ІІ. Перевірка дом завдання. ІІІ. Повідомлення теми І завдань уроку



Скачати 37.03 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір37.03 Kb.
Тема. Звуки [ДЖ],[ ДЗ], [ДЗ’]. Позначення їх буквосполученнями дж, дз.Перенос слів із буквосполученнями дж, дз. Складання усного опису джмеля за поданими запитаннями.

Мета. Закріплювати знання про звуки [ДЖ],[ ДЗ], [ДЗ’], познчення їх буквосполученнями дж, дз; формувати навички звуко-буквенного аналізу слова, вміння переносити слова з буквосполученнями дж, дз; розвивати зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Загадка, малюнок бджоли, джемеля, обличчя,підручник.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Діти, який у вас настрій? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться самі до себе, усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришем.

За виразом облич, я бачу, що у вас все гаразд і загальний наш настрій можна зобразити так( демонстрація малюнка)

Я дуже хотіла б аби такий настрій був у нас усіх до кінця уроку.



ІІ. Перевірка дом. завдання.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми повторюємо матеріал про незвичайні звуки. Розпочати його без героїні такої загадки не можна. Відгадайте хто це.

Швидкокрила, невеличка

Ця невтомна трудівничка.

Цілий день вона літає,

У квіток нектар збирає.

Буде в місті і в селі

Мед солодкий на столі.



  • Який незвичайний звук є у слові бджола.

  • Як на письмі позначається звук [ДЖ],?

  • А який ще звук ми позначаємо на письмі двома буквами?([ ДЗ], [ДЗ’])


VІ. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1. Хвилинка каліграфії.

Пригадаємо написання буквосполучень для позначення звуків [ дж],[ дз ].



  1. Робота за підручником.

  • Вправа 176 ( с. 74-75)

Поруч із бджілкою часто можно побачити джмеля.

Подивіться на малюнки.(демонстрація малюнків)

- Чи можите ви розрізнити цих комах? (можимо розрізнити за розміром та формою)

- Чим вони схожі?( кольором, будовою тіла: є крильця, брюшко, жало)

- Чим різняться ( джміль-крупніший за бджолу, кругленький, а бджола овальної форми)

- До кого з більшою повагою ставляться люди? (До бджоли)

- Чому?(вона приносить користь людям: виготовляє мед)

- Що означає вислів «працює як бджілка»? ( працьовита, наполеглива людина)

- Яку користь приносить джміль? ( опилює рослини)

- Прочитайте текст вправи 176. Користуючись запитаннями, усно опишіть джмелика.

Склдіть звукові моделі слів бджола і джміль. (Біля дошки )

(- - 0 - 0) ( - = 0 =)

- Чому в цих словах букв більше, ніж звуків? ( буквосполучення дж, дз на письмі позначаються одним звуком)


  • Зараз я вам прочитаю вправу 174, а ви звернете увагу на правильну вимову звуків [ДЖ],[ ДЗ], [ДЗ’].

Речення читає вчитель.

- Знайдіть в вправі виділені слова. Прочитайте їх.

- Скільки в тексті абзаців? 2

- Випишіть виділені слова . Підкресліть буквосполучення дж, дз.

-У якому слові є звук [ДЗ’] (дзюркоче). Зробіть його звукову модель. (= 0 - - 0 – 0)

- Яким буду співвідношення букв і звуків в цьому слові?( 7 зв, 8 букв)
V. Фізкультхвилинка
Ми і вчились і трудились,

І, напевно, вже стомились,

Тож давайте для розрядки

Зробим кілька вправ зарядки.

Раз!- підняли руки вгору

Два!- нагнулися додолу.

Три!- повернулись вправо, вліво.

На « чотири» - враз присіли.

Похитали головою,

Ще й притупнули ногою.

Пальчиками повертіли

І за парти тихо сіли.




  • Вправа 175 с. 74

Прочитайте правила на с. 74 підручника

звуки [ДЖ],[ ДЗ], [ДЗ’]?

  • Прочитайте вправу вправа 175 с. 74.

  • Спишіть, розділяючи слова для переносу.

  • А зараз кожен складе своє речення: дівчатка зі словом ДЗЕРКАЛО, хлопчики зі словом ДЗВОНИК.

Запишемо речення та підкреслимо головні слова. (Хто…. Що робить…)
VІ. Підсумок уроку

- Які незвичайні звуки ми вивчали на сьогоднішньому уроці?

- Скільки звуків вони позначають на письмі?

- Як переносять слова з буквосполученням ДЖ, ДЗ ?


VІІ. Виконати вправу , вивчити правило .


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка