Геть паління! Ми здорове поколінняСкачати 58.23 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір58.23 Kb.Виховний захід(5-8 кл)

Тема: "ГЕТЬ ПАЛІННЯ! МИ - ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ"
Мета: Інформативно-виховна: інформування молоді про негативний вплив тютюну на здоров"я не лише того, хто палить, але й оточуючих; інформування про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань. 
Виховна: Формування у дітей якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії.
Профілактична: Попередження паління серед підлітків та учнівської молоді.
Тип заходу: комбінований 

Вступне слово вчителя
         Суспільство мусить дбати про здоров"я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів - лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Ось ціла армія лікарів, вихователів, вчителів, інструкторів докладають масу зусиль, щоб захистити дитину від хвороб, від фізичних та психологічних травм. Але ці титанічні зусилля не завжди мають належні результати і виявляються марними стосовно впливу тютюну. Чому? Щоб відповісти на дане запитання проведемо маленький експеримент. Пропонуємо учням кілька довільних предметів, але серед них має бути упаковка від цигарок.
 Завдання :
-назвати предмети;
-визначити їх призначення;
-розповісти про шкоду тютюну;
Результат: Учні швидко називають предмети, багато хто розпочинає перелік предметів саме з упаковки для цигарок. Вони добре знають для чого використовується ця упаковка, знають назви марок, безпомилково визначають призначення самих цигарок, але про шкоду тютюну, окрім фактору задимлення,мало хто щось може розповісти.
Висновок: Реклама цигарок всюди- від цигарки в руках батька чи інших членів родини, до крамниць, яскравих щитів(якщо не з прямою, то з опосередкованою рекламою тютюну) . Про шкоду від паління інформація розміщена так, що на неї майже ніхто не звертає увагу, тим більше діти. Вони сприймають яскраві, ефектні фото, малюнки, написи, але пропускають повз увагу застереження про шкоду куріння і тютюнового диму.Попередження не спрацьовує
Що треба робити? 
1.Необхідно доносити до всіх нехай жорстоку, але правду про наслідки тютюнопаління.
2.Обмежити вплив реклами тютюну:
-на батьківських зборах рекомендувати батькам не демонструвати цю шкідливу звичку перед власними дітьми;
-заборона для всього персоналу курити на території шкільних та виховних закладів;
-заборона для всіх відвідувачів палити на території виховних та шкільних закладів;
-заборона паління в усіх громадських місцях.
3.Цілеспрямовано і постійно, шляхом різноманітних заходів виховувати в учнів негативне ставлення до тютюнопаління.
       
Вправа.                                    Мозковий штурм.

Учні по черзі називають і записують свої міркування.

 

Причини

  Чому люди палять                 Чому люди не палять

 

- Модно                                                      - Щоб зберегти здоров’я- Щоб виглядати дорослим                      - Щоб зупинити погіршення здоров’я

- Самоствердження           - Знають про шкідливий  вплив тютюну

- За компанію                                             - Прагнуть не мати шкідливих звичок        

- Щоб бути «як усі»                                    - Мають сильну волю, характер

- Наслідують «авторитета»      

- Бачать з дитинства як палять батьки

  і вважають це за норму

- Не впевнені в собі

 

Вчитель:

- Ми переконались, що причини чому люди палять можуть бути різними. А які наслідки можуть бути у курців?


Міфи і факти про куріння.

1.     Роздати учням по 2 кружечки: червоний і зелений.

2.     Учитель зачитує твердження, а учні піднімають зелений кружечок – якщо погоджуються з цим твердженням, червоний – якщо не погоджуються.

3.     Вислуховуємо учнів, що підняли зелений кружечок.

4.     Надаємо слово тим, хто має протилежну точку зору.

 

Міф.

Куріння підбадьорює та підвищує працездатність.

Факт.

Давно спростована думка про те, що куріння знімає стрес. Навпаки, воно призводить до нервозності й бажання закурити наступну сигарету.Міф.

Краще курити, ніж товстіти.Факт.

Лікарі довели, що більшість людей вже через рік після відмови від нікотину втрачають усі зайві кілограми. Пацієнтам, які відмовилися від куріння та протрималися впродовж двох років, ожиріння загрожує менше, ніж запеклим курцям. Окрім того, серед товстунів курців анітрохи не менше, ніж серед тих, у кого немає проблем із зайвою масою тіла. Саме по собі куріння на масу тіла ніяк не впливає, воно лише послаблює відчуття голоду. Доведено й те, що багато колишніх курців використовують їжу як замінник сигарети, саме це й збільшує їхню масу. Варто також зауважити, що куріння шкідливіше від зайвої ваги.Міф.

Куріння допомагає думати.Факт.

Радше навпаки. Причина зниження інтелекту криється у відкладеннях кальцію в судинах. Вони заважають кровообігу та збагаченню мозку киснем, що призводить до зниження мозкового потенціалу.Міф.

Легкі сигарети не дуже шкідливі для здоров’я.Факт.

На жаль, вони не менш шкідливі, ніж звичайні. Використовуючи легкі сигарети, курці затягуються частіше та глибше, що призводить до раку легенів.Міф.

Пасивне куріння є безпечним.Факт.

Насправді, воно, навіть, небезпечніше, ніж звичайне. Сигаретний дим поділяють на два струмені: основний і побічний. Перший потрапляє в легені під час затягування, а другий виходить від вогника, що жевріє на кінці сигарети, де концентрація шкідливих хімічних речовин у 50 – 100 разів більша. У родинах, де батьки постійно курять, дитина в 4 -5 разів частіше хворіє, у неї порушується розумовий і психічний розвиток.

 

Рольова гра.  Повідомлення лікаря про наслідки куріння.

1. Лікар-пульманолог. Вплив тютюнового диму на організм людини.

- У процесі викурювання цигарки тютюн і папір згоряють за високої температури. Вчені довели, що дим, який втягує курець, містить величезну кількість шкідливих речовин: нікотин, оксид карбону, мікродози синильної кислоти (ціаністий калій). Загалом сигаретний дим містить близько трьох тисяч відомих складових елементів. Дія більшості з них на організм ще не досліджена, однак добре відомо, що 16 з них можуть спричиняти рак. Ці речовини мають назву «канцерогени».

   Канцерогени з димом потрапляють в дихальні шляхи й інші органи, накопичуються там та негативно впливають на них. Зокрема, куріння підвищує розвиток раку бронхів, глотки, легенів.

2. Лікар-онколог.  Злоякісні пухлини виникають переважно в тих органах, де затримуються і накопичуються канцерогенні речовини. Рак дихальних шляхів (гортані, голосових зв’язок, легенів, трахей) буває внаслідок вдихання тютюнового диму. Обстеження хворих на рак гортані показало, що 97,7% з них курили.

    Рак органів травлення (порожнини рота, стравоходу, шлунка) виникає в разі проковтування тютюнової смоли зі слини, а також диму. Підраховано, що курці хворіють на рак шлунка в 2,4 раза частіше від некурців.

    Пухлини нирок і сечового міхура – внаслідок вмісту канцерогенів у сечі. Серед захворілих на рак сечового міхура 96%  - курці.

    Куріння не рідко стає причиною раку губи, який у курців реєструється у 3,6 раза частіше, ніж у людей, що не курять.


Зворотній зв’язок.

Вправа    «Відкритий мікрофон».

По колу учні продовжують речення:  Я дізнався…
Здійснення очікувань.

Вчитель:


- Чи здійснились ваші очікування?

Підійдіть до плакату і розмістіть свої очікування на ту висоту гори, якої ви досягли на сьогоднішньому тренінгу.

(Учні розміщують папірці з очікуваннями на вершині гори)

 Вчитель:- Жодне з очікувань не залишилось у підніжжя гори, отже є результати нашої з вами роботи.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка