Доповідь заступника директора з виховної роботи Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №93»Скачати 139.14 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір139.14 Kb.


Доповідь

заступника директора з виховної роботи

Комунального закладу освіти

«Середня загальноосвітня школа № 93» Дніпропетровської міської ради

на конференції педагогічного колективу,

батьківського комітету, батьків та громадськості

С.В. Плясецької
«Про підсумки виховної роботи

за 2011-2012 н. р.»

На виконання Державної стратегії й основних напрямків розвитку освіти у ХХ1 столітті, викладених у Національній доктрині та державних програмах, Законі України «Про освіту», Концепції виховання дітей та молоду у національній системі освіти, програми «Українська родина» та інші нормативно – правових документів у школі сплановано й проведено систему заходів із забезпечення виконання теми, над якою працювала школа «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

Враховуючи завдання національного виховання, визначені в Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота організована й проводиться в різних формах і напрямках: патріотичне виховання, правове, моральне, художньо – естетичне, фізичне, екологічне.

Патріотичне виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Класні керівники 1 – 11 класів провели бесіди та виховні години в класах і «Пам'яті вдячні нащадки», «Народні символи», «Моя земля – земля моїх предків» із зазначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю «Символи України», «І синє небо, і жовте колосся».

Традиційними в школі є заходи з визначення тижня партизанської слави, виховні години до Дня пам'яті жертв Бабиного Яру, уроки мужності до річниці визволення України та визволення Дніпропетровська «Дніпропетровськ опалений війною» (4 – А кл. кл. керівник Самострєлова А. В.), «Я - громадянин – патріот незалежної держави України»,( 11 – А кл. кл. керівник Михлик Н.П.), зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, фотовиставка «Крізь роки і століття пам’ятайте!», конкурс листівок до Дня визволення м. Дніпропетровська та річниці визволення України «Ті дні у пам’яті народній» ( класні керівники 5 – 11 класів, педагог – організатор Волівач М.М.); екскурсі до музею ім. Яворницького, Діорами,конкурс малюнків до Дня визволення м. Дніпропетровська, 80 – річчя з дня народження Дніпропетровської області. У цих заходах взяли участь учні 2 – 10 класів. Переможцями визнано роботи учнів 3 – а класу Гражибовської Анни, учениці

10 – А класу Добрової Олександри. Упродовж року проходили систематичні зустрічі із ветеранами Великої Вітчизняної війни мікрорайону школи та створено робочу групу з підготовки матеріалів для шкільного музею. У цьому навчальному році ветерани мікрорайону брали участь у всіх заходах школи, зокрема: до дня визволення м. Дніпропетровська та України від німецько – фашиських загарбників, 80 – річчя з дня народження Дніпропетровської області та Дня Перемоги . Ветеран Великої Вітчизняної війни Алтухов Родіон Тимофійович бере участь у заходах, на яких розповідає про історію Другої Світової війни, учням 5 – 11 класів.

У 2011 -2012 навчальному році розпочато акцію «Збережемо пам'ять про подвиг». Кожен клас отримав спеціальне завдання і продовжив пошукову роботу. За планом роботи школи до свята Перемоги було проведено конкурс інсценованої воєнної пісні Переможцями шкільного конкурсу стали 3 – А клас, кл. керівник Сосник Н. М.,

10 – А клас Полійник Н. В. За творчими звітами класів зроблено тематичну збірку «Пам'ять опалена війною». Напередодні дня Перемоги в школі відбувся єдиний урок «Вклонімося доземно всім солдатам» на який було запрошено ветеранів ВВвійни.

Щороку до дня Перемоги в школі проходить патріотична акція «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». Для ветеранів підготовлено й проведено концертну програму «День Перемоги – свято зі сльозами на очах» учнівськими колективами 7 – 10 класів. Учнівське самоврядування школи привітало листівками мешканців мікрорайону школи.

До дня Захисника Вітчизни відбулися змагання з ДПЮ ( керівник учитель ЗВ Ващенко С. І.) та проведено військово – спортивні змагання з військово – прикладного мистецтва. Команда юнаків 10 – 11 класів посіла 11 – місце у міських змаганнях. До Дня Збройних сил України традиційно проходять змагання «Нумо, хлопці!» для учнів 1 – 5 класів та парад військ. Переможцями стали війська 3 – А класу (кл. керівник Сосник н. М., 6 – А класу кл. керівник Сиренко Н. О., 10 – А класу кл. керівник Полійник Н. В.).

Окремою слід відзначити співпрацю учнів із воїном – інтернаціоналістом. Учні

11 – го класу зустрілися з воїном – афганцем Негматовим Сергієм В’ячеславовичем.

18. 11. 2011 року в школі проведено свято до Дня українського козацтва, учнями

7 – а класу, кл. керівник Карпузова О. В.

На виконання Указу Президента України «Про відзначення Днів пам’яті жертв Голодомору» в школі 25 .11. 11 поведені виховні години та години спілкування «Вшанування жертв голодомору» для учнів 1 – 11 класів, виставка плакатів «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу».

Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові осінні свята «Від роду до роду, слався Україно!», «Дари осені», свято української писемності і мови, «Рушнички ви мої рушнички» (8-Акл. Кл. керівник Салангіна І.В), мистецькі виставки учнів школи. Активними класними колективами у даному напрямку були 2 – Б кл., кл. керівник Ручко О. О., 7 – А клас, кл. керівник Карпузова О. В.,10 – А клас, кл. керівник Полійник Н. В.

Вшановуючи внесок українських учених і космонавтів в освоєнні та дослідження космосу до 15 – річниці з нагоди першого українського космонавта в космосі, учнями 8 – 11 класів були проведені цікаві міні лекції і зроблені повідомлення, присвячені Дню космонавтики «Подорож до космосу», проведен єдиний урок до

15 – ї річниці польоту українського космонавта.

26 – річниці пам’яті жертв Чорнобильської трагедії були присвячені виховні години «І слово Чорнобиль нам страшно згадати», художні виставки робіт учнів школи «Дзвони Чорнобиля», фотовиставка «Документи свідчать».

На виконання листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-86 від 25. 02. 04 «Про посилення поваги до використання символіки у загальноосвітніх навчальних закладах» та з метою вивчення державної символіки в школі оформлено окремий стенд із затвердженим текстом Державного Гімну України, Державним Гербом і Прапором; у кабінетах створено куточки, де учні ознайомлюються з історією державної символіки. Державна символіка використовується на всіх урочистих лінійках і загальношкільних заходах. У бібліотеці школи представлено добірку матеріалів про Державний Герб, гімн і Прапор України. На уроках правознавства вивчається Конституція та закони України. У позакласній роботі були проведені класні години у жовтні місяці «Державні символи України», години спілкування у листопаді «Я – Українець», у лютому бесіди «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її Прапор і Гімн». Учнівське самоврядування школи взяло участь у районному конкурсі «Майбутнє держави».

Виконуючи завдання художньо – естетичного виховання, в школі вивчаються кращі твори української та світової культури, ведеться робота з розвитку вмінь примножувати культурно – мистецькі надбання , відчувати і відтворювати прекрасне в повсякденному житті. Так відбулись свята «Міс Осінь», свято Миколая, Андріївські вечорниці. Класні години «Прекрасне очима дитини», «Наш край у творах мистецтва», вшанування Великого Кобзаря.

Окремим питанням у виховній роботі школи є профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та формування здорового способу життя. У цьому навчальному році в школі створено проект «Здоров'я дитини-найвища цінність». У його межах проведено засідання методичної комісії класних керівників , де запропоновано кожному класу один раз на тиждень проводити профілактичний захід (бесіди, конкурси, анкетування, виставки малюнків, екскурсії тощо) за одним із напрямків: пропаганда здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок і СНІДу, вивчення правил дорожнього руху та пожежної безпеки, попередження дитячого травматизму, правопорушень, суїцидів. Так було проведено класні години: «Моральні ідеали та їх місце в нашому житті» - жовтень місяць;

«Діти, злочин і кара» (5- 6 кл.), «Ти і закон» (7 – 8 кл.), «Юридична відповідальність за правопорушення» (9 – 11 кл.) – листопад, у грудні з 01. 12. – 10. 12. відбувся Тиждень права, «немає прав без обов’язків» - лютий2012 року. 11 – А клас кл. керівник Михлик Н. П. у лютому місяці провела відкритий захід «Суд над шкідливими звичками». Систематично в школі відбуваються волонтерські

( АСЕТ) бесіди, диспути, перегляди фільмів. Психолог школи Моріц Л. В. провела серед учнів та батьків анкетування щодо паління та вживання алкогольних напоїв а саме вживання пива дітьми. У листопаді в школі пройшов місячник «За здоровий спосіб життя». Активними були учні з 7 – А класу та 8 – А класу кл. керівник Карпузова О. В. і Моріц Л. В. В ході місячника відбувся конкурс постерів, які учні не лише малювали а і захищали. У листопаді місяці учні школи взяли участь у районному конкурсі «За здоровий спосіб життя» , де посіли 111 – місце. В школі працює Клуб Вирішення Гострих Проблем, який очолює вчитель ОБЖ Сиренко Н. О. до клубу входять учні 7 – 11 класів . З учнями 9 – го класу провела практично – тренінгові заняття, де кожен учень визначив для себе переваги здорового способу життя. Результатом цієї роботи стала виставка робіт «Я обираю здоровий спосіб життя».16. 02. 2012 року на батьківських зборах перед батьками виступила кандидат медичних наук, лікар Кушнарьова О. М. з лекцією на тему «Вплив алкоголю на підлітка», яка супроводжувалася слайдами, котрі розповідали про неповторні наслідки, які трапляються з дітьми.

З метою вивчення правил пожежної безпеки та недопущення пожеж у школі створений і працює гурток «Юний пожежник» ( керівник гуртка педагог – організатор Волівач М. М.), постійно поновлюється куточок з правил дорожнього руху та протипожежної безпеки.

З метою вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо – транспортного травматизму в школі працює гурток «Юні інспектори дорожнього руху» ( керівник педагог – організатор Волівач М. М.). У вересні місяці відбувся місячник «Діти на дорозі» . в ході місячника учні (5 – 7 кл.) школи провели змагання з правил дорожнього руху. Члени гуртка «Юні інспектори дорожнього руху» провели конкурс серед учнів 1 – 4 класів на кращого знавця правил дорожнього руху. Кращими знавцями стали учні 2 – А класу , кл. керівник

Роситюк С. І.

Виховання творчого ставлення до праці як можливості виявити свої потенціальні здібності, людську суть і на цій основі, розвиток таких якостей як: самостійність, діловитість, завзятість, енергійність.

Протягом 2011 – 2012 н. року вчителі школи продовжують профорієнтаційну роботу серед учнів 7 – 11 класів. У листопаді та квітні відбулися місячники профорієнтації. Складені сумісні плани роботи з іншими навчальними закладами

( ПТУ, коледжами,технікумами)

Серед учнів 9 – х класів відбулася гра «Брейн – ринг», яку провела педагог – організатор Волівач М.М. Виставка творчих робіт «Своїми руками», 8 – 10 кл., КВК «Професія майбутнього».

Усвідомлення школярами цінності знань для власного розвитку і прогресу суспільства, створення в кожного наукової картини світу, на ґрунті засвоєння знань протягом року відбулися заочні подорожі «Екологічна тропа рідного Придніпров’я, » , до музею Чорнобиля, Анатомічного музею.

У листопаді в рамках туристко – краєзнавчого напрямку «Люби і знай свій рідний край», відбулися подорожі містом Дніпропетровськом, з метою ознайомлення з рідним краєм, його історичним минулим і сучасним, екологічним становищем.

Активну участь у мікрорайоні школи взяли учні під час Декади інвалідів. Провели концерт для дітей з вадами. В школі організували акцію «Діти – дітям», подарунки передали до реабілітаційного центру. Соціальний паспорт школи складає 7 – дітей під опікою, 13 – дітей з багатодітних сімей, 3 – малозабезпечені, 4 – інвалідів, 3 – чорнобильців Протягом навчального року надавалась соціальна допомога дітям пільгових категорій. Діти – сироти та діти, що знаходяться під опікою (7), отримали безкоштовну шкільну форму, пільгове харчування, проїзні квитки.

Згідно з визначеними нормами й правилами отримують пільгове харчування й діти з багатодітних сімей(12) та малозабезпечені (3).

З метою залучення дітей із малозабезпечених родин до культурного життя школою були придбані запрошення на святкування новорічних свят у театри та концертні зали м. Дніпропетровська.

Для дітей пільгових категорій та обдарованих у школі організовано відпочинок і оздоровлення.

Працює пришкільний дитячий оздоровчий табір для учнів 1 – 6 класів, у якому оздоровлюється на 1 – зміну 50 дітей, на 11 – зміну – 40 дітей.

На виконання Указу Президента України від 08. 02. 01 378/2001 «Про програму роботи з обдарованою молоддю» кабінету Міністрів України від 15. 09. 99 № 1697 «Про затвердження національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства», виконуючи завдання проекту «Обдарованість та з метою вдосконалення навчально - виховного процесу, забезпечення всебічного розвитку кожного учня як особистості, розвитку талантів, розумових і фізичних здібностей учнів, поліпшення ефективності роботи з обдарованими дітьми у 2011 – 2012 н. році проводилось вивчення системи роботи класних керівників і керівників гуртків із талановитими та обдарованими учнями школи. Так учні школи брали участь у районних конкурсах «Формула успіху», «Собори наших душ», «За газетними рядками», конкурс читців, «Веселковий передзвін», активними учнями стали : Долгорукова Ганна, Гражибовька Анна - 3 – А клас (кл. керівник Сосник Н. М.),Ухань Олексій, Чернявська Яна, Торгович Марина – 7 – А клас. (кл. керівник Карпузова О.В),

Хвостик Віка 9 – А клас, (кл. керівник Салангіна І.В.), Коваленко Ольга, Гавриш Дмитро, Шенгєлія Інга, Доброва Олександра – 10- А клас (кл. керівник Полійник Н.В.)

На базі школи працюють різноманітні гуртка. Шкільні гуртківці – активні учасники районних і міських конкурсів. «Собори наших душ», «За газетними рядками», конкурс читців, «Веселковий передзвін».

У школі працюють гуртки:

У напрямку за здоровий спосіб життя гурток «Рівний рівному», керівник педагог – організатор Волівач М. М. (8 – А кл),.

Художньо – естетичного профілю гурток бального танцю.

Декоративно – ужиткового напрямку «Бісероплетіння» ( керівник Моріц Л. В.).

Спортивного напрямку гурток «Спортивні танці» (керівник Карпузова О. В.),волейбол (керівник Сіянко Т. М.), легка атлетика (керівник Карпузова О. В.). Спортивні команди беруть участь у районних і міських змаганнях. Команда з легкої атлетики виборола

11 – місце в районних змаганнях.

У 2011 – 2012 н. році продовжено співпрацю з дитячою бібліотекою № 13(завідуюча Котєльнікова О. А.). Відповідно до річного плану роботи школи та угоди про співпрацю з бібліотекою були проведені такі заходи:


  • Зустрічі зі співробітниками бібліотеки, ознайомлення з бібліотечним фондом, роботою з картотеками(3 – 8);

  • Зустрічі з діячами культури, літератури, мистецтва;

  • Відкриті уроки з українознавства до Дня української писемності і мови;

  • Методичні дні для учнів та вчителів.

Продовжуючи співпрацю з громадськими організаціями (АСЕТ), провели цикл лекцій та тренінгів із профілактики алкоголізму, паління, наркоманії.

Учнівське самоврядування очолює педагог – організатор Волівач М. М. має парламентсько – президентську форму організації . Президентом школи є учениця 10 – А класу Шенгєлія Інга, яка очолює Раду лідерів. Самоврядування класів організовано за аналогічним принципом. Учнівські лідери беруть участь та є організаторами всіх шкільних справ. Свій досвід вони представили на районному конкурсі «Майбутнє держави».

Роботу з батьками очолює голова батьківського комітету школи Чорна Наталія Леонідівна. Батьки завжди є помічниками класних керівників, учасниками шкільних свят «Першого дзвоника», «Зустріч випускників», «Козацькому роду – нема переводу», «Останнього дзвоника».

Виховання розумного поєднання колективізму та індивідуалізму відбувається і через індивідуальний підхід до учнів, які вимагають особливого підходу. Через індивідуальні бесіди, роботи творчого характеру.

Протягом 2011 – 2012 навчального року в школі працює методична комісія класних керівників щодо організації науково – методичної діяльності класних керівників.

Керівники МК 1 – 4 кл. Роситюк С.І.

5 - 8 кл. Шпильчак Н.О.

9 – 11 кл. Салангіна І. В.

Розробили і впроваджують в роботу вчителів головні питання виховання:

- забезпечення всебічного розвитку особистості учнів в процесі навчання і виховання ;

- формування в учнів патріотичних почуттів, забезпечення усвідомлення дітьми своєї етнічної спільності, виховання в них національної гідності;

- моральне виховання, прищеплення учням поваги до загальнолюдських норм гуманістичної моралі;

- виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психологічного здоров’я учнів, як найповнішої соціальної цінності.

Відбулось засідання Лабораторії нерозв’язаних проблем «Єдність вимог в роботі класного керівника та батьків в питаннях навчання дитини».

Були заслухані питання з виховної роботи на нараді при директорі:

– про стан працевлаштування та продовження навчання учнів, що вибули зі школи.

- формування банку даних дітей девіантної поведінки, неблагополучних

сімей.


- аналіз стану правопорушень за час літніх канікул.

- про організацію учнівського самоврядування.

- аналіз відвідування учнями школи.

- про результати проведення місячника «Урок».

- про підготовку та реалізацію плану роботи на осінні канікули

- про підсумки проведення осінніх канікул.

- про аналіз відвідування школи учнями.

- про стан роботи педколективу з формування здорового способу життя

- про підготовку та проведення новорічних різдвяних свят

- план роботи на зимові канікули .

- про систему роботи класних керівників, учителів, з попередження

дитячого травматизму, наркоманії, СНІДу.

- про стан харчування дітей у школі.

Педрада:


Листопад - «Виховання здорової свідомої особистості»

Система заходів по визначеним напрямкам роботи реалізується через участь в них класів і класних керівників.

Активну участь у проведенні вечорів, свят, ранків у напрямку національного виховання приймали: 2 – Б клас (кл. керівник Ручко О.О.), 7 – А клас ( кл. керівник Карпузова О.В.)

Активну пропаганду естетичної культури 3 – А клас ( кл. керівник Сосник Н.М..)

В правовому вихованні активно працювали 8– А клас ( кл. керівник Моріц Л.В.) , 9– А клас ( кл. керівник Салангіна І.В.).

Пасивно відносились до участі у позашкільних заходах:

2 – А клас – кл. керівник Роситюк С.І.

11 – А клас – кл. керівник Михлик Н. П.

В позакласній роботі були виявлені наступні недоліки:

1. Вчителі Михлик Н.П., Роситюк С. І. не в повній мірі використовують можливості диференційованого і індивідуального підходу до виховання учнів.

2. Класні керівники 1 – А класу (Сеймук О.П.), 9 – А класу ( Салангіна І.В.) не впроваджують в свою роботу інноваційні технології досягнень в вихованні учнів.

3. Класні керівники 11 – А класу (Михлик Н. П.) не приймали участь у позакласних заходах.

4. Однотипні заходи у 5– А класі ( кл. керівник Шпильчак Н.О.)

5. Низький відсоток учнів, які відвідують кінотеатри, музеї, театри.

6. Пасивна робота у туристко – краєзнавчому напряму.

7. Мало уваги приділяють вчителі розвитку творчих здібностей учнів, розвитку творчо обдарованої дитини.

Виходячи з вищесказаного,

Наказую:


1. Роботу школи по вихованню підростаючого покоління вважати задовільною

2. За результатами участі школи в районних і міських конкурсах оголосити подяку учням школи : Шенгєлія Інга (10 – А кл), Коваленко Ольга (10 – А кл. )Гавриш Дмитро (10 – А кл),Доброва Олександра (10 – А кл. ), Чернявська Яна (7 – А кл.), Торгович Марина (7 – А кл. ), Гражибовська Анна (3 – А кл.).

3. Вказати класним керівникам 11 – А класу Михлик Н.П. на незадовільну роботу з класним колективом.

Травень 2012 р.

4. Заступнику директора з виховної роботи Плясецькій С.В. разом з класними керівниками спланувати роботу на 2011 - 2013 н.р.

Травень 2012

ЗДВР Плясецька С.В.

5. Продовжити роботу, спираючись на нормативні документи і напрямки виховної роботи Протягом 2011 - 2012

ЗДВР Плясецька С.В.

Кл. керівники

6. Класним керівникам протягом 2012 – 2013 н. року:

6.1. Щомісяця проводити заходи за загальношкільним проектом «Здоров’я дитини – найвища цінність».

6.2. продовжити роботу з виконання завдань акції «Збережемо пам'ять про подвиг» до Дня Перемоги.

6.3. Посилити увагу на роботу з учнями, що стоять на внутришкільному обліку, схильних до пропусків занять без поважних причин.

6. 4. Біль ретельно збирати інформацію про дітей певних категорій та своєчасно інформувати адміністрацію школи про зміни в соціальному паспорті класу.

6.5. Постійно проводити профілактичну роботу з попередження травматизму в побуті; відповідно до Постанови «Про травми в побуті»; надавати документацію вчасно і в повному обсязі.

6.6 Посилити відповідальність за роботу учнівського самоврядування класу.

Михлик Н.П.

6. 7. Класним керівникам Сеймук О.П., Салангіній І.В. впроваджувати в практику виховної роботи інноваційні технології досягнень у вихованні.

Постійно


Сеймук О.П.

Салангіна І.В.

6. 8. Пропонувати класному керівнику Шпильчак Н.О. різноманітити позакласні заходи з різних напрямків роботи.

Постійно


Шпильчак Н.О.

7. Керівникам гуртків і спортивних секцій:

7.1. Посилити відповідальність за проведення занять і виконання нормативно – правових засад гурткової роботи.

7.2. Посилити відповідальність за ведення шкільної документації.

7.3.Ознайомитись із правилами виїзду дітей за межі школи та на змагання.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Плясецьку С. В.Директор КЗО СЗШ № 93 Л. В. Кваша


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка