Харчування і здоров



Скачати 81.52 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір81.52 Kb.
Тема уроку: Харчування і здоровя

Мета:

-навчальна: формування поняття про харчові добавки, генномодифіковані продукти, про раціональне харчування;

-розвиваюча: розвивати вміння читати і аналізувати інформацію на

етикетці товару; вміння самостійно прийти рішення у виборі товару;



-виховна: виховувати свідоме ставлення до свого здоров’я.

Форма проведення: урок-консультація.



Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: презентації учнів, проектор, набори упаковок продуктів харчування .

Міжпредметні зв’язки: хімія,біологія,екологія.

Ключові поняття уроку: раціональне харчування, харчові добавки, ГМО, піраміда харчування.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань .

Бесіда (мозковий штурм) .

1 Поясніть поняття обмін речовин ?

2 Які групи речовин беруть участь в обміні речовин?

3 Які функції білків, жирів, вуглеводів в організмі людини?

4 Які функції виконують вітаміни ?

5 Як поділяють вітаміни за розчинністю?

6 Назвіть відомі вам вітаміни?

7 Охарактеризуйте вітамін: функції, хвороби, основні джерела споживання?

3.Мотивація навчальної діяльності .

У повсякденному житті кожен з нас є споживачем продовольчих товарів. Реклама заповнює екран телевізора, бачимо її на сторінках газет, чуємо по радіо. Тому, сьогодні ми поговоримо про споживацьку грамотність, про харчові добавки і генномодифіковані продукти, які використовують для виробництва продуктів харчування про їх користь і шкідливість.



4.Повідомлення теми уроку.

Епіграф


Твоє здоров'я у твоїх руках.

Тож бережи його щоднини.



5. Вчення нового матеріалу.

Уявіть собі, що ми опинилися в науково-дослідницьких лабораторії « Здорова їжа». Вчені-консультанти презентують свої напрацювання, що допоможе нам здійснити первинну екологічну експертизу продуктів харчування .



План
1. Інформація про товар.

(Учень в ролі працівника спілки споживачів презентує інформацію, яку повина містити етикетка, готує комп’ютерну презентацію).

2. ГМО – шлях до вимирання людства?

(Учені в ролі генних інженерів презентують інформацію про генномодифіковані продукти, готує презентацію).

Правила споживача:

“Маєш інформацію – вмій обрати якісний продукт”



Генетично модифіковані організми. Генетично модифіковані організми – це… живі організми, які містять гени, штучно створені або запозичені з інших організмів.

Методи отримання ГМО

Отримують генетично модифіковані організми за допомогою:



ГМО – генетично модифіковані організми – це переважно сільськогосподарські рослини з ДНК, зміненою для набуття ними бажаних характеристик, наприклад, стійкості до шкідників, вірусів або гербіцидів.

ГМО використовуються зараз здебільшого у виробництві харчових продуктів.

ГМО – результат технологічної діяльності, яка вперше дозволила схрещувати різні види й долати міжвидові бар’єри.

ГМО – живі організми, які передають штучно змінену ДНК з покоління в покоління – „діти ГМО – теж ГМО”.

На вигляд від звичайних рослин вони нічим не відрізняються, але в природі здатні до, так званого, генетичного забруднення, тобто передачі власної зміненої ДНК диким родичам.

Наприклад, створений компанією "Новартіс" сорт кукурудзи містить ДНК кукурудзи, одного вірусу і двох видів бактерій. Ще одним "дивом генної інженерії" є сорт помідорів, для морозостійкості якого в овочі вживлено ген медузи. Тож чи впевнені ви у тому, що саме їсте?!

У своїй продукції використовують ГМО:


Кетбері”

Coca-Cola“ “Марс” “Хайнц Фудс”





Nestle”

Хершис”

Stimorol “

Lipton “

Макдональдс”


Вплив ГМО на здоров`я людини

  • вживання продуктів з ГМО може призвести до появи алергічних реакцій;

  • порушення структури слизової оболонки шлунку, поява стійкої до антибіотиків мікрофлори кишківника. Наслідком може стати неможливість лікування багатьох інфекційних хвороб.

  • зниження імунітету всього організму (70 % імунітету людини – в кишківнику), а також порушення обміну речовин.

  • Продукти з ГМО можуть провокувати рак.


Вплив ГМО на навколишнє середовище

Генетичне забруднення планети набагато страшніше хімічного або радіоактивного. Ми поміщаємо живі організми без всякої еволюційної історії в середовище, яка не знає, як до них пристосуватися.





3. Харчові добавки.

(Учень технолог харчової промисловості презентують інформацію про харчові добавки; заздалегідь готують комп’ютерну презентацію своєї доповіді).



Харчові добавки і їх вплив на організм людини

Харчові добавки – природні і синтезовані хімічні сполуки, призначені для введення в харчові продукти з метою прискорення або поліпшення їх технологічної обробки, збільшення термінів зберігання, консервування, а також зберігання або надання готовим продуктам харчування певних органолептичних властивостей (кольору, запаху, смаку, консистенції).



Класифікація харчових добавок
Е100-Е182 – барвники
Е200-Е299 – консерванти
Е300-Е399 – антиоксиданти
Е400-Е499 – стабілізатори
Е500-Е599 – емульгатори


Е600-Е699 – посилювачі смаку і аромату
Е700-Е899 – запасні індекси
Е900-Е999 – піногасники

Добавки, які викликають особливе застереження щодо впливу на здоров’я, хвороби, які вони викликають.

Е102, Е103 (малиновий) – викликає приступи астми;

Е104-Е107, Е110, Е120 (жовтий, оранжевий) – викликає астму, гастрити, виразкову хворобу шлунка.

Е121 (цитрусовий, червоний), Е122 – ракові хвороби

Е123 – спричиняє пороки серця у плода (під час вагітності), утворенню каменів у нирках і печінці.

Е124 (пунцовий) – канцерогенний, викликає астму.

Е125, Е127 – викликає гіперфункцію щитовидної залози.

Е210; Е211; Е212 - канцерогенний, викликає астму.

Е 221; Е220– руйнують вітаміни В1 (тіамін) і вітамін Н (біотин) в організмі людини, спонукають збудливість нервової системи, дратівливість, камені в нирках і печінці.

Е250, Е251 -викликають хвороби серцево-судинної системи, гастрити, кам’яну хворобу печінки і нирок, підвищують збудливість у дітей, можуть призвести до харчового отруєння і навіть смерті.

Є канцерогенні.

Е636, Е637– небезпечний для організму людини

Е951– дуже небезпечний (нирково - та печінково - кам’яна хвороба, онкологія)

Е954– канцерогенний.

Е967 – викликає нирково -, та жовчнокам’яну хворобу.

Добавки Е500-Е599 – емульгатори, можуть спровокувати захворювання травної системи.

Небезпечні добавки Е510, Е513 та Е527, особливо негативно впливають на печінку та викликають розлади шлунка.

4. Раціональне харчування.

(Учень в ролі дієтолога презентує інформацію про раціональне харчування і заздалегідь готує комп’ютерну презентацію).

Розглянути таблицю 2 (підручник).

Що таке раціональне харчування?

За визначенням академіка А.А.Покровського;раціональне харчування – це правильно організоване і своєчасне постачання організму добре приготовленої, калорійної і смачної їжі, яка містить оптимальну кількість різних речовин, необхідних для його розвитку і функціонування.



РАЦІОНАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ.

Той, хто дбає про своє здоров’я, має дотримуватися трьох принципів раціонального харчування:

Помірність;

Різноманітність;

Збалансованість.






ВУГЛЕВОДИ.

Вуглеводи найкраще забезпечують організм енергіею.

Вуглеводи допомагають швидко втамувати голод і подолати втому(фрукти, мед, цукор).

Сприяють нормалізації процесів травлення.





БІЛКИ.

Білки (протеїни) є будівельним матеріалом для клітин.

Білки крові транспортують поживні речовини.

Деякі білки (ферменти і гормони) регулюють обмін речовин та інші процеси в організмі.



Ж И Р И.
Жири (ліпіди) утворюють в організмі запаси, що використовуються під час нетривалого голодування. Жири – найбагатше джерело енергії для організму.

Важливі для засвоєння деяких вітамінів.

Захищають внутрішні органи від переохолодження.

ХАРЧОВА ПІРАМІДА.


Масло, олію та солодощі вживати у невеликих кількостях.

Молочні продукти-2-3 порції.

3 -5 порцій овочів.

риба, яйця,боби і горіхи – 2-3 порції

3-4 порції фруктів.

Хлібобулочні вироби і крупи – від 6 до 11 порцій.

Денна норма споживання продуктів відповідно до харчової піраміди.

Харчова піраміда показує , скільки порцій різних продуктів має бути у денному раціоні підлітка.



ПРАВИЛА АДЕКВАТНОГО ХАРЧУВАННЯ:

1.Їж 3-4 рази на день, у певні години, не частіше, ніж через 3-4 год.

2. Пережовуй їжу повільно і ретельно.

3. Ввечері не пий міцного чаю, кави.

4. Цукор заміни медом, ягодами, фруктами.

5. Їж якомога менше білого хліба, а більше-

житнього.

6. Уникай надто жирної їжі.

7.Не досолюй страв.

8. Воду пий невеликими ковтками.

9. Вживай свіжі, теплі страви.

ПАМ’ЯТАЙ

Додержуючи правил адекватного харчування, ви надовго збережете

своє здоров’я.

5. Узагальнення і систематизація знань.

Робота учнів у групах.

Первина екологічна експертиза продукту .

Учні отримують етикетки з продуктів харчування і аналізують їх за планом .



План

  1. Назва продукту.

  2. Склад.

  3. Термін придатності.

  4. Наявність ГМО.

  5. Харчові добавки

  6. Висновок (позитивна і негативна дія продуктів).

6.Підведення підсумків уроку.

7. Д/З §34.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка