Класна година: «Доброта потрібна людям». Мета



Скачати 76.62 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір76.62 Kb.
Класна година: «Доброта потрібна людям».

Мета: формувати моральні основи дитячої особистості засобами слова; сприяти

вихованню міцної внутрішньої опори людини, що знаходить своє втілення в

доброті, чуйності, лагідності; викликати бажання діяти за принципом моралі

«Твори добро, красу і радість».

Розвивати творчі здібності учнів.

Виховувати почуття доброти.



Хід заняття:
І. Повторення теми і мети заняття.
1 учень

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

із батьківської хати і двора,

з поваги, що звучить у кожнім слові.

2 учень

Людина починається з добра,

з уміння співчувати, захистити.

Це зрозуміти всім давно пора,

бо ми прийшли у світ добро творити.

3 учень

Людина починається з добра,

із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ така стара,

А й досі на добро нас надихає.

Учитель: Справжня людина за глибоким переконанням мого народу, - це людина добра і мудра, щира і світла, яка вміє любити і співчувати, захистити і приголубити, поважати та радіти за тебе, людина з добрим серцем і душею.

1 учень

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай тепло твої повнить груди.

Ти посій і вирости пшеницю,

Ти викопай і почисти криницю.

2 учень

Волю дай, нагодуй пташину,

приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

лиш добро повинна творити!
ІІ. Час проблемних запитань.


  1. Читання та обговорення оповідань про добро.

Гра «Чарівний мікрофон».

  • Якою має бути людина, яким повинно бути її життя?

Люди відрізняються багатьма рисами, у них є різними досвід, характер, вдача, індивідуальною є шкала позитивних якостей. Але людина повинна добре ставитися до іншої людини: «Поводь себе з іншими так, як хотів би щоб інші поводилися з тобою.»

Завжди дотримуйтеся цього принципу, щоб не трапилася з вами подібна ситуація.



Забудькуватий Мишко

Мишко не вивчив домашнього завдання. На другий день він одержав двійку. Дуже не хотілося хлопцеві мати двійку, і він витер її ластиком. Другого дня учень старанно підготувався до уроку:



  • Молодець, ставлю тобі п’ятірку, давай щоденник, - сказала вчителька.

Радісний Мишко подав щоденника.

  • А де ж двійка, Мишко? – здивувалася вчителька.

  • Яка двійка? Не було ніякої двійки, ви помилилися, - виправдовувався хлопець.

  • Гаразд, не було так не було, вочевидь, я забула.

Після уроків Мишко заглянув у щоденник, але обіцяної п’ятірки не побачив.

  • Ірино Петрівно, а де ж моя сьогоднішня п’ятірка? – схвилювався Мишко.

  • Яка п’ятірка, Мишко? ти помилився, не було ніякої п’ятірки, - спокійно відповіла вчителька.


ПОМИЛКА

Павлик прийшов до школи дуже стурбований. вдома він довго сидів над задачею і не міг розв’язати її. Тепер він прийшов до школи, щоб у когось запитати про задачу, тому що працювати сам Павлик не любив.

Прийшла Зіна. Вона вміла добре розв’язувати задачі.


  • Зіно, скільки дій у задачі? – запитав хлопець.

  • Три, - відповіла Зіна.

  • Дай-но подивитися, - попросив Павлик.

Вона дала йому зошита. Павлик почав переписувати. Переписав одну дію, другу, перейшов до третьої. І тут він помітив помилку. Там, де потрібно було написати 23, Зіна написала 32. У своєму зошиті Павлик написав правильно, а Зіні про помилку не сказав. Учителька зібрала зошити на перевірку. Вранці вона перенесла перевірені зошити:

  • У Павлика – «5». «Молодець, Павлику, добре попрацював над задачею. А в тебе, Зіно, - «4». Ти припустилася помилки, - розповідала вчителька.

Зіна зблідла.

ІІІ. Час народної мудрості.


  1. Робота в групах.

Здавна на Землі люди цінували праведне життя – життя чесне, щире, правдиве. потрібно утримувати себе від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, довго не забувається і породжує зло. А от добро примножує добро. Дуже яскраво поняття добра і зла розкривається в усній народній творчості.

Пригадайте якомога більше народних висловлювань про добро.



  • Не одяг красить людину, а добрі діла.

  • Добро довго пам’ятається.

  • Перший крок до добра – не зроби зла.

  • Хто людям добра бажає, той і собі має.

  • Роби добро, не кайся, роби зло – зла і сподівайся.

  • Світ не без добрих людей.

  • Все добре пам’ятай, а злого уникай.

  • Хто чисте сумління має, той спокійно спати лягає.

  • Хто не чинить лихого, тому не страшно нічого.

  • Допоможи тому, хто несе тягар, а не тому, хто покладе його поруч.

  • Не плюй в криницю, доведеться води напитися.

  • Посієш вчинок – виросте звичка.

  • Не копай іншому яму, бо й сам у неї впадеш.

  • Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

  • За науку цілуй батька й матір в руку.


ІV. Обговорення висновків «мудрих» про добро.


  1. Книга мудрості.




  • Які люди Вам до вподоби – усміхнені чи похмурі? Звернемося до висновків «мудрих».

З якими людьми легше у спілкуванні: які цікавляться вашою справою, чи для яких вона байдужа?

  • Говори тільки про те, що для тебе ясно. (Л.Толстой)

  • єдина людина, яка поводиться розумно – це мій кравець. Він знімає з мене мірку щоразу, як я до нього приходжу. а інші люди мають мою стару мірку і гадають, що вона відповідає мені завжди. (Б.Шоу)

  • На бенкет до своїх друзів іди повільно, а на їх горе – швидко. (Хілак)

У ч и т е л ь. які люди вам подобаються – привітні чи байдужі до вас? Яким з них ви віддаєте перевагу? До яких самі належите?

    • Через свою чемність ми нічого не втрачаємо, що найменш – місце для сидіння. (Б.Бернард)

У ч и т е л ь: Які люди вам більше подобаються – чемні, або грубі? Чому?

    • Молодим людям часто здається, що їхня поведінка є природною, тоді як на справді вони просто невиховані. (В. Хайзліт).

    • Невимовлене слово – золото. (Л.Толстой)

У ч и т е л ь: Як ви поводитесь у колективі?

  • Якщо ти сам, думай про свої помилки, якщо ти в товаристві, не говори про помилки інших. (Чеське прислів’я)

  1. Інсценізація «Допомога другові».


ІV. Мовно-логічні вправи.

  • Скажіть, які якості людської поведінки належать до доброти?

  • Давайте всі разом подаруємо маленькій внучці Баби Яги слова доброти, щоб вона виросла не злою Бабою Ягою, а доброю Бабусенькою Ягусенькою.


Добро

Вдячність

Щедрість

Чесність

Працелюбність

Терпимість

Милосердя

Любов
V. Робота над загадками.


  1. Створення квітки людських якостей.




  • Що є старішим від розуму? (Увага)




  • Що у великій кількості мало важить? (Радість)




  • Що їсть без зубів? (Совість)




  • Що сушить без вогню? (Журба)







  • Гостре, а не ніж, аж до серця проходить, а кров не йде. (Образа, прикрість)




  • Сліпий бачив зайця, а безногий впіймав його. Що це? (Брехня).




  • У вогні не горить, у воді не тоне. (Правда0




  • Хто найдальше бачить? (Розум0




  • Без рук, без ніг, а світ за хвилину оббігає. (Думка)

Відповіді приклеюємо до середини квітки.





  • Подув вітерець і квітка повернулася до нас іншим боком. Спочатку вітерець перевернув пелюстки з хорошими людськими якостями.



  • А потім з негативними людськими якостями.

  • Яка квітка у нас вийшла?

  • У нашої квітки є червоні пелюстки доброти та чорні пелюстки зла.

Так і в житті людському: добро і зло завжди крокують поряд. Але ми повинні робити все так, щоб добра було побільше, щоб на нашій квітці були лише яскраві червоні пелюсточки.
VІ. Створення книги Добра.

  • Уявіть себе авторами книги «Добрі поради». Які б правила ви до неї вписали?

  • За девіз цієї книги можна взяти вислів: «Поводьтеся з іншими так, як ви хочете, щоб поводилися з вами».

  1. Допомагати слабким, хворим, старим, а також тим, хто потрапив в біду.

  2. Прощати помилки іншим.

  3. Не бути жадібним.

  4. Не заздрити.

  5. Жаліти інших.

  6. Поводитися так, щоб іншим було приємно з вами.

  7. Бути завжди привітним.

  8. Не змушувати хвилюватися за себе.

  9. Не капризувати, не бурчати.

  10. Помилилися – визнайте.

  11. Сказали – зробіть.

  12. Забули – попросіть вибачення.

  13. Не можете сказати правду – поясніть, чому.

А тепер подаруємо нашу книгу Добра Лісовичку, щоб всі мешканці лісу були добрими. Подаруємо книгу Добра королеві поля – Повіт рулі, щоб всі мешканці поля теж були добрими. Тоді, можливо, добра буде більше.



VІІ. Художня майстерня.

  • Відобразіть своє уявлення про доброту в малюнках. (Під музичний супровід діти малюють малюнки)


VІІІ. Малюнковий вернісаж.

ІХ. Підсумок заняття.

У ч и т е л ь: Світ стане добрішим, якщо ви навчитеся слухати інших, будете милими і товариськими, виявлятиме інтерес до інших людей та до їхніх справ, не будете злостивими і запальними. У стосунках з людьми навчитесь давати, а не лише брати. Вчіться говорити добре, підтримувати розмову.
1 учень

Ти скажеш: «Світ не без добрих людей»

І серце моє оживає,

Тому що я згадаю тих лише людей,

Що пісня про них не вмирає.
2 учень

У пам’яті образи чесних людей,

Прекрасних, ласкавих, привітних,

Людського звання які гідні.


3 учень

Старайтесь завжди прожити лиш так,

Щоб потім про вас пам’ятали,

Про ваше прекрасне і чесне життя

Народні пісні розказали.
4 учень

Для всіх людей чесних, привітних і добрих

Співаю пісень я і граю.

Щоб більше людей цих було на Землі,

Боротись усіх закликаю.
5 учень

Будемо боротись за світлий той час,

Коли будуть чесними люди.

А тих, що щасливо нам жить заважають,



Вовік на землі хай не буде.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка