сідайте, діти!

Домовляймось не шуміти,

на уроці не дрімати,

руки вчасно піднімати.

І щоб не було мороки,

всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаєм

і урок розпочинаєм.

Вправа «Погода»


  • Яка зараз пора року?

  • Який місяць ?

  • Яке число?

  • Тепло чи холодно надворі?

  • Який стан неба?

  • Яка температура повітря?

  • Чи є сьогодні опади?

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій галявинці?

  • Як називають тварин які живуть у лісі?

  • Як називають тварин, які живуть поруч із людиною?

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємося прожиття диких і свійських тварин, уточнимо і перевіримо наші знання про свійських і диких тварин.

ІІІ. СПРИЙМАННЯ І УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Подорож до зимового лісу. Дикі тварини.

- Нам звірі прислали з лісу ось такий конверт. Давайте прочитаємо, що там написано.

ДОРОГІ ПЕРШОКЛАСНИКИ!

ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО ЗИМОВОГО ЛІСУ!

НА ВАС ЧЕКАЄ БАГАТО ЦІКАВОГО!

Тут іще є чарівна паличка. Але вона стане чарівною тоді, коли ви розв’яжете три завдання:


  1. назвіть скоромовки;

  2. допоможіть вставити пропущені букви в словах:

…ЕДМ…ДЬ Л…СЬ ЛИ…ИЦ…;

  1. назвіть, хто живе у лісі.

Отже, ми впорались зі всіма завданнями. Тепер паличка поведе нас до лісу

(Звучить музика. Діти переглядають відеофільм «Зимовий ліс»).

Ось ми і потрапили до лісу.


  • Назви, які звірі тут зібралися?

  • Що ви можете розповісти про цих тварин?

  • Що спільного у ведмедя, білки, зайця?

(Це дикі тварини, тому що вони самі добувають собі їжу, знаходять або будують собі житло, піклуються про своє потомство.)

Дуже важко тваринам прожити взимку у лісі, коли все заметено снігом. На допомогу їм приходять лісники. Вони влаштовують їдальні для тварин.

- А чим зможемо ми допомогти взимку пташкам?


  1. Ознайомлення із свійськими тваринами.

  • Повернемося із зимового лісу в село. Тут теж живуть різні тварини.

Назвіть їх.

  • Чим відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня?

(Ці тварини живуть поряд з людиною. Вона піклується про їх їжу, житло, здоров’я та потомство.)

  • Як назвати одним словом цих тварин?

  1. Робота з підручником( с.54-55)

1)Читання вчителем правил про диких і свійських тварин

2)Гра «Впізнай тваринку»(с.54)

- Назвіть тварин на фото.

- Які з тварин дикі ? (Покладіть зелені кружечки.)

- Які з тварин свійські? (Покладіть сині кружечки.)

Назвіть диких тварин.

Назвіть свійських тварин.

3)Встановлення відповідностей(с.55)

- Що людина отримує від свійських тварин?

Покажіть стрілками з кольорового паперу.



  • Чому всі свійські тварини приносять велику користь людям?

  1. Робота в парах

  • Складіть разом із сусідом по парті розповідь про те, як люди доглядають за свійськими тваринами.

5.Фізкультхвилинка

Хтось постукав тихо в клас,

Та перерві ще не час.

Тут підказує Галинка –

Це, напевно, фізкультхвилинка !
Важко зайчику сидіти,

Треба трішки відпочити: скік-скік-скік!

Важко зайчику стояти,

Треба трішки пострибати: скік-скік-скік!

Лісовичок Ох сів на мох,

Ручками помахав, весело пострибав!

Нахил вправо, нахил вліво,

Можна братися за діло!

6. Розповідь учителя «Як з’явилися свійські тварини»

- Дуже давно, коли ще не було міст, машин, книг, будинків, люди мешкали в печерах. Вони боялися величезних страшних хижаків. Нашим пращурам постійно хотілося їсти,дуже рідко вони знаходили собі їжу. Одного разу розумна людина почала підгодовувати вовків, які ходили біля її житла. Поступово вовки стали добрішими, а їх дитинчата звикли до людини, почали жити поряд із нею. Вони стали вже не дикими, а свійськими .

Так з’явилися собаки. Вони навчилися охороняти людину від ворогів, допомагали шукати і добувати їжу. Минав час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не могла жити без своїх свійських друзів і помічників.


  • Чим свійські тварини відрізняються від диких? (Люди годують їх, будують їм житла, піклуються про їх потомство.)

7.Порівняйте і зробіть висновок




Дикі

Свійські

Домівка

Будують самі

Будує людина

Харчування

Добувають самі

Дає людина

Потомство

Піклуються самі

Піклується людина

Висновок

Не залежить від людини

Залежить вад людини

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ



  1. Робота за малюнками

  • Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат.

(Ведмідь, ведмедиця, ведмежа;

білка, білченя;

кабан, свиня, порося;

заєць, зайчиха, зайченя;

кінь, лоша;

корова, теля…





  1. Гра «Яка тварина зайва»

(Малюнки: миша, собака, кішка, півень, качка.

Миша - не свійська тварина, оскільки вона не приносить користі людині.)



  1. Робота з таблицею

  • Чим свійські тварини платять людям за любов, ласку, турботу?

Свійські тварини

М’ясо, жир, молоко, яйця, пух, мед, шерсть, пір’я, віск, шкіра, ліки, охорона житла, транспортний засіб, спілкування

Людина



  1. Робота над загадками




  1. Він із казки, він із пісні,

В нього зубки як залізні.

Капустину він гризе,

Зветься звір на букву «Зе». (Заєць)


  1. Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як впав глибокий сніг,

Він поспати трохи ліг. (Ведмідь)


  1. Колючий клубочок прибіг у садочок.

В нього стільки голочок, як на небі зірочок.

Але не мав, бідний, нитки,

Не пошив шапки, свитки,

Рукавичок, чобіток,

Сів та й плаче … (їжачок)


  1. По полю гасає, овечок хапає . (Вовк)

  2. Червонясту шубку має.

По гілках вона стрибає.

Хоч сама мала на зріст,

Та великий має хвіст.

Як намисто, оченята…

Хто це? Спробуй відгадати! (Білка)


  1. Попід ліжко у куточок

Покотивсь м’який клубочок.

Та з’явились лапки, ротик.

Не клубочок це, а … ( котик)


  1. Попелясто-зозулястий,

Забіяка він горластий

З червоною бородою…

Йде поважною ходою.

Носить гордо співунець

На голові гребінець. (Півень)


  1. Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)

  2. Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

  1. Гра «Незавершене речення»

а) Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються…

б) Тварини, які розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються…

6. Гра «Прочитай і відгадай»

Дітям роздаю картки з назвами тварин.



  • Прочитайте слова і скажіть, дика чи свійська це тварина.

(Діти читають слова і дають відповідь)

V. ПІДСУМОК УРОКУ

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Яких тварин називають свійськими?

- Яких тварин називають дикими?

- Назвіть диких тварин нашого краю.

- Назвіть свійських тварин нашого краю.

- Назвіть ознаки диких тварин.

- назвіть ознаки свійських тварин.

СКОРОМОВКИ


    1. На місточку скоромовка сіроманця стріла вовка.

Скоро мовить вовк почав, ледь язик не поламав,

Бо була та скоромовка

Для Івася - не для вовка.


    1. Бурі бобри брід перебрели.

Забули бобри забрати торби.

    1. Варвара варила, а Лариса солила.

    2. У Варвари коса. Варвара – краса.

    3. Літали три, літали три, літали три сороки.

І сіли три, і сіли три на липу, на високу.

6. Кіт котив коток по току.

Коток потрапив на лапу коту.

7.Ми носили воду в ситі, та дерева не политі.

Воду в ситі не носити, саду ситом не полити.

8.Морозе, морозе, зміни сани на воза.

Підем зиму замикати – весну закликати.

9.Дві гави зранку гасали по ганку.

Гави просили у мами сніданку.

10.Гава гаву запитала:

- Ти на ганок не літала?

- Не літала я на ганок

І прогавила сніданок.

11.У голубки – горлички туркотливе горлечко.

Горличка туркоче, горличка воркоче.

12.Жовтий жук у житі жив, жук із жабками дружив.

Жартувати жук умів – жабок жук завжди дражнив.

13.Шишкар шишку з вершечка сосни

Нишком на лиску струсив. Ой смішний!

14.Цоки – цоки – цок копитця – це цапок йде до криниці.

Працьовитим цапенятам принесе водиці тато.

15.Синиці – сестриці летять до криниці набрати водиці.


ДИКІ ТА


СВІЙСЬКІ

ТВАРИНИ


…ЕДМ…ІДЬ
Л…СЬ
ЛИ…ИЦ…

ДОРОГІ ПЕРШОКЛАСНИКИ!


ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО ЗИМОВОГО ЛІСУ!

НА ВАС ЧЕКАЄ БАГАТО ЦІКАВОГО !

КІНЬ
ЛИСИЦЯ
КОРОВА
ВЕДМІДЬ
КОЗА
ПОРОСЯТА
ВОВК
ЇЖАЧОК
БІЛКА

КУРЧАТА
СОБАКА


ОВЕЧКА
КІШКА
ЗАЙЧИК
ЛОСЬ
ІНДИК
КРОЛІ
МИША
ДИКІ ТВАРИНИ

СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ

ДОМІВКА

ХАРЧУВАННЯ ВИСНОВОК



ПОТОМСТВО

БУДУЮТЬ САМІ

ДОБУВАЮТЬ САМІ

ПІКЛУЮТЬСЯ САМІ

НЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЛЮДИНИ

БУДУЄ ЛЮДИНА

ДАЄ ЛЮДИНА

ПІКЛУЄТЬСЯ ЛЮДИНА

ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЛЮДИНИ

СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ

ЛЮДИНА
М’ЯСО,ЖИР,МОЛОКО,

ЯЙЦЯ,ПУХ, МЕД,ШЕРСТЬ

ПІР’Я,ВІСК, ШКІРА,ЛІКИ, ОХОРОНА ЖИТЛА,

ТРАНСПОРТ-НИЙ ЗАСІБ,



СПІЛКУВАН-НЯ


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка