Жива і нежива природа



Скачати 58.36 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір58.36 Kb.
Тема: Жива і нежива природа

Тип ресурсу: конспект уроку

Автор:  Маркарян Мілена Гаріївна

Категорія, звання: учитель початкових класів, ІІ кваліфікаційна категорія  

Рік видання ресурсу: 2015

Джерело: Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 Первомайської міської ради 

Мова ресурсу: українська

Конспект уроку.

Жива та нежива природа
Урок природознавства у природі

1 клас

Маркарян Мілена Гаріївна,

вчитель початкових класів

Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1



Тема. Що належить до живої та неживої природи. Взаємозв’язки у природі.

Мета: вчити спостерігати за природою; розширити уявлення учнів про цінність природи для життя людей та вплив навколишнього середовища на стан здоров′я людини; розвивати мовлення, мислення; виховувати екологічну культуру.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма проведення уроку: урок у природі

Місце проведення: шкільне подвір’я

Обладнання: маршрутна карта, кольорова крейда, загадки, фішки для вербального оцінювання.
ХІД УРОКУ

  1. Організаційний етап

(Вихід на шкільне подвіря, повторення правил поведінки)

  1. Хвилинка спостережень

- Яка пора року?

- Які осінні місяці ви знаєте?

- Який зараз місяць?

- Який день тижня? Яке число?

- Опишіть сьогоднішню погоду.

- Чи є на небі хмари?

- Який вигляд вони мають?

- Чи дме вітер?

- Що незвичайного ви помітили в природі цього тижня?

ІІІ. Актуалізація опорних знань


  • Що таке природа?

  • Яка вона буває? (Жива і нежива)

  • За якими ознаками живі об’єкти відрізняються від неживих?

  • Чи здатна людина завдати шкоди природі?

  • Як саме?

  • Що потрібно робити для того, щоб захистити природу від нас самих?

З початку становлення людського суспільства природа для людини давала все: житло, їжу, одяг, предмети захисту, знаряддя праці. З часом людина брала від природи все більше і більше, бо зростали її потреби, збільшувалася кількість людей на планеті.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся що таке природа, навколишній світ, про взаємозв’язок, який існує між природою та людиною.



V. Маршрут уроку у природі

VI. Вивчення нового матеріалу

  1. Бесіда з елементами розповіді

  • Якою є роль природи в житті людини? (Місце існування, комора ресурсів, джерело позитивних почуттів і натхнення)

Отже, природа — це природне середовище існування людини, в якому вона отримує все необхідне, але людина — це частина природи, поза якою вона не може існувати.

Людина живе в оточенні природи. Рослини дають їй продукти харчування, корм для свійських тварин, сировину для промисловості, речовини для виготовлення ліків тощо.

Тварини забезпечують людину цінними продуктами харчування. Вони є зручним видом транспорту . Хутро, шкіра та вовна деяких тварин забезпечують людину теплим одягом.

Отже, людина є частиною природи.



  1. Завдання для дослідників

  • Опишіть, які дерева ростуть на шкільному подвір’ї.

  • З яких дерев уже опало листя, а на яких залишилося?

  • Яких птахів можна спостерігати на шкільному подвір’ї?

  1. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками.

  • Хто назве більше об’єктів, що належать до живої природи?

  • Хто назве більше об’єктів, що належать до неживої природи?

  1. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

4. Робота над загадками

Розгадайте загадки про неживу та живу природу.

Блакитна хустина, червоний клубок, по хустині качається, людям усміхається. (Сонце)

- Що ви можете розповісти про сонце?

Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Річка)

- Що можете сказати про річку?

Довгий, зелений, добрий солоний,

Смачний сирий. Хто він такий? (Огірок )

- Що можете розповісти про огірок?

- Як взаємопов’язані сонце, річка, огірок?



VII. Узагальнення й систематизація знань

  1. Практична робота. Робота в групах

Завдання для I групи. Виконати малюнок на асфальті.

- Намалюйте об’єкт живої природи.



Завдання для II групи. Виконати малюнок на асфальті (нежива природа)

- Як має поводитися людина, щоб зберегти довкілля і примножити різноманітність живої природи? (Складання пам’ятки «Збережемо природу».

2. Повторення правил поведінки в природі

- Поясніть взаємозв’язок між об’єктами живої та неживої природи.



VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  • На які дві групи поділяються предмети природи?

  • Що належить до живої природи?

  • Що належить до неживої природи?

  • Що природа дає людині?

  • Що потрібно нам робити для того, щоб зберегти природу?

  • Що кожен з вас зробить для того, щоб зберегти природу?

  • Чи справдилися ваші очікування від уроку?



g:\dcim\camera\img_20150911_101237.jpg

Групова робота

g:\dcim\camera\img_20150911_101258.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка