«Добре роби, добре й тобі буде»



Скачати 27.28 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір27.28 Kb.
Тема: «Добре роби, добре й тобі буде»

Мета: Продовжувати ознайомлення учнів з особливостями жанру оповідання; вчити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати зміст прочитаного; розвивати мовлення учнів; виховувати доброту, чуйність, працювати.

Обладнання: таблиця складів, плакат «Асоціативний кущ», «Дерево рішень».

Хід уроку

І. Організація класу.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидко в клас.

Біля парти станемо чемно –

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої

ІІ. Мовна розминка

1. Гра «Знайди зайве слово»

Свиня, теля, слон, кінь, корова

Шофер, пекар, брат, продавець

Добрий, байдужий, щасливий, хороший, щирий

Сумний, добрий, гарний, смачна.


  • Як можна назвати ці групи людей?

  • Поставте запитання до слова солодка?

  • Назвіть протилежне до слова солодка – гірка.

2. Читання споріднених слів

Добро друг

Добрий дружній

Доброта дружити

Добродушний дружелюбний

-Читання слів різними способами

- Знайти слова, які ховають в собі два слова?

3. Робота в групах

Читання таблиці складів, об’єднання їх у слова

ІІІ. Перевірка домашнього завдання



  1. Гра «Початок речення»

Я називаю початок речення, діти закінчують.

  • Прозовий твір про різні випадки з життя людей наз …

  • Хто є автором оповідання «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим» …

  • Хто попросив Дениска про допомогу?

  • Чому Дениско не на совість виконав доручення?

  • Кому належать слова: Хочеш бути щасливим, не будь лінивим …

ІV. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

  • Складання прислів’я з розсипанки слів

(Добре роби, добре й тобі буде)

  • Як ви розумієте зміст цього прислів’я?

V. Повідомлення теми і мети уроку.

Дуже мудро говорить народ: Добре роби, добре й тобі буде. Будеш робити зло – зло й тобі повернеться до тебе».



  • Щира усмішка, добре слово, вчинки і хоча б краплинка тепла мають велику силу. І на сьогоднішньому уроці читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра.

VІ. Мотивація навчальної діяльності.

«Технологія «Асоціативний кущ»



  • Як на вашу думку, що таке добро?

  • З чим асоціюється це слово?

  • Прочитайте і знайдіть слова, які символізують добро

VІІ. Опрацювання оповідання В. Струтинського «Сідайте, будь ласка».

  1. Повідомлення про письменника

(розповідь учнів)

  1. Словникова робота.

(читання слів на картках)

  • Де зустрічаються ці слова?

  • Утворити і прочитати слова.

  1. Слухання оповідання.

  • Де відбуваються події?

  • Хто головний герой оповідання?

  • Які незнайомі слова зустрічаються у тексті?

( пояснення значень незнайомих слів)

Фізхвилинка



  1. Читання «Ланцюжком»

  2. Аналіз змісту.

  • Куди їхав Сергійко?

  • В якому класі він навчався?

  • Кому поступився місцем?

  • Прочитати, що відповіла тітонька?

  • Кого бабуся посадила на своє місце?

  • Як вона звернулася до дівчинки?

  • Що свідчить про те, що бабуся любить дітей?

  • З яким настроєм вийшов Сергійко з автобуса?

  • Чи можна сказати, що всі пасажири були ввічливими?

  • Знайдіть і прочитайте слова ввічливості, що зустрічаються тексті.

  1. Читання тексту способом «Гудіння»

  • Звернути увагу на слова, кому вони належать.

  1. Гра «Чиї це слова?

  • Сідайте, будь ласка

  • Сідайте, бабусю

  • Ходи сюди та сідай, моє ластів’ятко

  • Спасибі вам, бабусю!

Визначення головної думки

Читання прислів’їв з дошки



  • Як ви їх розумієте?

  • Яке з них найбільше підходить до визначення головної думки оповідання?

VІІІ. Підсумок уроку

  • Чого навчає нас оповідання?

  • Яку життєву позицію мають герої оповідання?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка