Хто до 100 років хоче жити, той харчуватись повинен правильно уміти Усний журнал з основ здоров’я, 4 клас Світлана Вікторівна Гайворонська, вчитель початкових класів ссш №10 Мета



Скачати 80.48 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір80.48 Kb.
Хто до 100 років хоче жити, той харчуватись повинен правильно уміти

Усний журнал з основ здоров’я, 4 клас
Світлана Вікторівна Гайворонська, вчитель початкових класів

ССШ №10


Мета: розкрити значення харчування для життєдіяльності людини; переконати учнів у необхідності правильно харчуватися; розширити уявлення про різноманітність харчових продуктів;  вчити дітей правильно харчуватися.
Методи та прийоми навчання: Обговорення проблемної ситуації, розповідь, бесіда, робота в групах, самостійна робота учнів,індивідуальна робота, ігрові методи, інтерактивні методи .

Обладнання: годинник, сторінки журналу, семафор, скринька, таблиця з правилами харчування.

Тип уроку: узагальнюючий урок з теми

Форма: усний журнал з елементами інтерактивного навчання

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності 

 1.  Створення проблемної ситуації   

 Гра «Відгадай слово»
(На дошці годинник).

Наш годинник не простий,

Наш годинник- чарівний:

Він уміє розмовляти –

Треба слово відгадати.

Учитель: Діти, тут зашифроване слово. Давайте разом його відгадаємо. А для цього поставимо літери в такому порядку: 9, 3, 1, 11, 4, 8, 6. Чи правильно написане це слово?
(Потрібно встановити апостроф).

2. Вправа «Мікрофон»

- Від чого залежить здоров’я людини?

(Від того, яке здоров’я успадкувалося від батьків; від стану навколишнього середовища; від способу життя людини; від медичного обслуговування; від правильного і повноцінного харчування).



ІІ. Повідомлення теми і мети:

 Тільки-но прийшов зі школи –


Поспішаю вже до столу,
Бо зі школи довгий шлях ,
300 метрів, просто жах!
Щоби скоротить дорогу
Взяли з другом по хот-догу.
Ми їх на ходу жували,
«Пепсі-колу» попивали.
Та бурчить у животі…
Знаю – вдома на плиті
Плов лишився від сніданку
(готувала мама зранку,
Й наказала: «Пам’ятай,
В холодильник заховай!»).
Та підвів мене будильник,
Де ж згадать про холодильник!
Поки гріється обід
Хоч чайку напитись слід,
Ще й халвою закусити.
Зразу ж телика включити,
Бо дивитись бойовик
Я з тарілочкою звик.
Зникла їжа із тарілки,
Я й не зчувсь, як схрумав стільки!
Любі друзі, поясніть,
Чом в мене живіт болить?

-Дати відповідь на це запитання нам допоможе сьогоднішнє заняття.


У збереженні здоров'я не останнє місце займає харчування. Давайте з’ясуємо, для чого ми їмо.

3. Вправа «Незакінчене речення»:

Ми їмо, щоб…


ІІ. Вивчення нового матеріалу

- Щоб дізнатись, яким чином здоров’я людини залежить від харчування, ми вирушимо в цікаву мандрівку. Закінчивши подорож ми дізнаємося:

1. Про основні правила харчування.

2. Про режим харчування.

3. Розширимо знання про вітаміни.

 -Наш урок буде проходити у формі усного журналу. Гаслом його будуть слова:



ХТО ДО 100 РОКІВ ХОЧЕ ЖИТИ,
ТОЙ ХАРЧУВАТИСЬ ПОВИНЕН
ПРАВИЛЬНО УМІТИ.

А працювати ми будемо в групах. (Клас ділиться на 4 групи).

Розкриємо книгу і прочитаємо назву першої сторінки.


  1. Українські національні страви

Гра: «Відгадай страву за описом».

(Назвати страву, визначити, яка вона – щоденна чи святкова).

1. Відокремлений від м’яса підшкіряний свинячий жир, що зберігається солоним і вживається сирим, смаженим чи вареним. (Сало - щодення).

Сало містить багато вітамінів і корисних речовин, які зміцнюють захисні сили організму.

2. Популярна в Україні рідка страва, яка вариться з посічених буряків, капусти, картоплі, та інших овочів і приправ.

(Борщ - щоденна).

3. Одна з 12 обов’язкових страв на Свят – вечір, яку готують з пшениці, заправляють тертим маком, горіхами, медом.

(Кутя - святкова).

4. Українська національна страва – невеликий варений виріб, зліплений з прісного тіста і начинений сиром, ягодами, капустою.

(Вареники - щоденна).

- Ви гарно знаєте страви української національної кухні. Але ще потрібно знати, як та чи інша їжа зміцнює здоров’я.


  1. Друга сторінка книги - Вітаміни корисні для людини

Слово «вітамін» походить від латинського слова «віта» - життя.

Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму. В організм вітаміни потрапляють разом з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни.

До вашої уваги сценка:

«Ми корисні для людини»

Вітамін А. Я - вітамін А, сприяю росту, підтримую нормальний зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі, риб’ячому жирі.

Вітамін В. А я – вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Я є в житньому хлібі, вівсянці і гречаній каші, у горосі, квасолі, жовтку яєць, м’ясі, печінці.

Вітамін С. А я - вітамін С, запобігаю простуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту. Багата мною капуста, картопля, помідори, цибуля, щавель, хрін, шипшина, часник, лимон, настій хвої, чорна смородина.

Вітамін D. А я – вітамін D, зміцнюю кістки. Живу в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.


  • Як бачите, для того щоб одержувати всі необхідні вітаміни, потрібно споживати різноманітну їжу, але у визначених кількостях.

Їсти потрібно 4—5 разів на день: сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря.

— Як ви розумієте вислів: «Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові»?

Переїдання призводить до поганого травлення, перевантаження організму, хвороб. Потрібно вставати з-за столу з невеликим відчуттям голоду. «Їж, та не жирій, будеш здоровішим»,— вчить російське прислів'я.


  1. Отже, наступна сторінка нашої книги«Харчування – неодмінна умова життя»

Існують певні рекомендації щодо того, як потрібно харчуватись. Зараз кожна група одержить певну інформацію. Протягом 5 хвилин опрацьовуємо одержаний матеріал, а потім спробуємо поділитись своїми знаннями з членами інших груп. Позначте правила, яких ви дотримуєтесь, галочкою, найбільш важливі на вашу думку – знаком оклику, сумнівні – знаком питання.

1. Найголовніше – максимальна розмаїтість їжі.



2. З-за столу треба вставати з відчуттям, що ви могли б ще щось з’їсти.
3. Поступовий перехід на малобілкову та низькокалорійну їжу може істотно поліпшити здоров'я і продовжити життя.
4. Намагайтеся під час прийому їжі, з одного боку не відволікатися (на газети, книги, телевізор), а з іншого боку, не зациклюватись на їжі, не ставати її рабом.
5. Бажано їсти тільки тоді, коли є почуття голоду.

7. Найкраще вживати ті овочі й фрукти, що ростуть у вашому регіоні.
8. Пийте води не менше, ніж 1,5 літра на день.
9. Вечеряти рекомендується не пізніше, ніж за 2 години до сну.


10. З м’ясною їжею потрібно вживати якомога більше зелені й овочів, але не картоплі та макаронів.
1
1. Їжу вживати 3-4 рази на день, у певний час, не частіше, ніж через 3-4 години.
12. Пережовувати їжу повільно і ретельно.
13. Ввечері не пити міцний чай, каву.
14. Цукор замінити медом, фруктами, ягодами.
15. Білий хліб їсти якомога рідше, а житній частіше.
16. Намагатися обходитись без солі.
17. Воду пити невеликими порціями.
18. Їжа має бути свіжо приготовленою, не надто гарячою чи холодною.
19. Сідати за стіл тільки тоді, коли хочеться їсти.

    4) Практична робота. Вибір корисної їжі для здоров’я.

 На дошці малюнки двох хлопчиків – худенького і товстенького. Між ними різні види їжі. Завдання: вийти до дошки і розділити їжу між хлопчиками – хто з них чим харчувався,  довести свою думку.

5) А зараз на нашому шляху «Семафор харчування»

- І тепер залежить тільки від вас, діти, чи дозволить він вам рухатися далі. Червоний колір - забороняю, зелений - дозволяю. У вас на столі лежать сигнальні картки червоного та зеленого кольору. Я зачитаю репліки, а ви повинні сказати: де правильно поступають діти, а де ні. Якщо правильно - зелений, неправильно - червоний.



  • Треба вживати багато солодощів.

  • Необхідно ретельно пережовувати їжу.

  • Під час їжі можна дивитися телевізор, читати книжки.

  • Перед вживанням їжі необхідно мити руки.

  • Їжа повинна бути різноманітною.

  • Вживайте їжу, багату на вітаміни.

  • Вечеряйте треба за 5 хвилин до сну.

  • Споживайте занадто гостру й солону їжу.

  • Їжте якомога більше овочів і фруктів.

  • Переїдайте.

  • Їжте свіжоприготовану їжу, що легко засвоюється.

Наша третя сторінка «Скринька народної мудрості»

- О, тут трапилася пригода! Діти, розсипалася скринька народної мудрості, вам треба буде її скласти.



(Діти у конверті отримують завдання - із слів скласти прислів’я та приказки).

1 команда

Їж по яблуку на день, лікар тобі не знадобиться.

2 команда

Цибуля на столі – міцне здоров’я.

3 команда

Їж,не жирій, будеш здоровішим.

4 команда

     Зелень на столі – здоров’я на 100 років.



ІІІ. Підсумок уроку

 - Як ви зрозуміли зміст народної мудрості, яку почули на початку уроку? 

 - Перед вами два кошики: один для корисних продуктів і другий для сміття.. В мене на столі – назви продуктів. Вам треба розкласти продукти по кошиках.


КОШИК СМІТТЯ

ЦУКОР


ЧІПСИ

ЦУКЕРКИ


ТІСТЕЧКА

ШОКОЛАД


ПЕПСІ-КОЛА

МОРОЗИВО


ПИРІЖКИ

КОШИК ДЛЯ КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ

ВІВСЯНКА


ГРЕЧКА

ХЛІБ


ОВОЧІ

ФРУКТИ


МОЛОКО

ЛИМОН


ПЕЧІНКА

ЦИБУЛЯ


ХЛІБ

ЯЙЦЯ




Створення правил харчування


1. Приймати їжу слід 4 рази на день.

2. Ніколи не забувай вимити руки з милом перед їдою, а після прийому їжі прополоскати рот теплою водою.

3. Твоя їжа повинна бути різноманітною, мати усі необхідні компоненти.

4. Ніколи не переїдай, навіть якщо їжа дуже смачна. Це зашкодить твоєму шлунку.

5. Не вживай на ніч чай, каву, какао. Вони збуджують твою нервову систему.

6. Цукерки, морозиво, солодку воду краще заміни на овочі та фрукти, вони корисні для твого організму. Для тебе буде достатньо однієї цукерки і однієї склянки солодкої води на день.

7. Не забувай, що тобі потрібно випивати не менше 3-4 склянок молока на день.

8. Не забувай після їжі прибрати за собою брудний посуд і подякувати дорослим.





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка