Хроніка культурного життя Сумської області за червень 2015 рокуСкачати 154.95 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір154.95 Kb.
Управління культури і туризму

Сумської облдержадміністрації

Обласна універсальна наукова бібліотека

Сектор інформації з питань культури та мистецтва


ХРОНІКА

культурного життя Сумської області за червень 2015 року

(За матеріалами преси та неопублікованими документами)


95-ту річницю з дня народження легендарного льотчика, тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба широко відзначили на Сумщині. Урочисті заходи пройшли в Сумах та на батьківщині ювіляра в с. Ображіївка і в м. Шостка. В Сумах біля пам’ятника герою при вході в міський парк, названий його ім’ям, зібралися ветерани, військові, представники громадськості, юне покоління, міське керівництво. На заходах в Шосткинському районі виступив заступник начальника Харківського університету повітряних сил України ім. І. М. Кожедуба Олександр Буряк. В музеях і бібліотеках області пройшли масові заходи, оформлені виставки, організовано екскурсії. В обласній науковій бібліотеці проведено день краєзнавства «Зоряний сокіл України». В рамках заходу відбулося онлайн-спілкування між Сумською обласною науковою бібліотекою та відділом «Музей ім. І. М. Кожедуба» Шосткинського краєзнавчого музею. Гостями спілкування були: племінниця Івана Микитовича – Валентина Олександрівна Титова (м. Суми), Любов Григорівна Кожедуб, дружина Валентина Яковича, племінника Івана Кожедуба з с. Ображіївка Шосткинського району, кандидат історичних наук, завідувач кафедри гуманітарних наук Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ Надія Демиденко, старший викладач Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор краєзнавчих проектів Юрій П’ятаченко, науковий співробітник Сумського обласного краєзнавчого музею Ніна Євтушенко, молодший науковий співробітник відділу «Музей ім. І. М. Кожедуба» Тетяна Олександрівна Шумара.

***


Сумські депутати прийняли звернення до Президента України про присвоєння Дня українського національного одягу статусу державного свята.
Культура та мистецтво для АТО

Указом Президента України П. Порошенка загиблих сумчан в зоні АТО Андрія Реуту і Олександра Глуходіда нагороджено орденами «За мужність».

Учасники Шосткинського народного ансамблю танцю «Джерельце» вийшли на сцену, аби зібрати кошти для двох випускників колективу – Крістіана Корнієнка та Романа Бабича, які воюють на сході України.

Охтирська кавер-група «Міранда» влаштувала благодійний концерт на підтримку поранених у зоні АТО.

В Сумах планується встановлення пам’ятного знаку на честь бійців, які загинули в зоні АТО.
Театрально-концертне життя

Колектив Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна завершив 82-й сезон прем’єрою вистави «Інцидент» за твором Луїджі Лунарі у постановці Ганни Кобець.

В Сумах пройшов перший гумористичний концерт під назвою «Ренесанс Stand Up».

В обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна театр класичного танцю «Престиж» показав сумчанам «Дон Кіхота».

Благодійний концерт театру поетичної пісні «La Chanson», кошти від якого пішли на лікування хворого актора Валентина Бурого, відбувся в Сумському ТЮГі.

Концерт Аврелія та Анастасії Сергеєвих та камерного оркестру старовинної та сучасної музики «Ренесанс» проведено в обласній філармонії.

В обласному центрі з успіхом пройшов великий симфонічний концерт групи із Дніпропетровська.

В Тростянецькому районному будинку культури відбувся концерт відомого українського співака Віктора Павліка, а в палаці Голіцина – концерт класичної музики у виконанні Дмитра Семикраса та Валентина Кіселенка та органний концерт відомого німецького органіста з Дрездена Петера Кляйнера.


Художньо-мистецьке життя. Музейна справа

У Сумському обласному краєзнавчому музеї діяла виставка, основу якої склали експонати із фондів закладу.

Виставка, присвячена 90-річчю від дня народження художника Віктора Зарецького «Віктор Зарецький та художники-шістдесятники» відкрилася в Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького.

В Сумській міській галереї експонувалися: виставка «Дети мира – за мир»; виставка «Країна дитячого мистецтва» народної студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтв» Сумського Палацу дітей та юнацтва.

Виставку картин сумської художниці Ірини Проценко «Бо дітям належить Царство Небесне» відвідувачі переглянули в галереї «Наша». В галереї діяла виставка київського художника Олександра Животкова «Варвара».

Експозиція від Сумської області перемогла в категорії «Найоригінальніша локація» на І Всеукраїнському туристичному фестивалі «В гості до українців», що проходив в Київському Ботанічному саду.

В галереї «Академічна» УАБС підвели підсумки V Міжнародного художнього пленеру «Художня карта України».

Виставка робіт Богдана Піліпушка і Олександри Сіси – графічних досягнень за 2013–2015 роки – що має назву «Двоемыслие», експонувалася у виставковій залі «Філантроп».

В бібліотеці УАБС НБУ до Міжнародного дня архітектора відбулася виставка робіт Стефана Таранушенка «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України».

Юний сумчанин Андрій Міщенко став переможцем Всеукраїнського конкурсу малюнків серед дітей, хворих на цукровий діабет.

В Сумському театрі юного глядача підведено підсумки конкурсу малюнка «Різнокольорова казка» на теми вистав-казок, що є в репертуарі театру.

В обласній науковій бібліотеці відбулася 18-а підсумкова виставка батику учнів Тетяни Суркової.

В Охтирському міському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка сумчанки Римми Міленкової «Смарагдове озеро», а в центральній районній бібліотеці діяла виставка «Чарівна краса вишиванки».

Ліна Карпенко – учениця Білопільської загальноосвітньої школи №2 стала переможницею Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права» у номінації «Молодша група. Індивідуальна робота».

В Путивльському історико-культурному заповіднику відбувся круглий стіл, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, а в краєзнавчому музеї – захід, присвячений спогадам про Другу світову війну.

У с. Чернеча Слобода Буринського району відбулося урочисте відкриття меморіальної композиції на честь чотирьох братів Морозів, які загинули під час Другої світової війни.

Пам’ятний знак на честь козацького війська під орудою гетьмана І. Виговського встановлять у Конотопі до 365-річчя Конотопської битви.

Агенція промоції «Суми» за допомогою волонтерів організувала костюмовану екскурсію під назвою «Я розповім тобі про Суми».

Викладач кафедри іноземних мов УАБС НБУ Римма Міленкова отримала нагороду президента Спілки художників Польщі за триптих «Глівіце. Дощ. Конвалії», виконаний в техніці батику.

Шосткинський художник – 13-річний Давид Акопян, вихованець студії «Мальва» Центру естетичного виховання, став дипломантом 34-го Міжнародного дитячого художнього конкурсу «The small montmartre of Bitola-2015», який проходив у м. Бітола (Македонія).

Художниця Кіра Авдєєва одержала перемогу у ІІ Всеукраїнському дитячому фестивалі пісочної анімації «Дотик» у номінації «Пісочна графіка» у Харкові.

Наталія Підопригора та Юлія Агаркова стали переможцями ХV Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські каштани» у номінації «Печворк» у Києві.

З метою формування податкової культури у школярів у Сумах проведено перший етап конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини».

У Глухівському педуніверситеті відкрили музей історії козацького права.


Туризм

Делегація членів Сумського земляцтва в Києві проїхала новим туристичним маршрутом зеленого туризму «До батьківської хати».


Бібліотечна справа

У червні в бібліотеках області проведені:В обласній науковій бібліотеці – до Дня Конституції України: літературно-музичний вечір «Україна – єдина, красива і сильна! В мирі та любові до своєї землі!»; перегляд літератури «Основа основ правової держави»; експрес-повідомлення «Демократія як основоположний принцип правової держави»; книжкові виставки «Конституція України: аргументи на користь реформ», «Пріоритети новітнього конституційного процесу в Україні»; до річниці Конотопської битви: книжкові виставки «Вічний гомін козацького степу», «Козацькими шляхами»; презентація-реквієм «Герої не вмирають» на сайт бібліотеки про Героїв Сумщини, які загинули на Майдані та в зоні АТО; творчий вечір Лідії Васильченко, яка багато років працювала викладачем бібліотечних дисциплін, завідувачем бібліотечним відділом, завідувачем відділенням культури, однієї з керівників літературно-художньої студії «Криниця» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського з нагоди 60-річного ювілею; святковий вернісаж «Мистецька палітра міста над Пслом» (до 360-річчя від дня заснування м. Суми); вечір фронтової поезії «Відлуння тривожних доріг»; мультимедійна правова година «Живи тривогою живих» (до Дня біженців); Дні періодики «Преса: життя і теми»; заходи по обслуговуванню учнівської молоді на літніх оздоровчих майданчиках: урок історичної пам’яті «Моїй величній Україні слава!»; урок мужності «Пам’ятаємо. Пишаємось. Переможемо»; інтелектуальна гра «Веселими стежками літа»; святковий колаж «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти»; бібліотечний квест «Казковий світ нас кличе до пригод»; екологічна мандрівка «Душа природи – душа добра»; гра-вікторина «Цікава подорож для маленьких пізнайок»; інтелектуальне шоу «Пошук літературних скарбів»; інформаційна година «Книги, що люблять всі»; інтерактивне шоу «Граючись, пізнаємо світ»; літературний мікс «У казковому місті читайків»; літературний калейдоскоп «Сторінками казок світової класики»; інформ-хвилинка «Книги, що люблять всі»; інформаційний захід «Мовні ігри»; ігрове шоу «Мандри книжковою країною»; свято книги «Казка кличе нас у мандри»; літературна галявина (до 830-річчя з дня написання «Слова о полку Ігоревім»); бібліотечний квест «В пошуках літературних скарбів»; бібліомарафон «Мандруємо книжковим лабіринтом»; бібліомікс «Є місце кожному у цім книжковім храмі»; пізнавально-розважальна програма «У книг не існує канікул»; краєзнавчий квест «Відкрий для себе рідне місто»; перегляди літератури «Величальна рідному місту» (360 років заснування м. Суми), «Україна – Східна Європа: мости спілкування та порозуміння», «Легенда другої світової» (95 років від дня народження І. М. Кожедуба), «В запасе б жизнь еще омел – Боромлю б снова славил» (85 років від дня народження Л. С. Татаренка), «Час вибрав його» (65 років від дня народження П. В. Рубана), «Мій світ – любов, мій світ – це небо чисте, мій світ – це в серці визрілі пісні…» (60 років від дня народження А. Луговського), «Дали своєму слову життя вічне» (30 років Сумській обласній організації НСПУ ), «Зігріємо землю красою й любов’ю, для наших нащадків збережемо» (до Всесвітнього дня довкілля); виставка-досьє «Пам’яті пекучий біль» (до Дня скорботи і вшанування жертв війни); виставка-застереження «Життя прекрасне, не згуби його!» (до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків); до Дня молоді: виставка-діалог «Молодим завжди у нас дорога», виставка-колаж «Молодість – життя миттєвості чарівні», книжкова виставка «Молодість – це великі плани на майбутнє»; до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища: виставка-роздум «Еволюція взаємин природи і людини», ековиставка «Світ за моїм вікном», книжкова виставка «Сонцю і квітам всміхається літо».

Бібліотеки Сумської міської ЦБС активно допомагають містянам оформляти документи на субсидії.В бібліотеці-філії № 3 ім. О. Столбіна Сумської міської ЦБС відбулася презентація книги Юлії Лесіної «Казки під парасолькою», а в бібліотеці-філії № 8 на виставці «Є у нас такий читач» представлені досягнення танцюристів Віки Паляниці і Микити Склярова, учасників бальної студії «Маестро».

В Путивльській ЦБС – до Дня Конституції України: пізнавальна інформація «Конституція – паспорт держави»; бесіди «Дитина під парасолькою закону», «Конституція в твоєму житті»; правовий компас «Стабільність Конституції – стабільність держави»; інформіна «День, що змінив історію»; історичні години «Закон – для усіх один», «Вимріяна поколіннями»; година спілкування «Права людини починаються з прав дитини»; години державності «Конституція – основний закон України», «Гортаючи сторінки Конституції»; до Дня пам’яті і скорботи: історичний хроноскоп «Згадай, країно, вогненні ті роки»; літературно-історичні читання «Червень, який перевернув усе життя», «Війною палала рідна земля»; літературний обеліск «Їх подвиги в пам’яті вічні»; історичний календар «Так починалась війна…»; вечір спогадів «Розтоптане дитинство»; інформаційна година «Ми думаємо про вас, хто не повернувся з битви»; години та уроки пам’яті «Той червень страшний не забудь повік», «В пам’яті народній», «З далеких сторінок війни», «Слідами подвигу героїв», «Згадаємо всіх поіменно»; до Дня захисту дітей: огляд-хвилина «Дітям світу – сонце й мир»; свята дитинства «Щоб сонце світило дітям, а діти посміхались йому», «Ми маленькі діти на Землі великій»; виставки дитячого малюнку «Світ очима дітей», «Берег дитинства», «Вернісаж спостережливого пішохода»; малюнки на асфальті «Хай щастю дитини не буде кінця», «Я малюю казку»; година спілкування «Щоб дитина була щаслива»; розважальний калейдоскоп «На порозі літа»; літературно-розважальне асорті «Якщо прагнеш знайти друга – подружись із книгою»; літературно-музична розважальна програма «Еко-дискотека»; виставка-порада «Це цікаво: візьми і почитай»; літературно-державне свято «Сяйте, усмішки, сонцем зігріті! Миру і щастя всім дітям на світі»; конкурс «Змагаються юні леді»; зустріч з інспектором ДАІ «Мусять добре знати діти, як по вулиці ходити»; розмова про головне «Збережемо рідне довкілля»; екологічна прогулянка «Шумить верхівками величний ліс»; з питань краєзнавства: історична подорож «Мандруємо шляхами рідного краю»; вечір задушевної розмови «Моє село – моя історія жива»; літературна подорож «Невідомими стежками»; бесіда «Письменники-ювіляри: А. Луговський»; ювілейна година поетичних міркувань «Сторінки мого буття»; інформаційно-краєзнавча година «І. М. Кожедуб – маршал авіації, тричі Герой Радянського Союзу»; година інформації «Він мріяв про небо»; краєзнавчі години «Славетні імена нашого краю», «А. Луговський – поет, журналіст, краєзнавець», «Місто і люди» (до 360-річчя заснування міста Суми); з питань народознавства: фольклорна година «Зелені свята»; посиденьки «Трійця іде – звичай несе»; до Дня молоді: години спілкування «Молодь ХХІ століття: нові прагнення, нові потреби»; літературна година «В Україні наша доля, життя і майбутнє»; шоу-програма «Ми – майбутнє України»; конкурсно-розважальна програма «Ми молоді, і майбутнє наше – Україна!»; година спілкування «Сто запитань до себе самого»; з питань здорового способу життя: бесіди-застереження «Моє життя – мій вибір», «Стоп, наркотик!», «Куди веде наркоманія»; години інформації «Не віднімай у себе завтра», «Хвороби століття»; застережлива хвилинка «Викрадач розуму – наркотик»; бесіда-міркування «Куди веде наркоманія»; година спілкування «Новітнє рабство – наркотики».

Бібліотеки Липоводолинського району долучилися до Всеукраїнської молодіжної акції «Українська молодь читає». В центральній районній бібліотеці ім. Л. М. Новиченка діє книжкова виставка «Уподобання молодих читачів», відбувся конкурс знавців «Ця нова стара класика»; в центральній дитячій бібліотеці організували свято-розвагу «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому».

До Міжнародного дня захисту дітей Привокзальна сільська бібліотека Конотопського району провела конкурсно-розважальну програму «Країна дитинства».

В Тростянецькій дитячій бібліотеці стартувала програма літніх читань «Книжкова феєрія літа». Свято читацьких задоволень «Літній книгограй» пройшло біля ганку бібліотеки.

Бібліотекарі Великописарівської центральної дитячої бібліотеки провели розважальне свято «І стане гарніше на світі, коли усміхаються діти».

В Русанівській сільській бібліотеці Липоводолинського району проведено казковий бумеранг «Прийшла до нас сьогодні казка, а в ній – пригода, мудрість, ласка».

Напередодні свята Трійці Попівська сільська бібліотека Конотопського району провела народознавчу годину «Прикмети та обряди Зеленої неділі»; до Дня захисту дітей – книжкову виставку «Веселкове дитинство».

Середино-Будська центральна дитяча бібліотека організувала свято для дітей.

У Липоводолинській центральній районній бібліотеці ім. Л. Новиченка пройшла презентація творчого доробку А. Луговського; проведено годину патріотичного виховання «Хоробрі серця».

Центр розвитку громади при Охтирській районній бібліотеці ініціював громадські обговорення з питання на тему «Чи бути молодіжному дозвіллю». На зустріч були запрошені представники громадських організацій, начальники відділів культури міста та району, представники відділів молоді та спорту, члени громадської ради.

Євген Тунік – учень 10 класу Грунської загальноосвітньої школи Охтирського району став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Сімейні книги пам’яті».

Депутат обласної ради від Великописарівського району К. В. Макаренко допоміг з передплатою журналів для дітей для бібліотек району.


Просвітництво.

Сумські письменниці Ганна Коршунова і Людмила Говійна (літературний псевдонім Богдана Олександровська) стали кращими в номінації серед «Творів для дітей» за оповідання «Комп і компанія» і в номінації «Найкраща п’єса» за п’єсу «Із Тарасом – через морок» на самому престижному літературному конкурсі країни «Коронація слова».

В Шосткинському центрі естетичного виховання відбулася презентація книги Василя Кондратенка, що загинув в зоні АТО «В безсмертя… Крок за кроком» та видання газети «Панорама» «Вічна пам’ять героям», де написано про автора книги.

В Сумах презентували книгу сумського журналіста, музиканта, письменниці Юлії Лесіної «Казки під парасолькою».

В «Саду сходящихся тропок» Ірини Проценко співав свої пісні і читав вірші Ігор Касьяненко.

Фестиваль сучасного українського короткометражного кіно «Відкрита ніч» відбувся в Сумах.

Дитячому парку «Казка» обласного центру виповнилося 30 років.

Члену Спілки письменників України Анатолію Васильовичу Луговському до 60-річчя від дня народження вручено найвищу відзнаку Національної спілки письменників України – медаль «Почесна відзнака».

Сумський історик і краєзнавець Олексій Ленський отримав відзнаку «За заслуги перед містом ІІІ ступеня».
Художня самодіяльність

В обласній філармонії відбувся благодійний концерт дитячої музичної творчості «Майбутнє є!»

Фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» вшосте проведено в Круглому Дворі в Тростянці.

Обласне свято дитячої творчості «Юні таланти Сумщини – рідній Україні» відбулося в Путивлі.

Лауреат міжнародних фестивалів хореографічний колектив «Грація» обласного центру відсвяткував свій 20-літній ювілей концертом в театрі ім. М. С. Щепкіна.

В с. Рибці Сумського району у відділенні обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів пройшов ХІІ фестиваль творчості обдарованих і талановитих дітей з обмеженими можливостями «Розмай».

До Міжнародного дня захисту дітей у Попівському будинку культури Конотопського району відбулося свято «Частинку душі своєї ти дитині подаруй»; в Охтирці пройшов фестиваль дитячої творчості «Веселі нотки»; у Великій Писарівці з концертом виступив цирковий колектив «Дружба»; свято «На всій планеті діти в мирі й дружбі хочуть жити» проведено в Кириківці і Яблучному Великописарівського району; відбулася конкурсно-розважальна програма «Світ казкового дитинства», яку підготували працівники Великописарівського районного будинку культури; у Липоводолинському районному будинку культури проведено районний дитячий фестиваль «В країні дитячої творчості»; в Буринському районному будинку культури відбулася розважальна програма «Подорож у країну Дитинства».

Зразковий художній колектив України, дитячий музичний театр «Дзвіночок» Сумського Палацу дітей та юнацтва став переможцем і отримав кубок ХІІ Всеукраїнського фестивалю дитячих і юнацьких театральних колективів «Казка в гаю», що проходив у Львові.

Фестиваль творчо обдарованої молоді «Таланти твої, Білопільщино!» пройшов у Білопіллі.

У Великосамбірському сільському будинку культури Конотопського району пройшло районне свято «Клечальні зустрічі».

Народний ансамбль танцю «Світанок» Шосткинського інституту СумДУ приймав участь в V Міжнародному благодійному фестивалі дитячо-юнацької творчості «Сонячний каштанчик», що проходив у Києві на Софіївській площі.

У Білопільському центрі культури і дозвілля «Україна» відбувся районний фестиваль родинної творчості «Від роду – до роду» та V обласний фестиваль народної інструментальної музики «Веселі музики».

Мальовнича черепівська земля Буринського району приймала учасників фестивалю «Співуча веселка».

У Великописарівському районі проходив районний фестиваль «Таланти кобзарського краю», присвячений 117-й річниці від дня народження кобзаря-земляка Є. Х. Мовчана, в рамках обласного фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!»

Викладачі Липоводолинської дитячої музичної школи отримали призові нагороди на Відкритому обласному конкурсі інструментально-ансамблевого виконання «Vivat, maestro!», що проходив на базі Конотопської дитячої музичної школи № 2.

У Середино-Будському і Липоводолинському районних будинках культури відбулися творчі звіти у рамках ІІ етапу обласного фестивалю народної творчості «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов».

На базі Кролевецької районної станції юних туристів проведено ІІІ районний фестиваль авторської пісні та співаної поезії серед учнівської молоді «Сіверська весна», а в районному будинку культури започатковано новий пісенний конкурс «Зоряний шлях».

У Кролевецькому районному будинку культури відбувся вечір пам’яті «Пісня життя», присвячений талановитому музиканту Віктору Зінченку.

«Танцюй з нами» – так називався звітний концерт дитячого колективу хореографії «Асорті» дитячої музичної школи в Путивльському районному будинку культури.

У Тростянецькому районному будинку культури відбувся п’ятий ювілейний районний фестиваль-конкурс молодих виконавців української сучасної естрадної пісні «Пісенне літо-2015».

День ягідної королеви – фестиваль суниці «Віншуємо суницю – першу ягоду – царицю» пройшов в с. Малий Самбір Конотопського району.

Шосткинський народний ансамбль народного танцю «Джерельце» брав участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої і молодіжної творчості «Морська фантазія» у Києві.

На Білопільщині відбулося закриття районного фестивалю самодіяльної народної творчості «Білопільські візерунки».

Храмове свято святих великих царів і рівноапостольних Костянтина і Олени пройшло в Колядинці Липоводолинського району.

В Охтирському районному будинку культури звітував народний ансамбль пісні і танцю «Горлиця».

В Шосткинському концертному залі Будинку культури ім. К. Маркса при підтримці сектору молоді відбувся звітний концерт «Літня феєрія» Dream Dance Studio.

Звітні концерти учнів і викладачів відбулися у Великописарівській, Середино-Будській дитячих музичних школах.

Своє 5-річчя відсвяткував хореографічний ансамбль сучасного танцю «Едем» із Шостки.

Підсумки творчої роботи навчального року підвели вихованці філії Білопільської дитячої музичної школи, що функціонує на базі Річківського навчально-виховного комплексу.

Питання повноцінного функціонування галузі культури району розглядалося на засіданні колегії Липоводолинської райдержадміністрації.

Дизайн-студія «ART’elъ moda» своє 15-річчя в ТЮГі відзначила показом своїх кращих колекцій на фенш-шоу «НостраМодус-2015».

Заслужений артист естрадного мистецтва України Мар’ян Пуляк із Охтирщини відзначений дипломом на Національному фестивалі гончарства в Опішні Полтавської області.

В Сумах відбулася нарада керівників районних і міських клубних закладів, організаційно-методичних центрів на тему «Сучасний клубний заклад як центр збереження та популяризації культурних надбань».

В Подільках Липоводолинського району оновлено місцевий будинок культури.

Тростянецькій дитячій музичній школі виповнилося 50 років.
Видавнича справа

Вийшла друком книга завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін УАБС, професора Івана Мозгового «Еволюція християнства».
Склала Г. О. Федоренко


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка