Інсценування української народної казки "Рукавичка"



Скачати 29.37 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір29.37 Kb.
Урок літературного читання

Тема : Інсценування української народної казки "Рукавичка"

Мета : 1) розширювати знання учнів про казку як жанр народної творчості;

навчити розпізнавати такі твори з-поміж інших, орієнтуватися в їх

особливостях; учити визначати головну думку казки;

2) розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного.

3) виховувати любов до казок

Обладнання : DVD версія казки, діафільм за малюнками учнів до казки,

декорації, костюми персонажів, магнітофон (флешковий) на

фізмінутки, таблиця на казкову вікторину, складові таблиці

Хід уроку



І Організаційний момент

пісня про школу (магнітофон)



ІІ Мовленнєва розминка

1.Дихальні вправи (с.47)

2.Розчитування за складовими таблицями

ІІІ Перевірка домашнього завдання

1.Перегляд казки "Рукавичка" (DVD формат)

Завдання : згадаємо казку, звертаємо увагу на виразність мовлення

персонажів.

- Що в цій казці є казковим?

2.Перечитування в особах казки,правильно передаючи інтонацію слів

кожної дійової особи (с.33-35 підручника) Словникова робота "луною"

за вчителем.

Визначення кращих читців.

- Як закінчилася казка?

- Кого звірі не хотіли впускати? Чому?

(вибіркове читання)

3.Переказ казки за кадрами діафільму складеному за малюнками персонажів, які підготували дітей до уроку.

- Де взялася в лісі рукавичка?

- Як в казці названі герої?

(визначення кращих учнів)

Підсумок перевірки домашнього завдання.

ІV Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми будемо продовжувати працювати над української казкою -

"Рукавичка". Будемо її інсценувати.

- Технологія "Вмикаємо телевізор"

Добрий день! В ефірі передача "На гостині у казці "Любі діти!"

Послухайте, подивіться українську народну казку. А яку?


Де ж усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна,невеличка -

Ця чудова ... (рукавичка)

Так,правильно. Українська народна казка "Рукавичка"

Підготовча робота до інсценування.

- Скільки акторів буде в інсценуванні (7+автор)

Хто буде мишкою ... і т.д. ?

(Чи можна цих звірят назвати друзями? Чому?)

- Які рухи,вираз обличчя, деталі одягу допоможуть глядачам уявити героїв казки?

- Послухайте загадку. Відгадайте її. Хто з героїв відсутній ?

Що за хата на узліссі,

Вся ворушиться, дрижить?

Де не взявсь – кабан біжить.

Тут і вовк іде, й ведмідь,

Й кожен хоче в хатці жить.

Так вже тісно їм усім –

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить,

І ворушиться , й дрижить? (Рукавичка)

(Відсутні: лисичка, жабка, мишка, зайчик).
І так, казка починається...

(інсценування казки учнями у дошки)

Чи можна цих звірят назвати друзями?

- Цікаво, чому?

- Похлопати артистам.

- Цікаво бути артистом? Чому?

- Кому найкраще вдалося зобразити свого казкового героя?
Вікторина "Чи знаєте ви казки?" (медаль "Кращий мовознавець")

V Підсумок уроку

рефлексія (настрій в кінці уроку - пухнастики )

- Що ми сьогодні робили на уроці?

(читали казку, переказували її за кадрами діафільму, передивлялися на DVD, інсценували її, відгадували загадки, відповідали на запитання)



VI завдання додому

- Детально переказувати казку.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка