І учень Добрий день, всім, хто тут зібрався нині, Добрий день, всім, хто слухає тут нас. Добрий день, нашій славній Україні! Шановні гості школа вітає Вас ІІ ученьСкачати 48.02 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір48.02 Kb.
Звучить вітальна мелодія

І учень

Добрий день, всім, хто тут зібрався нині,

Добрий день, всім, хто слухає тут нас.

Добрий день, нашій славній Україні!

Шановні гості школа вітає Вас

ІІ учень

Щастя, здоров’я, вам добрії люди

Хліб Вам і сіль Вам наші – земляки.

Миру і злагоди всім Вам бажаєм

Радості й щастя усім навіки!

ІІІ учень

У рідному краї і серце співає

Лелеки здалека нам весну несуть.

У рідному краї і небо безкрає

Потоки, потоки, мов струни течуть.

(пісня "Це моя Земля")ІУ учень

Тут кожна травинка і кожна рослинка

Вигойдують мрії на теплих вітрах.

Під вікнами мальви, в траві материнка

Оспівують щедро в піснях.

У учень

І я припадаю до неї вустами

І серце вбираю, мов спраглий води,

Без рідної мови, без батька, без мами,

Збідніє, зблідніє земля назавжди.

(пісня "Мої батьки")УІ учень

У нас сьогодні наче вечорниці,

Милують око диво рушники.

Дівочий спів лунає у світлиці

Як добре, що є звичаї такі.

Танець

УІІ учень

Хай лине вітер крізь лани і гори

Хай принесе наші палкі слова

Прийміть наш спів, сердечні побажання

Прийміть уклін для щастя і добра.

Пісня "Цей край"Ведуча: Добре збиратися разом, співати про Україну – неньку, розмовляти. Дізнатися більше про традиції, обряди, культуру та історію – ми завжди раді.

Ведуча: Одному з українських символів – вишивці присвячене наш захід. Щиро запрошуємо Вас полинути в прекрасний світ народної вишивки, ознайомитися з історією цього виду мистецтва, основними видами вишитих виробів, їхнім призначенням.

Ведуча: Народне мистецтво, яке передавалося із покоління в покоління століттями, завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури далекого минулого.

Ведуча: З далекого минулого прийшло до нас і рукоділля  - рук – діло – в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво.  Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі.

Про вишивку згадується у Біблії і Ілліаді - Гомера. Нею, за свідчення Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Арабський мандрівник Х століття у своїх розповідях свідчить, що руси теж носили вишитий одяг.Танець

Ведуча: Тож нехай хвилини проведенні з найдавнішим видом українського народу мистецтва – вишивкою будуть приємними для всіх Вас.

Ведуча: Вишиванням споконвіку займалися жінки. Це чудово  робила прекрасна Олена – винуватиця Троянської війни. Дар вишивання Греки пов’язували з ім’ям мудрої богині Афіни.

Ведуча: У часи Київської Русі мистецтво художньої вишивки дуже високо цінувалася. Сестра Володимира Мономаха Анна Янка організувала в Києві в Андріївському монастирі школу, де молоді  дівчата вчилися вишивати золотим і сріблом.

Ведуча: Майже кожна область, кожен регіон часто і окремі села, від матері до дочки передавали свої узори. Тому за кольором , орнаментом вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення.

Здебільшого в Україні  переважали вишивки червоними та чорними нитками. Вишиванням займалися кожну вільну хвилину, на вечорницях і в досвітках, довгими осінньо-зимовими вечорами.(Пісня "Вишиванка")

Вічна пісня барв і кольорів

Неповторна музика натхнення

Шепіт трав і шепіт яворів

І дзвінкі турботи сьогодення

Хрестиком покладено в рядки

Поспліталось, блиснуло веселкою

Ніжність материнської руки

Пісні ще весільної, веселої

Дух народу в колір заплете

Проросте і піснею і цвітом

А над світом, гляньте, а над світом

Українська вишивка цвіте.

Ведучий:

Український рушник …..

Ознакою охайності, працьовитості

Кожної господині є прибрана хата і вишиті рушники.

А тому в Україні немає жодної оселі, де б не полум’яніли рушники.

Ведуча: А скільки народних приказок про український рушник. "Хата без рушника – родина без дітей". "Рушник на кілочку – хата у віночку", "Не лінуйся, дівонько, рушники вишивати – буде чим гостей зустрічати".

Ведуча: Готуючись вийти заміж, кожна дівчина вишивала чимало рушників: Сватам, щоб зв’язали в церкві руки молодим, рушники на які клали весільні калачі. Висіли рушники і над головами молодих, прикрашаючи образи. І в останню путь теж готували рушники.

Пісня "Рушничок"

Ведуча: Рушниками прикрашають ікони в церкві. Перев’язували хрести, що стояли на перехрестях доріг і битих шляхах. Їх не можна було міняти поки вони самі не впадуть від негоди.

Ведуча: Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.   Вважалося, що сорочка яка прилягає до тіла є провідником магічної сили і водночас – це оберіг. Вважали, що сорочка мала магічну силу

(Звучить пісня "Мамина сорочка")

Ведуча: Здавна наше село Рівне теж славилось чудовими вишивками. Особливо старанно вишивали рушники, якими прикрашали оселі. Не було жодної хати на Кіровоградщині, котру б вони не прикрашали.

Ведуча: Хоч би яке убоге життя не судилося господарям, а все ж усюди рушники палахкотіли багатством кольорів, були своєрідною візиткою оселі вишитих речей.

Ведуча: Вони вічні. Свідченням цього є наша шкільна виставка «Бабусина світлиця» та виставка хліба

Ведуча: Ми могли б ще дуже багато і довго розповідати про цей прекрасний витвір мистецтва – вишивку, але наше свято наближається до завершення. Ми щиро вдячні Вам за те, що ви сьогодні присутні тут разом з нами у ці хвилини радості і щастя.

Приїжджайте до нас у село

Завітайте до нашої школи

Будем раді зустріти ми ВасНе забудьте цю зустріч ніколи.

Звучить пісня "Україна"


Джерело: Острів знань

Автор: Фабіанський Дмитро Миколайович, спеціаліст вищої категорії, заступник директора з навчально-виховної роботи, Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка