«Додавання, віднімання, множення та ділення десяткових дробів»



Скачати 31.43 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір31.43 Kb.
Армянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Армянської міської ради

Автономної Республіки Крим

УРОК – КВК

«Додавання, віднімання, множення та ділення десяткових дробів»

Вчитель математики

Ведмідь Оксана Валеріївна

2009 р.


Урок – КВК математики в 5 класі

Тема: «Додавання, віднімання, множення та ділення десяткових дробів».

Мета: повторити та закріпити знання, вміння учнів віднімати, додавати,

множити, ділити десяткові дроби; розвивати математичну увагу і



пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес до предмету.

Форма проведення: урок – КВК

План проведення уроку

  1. Організаційний момент

Вступне слово вчителя, повідомлення теми уроку, пояснення правил гри.

  1. Проведення КВК

  1. Конкурс «Привітання команди»

  2. Конкурс «Розминка»

  3. Конкурс «Математична естафета»

  4. Конкурс капітанів

  5. Конкурс «Перекладач»

  6. Конкурс «Знайди помилку»

  1. Підбиття підсумків гри та уроку

  1. Підраховується кількість набраних балів, визначається команда – переможець;

  2. Підводяться підсумки уроку (прийом «Рефлексія»)


Проведення КВК

  1. Конкурс «Привітання команди»

Кожній команді надається 2-3 хвилини для привітання.

  1. Конкурс «Розминка»

Команди дають відповіді на питання, відповідає та команда, яка першою підняла руку. За кожну правильну відповідь – 1 бал.

  1. З яких частин складається десятковий дріб?

  2. Чим розділяються частини десяткового дробу?

  3. Як додають десяткові дроби?

  4. Як множать десяткові дроби?

  5. Як помножити десятковий дріб на розрядну одиницю 10, 100, …?

  6. Як помножити десятковий дріб на розрядну одиницю 0,1; 0,01; …?

  1. Конкурс «Математична естафета»

На дошці для кожної команди знаходиться завдання. Учні кожної команди по черзі виходять до дошки вирішувати приклади. Команди на місцях можуть перевіряти правильність виконання. Виграє та команда, яка першою дістанеться вершини трикутника з найменшою кількістю помилок.
Завдання для першої команди:



Завдання для другої команди:



Завдання для третьої команди:




  1. Конкурс капітанів

Розв'яжіть рівняння

  1. (8,4 + х) : 8,6 = 10,4 для капітана першої команди

  2. (у – 2,78) : 5,3 = 9,6 для капітана другої команди

  3. (z + 0,34) : 12,7 = 4,9 для капітана третьої команди

  1. Конкурс «Перекладач»




  1. Конкурс «Знайди помилку»

  1. 49,286∙10 = 492, 86

  2. 112,7∙7,4 – 12,7∙7,4 = 740

  3. 8х - 6 х = 256

2х = 256

х= 256:2


х=128

Відповідь: 128



  1. (2х - 20,5) + 4,5= 12,5

2х – 20,5 = 12,5 – 4,5

2х – 20,5 = 8

2х=8 + 20,5

х=28,5


Відповідь: 28,5

Підбиття підсумків гри та уроку

  1. Підраховується кількість набраних балів, визначається команда – переможець, команди нагороджуються грамотами та призами.

  2. Підводяться підсумки уроку

Прийом «Рефлексія»

Чим сьогодні займалися на уроці?

Чи сподобалася форма проведення уроку?

Що повторили за урок?





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка