Картка для оцінювання учнем власної участі у роботи групи, таблиці віднімання виду 420-70, короткий запис до розв’язання задачі на зведеня до одиниці (другий вид)



Скачати 55.24 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір55.24 Kb.
Математика 3 клас

Тема. Віднімання виду 420 – 70. Вправи і задачі на застосування вивчених арифметичних дій. Розширена задача на зведення до одиниці.
Мета. Ознайомити учнів з прийомами віднімання круглих десятків від круглих трицифрових чисел, коли є перехід через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій; формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці.

Розвивати доказово міркувати, формувати аргументовану, чітку, лаконічну мову учнів, розвивати в них інтерес до математики, кмітливість, уважність.

Виховувати почуття взаємодопомоги, вболівання і поваги до товаришів; прагнення бути активним у колективних творчих справах.
Обладнання: картки для групової роботи, картка для оцінювання учнем власної участі у роботи групи, таблиці віднімання виду 420-70, короткий запис до розв’язання задачі на зведеня до одиниці (другий вид).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.

1. Клас готовий працювати,

Додавати й віднімати,

На розряди розкладати,

Вчасно руку піднімати,

Щоб задачу розв’язати!


2. І сувора, й солов’їна Математики країна,

Парця тут іде завзята, будем спритно рахувати.

Ледарів у нас немає, всі все вміють, всі все

знають.


Вирушаємо у путь, нас цікаві речі ждуть!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Бесіда-повідомлення.

- Сьогодні жителі країни Знавців пропонують нам взяти участь у математичному багатоборстві, яке включає такі етапи: розминку та різноманітні естафети. Також ми познайомимося з відніманням круглих десятків від круглих трицифрових чисел, коли є перехід через розряд. Ми будемо розв’язувати задачу на зведення до одиниці, вправи на застосування вивчених випадків арифметичних дій, будемо вчитися доводити, міркувати.

- Тож якщо ви будете активні, дисципліновані, кмітливі й доброзичливі, то отримаєте не тільки знання і вміння з математики, а й гарні результати – оцінки й посмішки наших гостей.

ІІІ. Усні обчислення.

Вчитель:


    • Починаємо на математичне багатоборство. У змаганнях беруть участь 4 групи. За кожну правильну відповідь група отримуватиме фішку. Якщо грав виконає завдання першою, то вона отримає додаткову фішку. Група, яка набере найбільшу кількість фішок і буде переможцем багатоборства.

Завдання

    • Зараз ми відкриємо двері до нашого «математичного залу» і дізнаємося, хто приготував завдання для нашого змагання.

Гра «Чарівний клубочок»

(Кожна група отримує картку з круговими прикладами(завдання №636) Якщо приклади розв’язані правильно, то «чарівний клубочок» веде до «дверей», які відкриває Гномик)

    • Ви впізнали нашого улюбленого героя. Отже, завдання для вас підібрав гномик Знайко.


ІУ. Розумова розминка.

Завдання 1. Прочитати вирази по різному.

1 група: 240 + 30 = 270

2 група: 150 – 50 = 100

3 група: 6 х 3 = 18

4 група: 45 : 9 = 5
Завдання 2. Повторення табличного множення


    • Записати добутки при множенні числа:

1 група: числа 8;

2 група: числа 7;

3 група: числа 4;

4 група: числа 6.



Завдання 3. Пояснити розв’язання прикладу:

1 група: 140 – 70

2 група: 800 – 60

3 група: 250 + 80

4 група: 70 + 50
У. Актуалізація опорних знань

Вчитель:


    • Починаємо естафети:


Естафета 1. Розкласти число на розрядні доданки:

1 група: число 820

2 група: число 901

3 група: число 569

4 група: число 560

Естафета 2. Записати, скільки всього десятків в числі

1 група: в числі 497

2 група: в числі 730

3 група: в числі 601

4 група: в числі 910

Естафета 3. Записати число у вигляді суми за зразком: 370 = 200 + 170.

1 група: число 620

2 група: число 750

3 група: число 410

4 група: число 830
УІ. Фізкультхвилинка

Ми з вами, діти, гарно потрудились

І, мабуть, трохи притомились.

Тепер настав час відпочинку –

Ми проведемо фізкультхвилинку.
Стали, дітки, підтягнулись,

Один одному всміхнулись.

Ще присіли кілька раз,

Вже чекає зошит нас.


УІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Пояснення нового матеріалу.

І спосіб: 420 – 70 = 350 ІІ спосіб: 420 – 70 = 350

300 120 20 50

1) 120 – 70 = 50 1) 420 – 20 = 400

2) 300 + 50 = 350 2) 400 – 50 = 350


ІІІ спосіб: 420 – 70 = 350

42 дес. – 7 дес. = 35 дес.




  1. Первинне закріплення.

Всі групи отримують однакове завдання
Естафета 4. Розв’язати приклади № 638.

    • Як перевірити розв’язання прикладу?


ІХ. Розвиток математичних знань

Естафета 5. Розв’язати задачу № 641 (завдання однакове для всіх груп)

Розв’язання задачі:



  1. 18 : 9 = 2(м) – витрачають на дитячий плащ;

  2. 2 + 2 = 4(м) – витрачають на плащ для дорослого;

  3. 24 : 4 = 6(пл.) – можна пошити з 24м тканини.

Відповідь: 6 плащів для дорослих.

Надання допомоги групам (в разі потреби групи обирають міру допомоги)


Картка 1. Розв’яжи задачу за планом.

План розв’язання задачі:

  1. Скільки метрів тканини витратили на дитячий плащ?

2) Скільки метрів тканини витрачають на пошиття плаща

для дорослого?

3) Скільки плащів для дорослих можна пошити з 24м тканини?
Картка 2. Розв’яжи задачу за схемою:

18 : 9

1) ? + 2
24 : ? 2)
? 3)
Картка 3. Розв’яжи задачу за коротким записом




На 1 плащ

Кількість

плащів


Всього метрів

тканини

Дит.
Дор.


?
?, на 2м Б.


9 пл.
?


18м
24м





(Примітка. Презентація роботи проходить після кожного завдання).
Х. Підсумок уроку.

1. Підсумки змагання.

- Рахуємо фішки. Перемогла … група. Наші вітання?
2. Бесіда

- Чи сподобалося вам змагатися?

- Який новий матеріал вивчали на уроці?

- Чому навчилися на уроці?

- Які завдання були найцікавішими?

- При розв’язуванні яких завдань ви зустріли труднощі?


3. Оцінювання учнем власної участі в роботі групи.

Картка

Прізвище, ім’я

Оцініть себе за кожним з визначених напрямків від 0 до 2 балів

  1. ви брали активну участь у роботі групи _____________

  2. Ви вносили вдалі пропозиції, які враховувала група __________

  3. Ви надавали підтримку іншим членам групи, заохочували їх до роботи _____

  4. Ви висунули ідею (підхід до розв’язання), що сподобалась іншим ________

  5. Ви вдало узагальнювали думки інших і просували роботу групи вперед_____

  6. Ви доповідали класові про результати групової роботи _________



Всього балів __________
4. Заключні слова вчителя.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі



Щиро дякую вам, друзі!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка