Екологічне вихованняСкачати 17.15 Kb.
Дата конвертації26.03.2016
Розмір17.15 Kb.
Екологічне виховання

Покликане забезпечити підростаюче покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства, допомогти зрозуміти багатогранне значення природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема, сформувати розуміння, що природа – це першооснова існування людини, а людина - частина природи, виховувати свідоме, добре ставлення до неї, почуття відповідальності за навколишнє середовище як національну і загальнолюдську цінність, розвивати творчу активність щодо охорони та перетворення оточуючого середовища, виховувати любов до рідної природи

Втілюючи цей напрямок роботи, гімназія в 2010-2011 навчальному році у вересні місяці взяла участь у ХІІ Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему: «Земля – наша спільна домівка» на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії», про що учням 8-А класу Котельникову Івану, 8-Б класу Івановій Анастасії та Гранюк Анастасії було видано сертифікати про активну участь. На цій конференції вони виступили з доповідями по екологічним проблемам людства та екологічним поселенням та презентували там шкільний проект «Земля – наш спільний дім. Увійди в нього та зроби його ще кращим».

Гімназія щорічно бере участь у шкільних та районних конкурсах «Мій домашній улюбленець», «Збережи ялинку», «Допоможи птахам взимку», «Збережемо первоцвіти» та ін. За кращі твори, малюнки, фотозвіти у цих конкурсах маємо нагороди управління освіти.

Традиційними для гімназії є також проведення конкурсів з природничих матеріалів «Ось прийшла і осінь золотава», «Осінній вернісаж» та ін., присвячені Дню вчителя.

Кожного року разом з вчителем біології Бондарчук А.В. учні гімназії займаються озелененням пришкільних клумб.

Дуже цікавими для дітей є відвідування Київського водно-інформаційного центру та природничого музею.

Слід відмітити також шкільні збори макулатури, які відбуваються два рази на рік. Так, у 2007-2008 р.р. було зібрано 2900 кг, 2009-2010 р.р. – 3250 кг, а у 2010-2011р.р. – 1900 кг.Теоретичним підґрунтям ведення екологічної роботи є проведення тижнів природничих наук вчителями географії, біології, хімії, фізики та святкування Дня Землі, Дня води, Дня довкілля, Дня птахів, під час яких проходять конкурси стіннівок, вікторини, усні журнали екологічного спрямування. Учні старшої та молодшої школи захищають свої реферати та презентації на теми екологічних проблем людства, охорони природи, довкілля. Готують доповіді про Національні природні об’єкти.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка