Історія Дня сміху – 1 квітняСкачати 445.5 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації26.02.2016
Розмір445.5 Kb.
  1   2   3
Історія Дня сміху – 1 квітня
1 квітня – цей день не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається в Україні, Росії, Німеччині, Англії, Франції, в Скандинавії, і навіть на Сході. В одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших – Днем дурня. У цей день кожний готовий пожартувати над іншими, ніхто не застрахований від розиграшів і навіть самі серйозні та похмурі люди мимоволі посміхаються.
Важко сказати, звідки походить це свято. І взагалі, як багато хто вже встиг помітити, у всенародно улюблених свят є одна спільна риса – ніхто достовірно не знає, коли і чому вони виникли.
Звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме 1 квітня існує в дуже багатьох країнах. Про виникнення першоквітневої традиції існує чимало різних гіпотез, що сходяться в одному: коріння її глибоко йдуть у середньовічну європейську карнавально-балаганну культуру. По суті справи, це один із самих стійких елементів язичества, що осів в християнській свідомості.
Найпоширеніша теорія говорить, що все було так. До 1582 року у Франції (яка в ту пору жила по юліанському календарі) Новий рік відзначали навесні – з 25 березня по 1 квітня. Потім влада вирішила ввести новий календар – грегоріанський, і новорічні свята перенесли на звичний для нас час – 1 січня. Однак, через погано розвинені комунікації, звістка про це дійшла не до всіх, і багато хто продовжував через незнання, або з упертості, відзначати Новий рік як і раніше. Освічені громадяни завели звичай знущатися з невігласів: самим популярним жартом було непомітно причепити до спини бідолахи паперову рибину й дражнити його Poisson d’ Avril (“квітнева риба”). Також існувала забавна традиція (вона жива й понині!) посилати довірливого простака куди-небудь із безглуздим дорученням.
Однак, якщо вважати, що “свято дурнів” зародилося саме так, то незрозуміло, чому воно здобуло собі популярність у всій Європі. Деякі протестантські країни, такі як Англія, Шотландія й Німеччина, взагалі прийняли грегорианский календар тільки в ХІХ столітті. Але на той час вони вже давно відзначали щорічний день дурня. Не міг же привід для свята з’явитися в них пізніше, ніж саме свято!
Очевидно, що в 1 квітня більше глибоких корінь, адже подібні свята існували й набагато раніше – наприклад, в Античності та Середньовіччі. У Древньому Римі в середині лютого (а зовсім не на початку квітня) відзначалося свято дурних. Історик Апулей вважав, що в Древньому Римі першоквітневий обман був пов’язаний зі святом на честь божества Сміху. Інші стверджують, що це свято зародилося ще в древній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Також є припущення, що 1-го ж квітня в древньому світі жартували тільки ірландці, та й то на честь Нового року. Ісландські саги говорять, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадею, дочку Тіасса. Також відомо, що за старих часів у кельтів було свято на честь бога сміху. Всі ці звичаї можна вважати ранніми предками першоквітневого свята жартів.
У британському фольклорі походження 1 квітня пов’язують із Готамом (Gotham) – легендарним Містом Дурнів, розташованим десь у Ноттінгемширі. По переказах, за давніх часів в Англії існував такий звичай: якщо король проїжджав по якій-небудь дорозі країни, вона ставала державною власністю. Жителі міста Готама хитрістю зробили так, щоб король відмовився від відвідування їхнього міста. Після того, як монарх довідався про витівку, він розсердився і повелів покарати підступних підданих. Однак, в’їхавши в Готам, королівські посланці побачили, що жителі його займаються якимись дуже дивними для нормальної людини справами: хто намагається заточити птаха в загоні без даху, а хто палить рибу в ріці. Збентежені гінці доповіли про побачене королю, і той вирішив ідіотів не карати. Що з них взяти, в кінці кінців! У Британії тому вважають, що свято дурнів засноване на честь саме цієї події, що зайвий раз доводить – обдурення влади за всіх часів вважалося в народі похвальним заняттям.
Є також міфічне припущення, по якому це свято з’явилося завдяки неаполітанському королеві Монтерею, якому на честь свята з нагоди припинення землетрусу принесли рибу. Через рік цар зажадав точно таку ж. Такої ж не знайшли, але кухар приготував іншу, що дуже нагадувала потрібну. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. З тих пор і узвичаїлися першоквітневі розиграші.
Прямим прототипом сучасного 1 квітня можна також вважати середньовічне свято Festus Fatuorum (“Бенкет Дурнів”). Відзначали Festus в основному у Франції, а головною темою його було обрання шутейного папи та глузування над церковними ритуалами. Незважаючи на протидію церкви, фестиваль протримався аж до XVI століття. Після цього єдиною можливістю подурачитися досхочу залишився карнавал.
Відповідно до іншої, більше наукової версії, день сміху започаткувався від древнього свята весняного рівнодення (такий собі Хеллоуін навпаки). Під час зміни сезонів всі закони, як природні, так і соціальні, на якийсь час ніби втрачали силу. Нормальна, розважлива поведінка перемінялася повною своєю протилежністю: народ галасливо бенкетував і дозволяв собі всякі жарти над владою, за які іншим часом міг запросто позбутися життя. До речі, звичай прикрашати спину “дурня” паперовою рибою деякі культурологи пояснюють просто: саме з настанням весни у водоймах Франції з’являлося багато молодої риби, настільки недосвідченої, що піймати її було дуже просто. Цю дурний жарт назвали Poisson d’Avril. Згодом так стали називати тих, хто став жертвою першоквітневих жартівників.
Коли й ким це свято було завезено в Росію – точно не відомо, але в роботах багатьох письменників і поетів кінця XVII століття присутні рядки про першоквітневі розиграші. Наприклад, Олександр Пушкін написав:
Брови царь нахмуря, говорил вчера:

“Повалила буря памятник Петра.”

Тот перепугался: “Я не знал! Ужель?”

Царь расхохотался: “Первый, брат, апрель…”


В Росії першоквітневі розиграші затвердилися після того, як один раз жителі Петербурга рано-вранці були підняті з постель тривожним сполохом, звичайно попереджуючим про пожежу. Це було 1 квітня, і тривога була жартівливою. Відомо також, що в царювання Петра I трупа німецьких акторів обдурила в цей день і публіку, й правителя, виставивши на сцені замість п’єси транспарант із написом “Перше квітня”. Петро не розсердився і лише сказав, виходячи з театру: “Вольності комедіантів”.
У нашій країні більше 70% людей щороку збираються розіграти кого-небудь із своїх знайомих. Тому будьте обережні, запасіться відчуттям гумору, набором свіжих жартів і забавних віршів, на жарти не ображайтеся, а відповідайте ними ж. Загалом, веселіться, тому що сміх, як відомо, продовжує життя.
Статтю написано за матеріалами сайтів www.prazdnuem.ru та www.carnevale.ru. Також пропонуємо переглянути спеціально присвячений 1 квітню сайт – 1aprelya.org.ua, де зібрано різноманітні листівки, вірші, першоквітневі розиграші.

День сміху в різних країнах світу.

1 квітня чи День сміху, як його називають, багато відомий світу з XVI століття. За настільки довгу історію святкування він став відзначатися в багатьох країнах світу. Майже у всіх країнах традиції святкування 1 квітня схожі – жарти та веселі розіграші над друзями та знайомими, проте, у деяких країнах традиції першоквітневих розіграшів мають яскравий національний колорит. Звичаї зустрічі Дня сміху у різних країнах світу:


* Франція – в країні, в якій, власне, і з’явилося це свято, 1 квітня традиційно відзначають весело та яскраво. Друзі жартують один над одним і влаштовують різноманітні розіграші, які за традицією називаються «квітневими рибами». Традиція називати розіграші та жартівливі подарунки «квітневими рибами» з’явилася у Франції в XVI столітті. Король Франції Карл IX у 1564 році переніс дату святкування Нового року з 1 квітня на 1 січня, але на наступний рік деякі з його наближених жартома подарували йому кілька подарунків. Розіграш дуже сподобався королю, а так як сонце в той день знаходилося в сузір’ї риб, ці жартівливі подарунки отримали назву «квітневі риби»;
* Англія – 1 квітня в Туманному Альбіоні також святкується дуже дружно й весело. Особливий колорит у святкування цього дня вносять ЗМІ, які за давньою традицією публікують якусь неймовірну новину, яку дуже багато людей сприймають за чисту монету. Широко відомий розіграш, який влаштувала невелика лондонська газета в 1860 році. Редакція цієї газети розіслала кілька сотень запрошень англійською джентльменам, в яких було написано, що в 11 годин 1 квітня в Тауері відбудеться щорічна церемонія вмивання білих левів. Як це не дивно, але більшість із запрошених з’явилися в призначений час при повному параді, чим дуже розвеселили оточуючих людей. Цікаво, що через століття інша лондонська газета повторила розіграш, який також увінчався успіхом;
* Фінляндія та Німетчина – в цій країні звичай святкування 1 квітня сформувався з традиційних жартів фінів, якими вони супроводжували великі роботи (наприклад, чищення хлібів). Для того, щоб чимось зайняти дітей, що відволікають дорослих від серйозної роботи, їм давали якесь жартівливе доручення (наприклад, позичити неіснуючий прилад для вимірювання врожаю хліба) і відправляли до сусідів. Сусіди, які, зрозуміло, були в курсі цієї традиції, нарікали, що буквально п’ять хвилин тому позичили цей прилад іншим сусідям і подорож дітей продовжувалася далі …;
* Україна – в нашій країні 1 квітня супроводжується величезною кількістю різних жартів і розіграшів, однак, виділити якийсь традиційний жарт не представляється можливим. Класичний жарт щодо білої спини сьогодні може спрацювати тільки над людиною, яка забуде, який саме день на календарі. Але можна з упевненістю сказати, що в Україні 1 квітня святкується нітрохи не менш завзято, ніж в інших країнах світу
Джерело: http://svyata.com

Найкращі розіграші.
Музей Museum of Hoaxes у Сан-Дієго напередодні 1 квітня склав список десяти кращих розіграшів за останні 50 років, які з’являлися в ЗМІ в День сміху.

Головним критерієм стали їхня популярність, абсурдність та кількість людей, що сприйняли їх серйозно. У рейтингу представлені розіграші засобів масової інформації за період від 1950-х по 1990-і роки.

Перше місце в рейтингу посіло повідомлення телеканалу ВВС у 1957 році, про те, що завдяки теплій зимі швейцарські фермери виростили рекордний урожай спагеті, які росли навіть на деревах, що підтверджували відповідні кадри відеосюжету. Тисячі людей почали дзвонити в редакцію з проханням підказати технологію вирощування спагеті на деревах, повідомляє інтернет-видання Breitbart.com.

На друге місце укладачі рейтингу поставили журнал Sports Illustrated, що у 1985 році написав про бейсболіста-новачка, який подає м’яч зі швидкістю 270км/г. Такої досконалості він начебто досяг у тибетському монастирі.

У 1962 році, коли всі телевізори були чорно-білими, єдиний на той час шведський телеканал розповів глядачами простий спосіб зробити зображення кольоровим. Для цього, за словами "технічного фахівця", який виступив у ефірі, досить було усього лише натягнути поверх телевізора нейлонову панчоху. Насправді, кольорові телевізори з’явилися у Швеції тільки в 1970 році.

У 1996 році американська мережа фаст-фуда Taco Bell заявила про викуп у федерального уряду Дзвону Волі (Liberty Bell) у Філадельфії, що є історичним символом американської незалежності та волі. Після цього дзвін нібито перейменували в Дзвін Волі Taco (Taco Liberty Bell).

Розгнівані американці зажадали пояснень від уряду, у відповідь на що прес-секретар Білого Дому Майк МакКеррі заявив, що влада також продала компанії Ford ще один історичний пам’ятник - Меморіал Авраама Лінкольна (Lincoln Memorial), що начебто став називатися Ford Lincoln Mercury Memorial.

Також у списку присутні й інші першоквітневі жарти. Наприклад, у 1998 році в ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що влада американського штату Алабама вирішили змінити значення числа "ПІ" з 3,14159 до 3,0. На думку влади штату, справжнє значення було "нехристиянським", і вони вирішили округлити його до "біблійного значення".

Також у 1998 році мережа американських закусочних Burger King у газеті USA Today оголосила про початок випуску спеціальних гамбургерів для шульг. Ця звістка викликала обурення серед правшів, які зажадали робити гамбургери також і для них.

Британская газета The Guardian. 1977 год. Выпустила семистраничное приложение, посвященное десятой годовщине образования государства Сан-Серриффе (San Serriffe) - маленькой республики, расположенной в Индийском океане и состоящей из нескольких небольших островов, имеющих форму точки с запятой. Издание рассказало своим читателям о географии и культуре двух самых крупных островов - Upper Caisse и Lower Caisse. В действительности такой республики никогда не существовало.

National Public Radio. 1992 год. В программе "Разговоры о нации", которая выходила на National Public Radio, было объявлено, что Ричард Никсон снова намерен избираться на пост президента. Лозунг его избирательной кампании звучал так: "Я не допустил ни одной ошибки, и не допущу их впредь". Причем новость сопровождалась речью Никсона, голос которого, как оказалось впоследствии, спародировал артист-комик. Ричард Никсон уже был президентом США два срока подряд с 1968 года.

Журнал Discover. 1985 год. Объявили о том, что итальянский биолог Април Паццо обнаружил в Антарктиде неизвестный науке вид червей, которых он назвал "горячеголовые беспанцирные ледяные черви". Как заявил ученый, на их головах находились костяные пластины, которые нагревались до высокой температуры и позволяли червям передвигаться подо льдом на большой скорости. Причем, по словам Паццо, они охотились на пингвинов и, вероятно, были причастны к таинственному исчезновению исследователя Антарктиды Филиппе Пуассона в 1837 году.

Британский астроном Патрик Мур. 1976 год. Известный астроном заявил, что в определенное время планета Плутон окажется позади Юпитера, в результате чего произойдет выравнивание их гравитационных полей, что приведет к уменьшению силы притяжения Земли. Мур сказал, что если в момент "планетарного выравнивания" подпрыгнуть, то можно ощутить состояние парения. Позднее поступили сотни звонков от людей, последовавших "совету" ученого, которые хотели рассказать о своих ощущениях. Одна женщина даже заявила, что она и ее друзья поднялись со своих кресел и пролетели вокруг комнаты.

Джерело:

http://pres-centr.ck.ua

http://www.mignews.com.ua/articles/248614.htmlЛИМЕРИКИ

Бабка Ёжка слегка похудела,

За неделю полкоржика съела,

Но Кощей ей принес

Разноцветный поднос

С "Чупа-чупсами" и

Рафаэлло".Одна юная леди из Нежина

Была собственной мамой изнежена:

Ни заправить кровать,

Ни носки постирать

Не умела та леди из Нежина.


Захотела коза нарядиться,

Заказала два платья из ситца,

Три коротеньких юбки,

Из овчины две шубки

И духи, чтоб потом подушиться.


Очень юная леди, бывало,

Даже летом к столу примерзала.

Съест штук пять эскимо

И кричит: "Мо-мо-мо,

Можно мне потеплей одеяло?"


Собирает мадам саквояж

И кричит: "Дом шатается наш,

Потому что сосед

Всех смешит много лет,

Хохот может разрушить этаж!"


Запретили лягушкам с Камчатки

Комаров убивать из рогатки.

Все продумав, лягушки

Смастерили ловушки.

Комаров наловили три кадки.


Чтоб улучшить себе настроение,

Дама сыпала перец в варенье.

А, когда всё съедала,

Долго, долго чихала,

Забывая про все огорчения.


У зайчишки в сосновом лесочке

Просит белка при встрече цветочки:

"Почему не принес

Мне букетик из роз,

Как у мамы моей на платочке?"


У воспитанной кошечки Капы

Всегда чистые хвостик и лапы.

Выгнет хвостик дугой

И несет над собой,

А на ножках - сапожки из драпа.


К старичку одному на окошко

Забирались бродячие кошки,

И мяукали в лад

С ним все песни подряд.

Пес подыгрывал им на гармошке.


Три мышонка, что с Белой горы,

Покупают цветные шары.

Их глазенки горят.

"Полетим, - говорят, -

Посмотреть на другие миры!"


Что творится - в одной деревушке

Аэробикой заняты хрюшки!

А их жадный хозяин

Говорит: "Разгильдяи!

Похудели, а были толстушки!"


У одной уникальной старушки

Были очень торчащие ушки.

А без них бы едва ли

Чебурашкой прозвали

Ту старушку соседки подружки.


Очень злые волшебники в Туле

Двух лягушек вчера обманули:

Вместо девушек их

Превратили в слоних.

Вот какие волшебники в Туле.


А медведь из соседней берлоги

Как в балете растягивал ноги,

Танцевал у опушки,

Для лисы пел частушки.

Не медведь, а артист мохноногий.


Небрезгливая дама брюнетка

За обедом сжевала салфетку.

И кричит: "Есть хочу,

Я и стул проглочу,

Если мне не дадите котлетку!"


Мисс бездомная из Бухары,

Ненавидя особой жары,

Чтобы спрятаться в тень,

На весь солнечный день,

Гонит песика из конуры.


Разболелся у волка живот.

Волк-бедняга от боли ревет,

Потому что в обед

Вместо рыбных котлет

Съел подошвы от маминых бот.


То ли злющий комар, то ли клоп

Укусил одну дамочку в лоб.

Чтоб злодея узнать,

Нужно срочно достать

Этой даме большой микроскоп.


Хитроумные кошки в Крыму

Обучают мышей на дому:

Как котят развлекать,

Как жирней мышкам стать.

А им эти науки к чему?


Носит лисоньку волк на "руках",

Дарит туфельки на каблуках.

А вчера волк спешил,

Ничего не купил

И лисица сидит вся в слезах.


Одна мисс, что живет в Амстердаме,

Говорит другой чопорной даме:

"Представляешь, я днем

Выхожу босиком

Погулять по проспекту в пижаме!"


Умирали два зайца от смеха:

Обманули лису, вот потеха!

Написали в записке:

"Приходи есть сосиски

На Кудыкину гору, где эхо!"


Телеграмма пришла из Усть-Майи:

Закажите для кошек трамваи

Или лёгкие тапки,

Чтоб не пачкались лапки.

Мы по грязи бродить не желаем!


Пожилая старушка из Бреста

Утром шляпу слепила из теста.

Выпьет чаю глоточек

И от шляпы кусочек

Съест на завтрак старушка из Бреста.


На болоте лягушка чудила:

Выпекала лепёшки из ила,

Громко пела частушки,

А под вечер лягушка

Всех подружек своих обкормила.


Вечерком две нарядных лисички

В парк приехали на электричке.

Волк их встретил с букетом,

Поклонившись при этом,

Угостил минеральной водичкой.


Заболел у соседки петух,

Потерял он и голос, и слух,

Но забавней всего,

Что поют за него,

На заборе бычок и пастух.


Надоело котам в Абакане

От безделья дремать на диване,

Сев за первую парту

Изучают с азартом

Поведение мышки в капкане.


А девчонке одной из Томмота

Подарили друзья бегемота.

Вы не верите, да?

Ну, а кто же тогда

В её ванной устроил болото?


Два прилежных котёнка из Ниццы

Размечтались, как дети, учиться:

"Мы бы в школе, наверно,

Занимались примерно,

Стыдно в двоечниках волочиться!"


Все твердят, что недавно в Игарке

Появились слоны в зоопарке,

И ещё живёт там

Чей-то гиппопотам,

Говорят, им на родине жарко.


Вверх по Лене в посёлке Рыбачий

Для животных построили дачи.

Два кита, как ни странно,

Там пускают фонтаны,

А олени под музыку скачут.


Одногорбый верблюд в Пеледуе

Три недели гостит и горюет:

"Все хозяева злючки,

На обед - ни колючки,

Не накормят - голодный уйду я".


Хитромудрые козы в Казани

Ненавидят листочки герани

И траву не едят,

Как для малых ребят,

Им блины преподносят в сметане.Кто бывал хоть однажды в Барыбино,

Не соврёт, что огромная рыбина

С тёмно-рыжим котом

Поменялась хвостом

И мышей развлекает в Барыбино.


Одна девочка из Еревана

Восемь дней не вставала с дивана.

Ей "Дирола" комок

Так прилипнуть помог,

Оторвать не могли, как ни странно.


Очень строгая мама из Вены

Свою дочку гоняла поленом

И за косы драла,

Чтоб порядок блюла:

В доме грязи у них по колено.


Стрекозу просмеяли лягушки:

"У тебя вместо глаз - погремушки,

Нос от бабушки Ёжки

И Кощеевы ножки".

Вот какие плохие лягушки!


Нет избушки у серого зайца.

Он похож на лесного скитальца:

Спит под каждым кустом.

Мог бы выстроить дом

На две спальни и кухню с подвальцем.


Одна дама, живущая в Греции,

Ела ложками разные специи.

От таких странных блюд

Заработала зуд

И фигуру объёмной трапеции.


Сумасбродная мисс из Стамбула

Расшалившись, упала со стула.

Занимаясь уборкой,

Покачалась на шторке,

А за мойкой посуды уснула.


Раздобрела старушка из Кении,

Три подушки кладет на колени и

Сидя спит. Как ей спать?

Не войдёт на кровать

Голова той старушки из Кении.


Некультурная дама из Риги

Не читает газеты и книги.

Пальцы сложит в кулак

И гоняет собак

По всем улицам города Риги.


Одна дама в неглаженой юбке

Псу соседскому скалила зубки.

Пёс сдержаться не смог,

Вырвал ткани кусок

От противной неглаженой юбки.


Все газетчики из Эльдикана

Говорили о девочке странной.

Телевизоров пять

Та смогла разобрать,

Чтоб не видеть "Рекламу" с экрана.


В Антарктиде три взрослых пингвина

Открывают свои магазины.

В них чего только нет,

Удивили весь свет!

Продают в них за доллары льдины.


Злая дама из Владивостока

Была страшно-престрашно жестока:

Людоедкину дочь

В Новогоднюю ночь

Накормила толчонкой из стёкол.


По дороге близ города Львова

Сбила столб заводная корова,

А влетев в "Жигули"

И в людей, что там шли,

Промычала: "А что здесь такого?"


Не поверите, нынче в Находке

По бульвару гуляют селёдки,

А за ними и рак

Свой покинул овраг,

И кальмары приплыли на лодке.


Пожилой господин из Баку

Крепко спал, как всегда на боку.

Но за собственный ус,

Так как был страшный трус,

Он привязывал к койке клюку.


Несравненная мисс из Тольятти

Двух ворон посадила на платье.

"Пусть клюют, - говорит, -

Что в карманах лежит.

Им до вечера мусора хватит!"


Молодой джентльмен из Полтавы

Улыбался не ради забавы:

Вместо перца в обед

Взял какой-то пакет

И наелся мышиной отравы.


Расторопная мисс из Тагила

Отрастить себе косы решила.

И для пущего роста,

Хоть и было не просто,

По макушке хлестала крапивой.


Удивительный мальчик из Нюи

По какой-то девчонке горюет.

Он напрасно всё лето

Покупал ей конфеты,

И другой подслащает меню ей.


Говорливый старик из Батуми

Всем прохожим твердит, что он умер.

Виноват крокодил,

Он его проглотил…

Неужели старик обезумел?


Шаловливый мальчишка в Сантьяго

Влез в пустую молочную флягу.

Влез и сам же не рад,

Потому что назад

Он никак не пролезет, бедняга!


Небольшая девчонка из Глазова

Малышам обожала приказывать:

"Вытри рот от сгущёнки,

Расчеши волосёнки!"

А сама-то ходила чумазая...


Пацанёнок один в Балагое

Думал, что ему сделать такое,

Чтоб смеялся весь класс,

Но звонок его спас

И не сделал он дело плохое.


Благородная дама в годах

Забиралась на крышу впотьмах.

Возраст ей не помеха,

Эта дама для смеха

Научилась стоять на ушах.


А один старичок из Джамбула

Мог остаться без рук и без скулы.

Разогнался на лодке

За огромной селёдкой -

Оказалось, что это акула.


Неразборчивой мисс из Сиэтла

Кофта чёрная кажется светлой,

А на грязное платье,

Как всегда наплевать ей.

Говорит: "Оно пахнет котлетой!"


Истеричная дама из Мирного

Ненавидела скрипа шарнирного.

Чтобы смазать шарниры,

Обошла все квартиры

С просьбой дать ей чего-нибудь жирного.


Дама хитрая из Борогонцев

Пригласила на дачу японцев,

Где пырей лишь растёт,

И подарочки ждёт

Из Страны восходящего солнца.


Размечтался мальчишка в Кубани

Прокатиться разок на "Буране".

Путь на север не близкий,

Взял в дорогу сосиски

И поехал верхом на баране.


Мама с папой ушли на работу,

А их сыну вставать неохота.

Он уроки проспал,

А сестрёнке сказал:

"Я подумал - сегодня суббота!"


Дама долго глядела в окошко,

И, увидев бродячую кошку,

Закричала: "Старею,

Хоть кота обогрею!

Может, Бог даст здоровья немножко?"


Что творят беспардонные мыши:

Передатчик включили на крыше

И вещают оттуда,

Что все кошки зануды.

Хорошо, что никто их не слышит.


Безрассудный старик в Кобулети,

Самый добрый на всём белом свете,

Раздарил всё до нитки,

Остальные пожитки

В целлофановом носит пакете.


Разъярённая мисс из Бестяха

Вверх на дерево влезла со страху

И кричит: "Что такое,

Даже здесь нет покоя!" -

Комаров разгоняя рубахой.


По ошибке недавно в наш омут

Кто-то высыпал баночку "Комет".

Без шампуня, мочалки

Побелели русалки,

Глазки строят дружку Водяному.


У мальчишек дурные привычки

Давать взрослым нелепые клички,

И шалить у доски,

И терять дневники,

И девчонок таскать за косички.


Хоть сейчас на ладошках у Мити

Огурцы и чеснок посадите.

Если месяц не мыться,

Прорастёт и пшеница.

Что нам делать с неряшливым Митей?


Бродит дама одна по Нью-Йорку

И трещит, и трещит без умолку,

Будто вместо селёдки

Проглотила трещотку.

Все прозвали её тараторкой.


У старушки на Пушкинской улице

Появились волшебные курицы.

Погуляют по грядкам,

И снесут яйца всмятку.Вот какие волшебные курицы!

  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка