Хто міняє, той не має Матеріал уроку. Російська казка



Скачати 33.26 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір33.26 Kb.
Хто міняє, той не має

Матеріал уроку. Російська казка «Міньба».

Мета. Вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини, добирати заголовки до них, вчити виділяти головне з прочитаного, давати характеристику головним дійовим особам, порівнювати вчинки та поведінку персонажів, розширювати кругозір дітей; розвивати читацькі навички, пізнавальні інтереси, уміння читати текст в особах; виховувати спостережливість, мовний етикет та культуру спілкування.

Обладнання. Картки з тестовими завданнями, малюнки, індивідуальні картки, назви студій.

Тип уроку. Урок – телепередача.

Хід уроку

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

- Доброго дня!

- Вітаю всіх на телеканалі «2» у студії «Казкова вітальня».

- В ефірі дитяча програма «Гостини у казки». Сьогодні наша передача монтуватиметься у різних телестудіях. Отже, ви побачите:

- розвиток навичок читання з «Комп’ютерної студії»;

- цікаву інформацію зі студії «Інформаційної»;

- експрес – опитування зі студії «Свобода»;

- зразкове читання зі студії «Юний диктор»;

- ознайомлення з новою казкою зі студії «Новини».

Якщо ви бажаєте бути справжніми акторами, працюватимемо за всіма професійними вимогами. Адже, актори, ведучі повинні багато читати, швидко орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко і виразно промовляти слова, бо їх не тільки бачать, а й чують. Зйомки розпочинаються.



c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\новая папка\dscn2776.jpg

ІІ. Робота над вдосконаленням виразності, правильності читання.



  • До роботи запрошую студію «Комп’ютерну».

  • Пропоную зробити зарядку для нашого мовного апарату.

  1. Чистомовка.

Єць – єць – єць – довговухий заєць,

єць – єць – єць – ніс хліба окраєць,

ця – ця – ця – добиралась до зайця,

ця – ця – ця – хижа лисиця,

ни – ни – ни – дикі кабани,

ли – ли – ли – всі жолуді з’їли,

ед – ед – ед – бджоли виробили мед,

їв – їв – їв – а ведмідь його весь з’їв.



  1. Розчитування за таблицею Шульте.

  2. Вправа на розширення кута зору.

  • Яке слово «зайве»? Чому?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Робота в студії «Свобода».



  1. Цей твір - це …

А) казка; б) оповідання; в) легенда.

2. Головний герой:

А) Лисичка; б) Курочка; в) Гусочка.

3. За качечку віддали…

А) ягня; б) гусочку; в) невістку.

4. Що украла Лисичка?

А) Гусочку; б) ягня; в) курочку.

Взаємоперевірка: а, а, б, в.

ІV. Повідомлення теми уроку. Робота над казкою.

- Сьогодні ми продовжуємо роботу над казкою. Вашій увазі пропоную російську народну казку «Міньба».

1. Робота над темою уроку в студії «Новини».

Вправа «Передбачення».

- слухайте, міркуйте та стежте, чому назва казки «Міньба».

2. Читання вчителем 1 і 2 частин.

3. Зразкове читання зі студії «Юний диктор».

c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\новая папка\dscn2774.jpg

- Чому такий заголовок?

V. Фізкультхвилинка.

4. Словникова робота.

Міньба – обмін; крамар – торгівець; коробейник – мандрівний крамар, який розносив по селах у коробі дрібний товар; метнувся – побіг; чвалаєш – йдеш.

5.Перевірка первинного сприймання.

- Хто герої цього твору?

- Чи схвалюєте ви вчинки діда? Чому?

6.Робота в парах.

- Зясуйте, скільки чистин у тексті. Придумайте назву кожній із них.

- Розкажіть за малюнками, в якій послідовності здійснював дід міньбу.

7.Характеристика дійових осіб. Підготовка до читання в особах. Робота в студії «Інформаційна».

- Як треба читати слова діда?

- Як треба читати слова інших міняйл?

- Як треба читати слова автора?

8.Читання казки в особах.

9.Інсценізація казки.

c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\новая папка\dscn2775.jpg

VІ. Підсумок уроку.



  • Завершується наш ефір «Гостини у казки». То в гостях якої казки ми побували? На яку українську казку вона схожа? Чим?

  • Чи підходять до змісту казки подані прислів’я? Доведіть свою думку.

Міньба одному корисна. Проміняв бика на індика.

  • Так, не даремно в народі кажуть: «Казки маленькі, а розуму в них багато». Ефір завершено. Ваші оплески.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка