Донецька обласна державна адміністрація управління освіти І наукиСторінка1/23
Дата конвертації08.03.2016
Розмір2.51 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ


ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК

курсів підвищення

кваліфікації педагогічних

і керівних кадрів

у 2010 році


(рекламний проспект)

Донецьк, 2009У К Р А Ї Н А
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ


83001, м. Донецьк, вул. Артема, 129-а, тел/факс: (062) 305-18-86,е-mail: ipoprim@narod.ru
260/02 від 22.05.2009 р.

Начальникам управлінь освіти

міських рад, завідувачам відділів освіти райдержадміністрацій та міських рад, керівникам навчальних закладів обласної власності

на №


Про орієнтовний перелік курсів

підвищення кваліфікації педаго-

гічних і керівних кадрів у 2010році


Післядипломна педагогічна освіта Донеччини є невід’ємною складовою загальнодержавної системи освіти, яка покликана в сучасних умовах розв’язувати комплекс завдань, спрямованих на задоволення інтересів педагога в постійному підвищенні професійного рівня, забезпечення потреб суспільства й держави у висококваліфікованих фахівцях.

Робота Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ґрунтується на врахуванні позитивних надбань регіональної системи освіти та водночас передбачає істотні зміни, зумовлені сучасними тенденціями розвитку інноваційного суспільства та ринку праці.

В інституті створена гнучка система підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, у якій наявні такі види навчання слухачів:


 • курси підвищення кваліфікації

 • за змістом (загальної підготовки, тематичні, проблемні, авторські);

 • за формою (денна, очно-заочна, очно-дистанційна, за індивідуальним планом, екстернат, поєднання різних форм навчання (змішана));

 • за терміном (двотижневі (72 г), тритижневі (108 г), чотиритижневі (144 г), пролонговані - очно-дистанційні (216 г); пролонговані - за кредитно-модульною системою навчання (216 г)).

 • стажування.

Відкрито нові напрямки підвищення кваліфікації, які дозволять спрямувати професійну діяльність педагога в умовах переходу на новий зміст і структуру навчання, урізноманітнена тематика й проблематика курсового підвищення кваліфікації,

Пріоритетною і перспективною формою підвищення кваліфікації у 2010 році є очно-дистанційна форма навчання, яка оптимально поєднує переваги очного та дистанційного навчання.

Впроваджуються різні аспекти очно-дистанційного підвищення кваліфікації, створені умови для використання в навчанні сучасних інформаційних, комп’ютерних телекомунікаційних технологій. Важливою складовою дидактичного забезпечення навчання за очно-дистанційною формою при ДоноблІППО є платформа дистанційного навчання (http://do.krm.name), блоги тьюторів, сайт інституту (http://www.ippo.internet.donetsk.ua), сторінки груп на Вікі.

Дистанційне навчання як прогресивна педагогічна технологія є основою такого інноваційного проекту як Відкритий університет інноваційної педагогіки, на базі якого діють нові організаційні моделі «Школа молодого творчого вчителя», «Школа молодого творчого методиста», «Школа молодого творчого директора».

Стрижневим напрямом роботи Шкіл є розвиток професійної компетентності педагогів на основі опанування технологій моделювання та проектування навчальної, методичної та управлінської діяльності. Обов’язковою складовою навчальної програми кожної Школи є самостійна розробка та впровадження освітнього інноваційного проекту.

Дистанційна освіта забезпечує доступність та комфортність навчання, особистісну орієнтованість, свободу вибору змісту, часу, форм та методів навчання.

Перспективним напрямком розвитку регіональної системи післядипломної педагогічної освіти є запровадження з 2007 року експерименту щодо реалізації ідей і принципів Болонського процесу, упровадження елементів кредитно-модульної системи організації навчального процесу в систему післядипломної освіти.

Метою впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу є підвищення результативності системи післядипломної освіти, активізація самоосвітньої діяльності слухачів, удосконалення дослідної та пошукової роботи в процесі курсів та в міжатестаційний період.

Пропонується якісно нова програма підвищення кваліфікації керівних кадрів на засадах соціально ефективного процесу неперервної педагогічної освіти «Мережева школа».

Слухачам курсів надається можливість опрацювати спецкурси та факультативи за вибором.

У рамках реалізації науково-методичного напрямку з 2009 року впроваджено стажування для педагогічних працівників різних освітніх галузей.

Основними напрямками стажування є ознайомлення з перспективними педагогічними технологіями, набуття та вдосконалення професійних наукових знань, практичних умінь та навичок, науково-дослідної й інноваційної діяльності.

Під час стажування оптимально поєднуються очна та заочна форми навчання. Провідними є наставництво, зустрічі з досвідченими спеціалістами галузі освіти, взаємовідвідування уроків стажистом та наставником; комунікативні тренінги, ділові імітаційні ігри, семінари, підсумкові науково-практичні конференції.

Важливим напрямком регіональної системи підвищення кваліфікації залишається запровадження курсів з максимальним наближенням до слухачів. Навчально-методичну базу для них створено в 14 містах і Мар’їнському районі області.

Навчальний процес в інституті забезпечують кафедри, а саме: педагогіки, психології та педагогічної творчості; виховання та розвитку особистості; соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання; природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання.

З метою реалізації замовлень відділів освіти міст і районів кафедрами інституту розроблено понад 150 варіантів навчальних планів освітньої діяльності на курсах підвищення кваліфікації за різними формами навчання.

З метою практичної реалізації основних положень Національної доктрини розвитку освіти, Державної програми «Вчитель», постанови Кабінету Міністрів України «Про перехід загальноосвітніх закладів на новий зміст, структуру і 12 – річний термін навчання», Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування й розвитку освіти в Україні», регіональної Програми «Освіта Донеччини. 2007-2011р.р.» та чинного законодавства щодо гарантії держави педагогічним працівникам на підвищення кваліфікації Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти пропонує орієнтовний перелік курсів підвищення кваліфікації педагогічних і керівних кадрів на 2010 рік.

Звертаємо увагу керівників методичних служб на необхідність: • своєчасного інформування педагогів області щодо змісту рекламного проспекту;

 • вільного, самостійного вибору форм, методів, терміну навчання педагогами;

 • проведення пропедевтичної підготовки педагогів щодо підвищення кваліфікації на всіх рівнях методичної роботи;

 • відпрацювання організаційно – методичних засад щодо впровадження кредитно – модульної системи навчання;

 • забезпечення організаційно-методичного супроводу самостійної, індивідуальної, самоосвітньої діяльності педагога у міжатестаційний період;

 • відслідкування результативності неперервної освіти педкадрів.

Просимо з’ясувати потреби закладів і установ освіти міст (районів) щодо необхідності підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів у 2010 році й на підставі заявок із навчальних закладів надіслати план замовлення в облІППО (навчальна частина, тел.348-99-27).

Графік прийому планів-заявок з 20 до 25 вересня 2009року (графік додається)


Ректор облІППО О.І.Чернишов


Графік

подачі замовлень на підвищення кваліфікації педкадрів на 2010 рік21.09.09р.

мм. Артемівськ, Горлівка, Дзержинськ, Докучаєвськ, Єнакієве, Ясинувата, Дебальцеве, Артемівський район

22.09.09р.

мм. Димитров, Добропілля, Красноармійськ, Новогродівка, Селидове, Добропільський, Красноармійський, Олександрівський, Володарський райони

23.09.09р.

мм. Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Красний Лиман, Слов’янськ, Маріуполь, Великоновосілківський, Слов’янський, Костянтинівський райони

24.09.09р.

мм. Жданівка, Кіровське, Шахтарськ, Торез, Сніжне, Макіївка, Харцизьк, Амвросіївський, Шахтарський, Новоазовський райони

28.09.09р.

мм. Авдіївка, Вугледар, Волноваський, Старобешівський, Ясинуватський, Мар’їнський, Тельманівський, Першотравневий райони

29.09.09р.

м. Донецьк (9 районів)
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка