Тема. Смаки і захоплення.
Мета. Вчити учнів розкривати позитивний образ «Я»; відрізняти здорові і шкідливі захоплення; показати різноманітність смаків і захоплень учнів класу; виховувати здоровий спосіб життя.
Обладнання. Малюнки, анкети, кольорові олівці, плакати.
Хід уроку
І. Організація класу
Привітання.
Енергізатор «Передай усмішку».
Учні беруться за руки і «передають усмішку по колу». Кожна дитина повертається до свого сусіда праворуч і образно «передає усмішку» з долоньок у долоньки.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
* Прочитайте вірш.
Мама любить вишивати,
Ну а тато – майструвати.
Сестричка менша – танцювати,
А я люблю книжки читати.
* Запитання:
- Чи знаєте ви, чим люблять займатися у вільний час ваші мама і тато, братики чи сестрички?
Розкажіть.
- Як ви думаєте, чому у кожного з вас різні відповіді?
ІІІ. Слово вчителя. Повідомлення теми і завдань уроку
Кожна людина – це неповторна особистість, у якої свої погляди, смаки і захоплення. Одна людина любить те, що не подобається іншій. У вільний час кожен старається займатися тим, від чого одержує задоволення.
Сьогодні на уроці ми поговоримо про ваші смаки і захоплення. Ви зможе розповісти про себе і дізнатися про захоплення своїх однокласників. Знання смаків і захоплень товариша дозволить краще пізнати один одного, стати більш толерантними, ввічливими.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Словничок.
* Прочитайте пояснення, що таке смаки і захоплення.
Твої смаки – це те, що тобі подобається, наприклад: музика, одяг, їжа.
* Твої захоплення – це те, чим любиш займатися у вільний від навчання час.
2. Вправа «Це мій герб»
* Розгляньте малюнок (додаток 1)
* Знайдіть предмети пов’язані з вашим улюбленим заняттям і розфарбуйте їх.
* Намалюйте всередині герба те, що ви любите робити.
* Презентуйте свою роботу перед класом.
3. Вправа «Моя анкета».
* Дайте письмову відповідь на запитання анкети, закінчивши речення.
Анкета
-
Мене звуть…, мені… років.
-
Моя улюблена їжа… .
-
Моя улюблена іграшка… .
-
Моя улюблена гра… .
-
Мій улюблений вид спорту… .
-
Моя улюблена казка… .
-
Мій улюблений мультфільм… .
-
Моє улюблене заняття… .
4. Вправа «Крісло автора»
(У «Крісло автора» учні сідають за бажанням.) Користуючись анкетою, розповісти про себе, про свої улюблені заняття.
5. Енергізатор «Я – зірка».
Звучить тихо легка музика.
* Сядьте зручніше і заплющіть очі. Зробіть два глибоких вдихи і видихи. Уявіть, що над вами висить золота зірка. Це – ваша зірка. Вона піклується, щоб ви були щасливими. Відчуйте її тепло. Уявіть, що ви теж випускаєте промінці ясного світла і це світло іде до всіх дітей у класі. Тепер надішліть своє світло людям, яких немає у цій кімнаті: батькам, знайомим, друзям. Попрощайтеся з зіркою і розплющіть очі.
6. Робота в групах.
Кожна група одержує великий аркуш паперу.
Завдання 1.
Намалювати кожному члену групи свою:
1 група – улюблену іграшку;
2 група – улюблену їжу;
3 група – улюблений вид спорту;
4 група – улюблену гру;
5 група – улюблену тварину;
6 група – улюблений навчальний предмет.
Завдання 2.
Вивісити свої плакати для загального огляду. Доповідачеві з кожної групі розповісти про смаки і захоплення її членів.
Запитання:
-
Чи часто зустрічається подібність у ваших смаках і захопленнях?
Висновок. Подібність зустрічається рідко. Це свідчить про те, що кожному подобаються різні речі і захоплення в учнів класу різні.
7. Гра «Мікрофон».
Учень – журналіст бере інтерв’ю в учнів класу, які відповідають на питання «Чи всі захоплення корисні для здоров’я».
8. Робота в парах.
Подумайте і скажіть, які з даних захоплень сприяють зміцненню здоров’я, а які шкодять. Чому?
Захоплення: спорт, прогулянки на свіжому повітрі, паління сигарет, рухливі ігри, фізична праця, вживання алкоголю, загартовування, гра в комп’ютер, перегляд телепередач.
Який можна зробити висновок?
Висновок. Здорові захоплення, переходячи у звички, зміцнюють організм людини, а шкідливі – руйнують його.
V. Підсумок уроку
Прочитайте висновки.
* Кожен учень має різні смаки і захоплення.
* Корисні захоплення зміцнюють здоров’я.
VІ. Оцінка уроку
Подивися на «пухнастиків» (додаток 2). У них різний настрій. Розфарбуй «пухнастика», у якого такий самий настрій, як тебе.
Додаток № 1
Додаток № 2
 |