«Допоможи собі сам, подолай шкідливі звички»Дата конвертації05.03.2016
Розмір100 Kb.
Виховний захід

Тема: «Допоможи собі сам, подолай шкідливі звички»

Мета:

Інформативно-виховна:

- інформування учнівської молоді про негативний вплив тютюну на здоров'я не лише того, хто палить, але й оточуючих;

- інформування про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.

Виховна:

- привернення уваги учнівської молоді до власного здоров’я;

- пропаганда принципів здорового способу життя;

- допомога у формуванні особистої думки щодо паління та розвиток позитивних якостей, необхідних для повноцінного життя;.

Профілактична:

-попередження паління серед підлітків та учнівської молоді та формування негативного ставлення до цієї згубної звички.Тип заходу: комбінований

Обладнання: маркери, папір А1, паперові стікери, анонімні анкети, малюнки, фотознімки, відеоролики антитютюнового спрямування, мультимедійне обладнання.

Цільова група: учнівська молодь ліцею.

Хід виховної години:

  1. Організаційна частина:

- зручне розміщення учнів у аудиторії.

  1. Мотивація виховної години:

Зважаючи на поширеність паління серед учнів, раннє залучення до цієї шкідливої звички, її негативний вплив на здоров’я, успішність навчання і працездатність – профілактика та боротьба з палінням шляхом підвищення учнівської обізнаності є надзвичайно актуальним завданням.

  1. Проведення анкетування:

З метою виявлення причин паління учнів ліцею пропонується проведення анонімного анкетування за допомогою анкети «Моє ставлення до куріння» (додаток 1).

  1. Вступне слово педагога.

Суспільство мусить дбати про здоров’я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів - лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Ось ціла армія лікарів, вихователів, вчителів, інструкторів докладають масу зусиль, щоб захистити дитину від хвороб, від фізичних та психологічних травм. Але ці титанічні зусилля не завжди мають належні результати і виявляються марними стосовно впливу тютюну. Реклама цигарок всюди - від цигарки в руках батька чи інших членів родини, до крамниць, яскравих щитів (якщо не з прямою, то з опосередкованою рекламою тютюну). Про шкоду від паління інформація розміщена так, що на неї майже ніхто не звертає увагу. Всі сприймають яскраві, ефектні фото, малюнки, написи, але пропускають повз увагу застереження про шкоду куріння і тютюнового диму. Попередження не спрацьовує.

Давайте відповімо на запитання: Що таке звичка?(учні формують відповідь на запитання, виходячи із власного світосприйняття.)

Звичка - це коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову.

Звички можуть бути корисними та шкідливими.

Як ви рахуєте, паління - це корисна чи шкідлива звичка? Що таке пасивне паління? (Пасивне паління - перебування людей, які не палять, у приміщенні, де інші люди палять, тривалий час. З часом у пасивних курильщиків з являються хвороби, притаманні курцям.)

Тому паління цигарок - одна із найшкідливіших звичок, що негативно впливає на здоров’я не тільки самих курців, а й оточуючих. Зараз ця звичка перетворилася у епідемію, що поширюється не тільки серед чоловіків та жінок, а й серед підлітків і дітей.

Кожен 4 підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років. Україна є другою країною у світі, де у віці 13-15 років курять більш ніж 30% юнаків і дівчат.

Дослідження підтвердили той факт, що до паління схильні люди із психічними розладами. Виявилось, що люди з психічними розладами палять на 40% більше цигарок, ніж люди без психічних розладів. Лікарі впевнені, що паління та психічні розлади посилюють один одного.  1. Асоціативний плакат “Паління”

Учням пропонується назвати свої асоціації до терміну “Паління” та наклеїти стікери на плакат.

(Можливі асоціації: погане самопочуття, неприємний запах з роту, хвороби, відраза оточуючих, що не палять, поганий колір обличчя, недостача грошей, смерть…)  1. Склад сигарети та тютюнового диму

Що міститься у цигарці?

Багато хто стурбований великою кількістю барвників, стабілізаторів та інших інгредієнтів, які додають у харчові продукти. Але небагато хто замислюється над тим, що міститься у звичайній цигарці і які продукти утворюються під час паління.

Демонстрація фото, що наочно показує склад цигарки (додаток 2)

Нікотин - це стимулюючий засіб, що отруює нервову систему та вибірково діє на нервові вузли головного мозку. У великих дозах нікотин викликає параліч нервової системи, зупинку дихання, припинення серцевої діяльності.

Амоній - є у складі засобів для чищення туалету.

Ацетон- в розчинниках для лаків.

Кадмій - високотоксичний метал, використовуваний в акумуляторних батареях.

Вініл хлорид - використовується при виготовленні клею ПВХ.

Нафталін - використовується як засіб проти молі.

Монооксид вуглецю - чадний газ, токсичний продукт горіння (вихлопні труби автомобіля- типове джерело).

Смола - відкладається в легенях і засмічує їх.

Цианід - застосовувався у газових камерах.

Формальдегід - використовується для консервації тіл померлих.

Миш’як - відома отрута.

У димі від цигарок існує більше 4000 хімічних сполук. Це більше, ніж у вихлопних газах автомобіля. З них більше 40 - особливо небезпечні, так як викликають рак.

До складу тютюнового диму входять:

Свинець - метал, що використовують при виготовленні акумуляторів. Дуже токсичний.

Бензин .


Синильна кислота - знижує здатність клітин сприймати кисень.

Чадний газ.

Толуол - входить до складу пінопласту, лаків та фарб, використовується для виготовлення вибухових речовин.

Крім того, існує первинний дим (коли ви затягаетесь цигаркою), вторинний - (видихаєте його), а також той, що осяде на вашій шкірі, волоссі, на ваших речах та на речах оточуючих вас людей і у вашому помешканні. Цей дим найшкідливіший, так як він має властивість накопичуватись роками.  1. Сумна статистика

Демонстрація відеоролика : “Правда про тютюн” (відеолекція професора Жданова В.Г.)

  1. Вправа «Порахуй».

Учням пропонується порахувати скільки витрачається коштів на придбання цигарок протягом одного тижня, одного місяця, одного року (за у мови, що1 пачка коштує 8 грн., а за 1 день курець викурює одну пачку).

8х7=56 грн. за тиждень.

56х4=224 грн. за місяць.

224х12=2688 грн. на рік.

Помрійте, що ви можете придбати за ці кошти, якщо кинете палити?


  1. Заключне слово, підведення підсумків.

Людство в своєму розвитку вже переступило межу третього тисячоліття. Без сумніву, за такий час в суспільстві вирішувалися і вирішуються безліч проблем.Такою, що потребує негайного вирішення, постає сьогодні проблема тютюну, вона стосується кожного з нас, а не лише тих хто палить.

Я сподіваюся , що це заняття переконало вас у тому , що паління - це колосальна шкода здоров'ю , і в кожного з вас вистачить освіти і здорового глузду не курити ніколи .

В Україні штраф за паління в недозволених місцях встановлено від 1 до 10 тис. грн., згідно Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров я населення» від 22.09.2005 року.

В Америці прийнято закони, які передбачають суворе покарання за спробу неповнолітніх курити. Це може бути позбавлення водійських прав, штраф до 1000 доларів і навіть ув'язнення на шість місяців.

У Росії за куріння в громадських місцях, наприклад на дискотеці, - штраф до 500 рублів. Але скажемо відверто: ніхто і ні за які гроші не змусить вас кинути палити, якщо ви самі цього не захочете.

Я хочу вам подарувати притчу. У чому полягає її зміст, ви вирішите кожен сам для себе.


«... В одному древньому місті жив мудрець. Його ніхто не міг перехитрити. Один молодий чоловік вирішив перевірити мудреця. Одного разу, гуляючи по полю, він побачив метелика, і йому в голову прийшла ідея. «Я зловлю метелика в долоні. І піду до мудреця. Запитаю у мудреця: «Чи живий метелик в моїх руках чи ні? » Якщо він скаже, що метелик живий, я стисну кулак, і він загине. Якщо мудрець скаже, що метелик мертвий, відкрию долоню, і він вилетить на волю. У будь-якому разі, мудрець виявиться не правий. Зловив метелика в долоні і прийшов до мудреця. І запитав він мудреця: « Ти великий мудрець і все знаєш, скажи, чи живий метелик, якого я тримаю в долонях?» І мудрець відповів йому: «Все в твоїх руках ... »

Демонстрація ролика: “Якщо ви зараз кинете палити...”

Додаток 1

Моє ставлення до паління

1. Чи палять твої батьки?

Ні

Один з них палить

ОбидваІ

2. Якщо один або обидва палять, чи роблять вони це вдома?

Ніколи

Час від часу

Постійно


3. Коли-небудь пробував сам палити ?

Хіба я дурний?

Звичайно

ПППЙУПЯН

Пробував, але зупинився

Спробував і продовжую
4. Скільки тобі було, коли ти викурив свою першу цигарку?

<10

10

11

12

13

14

15

>І5

5. Чому ти викурив свою першу цигарку (подумай, перш ніж відповісти!)

Цікавість

Друзі запропонували

Я думав, що це круто

Хотілося зробити щось, що забороняють батьки

Інші причини
6. Чому ти продовжуєш палити?

Подобається смак

Подобаються ефекти

Думаю, що це круто

Щоб не потовстіти (дівчата)

7. Наскільки часто ти палиш?

Час від часу

1 -2 цигарки в день

3-5 цигарок в день

5-10 цигарок в день

Більше 10 цигарок в день
8. Чи намагався ти коли-небудь кинути палити?

Я ніколи не хотів і те збираюсь кидати

Декілька разів, але нічого не виходило

виходило


Я можу кинути, але не хочу

Мабуть я вже залежний


і

9. Хто ти?

Дівчина

Хлопець

Скільки тобі років?І

Додаток 2База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка