Інформація про стан розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах містаСкачати 95.79 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір95.79 Kb.
Інформація про стан розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах міста.

У загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до наказу управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради №21 від 27.01.2015 року « Про вивчення стану розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах» вивчався стан розвитку фізичної культури і спорту з 02.02.2015 р. по 27.02.2015 р. комісією, до складу якої входили завідувач методичного кабінету Драчук А.В., методисти методичного кабінету Головня І.Б., Собченко Л.І.

У місті 8 загальноосвітніх навчальних закладів: 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 1 гімназія, 1 ліцей.

Працює 16 вчителів фізичної культури з вищою педагогічною освітою. У початковій школі уроки фізичної культури проводять 56 вчителів початкових класів.

Відвідують заняття з фізичної культури 4212 учнів. Заняття з фізичної культури проводяться за модулями відповідно до програми.

У загальноосвітніх навчальних закладах обладнано спортивно-ігрові майданчики, легкоатлетичні сектори та бігові доріжки, наявні 8 спортивних залів, 2 стрілецькі тири, 8 гімнастичних містечок, 1 пристосоване приміщення для занять фізичною культурою та спортом у ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (менше 162 м2.),2 футбольні площадки зі штучним покриттям (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, ЗОШ І-ІІІ ступенів№ 8). Майданчики зі штучним покриттям встановлено у 2004 році. Їх розміри 24 м х14 м.

Щороку проводиться центральною районною лікарнею медичний огляд учнів. За результатами медичного огляду, проведеного у 2014 році, до основної медичної групи зараховано 2706 учнів, що становить 63,9%; до підготовчої – 1253 учні,що становить 29,5%; до спеціальної – 253учні, що становить 6%. Звільнено від занять 26 учнів (0,6%). У порівнянні з попередніми роками зменшилась кількість учнів в основній медичній групі ( у 2013-2014 н.р. 2793 учні, що становило 67,1%), збільшилась кількість учнів у підготовчій групі (у 2013-2014 н.р. 1120 учнів, що становило 26,9%) та спеціальній групі (у 2013-2014 навчальному році 248 учнів, що становило 5,96%). Адміністрація навчальних закладів здійснює контроль за медичним оглядом учнів.

Наказами у школах затверджено списки учнів, які зараховані до медичних груп, доведено інформацію до відома вчителів фізичної культури, класних керівників.

На підставі наказів класними керівниками оформлено Листки здоров’я, які знаходяться в журналах обліку навчальних занять.

Під час вивчення стану розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах відвідано та проаналізовано уроки вчителів Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Онуфрійчука В.І, Кухарука А.В, Старокостянтинівського ліцею ім.. М.С.Рудяка Севрюкова В.В, Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Бабика О.М, Козака О.І, Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Назарової М.А, Щербатюка С.С, Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Яремчука Я.Б, Старокостянтинівської гімназії імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука Цимбалюка В.В, Печеркіна О.В. Досліджено рівень навчально-матеріального й методичного забезпечення та ефективність його використання в навчально-виховному процесі, рівень фізичного розвитку учнів початкових класів, перевірено стан ведення документації, проаналізовано стан участі та результативності учнів у різних спортивно-оздоровчих заходах. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах вчителі проводять уроки на високому професійному рівні. Аналіз відвіданих уроків показав, що вчителі володіють методикою викладання предмета, використовують на уроках різні форми і методи навчання, спрямовують діяльність учнів на практичне засвоєння програмового матеріалу.

Педагоги ознайомлені з навчальними програмами з предмета «Фізична культура», методичними рекомендаціями щодо викладання предмета та нормативними документами. Відповідно до діючих програм розроблено вчителями календарне планування уроків , плани позакласної роботи та плани – конспекти уроків.

Учителі дотримуються головних вимог до сучасного уроку фізичної культури щодо

забезпечення диференційованого підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, рівня фізичного розвитку, забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої спрямованості, формування навичок самостійно займатися фізичними вправами, забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та реалізації міжпредметних зв’язків.

На уроках учителі здійснюють індивідуальний підхід до учнів, враховуючи стан їхнього здоров’я , фізичного розвитку, нахилів та здібностей. Педагогам вдається забезпечувати організаційну, психологічну готовність учнів з метою успішного розв’язання завдань уроку. Усі вчителі звертають увагу на підготовчий етап уроку, який включає шикування учнів, привітання, здачу рапорту, запитання про самопочуття школярів, розрахунок, стройові прийоми, вправи в русі, в парах, з м’ячем, вправи для формування та корекції постави, для розвитку гнучкості, на координацію рухів. Педагоги домагаються засвоєння учнями програмового матеріалу під час основної частини уроку, приводять систему організму дитини у відносно спокійний стан під час заключної частини уроку, виховують дисциплінованість молодших школярів під час різних видів рухової діяльності, ігор, естафет. Обов’язково проводять інструктаж з техніки безпеки.

Фізичне виховання учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів міста здійснюється відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», Концепції національного фізичного виховання учнів та чинних державних програм «Фізична культура для загальноосвітніх навчальних закладів.1-4 класи.»

Навчальні заняття проводяться у спортивних залах, на спортивних майданчиках. Спортивні зали загальноосвітніх закладів міста забезпечені необхідним гімнастичним обладнанням, дрібним спортивним інвентарем.На спортивних майданчиках є відповідні комплекси нестандартного обладнання: ігрові майданчики для занять з молодшими школярами, зони для бігу, стрибків та метання, смуги перешкод ,турніки.

На виконання Національної програми розвитку фізичної культури і спорту в Україні до 2016 року та з метою розвитку видів спорту, масового залучення до занять фізичною культурою і спортом учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах працюють такі спортивні секції.

Навчальні заклади

баскет-бол

волейбол

легка атлетика

футбол

настільний теніс

шахи

боротьба вільна

ЗОШ І-ІІІ ст №1

1 секція займається18 учнів

1секція займається 20 учнів
2 секції займається 42 учні


ліцей ім.М.С.Рудяка
1секція займається 22 учні

1секція займається 25 учнів1секція займається

12 учнів

ЗОШ І-ІІІ ст №3

1 секція займається 16 учнів

1секція займається 26 учнів
ЗОШ І-ІІІ ст №4


1секція займається 20 учнів


ЗОШ І-ІІІ ст №6

1 секція займається 18учнів1секція займається 20 учнів


ЗОШ І-ІІІ ст №7

2секції займається

34 учні


1секція займається

22 учні

ЗОШ І-ІІІ ст №8
2секції займається 30 учнів
1секція займається 18 учнів1секція займається

30 учнів


гімназія імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука

1 секція займається

18учнів


1секція займається

25 учнів

1секція займається 25 учнів

1секція займається

12 учнівКласів спортивного профілю в загальноосвітніх навчальних закладах немає.

Щорічно проводиться шкільна та міська Спартакіада з таких видів спорту: волейболу, баскетболу, футболу, легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, шахів, настільного тенісу, «Старти надій» серед учнів 7 класу, фестиваль «Нащадки козацької слави» серед учнів 5-10 класів. За наслідками Спартакіади школярів у 2014 році перше місце посіла команда Старокостянтинівської гімназії. Положення про шкільну Спартакіаду розроблено відповідно до міського Положення.

У внутрішньошкільних змаганнях взяли участь 5030 учнів.

Кращі школи з організації фізичного виховання — ЗОШ І-ІІІ ступів № 1, № 7, №3, гімназія, ліцей .

У загальноосвітніх навчальних закладах проводяться такі змагання: 1-4 класи — «День здоров'я і фізичної культури», «Козацькі забави», змагання з міні- футболу, змагання з легкої атлетики; 5-11 — класи «Старти надій», «Шкіряний м’яч», «Нащадки козацької слави», змагання з легкої атлетики, волейболу, баскетболу,футболу,настільного тенісу,легкоатлетичний крос, шаховий турнір.

У місті працює методичне об’єднання вчителів фізичної культури (голова методичного об’єднання Назарова М.А.).

Методичне об’єднання учителів фізичної культури працює над проблемою «Фізичний розвиток учнів на уроках фізичної культури», над вирішенням таких завдань: збереження і зміцнення здоров’я дітей на уроках фізичної культури;удосконалення форм і методів навчально-виховного процесу та професійної діяльності вчителів фізичної культури;впровадження 3 уроку фізичної культури у школах міста;проведення гурткової роботи з фізичної культури; підготовка та проведення шкільних та міських змагань.

Засідання методичного об’єднання проводиться 2 рази на рік, семінари-практикуми 3 рази на рік на базі шкіл міста.

Вчителі підвищують свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації при Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Протягом літа було оздоровлено 3862 учні.

Фінансування матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів у 2014-2015 навчальному році здійснюється за рахунок спонсорських коштів.

На виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки в місті рішенням 15 сесії міської ради №16 від 16.12.2011 року була затверджена Комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту в місті Старокостянтинові на 2012-2016 роки, у якій 4 розділ «Фінансова підтримка спортивних споруд» та 6 розділ «Розвиток матеріально-технічної бази спортивних споруд міста» передбачають підтримку матеріально-технічної бази та будівництво нових спортивних об’єктів.

Централізованою бухгалтерією управління освіти виконавчого комітету у 2014-2015 навчальному виділено 2916 гривень на підготовку та проведення змагань .

У закладах освіти розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів. Відповідно до вимог «Типового положення про навчання з питань охорони праці» у загальноосвітніх навчальних закладах проводяться інструктажі з техніки безпеки. Забезпечено дотримання вимог щодо облаштування ігрових, спортивних майданчиків. Устаткування , розміщене на майданчиках, міцне, надійне, придатне для експлуатації, сприяє підвищенню рухової активності дітей. У закладах наявні акти перевірки спортивних споруд.

Учителі фізичнї культури проводять виховні заходи, шкільні спартакіади, Дні і Тижні здоров’я, змагання «Веселі старти», « Нумо, хлопці !», « Тато, мама, я – спортивна сім’я », «Козацькі забави».


Начальник управління освіти А. П. Пасічник


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка