І. Організація учнів до уроку



Скачати 74.49 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір74.49 Kb.
Тема: Закріплення знань про часові форми дієслів.
Мета: Закріплювати знання учнів про дієслово; формувати вміння визначати час дієслів та змінювати дієслова за часами; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення; виховувати гордість за свою Батьківщину.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.

Вчитель: Ранок! Сонце прокидається….

Діти: Наш клас із гостями вітається.

Вчитель: Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу…

Діти: Чому?

Вчитель: Бо люблю я людей і свій клас!

Діти: Чому?

Вчитель: Бо чекаю любові і плідної праці від вас.

Діти: Ми любимо працю і будемо старатися!
ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Стратегія «Кубування».

Завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас

Кубик, діти не простий,

Кубик, діти чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.



  • Увага! Аналізуємо завдання «Чарівного кубика».

  1. Частина мови.

  2. Що означає?

  3. На які питання відповідає?

  4. Яким членом речення найчастіше дієслово виступає в реченні?

  5. Які часи мають дієслова?

  6. Сенкан.

  • Завдання, які ми будемо виконувати, пов’язані з кожною гранню куба. І як підсумок уроку складемо сенкан до слова «Мова».


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Асоціативний кущ.

- З чим асоціюється у вас слово Космос? (планета, зірки, космонавт, ракета, зірки, супутник, місяць…)

  1. «Довідкове бюро».

Презентація на тему: «Космос».

  1. Ознайомлення з карткою самооцінки роботи учня на уроці.



ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ви поглибите знання про дієслово, закріпимо вміння визначати час дієслів та змінювати дієслова за часами.



ІV. Основна частина уроку.

  1. Каліграфічна хвилинка.

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики.

2. Робота за варіантами.

Списати, відгадати загадку, підкреслити дієслова, визначити час.

1 в. На ракеті він літає

І скафандр чудовий має. (Космонавт)

2 в. Засвітила, полетіла –

Хвіст вогненний залишила. (Ракета)



  • Як визначити час дієслів?

3. Фронтальна робота.

Утворити від іменників дієслова, визначити корінь.

Світло –

Досліди –

Політ –

- Що спільного і що відмінного в парах слів?



4. Динамічна пауза.

- А зараз відпочинемо і пофантазуємо. Розв’яжіть приклад:

Іменник+дієслово=смішно

5. Самостійна робота.

Складіть зі словом Сонце речення і визначить граматичну основу. (Повторити все про речення).



  1. Робота в парах. Творча робота над текстом.

Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у минулому, майбутньому, теперішньому часі.

Багато штучних супутників (запускають, запустили, запустять) люди в небо. Супутники (літають, літали, літатимуть) довкола Землі і (виконують, виконували, виконають) велику роботу. Вони (передбачають, передбачали, передбачать) погоду. (Проводять, проводили, проводитимуть) важливі біологічні дослідження.



  1. Фізхвилинка.

  2. Робота в групах. Завдання «Доповни речення» з довідки. (Повторити будову тексту)

Правило роботи в групі:

  • Уважно слухай товариша!

  • Не критикуй! Не принижуй!

  • Пам’ятай про взаємоповагу!

  • Маєш право промовчати.

  • Дотримуйся визначеного часу!

1 група

12 квітня …… Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день 1961 року …… у небо космічний корабель «Восток – 1». На ньому було …… перший політ людини у космос.

Довідка: відзначаємо, злетів, здійснено.

2 група.

Корабель …… навколо Землі. …… ним відважний льотчик – космонавт Юрій Гагарін. А чи знаєш ти імена вчених – конструкторів, які …… космічні кораблі?

Довідка: облетів, керував, створювали.

3 група.

Це Юрій Кондратюк, Микола Кибальчич, Костянтин Ціолковський, Сергій Корольов. Усі вони – вихідці з України. Ми - …… цими іменами! Першим космонавтом нашої незалежної держави став Леонід Каденюк. Але до цього в космосі …… 17 синів України.

Довідка: пишаємося, побували.

Розповідь вчителя (презентація): Леонід Каденюк народився в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області. Навчався в Чернігівському училищі льотчиків. У 1995 році переміг у конкурсі на спільний україно – американський політ. У космосі перебував 16 діб, екіпаж проводив важливі біологічні дослідження.
V. Підсумок уроку.

1. Заповнення картки самооцінки роботи учня на уроці.

2. Складання сенкану.

3. Домашнє завдання:

Я можу: Впр.163(1)

Це цікаво: Впр.163(2)

Мар’ївський НВК


Розробка уроку на тему: «Закріплення знань про часові форми дієслів»


    1. клас

Вчитель: Гребенюк С.Ю.

2013 – 2014 н.р.



1. Частина мови.


2. Що означає?


  1. На які питання відповідає?



  1. Яким членом речення найчастіше дієслово виступає в реченні?



  1. Які часи мають дієслова?


  1. Сенкан.

Прізвище, ім’я учня___________________________________________




№п/п

Типи завдання

Загальний бал

Бал учня

1.

Робота за варіантами. Списати, відгадати загадку, підкреслити дієслова, визначити час.


1 - 2




2.

Фронтальна робота. Утворити від іменників дієслова, визначити корінь.


1 - 2




3.

Самостійна робота. Складіть зі словом Сонце речення і визначить граматичну основу.


1 - 2




4.

Робота в парах. Творча робота над текстом.



1 - 2




5.

Робота в групах. Завдання «Доповни речення» з довідки.



1 - 2







  • Я був активним: так, ні




  • Я давав повні відповіді на питання: так, ні




  • Я зробив всі необхідні записи: так, ні




  • Я виконав усі завдання на уроці: так, ні




  • Я був уважний на уроці: так, ні




  • Я працював творчо: так, ні


1 група

12 квітня …… Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день 1961 року …… у небо космічний корабель «Восток – 1». На ньому було …… перший політ людини у космос.

Довідка: відзначаємо, злетів, здійснено.

2 група.

Корабель …… навколо Землі. …… ним відважний льотчик – космонавт Юрій Гагарін. А чи знаєш ти імена вчених – конструкторів, які …… космічні кораблі?

Довідка: облетів, керував, створювали.

3 група.

Це Юрій Кондратюк, Микола Кибальчич, Костянтин Ціолковський, Сергій Корольов. Усі вони – вихідці з України. Ми - …… цими іменами! Першим космонавтом нашої незалежної держави став Леонід Каденюк. Але до цього в космосі …… 17 синів України.

Довідка: пишаємося, побували.
Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у минулому часі.

Багато штучних супутників (запускають,…………) люди в небо.

Супутники (літають,…………) довкола Землі і (виконують,………..) велику роботу.

Вони (передбачають,……………) погоду.

(Проводять,………) важливі біологічні дослідження.
Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у минулому часі.

Багато штучних супутників (запускають,…………) люди в небо.

Супутники (літають,…………) довкола Землі і (виконують,………..) велику роботу.

Вони (передбачають,……………) погоду.

(Проводять,………) важливі біологічні дослідження.

Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у теперішньому часі.

Багато штучних супутників (запустили,…………) люди в небо.

Супутники (літали,…………) довкола Землі і (виконували,………..) велику роботу.

Вони (передбачали,……………) погоду.

(Проводили,………) важливі біологічні дослідження.


Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у теперішньому часі.

Багато штучних супутників (запустили,…………) люди в небо.

Супутники (літали,…………) довкола Землі і (виконували,………..) велику роботу.

Вони (передбачали,……………) погоду.

(Проводили,………) важливі біологічні дослідження.

Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у майбутньому часі.

Багато штучних супутників (запускають,…………) люди в небо.

Супутники (літають,…………) довкола Землі і (виконують,………..) велику роботу.

Вони (передбачають,……………) погоду.

(Проводять,………) важливі біологічні дослідження.
Перебудуйте текст, ставлячи дієслова у майбутньому часі.

Багато штучних супутників (запускають,…………) люди в небо.

Супутники (літають,…………) довкола Землі і (виконують,………..) велику роботу.

Вони (передбачають,……………) погоду.



(Проводять,………) важливі біологічні дослідження.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка