Додавання натуральних чисел



Скачати 45.09 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір45.09 Kb.
5 клас Тема: Додавання натуральних чисел.

Мета: Закріпити навички додавання і віднімання круглих десятків і сотень, навчити додавати трицифрові числа, вдосконалювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; розвивати в учнів уміння аналізувати, логічно мислити, робити висновки, виховувати повагу та шанобливе ставлення до хліба, любов до України.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності.

- Я бачу, що ви готові до уроку математики.

Розпочнемо урок, дівчата і хлоп’ята,

Будемо снопа прибирати

Квіточками рясно квітчати,

Ще й стрічками переплітати.

Щоб увесь народ дивувався,

Який у нас снопок удався!



  • Діти, а ви знаєте, що таке сніп? (Колоски, зв’язані в пучок)

А ще на уроці ми закріпимо навички додавання і віднімання круглих десятків і сотень, навчимось додавати трицифрові числа, вдосконалюватимемо вміння розв’язувати задачі, спечемо хліб. Адже хліб – усьому голова, без нього не може жити жодна людина.

  • А де ми використаємо ці знання в повсякденному житті?

  • Як ми повинні ставитись до хліба?

Щоб вивчити даний матеріал, ми зупинятимемось на зупинках.

Разом із вами на уроці ми складемо снопа. Колоски у нас не прості, а чарівні. Вашу працю на уроці будемо оцінювати ними:



працюй – зелений колосок – легко; добре – жовтий – важко; відмінно – жовтогарячий – найважче. http://virchi.pp.net.ua/_fr/4/1951975.jpg

ІІ. Повторення вивченого матеріалу. Усний рахунок.

Перед сівбою в Україні говорили: «Поможи, Боже, рано почати й рано закінчити – хай легко почнеться і ще легше скінчиться».



1.Завдання

У якому місяці сходить сніг з землі

Рішення прикладів 7 * 6 = 42 * + 30 = 72

* : 9 = 8 * - 5 = 3



2. Завдання: У якому місяці орють землю восени?

Рішення прикладів 6 * 3 – 24: 3 = 10 120 – 90 = * Відповідь: 10



3. Завдання: Коли сіють озиму пшеницю?

Рішення прикладів 120 – (9 * 9 + 29) = 10 Відповідь: 10

Висновок: восени орють і зразу ж сіють, щоб земля не висихала, була волога.

4. Завдання: Скільки днів достигає пшениця?

Рішення прикладів 7 * 8 + (8 * 4 + 2) = 90 Відповідь: 90



5. Завдання: Скільки днів достигає жито?

Рішення прикладів 9 * 6 + 4 * 4 = 70 Відповідь: 70

6. Завдання: В якому місяці починають збирати хліб?

Рішення прикладів 63: 7 – 12: 6 = 7

Остання відповідь була 7.

Відповіді в прикладах були підказками до запитань задач (вставляємо 1 колосок за усний рахунок)

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Не заборонуєш вчасно – не виросте рясно.

Для того, щоб навчитися розв’язувати приклади нового виду, давайте повторимо вивчені випадки:




300 + 200 = *

20 + 30 =*

16 + 33 =*

50 + 60 =*




Вчені працюють і знають, скільки зернин треба на відповідну площу. Ми теж спробуємо себе в ролі вчених. (розв’язування нових прикладів)


З коментуванням:

250 + 710 =

330 + 240 =

Самостійно:

650 + 120 =

340 + 530 =




(Вставимо ще 1 колосок у сніп)

ІV. Узагальнення вивченого матеріалу.

Як зберемо до Іллі, то будемо у млині.

  • Форму якої геометричної фігури має хліб? (круг) http://fullref.ru/files/128/93a1b4159ca44b93dbf01f24e3e3f749.html_files/rid10.jpg

Злагода України відображається в символах України та її багатства. Одним із багатств України є хліб.

(Вставляємо колосок)

V. Робота над задачею.

Як посієш вчасно, то й уродить рясно.

А для цього треба, щоб техніка була в порядку.

Задача: За 6 днів майстерня відремонтувала 42 сівалки. Скільки сівалок відремонтує майстерня за 3 дні, якщо кожного дня ремонтуватиме на 2 сівалки більше?

6 д. - 42 с.

3 д. -? (на 2 с. >)


  1. 42: 6 = 7 (с.) – за день ремонтують

  2. 7 + 2 = 9 (с.) – за день ремонтуватимуть

  3. 9 * 3 = 27 (с.)

Відповідь: 27 сівалок відремонтує майстерня за 3 дні.

(Вставляємо ще 1 колосок)

VІ. Домашнє завдання

Сівалки гарно підготували, техніка нас не підвела, то й гарний хліб вродив на уроці. А коли вдома будете виконувати домашнє завдання попросите: «Нивко, нивко, верни мені силку». І ви зразу ж все пригадаєте і швидко виконаєте завдання.



VІІ. Фізкультурна хвилинка.

А тепер час відпочити на зупинці «Спочивайко»

Печу, печу хлібчик

Дітям на обидчик:

Меншенькому – менший,

Більшенькому – більший.

Шусь у піч!

Шусь у піч!

Сажай – виймай,

Сажай – виймай.

Ріжу, ріжу,

Я куштую – гам.



(Вставляю ще 1 колосок)

VІІІ. Самостійна робота.

Наступна наша зупинка – «Оціняйко». Ви самі себе оціните. Перед вами картки з прикладами. Визначте, які саме ви будете розв’язувати – і до роботи.



Зелений колосок (легко):

170 + 120 =

120 – 20 =

Жовтий колосок (важко):

160 + (130 – 130) =

130 + 110 =

Жовтогарячий (найважче):

130 + (240 – 140) =

170 + 220 =

(Прикріпимо ще 1 колосок)

ІХ. Робота з геометричним матеріалом.

Хліб в Україні завжди шанували. Адже кожна крихта дістається тяжкою працею. Ми теж будемо добрими господарями. І щоб покласти наш хліб на стіл – не вистачає рушника.



http://img09.olx.ua/images_slandocomua/93818199_2_644x461_rushniki-vishivanki-ruchnoy-raboty-fotografii.jpg http://img33.olx.ua/images_slandocomua/88183357_2_644x461_pashalnye-rushniki-lotki-dlya-yaits-na-pashu-fotografii.jpg

Перед вами рушники і геометричні фігури. Із них ви повинні скласти орнамент.



(Кріпимо ще 1 колосок)

Виконали ми і це завдання. І залишилась ще одна зупинка.



Х. Підсумок уроку.

Давайте подивимось, як ви працювали. Скільки яких колосків?

Що найбільше сподобалось вам на уроці?

Шануйте хліб, бережіть. Нехай сіється, родиться, на новий урожай, на дорідне зерно!




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка