Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить усередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці Мета



Скачати 27.69 Kb.
Дата конвертації23.02.2016
Розмір27.69 Kb.
Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить усередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці
Мета: розглянути ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить усередині нулі; закріплювати вміння розв’язувати задачі; виховувати інтерес до вивчення математики, почуття колективізму.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 679

2842 : 7 = 406

20 046 : 6 = 3341

52 260 : 4 = 13 065

10 032 : 3 = 3344

Завдання 680

Розв’язання

1) 240 : 4 = 60 (л) — три трактори за 1 год;

2) 60 : 3 = 20 (л) — один трактор за 1 год;

3) 400 : 20 = 20 (год) — вистачить палива.



Відповідь: на 20 годин роботи вистачить 400 л палива одному трактору.

2. Математичний диктант

  • Знайти суму чисел 309 і 6.

  • Знайти різницю чисел 602 і 25.

  • Від’ємник 3000, різниця 10 000. Знайти зменшуване.

  • Дільник 3, частка 400. Знайти ділене.

  • Сума двох доданків 560. Одне з них 180. Знайти другий доданок.

  • Чому дорівнює різниця чисел 420 і 18?

  • Якщо до задуманого числа додати 609, вийде 1609. Яке число задумали?

  • Зменшуване 630, від’ємник 590. Знайти різницю.

  • Від’ємник 65, різниця 0. Знайти зменшуване.

  • Множники 893 і 1000. Знайти добуток.

  • На скільки найменше чотирицифрове число більше, ніж найменше трицифрове?

  • До задуманого числа додали 999 і отримали 2000. Яке число задумали?

Відповіді: 315; 577; 13 000; 1200; 380; 402; 1000; 40; 65; 893 000; 900; 1001.

3. Робота за підручником (с. 111)

Завдання 681 (самостійно, один учень за закритою дошкою)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми розглянемо ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить у середені нулі; продовжимо роботу над задачами.


IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником (с. 111)

Завдання 682 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці)



Завдання 683 (усно, пояснити обчислення)

2. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

Робота за підручником (с. 112)



Завдання 684 (самостійно)

Розв’язання

1) 576 : 4 = 144 (г.) — дві синиці за 1 день;

2) 144 : 2 = 72 (г.) — одна синиця за 1 день;

3) 72 · 6 = 432 (г.) — одна синиця за 6 днів.



Відповідь: 432 гусениці з’їсть одна синиця за 6 днів.

Завдання 685 (з коментуванням)

Розв’язання

1) 1) 8 · 3 = 24 (см) — периметр трикутника;

2) 24 : 4 = 6 (см) — сторона квадрата;

3) 6 · 6 = 36 (см 2 ) — площа квадрата.



Відповідь: 36 см 2 — площа квадрата.

2) 1) 2 · 2 = 4 (дм 2 ) — площа 1 кахлі;

2) 800 : 4 = 200 (к.)

Відповідь: 200 кахлів потрібно для покриття підлоги цієї кухні.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?



— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 686; 687 (с. 112).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка