Для учнів 5 класу Вчитель



Скачати 105.02 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір105.02 Kb.
Урок-розвага з фізичної культури

для учнів 5 класу




Вчитель

фізичної культури

ЗОШ №6

Кучерук Л.М.
м. Шепетівка

2014

Т
Урок - розвага «Козацькі забави»,

фізична культура для учнів 5 класу

МЕТА: - підтримання оптимального рівня фізичного розвитку та збільшення рухової

активності школярів;



  • вихо­вувати в учнів почуття взаємодо­помоги, бажання перемогти;

  • прищеплювати школя­рам любов до фізичної культури та занять спортом;

- виховання в дітей та юнацтва історичної свідомості, активної

громадської позиції, національної гідності і самосвідомості, любові до

своєї Батьківщини — України, готовності захищати свій рідний край;

- відродження національних традицій здорового способу життя;



  • опанування козацької культурної спадщини, звичаїв і ритуалів,

традицій, свят;

військового танцю «Гопак» та багатьох інших, з метою гартування

козацького духу й тіла;

- осягання секретів козацької кухні, козацької медицини;

- зміцнення та розвиток дружби між дітьми та юнацтвом різних регіонів

України.

Спортивний зал.

Інвентар: фонограма маршу, картки з конкурсними завданнями і фломастери, 2 баскетбольні м’ячі, обручі, 2 футбольні м’ячі, 20 картоплин, 2 мішка для стрибків, канат для перетягування, грецькі горіхи, квас, крейда.


Хід уроку

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

1

2

3

4

І. Підготовча частина (8 хв.)

1

Організований перехід до місця занять.

Звучить «Козацький марш». До залу заходять учні в українському національному одязі.

Шикування в шеренгу. Привітання.

Повідомлення завдань уроку.

Учитель. - Сьогодні до нас завітало багато гостей і ми радо вітаємо їх, та запрошуємо в подорож у наше історичне минуле.

- Ні, не загине Україна!

Відродиться мила.

Свій народ вона до щастя

Піднесе на крилах.

Учитель.Діти, а яка наша Україна?

Учитель. З давніх-давен людям відомо: «Дерево життя - це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок - символ минулого, другий - сучасного, третій - майбутнього».

Запрошуємо всіх побувати у XVI – XVIII ст. і зайти до козацьких куренів, погомоніти з козаками. Спробуйте на хвилину замислитись над змістом слова «козак». Що пробуджує у вашій уяві це слово?


Учитель. - Козаки - це вільні люди!

Козаки - безстрашні люди!

Козаки - борці за волю,

За народу щасливу долю!







Звернути увагу на шикування та дисципліну.




Учень. - Україна! Країна волі і краси, радощів і печалі, розкішний вінок із рути і барвінку, над якою сяють зорі щасливого майбутнього.

Учень. - Україна – це історія мужнього народу, який віками боровся за волю, за своє щастя, свідками чого є високі козацькі могили і прекрасні відомі всьому світові українські історичні балади.
Учень. Козак – чесна смілива людина,

Найдорожча йому Батьківщина.



Учень. Козак – слабкому захисник,

Цінити побратимство звик.



Учень. Козак – усім народам друг,

І лицарський у нього дух!



Учень. Козак – це той, хто за освіту,

Хто прагне волі і блакиту.



Учень. Козак вкраїнську любить мову,

Він завжди здержить своє слово!



II. Основна частина (33 хв.)

2

3

4



5


Перешикування у дві шеренги.

Учень. - А для сміху і добра

Є у нас чудова гра.

Показати хочемо нині,

Як колись на Україні

Веселились козаки,

Наші прадіди й діди.



Учитель. - З незапам’ятних часів в Україні козаки славилися силою, спритністю, мали гостре несхибне око, розумні голови. Ось ми зараз і побачимо, чи могли б сучасні юнаки претендувати на високе звання «козак», чи прийняли б їх колись у Запорозьку Січ.

Тож розпочнемо наші змагання та конкурси.



І. «Найрозумніший козак».



ІІ. Як віталися козаки?


ІІІ. Естафети:
«Вершники»
«Подорож по горах»


«У кого жменя більша»
«Влучні стрільці»
«Вправний городник»
«Хто швидше»

«Перетягування каната»

Танок «Гопак»

2 хв.

3 хв.


1хв.
25 хв.

1.Коли в історії вперше згадуються козаки?

- в ХІ ст.;

- в 1654 р.;

- в ХІV ст.; +

- в 1918 р.

2. Кого в Україні називали козаком?

- розбійника, волоцюгу;

- вільного чоловіка, безстрашного лицаря; +

- кріпосного селянина;

- багатого вельможу.

3. Де знаходилась козацька Січ?

- за дніпровськими порогами; +

- в причорноморських степах;

- на Дунаї;

- на Кримському півострові.

4. Як називали помешкання, де жили козаки?

- мазанка;

- землянка;

- намет;

- курінь. +

5. Хто був першим козацьким гетьманом?

- Б. Хмельницький;

- Д. Байда – Вишневецький; +

- І. Мазепа;

- П. Сагайдачний.

6. Як називались козацькі човни?

- галери;

- пироги;

- чайки; +

- фрегати.

7. Що таке «козацькі маяки»?

- кращі козацькі лицарі;

- грамота;

- світловий телеграф; +

- козацький роз’їзд.


«Здоровенькі були», «Дай, Боже, здоров’я», «Доброго Вам здоров’я», «Здрастуйте», «Бувайте здорові», «Йдіть здорові» тощо.

Затиснути м’яч між колінами, дострибати з ним до межі і назад.


Бігову доріжку поділити на три рівні частини. У першій частині гравці стрибають на лівій нозі, у другій - на правій, у третій - на двох.
Однією рукою набрати якомога більше горіхів.
Збити м’ячем кеглі.
Хто швидше перенесе картоплю, а потім її збере.

Біг у мішках.

Під жваву музику починається конкурс перетягування каната. Дві команди за сигналом розпочинають перетягувати канат. Виграє команда, яка перетягне канат на свою половину.
Хто краще виконає танцювальні рухи.


6

Учитель. – Ми гарно попрацювали, потомилися і як усі мандрівники не проти відпочити та відвідати «Корчму» та випити смачного квасу.

2 хв.

Кожен учень має особистий посуд або одноразовий.

ІІІ. Заключна частина (4 хв.)

7

Учитель. - Ось і добігла кінця наша подорож у минуле. Хто бажає поділитися враженнями?

Вправи на розслаблення м’язів та відновлення дихання:



  • поперемінне порушування ногою;

  • ходьба з глибокими вдихами і видихами.

1,5 хв.
2-3 рази

Фронтальний спосіб організації учнів.



8

Підсумки. Нагородження.

Учитель. Я дуже рада за ваші перемоги. Отже усім дякуємо за підтримку.

1 хв.

Звернути увагу на позитивні і негативні моменти уроку.

9

Домашнє завдання.

30 с




10

Організований перехід до класу.

1 хв.

У колону по одному.

Використані джерела:

1.  solonrmo-vihovn.at.uamister_taboru.doc

2. kids-center.at.ua/turizm/metod_mater/svjata_turist_v.doc


3. http://yandex.ru/clck/jsredir?from=yandex.ua%3

Використана література:


  1. Вишневский В. А. Здоровьесбережение в школе. Педагогические стра­тегам и технологам).

- М.: ФиС, 2002. — 270 с.

2. Бичук О. І. Фізкультурно-оздоровча робота в школі / Навчальний посібник – Луцьк: Надстир'я, 1997.

3. Васьков Ю. В. – Нестандартні рухливі ігри в системі фізичного виховання учнів, Вид-во «Ранок», 2010.

4. Мазуренко Л. – Формування навичок здорового способу життя у молодших школярів в позакласний час, К.: Шк. Світ, 2008.

5. Брудько Н. П., Фучила О. П. Скільки днів — стільки свят. — Тернопіль : Богдан, 2011.

6. Куріпта В. І. Сценарії позакласних заходів для 1–4 класів. — Х. : Основа, 2008.




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка