«Додавання і віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми та невідомого доданка»



Скачати 43.62 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір43.62 Kb.
Урок математикиscanimage101.jpg

1-й клас

Вчитель: Рогачова І.І.

Тема:

«Додавання і віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми та невідомого доданка».

Мета:

продовжити роботу з формування обчислювальних навичок учнів;

розкрити прийом додавання й віднімання чисел частинами і по 1;

поглибити вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та невідомого доданка;

розвивати логічне мислення, увагу;

виховувати старанність, почуття взаємоповаги та підтримки.



Обладнання уроку:

картки із прикладами, малюнки з зображенням казкових героїв, аудіо запис казки «Колобок»; схема задачі, геометричні фігури, предметні малюнки – на екрані ПК.



Хід уроку:

І). Організаційна частина.

Добрий день вам, добрі люди!

Хай добро вам, щастя буде!

Не на день і не на рік,

А на довгий, довгий вік.



ІІ). Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас не просто урок математики, а урок – казка, математична казка. А в яку казку ми помандруємо, дізнаєтесь коли виконаєте завдання на картках.



7

3

2

4

9

1

10

о

б

о

к

л

к

о

  1. Робота в парах.

7-3, 8-6, 4+5, 9-2, 8-5, 2+8, 9-8

К о л о б о к



  • Правильно, «Колобок».

  • Показую малюнок колобка.

  • Скільки букв в слові (7).

  • Скільки персонажів в казці (7).



  1. Хвилинка каліграфії.

Прописують і повторюють елементи цифри 7.

  1. Математичний диктант.

  • Веселий колобок пропонує виконати завдання і допомогти йому скотитися по сходинках.

3+4

10-9 Перевірка на екрані:

2+6 7, 1, 8, 4, 3, 9.

7-3


9-6

4+5


  1. Завдання в друкованому зошиті. Провести відрізок і виміряти, який шлях пройшов Колобок по сходинкам.

8 см

  1. Хвилинка – розвантаження.

Подивіться уважно і скажіть під яким номером Колобок зайвий?

007.jpg

  1. Фізкультхвилинка.

ІІІ). Робота над новим матеріалом.



  • Давайте згадаємо, як починається казка?

Слухання аудіо запису казки «Колобок».

  • З чого баба зліпила Колобка? (з борошна.) уявіть собі, що їй потрібно 3 склянки борошна і 1 склянку води. Борошно треба принести з хижки. Як це можна зробити ?

008.jpg

  • Розглянте приклади. Чи однакові результати в нас вийшли?

  • Отже, тема нашого уроку: додавання й віднімання по 1 і групами (частинами).

  1. Робота за підручником с. 76, № 2.

  • Числа можна і віднімати частинами.

  • Для цього треба добре знати склад числа.

ІV). Контроль та корекція знань та умінь учнів.

  1. І покотився Колобок стежкою. А назустріч йому іде Зайчик.

  • Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

  • Не їж мене, Зайчику, я стану тобі в пригоді.

  • Тоді розв’яжи приклади (друкований зошит) №1.

З коментуванням.

  1. Котиться Колобок, а назустріч йому Вовчик.

  • Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

  • Не їж мене Вовчику, я тобі у пригоді стану.

  • Тоді розв’яжи мені задачу.

Розв’язування задачі за короткою умовою.

Схема на екрані.

009.jpg img_5749.jpg

img_5761.jpg img_5757.jpg

V). Закріплення вивченого.

Котиться Колобок, а назустріч йому Ведмедик.



  • Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

  • Не їж мене Ведмедику, я тобі у пригоді стану.

  • Відгадай мої математичні загадки.



Колобок у ліс зайшов, Дід буряк саджає в полі

8 грушок там знайшов, Вже рядків мабуть доволі.

2 він зайчику віддав Вчора 3, сьогодні 7

Скільки груш порахував? Порахуй – но їх усі!



  • Дякую, Колобок, ти дуже розумний.

Зрадів Колобок, і покотився далі, а назустріч Лисичка – сестричка.

  • Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

  • Не їж мене.

  • Тоді виконай мої завдання. Назви геометричні фігури, з яких у мене складене намисто.

  • Діти, давайте допоможемо Колобкові.

010.jpg

011.jpg 012.jpg

Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон».

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що ми робили на уроці?

  • Як можна по-різному додавати та віднімати числа?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка